Toronto – Ottawa 4:3 (po pr.) | Carolina – NJ Devils 3:1 (kon.) | Montreal – Florida 3:2 (po pr.)
St. Louis – Columbus 2:4 (kon.) | Minnesota – LA Kings 4:1 (kon.) | Colorado – Buffalo 5:3 (kon.)
Vancouver – Dallas 3:4 (po pr.) | NY Rangers – Washington 2:5 (kon.) | NY Islanders – Detroit 5:4 (kon.)
Ottawa – Florida 2:4 (kon.) | Carolina – Boston 1:2 (po pr.) | Nashville – Calgary 2:5 (kon.)
Nashville Predators
2:5 (1:2, 0:2, 1:1)
Calgary Flames
cz Nedeľa 29.03.2015, 23:00 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 23:00.

Vítejte u dalšího přenosu z kanadsko-americké NHL. V Nashvillu se dnes domácí Predators utkají s hosty z Calgary.

NASHVILLE PREDATORS

Po menším útlumu, který přišel na přelomu února a března se Predators dostávají opět do sedla. Nashville v posledních čtyřech zápasech neztratil ani bod a stále se tak vyhřívá na druhém místě Západní konference. Navíc jsou společně s Ducks jedinými týmy, které se již dostali přes hranici sta bodů. Predátoři překonali tuto metu o dva body. A jelikož náskok na deváté místo je patnáctibodový, tak je jasné, že Nashvillu už nemůže v postupu do play-off nic zabránit.

CALGARY FLAMES

Hostující tým potřebuje body jako sůl. Každý získaný bodík totiž může na konci rozhodnout o tom, který tým se probojuje do bojů o Stanley Cup. A právě Calgary je v tuto chvíli poslední tým, který by se do play-off nedostal. Ale kolem osmého místa je v Západní konferenci stále hodně rušno. Flames ztrácejí na osmé Los Angeles jen jeden bod, sedmý Winnipeg tři a na šestý Vancouver pak body čtyři. Sami mají navíc náskok na Dallas jen tři body. Kdo tedy postoupí dále, se teď dá jen těžko odhadovat. V minulém zápase však Calgary padlo na ledě Minessoty, předtím navíc i doma s Dallasem. Dnes by to tak rozhodně chtělo nějaký ten bodík získat.
    Pekka Rinne z Nashvillu se řadí mezi vůbec nelepší gólmany celé soutěže

Velké zápasy rozhodují brankáři. Tato pětka bude podle Tomáše Zatloukala největším postrachem pro soupeřovy útočníky.

Posted by NHL.cz on 28. březen 2015

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Jiří Hudler (CGY) 72 záp., 66 bodů, 27+39, +/- +9
    Ladislav Šmíd (CGY) 31 záp., 1 bod, 0+1, +/- -11
    "Brazilka" hokejistů Flames v útrobách Bridgestone Arény.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Nashville Predators: Hutton (Rinne) – Josi "A", Jones, Ekholm, Franson, Volčenkov, Ellis – Forsberg, Ribeiro "A", Smith – Wilson, Fisher "A", Stalberg – Santorelli, Järnkrök, Arvidsson – Beck, Gaustad, Bourque.

Calgary Flames: Hiller (Rämö) – Engelland, Brodie, Russel "A", Wideman "A", Diaz, Schlemko – Gaudreau, Monahan, Hudler "A"– Bouma, Backlund, Byron – Raymond, Stajan, Jones – Ferland, Jooris, Colborne.

Rozhodčí: Lee, Morton – Galloway, Driscoll..
    Carter Hutton dnes nastoupí jako jednička v bráně Predators

00:01

00:08
    Domácí hned nahodili kotouč na Hillera, který si tak připisuje první zákrok.

02:50
    Tečovaná rána těsně minula Huttnovu bránu.

02:59
    Proti dalšímu pokusu už ale musel kanadský gólman zasáhnout.

03:27
    Nepřesná rozehrávka Flames končí icingem.

03:42
    Russel nahazuje puk a hosté mohou jet vystřídat.

03:49
    Zakázané uvolnění Predators.

03:59
    Brodie od modré netrefil bránu.

04:35
    Bouma chtěl trefit soupeře, ale při hitu si sám ublížil a pomalu mizí na střídačce.

05:34
    Colborne se dostal k dorážce, ale z bezprostřední blízkosti těsně minul bránu.

06:00
    Hosté přitlačili soupeře v jeho obranném pásmu. Dvě střely od modré byly sraženy a následuje icing Nashvillu.

06:17
    Nashville právě vstřelil branku!
    Domácí vyhráli buly v obranném pásmu a zamířili vpřed. První střelu srazil ještě Hiller do rohu. Poté však dostal puk na modrou ROMAN JOSI a tvrdou ranou otvírá skóre zápasu. Asistence: Mike Santorelli, Calle Järnkrök.
    Roman JOSI - 1:0

07:23
    Hutton si poradil s dělovkou od modré.

08:06
    Seth Jones dostal pukem do obličeje a musí střídat. Snad to nebude nic vážného.

08:22
    Fisher mohl pálit z mezikruží, ale obránce Flames mu na poslední chvíli kotouč vypíchl.

09:13
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Flames srovnávají skóre. LANCE BOUMA si vyjel od mantinelu. Jeho střelu Hutton vyrazil jen před sebe, a Bouma se tak dostal k dorážce vlastní střely, která již skončila v síti Predahors. Asistence: Mikael Backlund.
    Lance BOUMA - 1:1

10:16
    Arvidsson objel bránu, ale Hiller si prostor u tyče pohlídal.

10:53
    Arvidsson tečoval střelu od modré mimo.

11:25
    Střela Josiho zablokována.

11:40
    Hiller vyrazil střelu Jonese před sebe, kde puk odklidili obránci Flames.

12:41
    Wilson se zamotal do svých kliček a ztratil puk.

13:01
    Po vyhození Diaze končí kotouč na střídačce.

13:06
    Hiller likviduje pokus Ekholma od modré.

13:43
    Bouma hodil puk pod sebe na Brodieho, který s vrcholu kruhu poslal kotouč jen do Huttona.

14:07

14:20
    Russell si nádherně vyjel od modré, udělal parádní kličku, ale poté možná trochu zbytečně místo střely ještě zkoušel přihrát na lépe postaveného spoluhráče. Jeho nahrávku však zachytil jeden z beků Nashvillu.

14:35
    Střela Widemana znamenala lehkou prácičku pro Huttona.

15:02
    Hudler nahodil puk do pásma, ale nikdo z jeho spoluhráčů ho nepodpořil.

15:21
    Shorova střela od mantinelu byla sražena.

16:13
    Volčenkova střela od modré letěla kousek nad bránu.

17:05
    Wideman po nabídce zpoza brány neprostřelil houštinu těl před brankou.

17:36
    Kris Russell se prokličkoval až před Huttona, ale pálil vedle.

17:46
    Hosté otáčejí skóre. KRIS RUSSELL vystřelil od modré čáry a jeho pokus proletěl kolem několika clonících hráčů až do Huttonovy brány. Asistence: Sean Monahan, Jiří Hudler.
    Kris RUSSELL - 1:2

19:02
    Nashville zastaven ofsajdem.

19:30
    Gaudreau se dostal přes dva hráče až do pásma, ale střela z úhlu nebyla pro Huttona problém.

19:50
    Monahan nahodil z úhlu puk před bránu a způsobil tím pořádný zmatek před Huttonem.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

První třetina je u konce. Přesto, že hosté inkasovali jako první, tak odjíždějí do kabin v lepším rozpoložení. Na branku Josiho ze sedmé minuty totiž dokázal rychle zareagovat srovnávajícím gólem Bouma a dvě minuty před koncem třetiny se postaral o zatím rozdílovou trefu český forward Kris Russell. Druhá třetina začne přibližně v 00:02.

Střely v první třetině 9:10

20:01

20:01
    Ještě drobná změna z první třetiny. Druhá branka Flames nakonec připsána Krisi Russellovi.

20:40
    Jones se v útočném pásmu ke střele nedostal.

21:44
    Jooris mířil od modré nepřesně.

22:11
    Colborne se tlačil ke střele, ale na kruhu nakonec o puk přišel.

23:01
    Brodie ubránil na modré Santorelliho.

24:05
    Smithova střela od mantinelu byla sražena.

24:19
    Hutton si našel skrytou střelu Russella.

24:52
    Hiller udržel tečovaný pokus Ekholma.

25:11
    Gaudreau si vyjel s pukem mezi kruhy, ale střelou na vzdálenější tyč minul bránu.

26:15
    Raymond po přihrávce zpoza brány střílel z kruhu naprosto osamocený, ale poslal puk jen do Huttona.

26:57
    Nádherná spolupráce v podání Flames. Shore zpoza brány poslal přesnou přihrávku na najíždějícího MICHAELA FERLANDA a ten si již z bezprostřední blízkosti věděl rady. Asistence: Drew Shore, Matt Stajan.
    Michael FERLAND - 1:3

28:15
    Joorisův pokus zablokoval clonící obránce.

28:39
    Monahan objel bránu, ale zakončit již nestihl.

29:01
    Hudler pálil těsně mimo.

29:12
    Obrovský tlak v pásmu Predators ukončili domácí hráči jen za cenu icingu.

29:12
    A trenér Nashvillu Peter Laviolette si bere v těžké chvíli oddechový čas.

30:08
    Hutton vychytal ve slibné příležitosti Jonese.

30:29
    Na druhé straně pálí v dobrá šanci mimo Ribeiro.

30:48
    Brejk 2 na 1 hostující hráči nezvládli dobře.

31:11
    Santorelli dostal kotouč mezi kruhy, ale pálil jen do Hillera.

31:53
    Flames jdou do trháku. Vyhození Engellanda po mantinelu dojel jako první JIŘÍ HUDLER a střelou mezi betony přidal svůj dvacátý osmý letošní zásah. Asistence: Deryk Engelland.
    Jiří HUDLER - 1:4

32:31
    Arvidsson se dostal ke dvou střelám. Ta první šla mima a druhá do připraveného Hillera.

32:54
    Josi obkroužil celé útočné pásma a jeho střelu následně vyrazil Hiller.

33:02
    Rychlý brejk dvou na jednoho zakončil Gaudreau jen do břevna.

33:41
    Rymondův pokus končí na betonu Huttona.

33:52
    Máme tu první dnešní vyloučení. Za krosček bude pykat Järnkrök (NSH).

33:58
    Hudler dostal přihrávku před bránu, ale z velké blízkosti již nedokázal dotlačit puk do brány.

34:44
    Hudler po Monahanově přihrávce promáchl.

35:01
    Domácí dostávají puk až do pásma Flames.

35:26
    Schlemkova střela sražena mimo.

35:48
    Raymond si od mantinelu na Huttona nepřišel.

35:52

36:22
    Ellis mířil příliš vysoko.

36:51
    Bouma se dostal k dorážce vlastní střely, ale minul poloodkrytou bránu.

37:56
    Hiller vychytal lapačkou střelu Jonese.

38:00
    Přesilovku si nyní zahrají domácí. Dvě minuty za podražení odsedí Wideman (NSH).

38:25
    Hiller parádně zasáhl proti střele Fransona od modré.

39:34
    Domácí se stále nemohou usadit s kotoučem v útočném pásmu.

39:51
    Fisherův pokus byl zpomalen jedním z blokujících hráčů Flames a poté již nebyl pro Hillera problém si puk najít.

39:59

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Prostřední část je již minulostí. A opět v ní měli o něco navrch hokejisté Calgary Flanes. Ti dokázali dostat za Huttona dvě ze svých třinácti střel. Naopak Hiller na druhé straně zůstal v druhé třetině nepřekonán. Zatím poslední branku zajistil ve 32. minutě Jiří Hudler, který tak potvrzuje že je největším tahounem hostujícího celku. Na svém kontě má již 67 bodů! Poslední třetina začne přibližně v 00:58.

Střely v druhé třetině 11:13
    Střely celkem 20:23

40:01

40:20
    Hosté okamžitě v útočném pásmu a střelu Brodieho dorážel mimo Monahan.

41:10
    Bouma hledal před bránou Backlunda, který ve vysoké rychlosti minul bránu.

41:30
    Smith zazvonil na tyč Hillerovy brány.

41:46
    Colborne vyhodil jen na zakázané uvolnění.

42:10
    Gaudreau přihrál zpět na modrou velmi nepřesně a hosté tak musejí opustit útočné pásmo.

42:52
    Josi trefil od modré jen clonícího beka.

43:17
    Josi dobrým obraným zákrokem zablokoval přečíslení dvou na jednoho.

43:54
    Hiller si poradil se střelou i s následnou dorážkou Santorelliho.

44:57
    Smithův průnik byl zastaven na modré.

45:11
    Forsbergův pokus zablokován.

45:34
    Schlemko hledal před bránou Hudlera, ale do přihrávky se vložil Jones.

46:31
    Josiho střela z voleje sražena nad bránu Flames.

46:34
    Franson od modré napálil tyč Hillerovy brány.

47:59
    Volčenko mířil od modré nepřesně.

48:31
    Ferland se tlačil ke střele, ale nakonec o puk přišel.

49:12
    Signalizované vyloučení Flames, ale domácí pokračují ve hře.

49:55
    Predators uzavřeli hosty při signalizovaném vyloučení. Puk nakonec z vrcholu kruhu vypálil SETH JONES a dělovkou do růžku nedal Hillerovi šanci. Asistence: Mike Ribeiro, Roman Josi.
    Seth JONES - 2:4

50:48
    Fisher svou zadovkou před bránu nikoho nenašel.

51:15
    Jones pálil od mantinelu nepřesně.

52:10
    Ekholm přihrál na modrou Fransonovi, ten ale trefil jen Hillera.

52:30
    Další úspěšný zákrok švýcarského gólmana proti střele Ribeira a na řadě je komerční přestávka. Ta se hodí hostům, jelikož Nashville vycítil šanci a přikládá pod kotel.

52:52
    David Jones vyrušil Huttona z nečinnosti.

52:59
    Hudler v dobré pozici minul bránu.

53:15
    Seth Jones vyprášil beton Hillera.

53:41
    Před bránu si šikovně najel Stalberg, ale přihrávka se k němu nedostala.

54:08
    Gaustad trefil clonícího obránce.

54:34
    Ferland nahazuje puk a hosté jdou střídat.

55:08
    Zakázané uvolnění Calgary.

55:43
    Ellis trefil nastavenou hůl Russella.

56:02
    Puk v pásmu Predators a domácí musí začít od píky.

56:40
    Colborne neprotlačil střelu k Huttonovi.

57:09
    Flames výborně brání obranou modrou.

57:35
    Brána Predators je prázdná!

57:42
    Hiller kryje střelu Fransona. Oba celky mají šanci domluvit taktiku na závěrečné dvě minuty při další reklamní pauze.