Pardubice – Královské Vinohrady 9:3 (kon.) | Liberec – Otrokovice 8:7 (kon.)
BA SOKOLI Pardubice
9:3 (1:1, 3:1, 5:1)
TJ Sokol Královské Vinohrady
cz Utorok 17.03.2015, 18:00 • SH Dašická Pardubice • Play-down Livesport Superligy CZ

Děkuji za vaši pozornost a už nyní se těším na počtenou u některého z onlajn přenosů na tomto webu. Mějte hezký večer! (20:15:48)

Hráči s nejvíce kanadskými body v zápase:
    1. Radek Krajcigr – 4+0
    2. Ivo Teichman – 2+1
    3. Martin Zozulák – 1+1

Všichni hráči jsou z klubu Pardubice.

Pardubice v tomto utkání zvítězily 9:3. Po druhé třetině nebylo nic rozhodnuto, avšak třetí část nabídla rychlé rozuzlení. Domácí vstřelili 3 góly za 3 minuty a 5 sekund, což je okamžitě katapultovalo do vedení 7:2. Poté už samozřejmě zápas kontrolovali a přidali ještě dvě branky, přičemž ještě jednou inkasovali, to jim ale vůbec nemuselo vadit, náskok byl obrovský. Utkání už dotáhli bezpečně do výhry a tím pádem VYHRÁLI CELOU SÉRII 4:1. Takže se zachraňují v extralize. Naopak Vinohrady podle očekávání sestupují a získávají od příštího ročníku přívlastek prvoligové.

60:00

59:00
    Za mohutného jásotu tribun Pardubice míří za vítězství v sérii.

58:48
    A tak následuje trest pro hosty – Ondřej Stuchlík musí odsedět 2 minuty nedovolené vrážení.

58:48
    Trestné střílení Pardubic neproměnil Petr Němeček.

58:00
    Vinohrady v závaru, už jen z povinnosti. Nevzdávají se.

54:54
    Pardubice právě vstřelily branku!
    TOMÁŠ DLESK dává utkání chuť exhibice. Vinohrady už rezignovaly. Bez asistence.

53:55
    První varianta byla správně. Vinohrady po vstřelené brance opět inkasují a je to 8:3 pro "perníkáře" z Pardubic. RADEK KRAJCIGR autorem osmé branky domácích. Bez asistence.

53:17
    Královské Vinohrady právě vstřelily branku!
    MICHAL DOLEJŠ autorem branky, která upravila skóre na 3:7. Do konce 7 minut. Bude to úprava jen kosmetická? Nebo se hosté zvednou a uvidíme ještě drama? Bez asistence.

Dnešní utkání sleduje krásných 253 diváků v Dašické hale.

47:22
    Ojedinělý pokus Vinohrad Levínský chytá.

47:10
    Vůbec celkově začít první tři až čtyři minuty třetí třetiny inkasováním 3 branek, je hodně náročné. Pardubice jsou takříkajíc na koni a tohle se už bude těžko otáčet, vzhledem ke stavu série i utkání, ve kterém běží už 48.minuta. Nad Vinohrady se stahují mračna z východu.

45:10
    Vinohradští jsou jako opaření horkou vodou. Tento zásah je psychicky hodně nalomil.

43:37
    RADEK KRAJCIGR a jeho představení, které pomalu dává razítko na vítězství v zápase a v sérii. Z toho se budou Vinohrady hrabat těžko. Asistence: Jaromír LIsa

42:36
    RADEK KRAJCIGR navyšuje na pěkných a pohodlných 6:2. Asistence: Jaromír LIsa

40:32
    Pardubice míří za vítězstvím v sérii. Už vedou 5:2 po brance, kterou vstřelil IVO TEICHMAN. Asistence: Jakub Burian

40:01

Střely ve druhé části: 15 – 10

40:00

39:52
    Pardubičtí Zozulák s Teichmanem si vyměnili role při čtvrtém gólu. Zatímco při druhém skóroval Teichman a nahrával Zozulák, teď je to naopak. Střelcem právě MARTIN ZOZULÁK, který využil ihned po rozehře přesilovou hru. Asistence: Ivo Teichman

39:49
    Zbyněk Stuchlík putuje na trestnou lavici na dvě minuty za bránění ve hře.

38:38
    Renčín hledal někoho ze spoluhráčů před Levínským. Bohužel však nenašel nikoho volného.

38:00
    Hosté z Prahy přitvrzují v soubojích.

32:30
    Gregor unikl obraně domácích. Levínský chytá jeho pokus jednou rukou.

31:36
    RADEK KRAJCIGR dává gól po přihrávce Filipa Krigovského. Pardubický klub dnes poprvé v trháku. Asistence: Filip Krigovský

30:10
    Levínský v permanenci, zakročil úspěšně.

28:42
    IVO TEICHMAN střílí druhý gól Pardubic. Je srovnáno 2:2. Asistence: Martin Zozulák

26:57
    Rossi vystřelil z půlky tak tvrdě, až zlomil hůl.

25:27
    Formánek vyslal projektil, který letěl vedle brány Mrkose.

23:44
    ZBYNĚK STUCHLÍK a hosté opět vedou. Bez asistence.

22:30
    Dolejš nezpracoval před Levínským. Škoda pro Vinohrady.

21:11
    Levínský drží Pardubice nad vodou. Pěkný zákrok!

19:18
    Oubrecht zkoušel překonat Mrkose s pomocí teče spoluhráče Chmelaře. Nepovedlo se.

19:01
    Pardubicím jakoby to vlilo krev do žil. Najednou si věří na kombinace, které předtím kazily.

17:26
    KAREL BRYCHTA vyrovnal. Stav je tak rázem 1:1 a zase se ukazuje slabina Vinohrad v plné parádě. Nedokáží udržet své vedení ani pár minut. Asistence: Marek Ďopan

15:44
    MARTIN ROSSI střlecem úvodní branky utkání. Posílá svůj klub – TJ X3M Sokol Královské Vinohrady do vedení. Asistence: Lukáš Gregor

15:24
    Ďopan střílel z poloviny hřiště jen do Mrkose.

14:08
    Pardubický Bahník běžel sám na Mrkose, ale trefil jen tyč.

13:21
    Hosté v plném počtu. Pardubice skoro nevystřelily na Mrkose a početní výhodu tak nezužitkovaly.

12:05
    Východočechům přesilovka ale vůbec nejde, místo toho chodí Vinohrady do brejků.

11:21
    Mrkos vyloučen za hru na zemi, odsedí jiný vybraný hráč, protože Mrkos je brankář. 2 minuty oslabení Králů z Vinohrad.

11:03
    Nigrinova pěkná individuální akce.

09:33
    Pardubičtí stříleli vedle Mrkosovy branky.

09:01
    Špatné zpracování znemožnilo hostům jít do ofenzivy.

08:17
    Králík pálí nad Levínského branku!

06:50
    Ďopan měl možnost zaútočit. Výborná obrana hostů ovšem potlačila tento zárodek útoku.

06:11
    Vinohradský Zezulka při pokusu o střelu trefil jen protihráče.

05:01
    Pardubickým se nedaří rozehrávka a vůbec nedaří se jim tvořit, jakoby je svazoval fakt, že dnes můžou rozhodnout. Ne nadarmo se říká, že poslední krok bývá nejtěžší.

03:21
    Pardubice však stejně vystřelily na Mrkose, ale minuly.

02:05
    Hosté začali od podlahy, nepůjčují Východočechům balónek. Taktika je dokud držím míček, nedostanu gól v praxi.

00:19
    Vinohrady čekají až se jim otevře prostor k útočení.

00:04
    Vinohrady vyhrály první buly zápasu.

00:01

Sokol PPAS Pardubice: Levínský (Vítek) – Oubrecht, Šťastný, Brychta, Škeřík, Ďopan – Krigovský, Junek, Zozulák, Lisa, Bahník, Teichman, Dlesk, Pilný, Burian, Krajcigr, Chmelař, Němeček, Formánek

TJ X3M Sokol Královské Vinohrady: Mrkos (Weissgärber) – Nigrin, Rossi, Š. Raiter, Záň, Houra, Beran – Mareš, Králík, Konečný, M. Raiter, Gregor, Bína, Svoboda, Dolejš, Zezulka, Z. Stuchlík, O. Stuchlík, Renčín

V sérii vedou Pardubice 3:1.

Jak vidno zápasy jsou vyrovnané a do poslední chvíle týmy bojují o vítězství přesto, že Vinohrady šly do série se ziskem 9 bodů po základní části, naopak Východočeši byly lépe postaveným celkem v tabulce s 29 body.

Dobrý večer u florbalového Play down utkání série mezi Pardubicemi a Královskými Vinohrady. Jde o 5.utkání série. Pardubice se v neděli ujaly vedení 3:1 na zápasy a dnes mohou sérii ukončit v případě, že vyhrají jakýmkoliv způsobem. Navíc ke všemu budou mít jednu zásadní výhodu = domácí prostředí. Dašická hala v Pardubicích požene domácí klub k záchraně v extralize. V případě úspěchu by Pardubice mohly zaútočit na vyřazovací boje, které jim letos utekly o dva body, opět příští rok. O jejich nepostupu rozhodl prakticky až poslední zápas základní části, ve kterém podlehly hlavnímu sousedovi v tabulce – Ostravě 4:7 a ten se dostal do play off na jejich úkor.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Jan Volf

Góly a asistencie: 18. Brychta (Ďopan), 29. Teichman (Zozulák), 32. Krajcigr (Krigovský), 40. Zozulák (Teichman), 41. Teichman (Burian), 43. Krajcigr (Lisa), 44. Krajcigr (Lisa), 54. Krajcigr, 55. Dlesk – 16. Rossi (Gregor), 24. Stuchlík, 54. Dolejš

BA SOKOLI Pardubice: Levínský (Vítek) – Oubrecht, Šťastný, Brychta, Škeřík, Ďopan – Krigovský, Junek, Zozulák, Lisa, Bahník, Teichman, Dlesk, Pilný, Burian, Krajcigr, Chmelař, Němeček, Formánek
    TJ Sokol Královské Vinohrady: Mrkos (Weissgärber) – Nigrin, Rossi, Š. Raiter, Záň, Houra, Beran – Mareš, Králík, Konečný, M. Raiter, Gregor, Bína, Svoboda, Dolejš, Zezulka, Z. Stuchlík, O. Stuchlík, Renčín

Rozhodca: Černý a Janoušek