Otrokovice – Liberec 5:6 (po pr.) | Královské Vinohrady – Pardubice 6:7 (kon.)
TJ Sokol Královské Vinohrady
6:7 (2:3, 2:2, 2:2)
BA SOKOLI Pardubice
cz Sobota 14.03.2015, 17:30 • hala TJ Sokol Vinohrady • Play-down Livesport Superligy CZ

STAV SÉRIE: 1:2 (3:4, 7:6 PP, 6:7)

Další utkání série Play down mezi těmito soupeři je na programu zítra, tedy v neděli od 17:30. (19:54:12)

Nejlepším střelcem zápasu je IVO TEICHMAN ze Sokolu Pardubice. Vsítil hattrick – 3 góly.

Hráči utkání na každé straně byli vyhlášeni:

Za TJ X3M Sokol Královské Vinohrady – MARTIN ROSSI – (2+0)

Za Sokol PPAS Pardubice – JAKUB BURIAN – (0+2)

Střely: 21 – 28

60:00

59:58
    Přesto se domácí Vinohrady pokoušely o nemožné a neměly daleko ke vstřelení vyrovnávací branky, avšak nebylo jim souzeno a hlavně kvůli neschopnosti udržet několikrát vyrovnaný stav, tento zápas ztratily.

59:17
    Ani přes posílání rozhodčích domácími diváky do končin, kde slunce nesvítí, nepomohlo a Stuchlík je vyloučen na 5 minut. Nutno říct naprosto po zásluze a v rámci florbalových pravidel.

59:17
    Ondřej Stuchlík vyloučen za hozenou hokejku proti míčku, když se snažil zabránit dalšímu balónku, který mířil na prázdnou klec.

Dnešní utkání sleduje 260 diváků.

59:15
    Hosté zkoušejí střílet přes celé hřiště na prázdnou branku, je to tyčka!

59:00
    Poslední minuta 3.třetiny.

58:30
    Mrkos rychle "odcupital" na domácí střídačku a teď bude držet palce spoluhráčům. Možná s většími nervy než kdyby byl na hřišti.

57:49
    Mrkos se rychle vrátil do branky po přesunu těžiště hry na obrannou polovinu SKV.

57:33
    Mrkos na střídačce a domácí v šesti hráčích v poli.

57:33
    Oddechový čas pro domácí.

57:33
    Po ofenzivní euforii domácího celku se hra dostala do obyčejných rozměrů.

56:27
    Bratři Stuchlíkové zlobí na polovině hostů a nenechají jejich defenzivu ani na chvilku vydechnout.

56:02
    Dolejš obíhal branku a balónek poslal bohužel mimo tři tyče , které stráží Levínský.

55:22
    Balónek a standardní situace pro "perníkáře." Neúspěšná.

55:17
    Zblokovaná střela Zozuláka.

54:36
    Rozehrávka z levého rohu pardubické poloviny. Ta se konala poté, co míček skončil za mantinely.

53:49
    Bína se zjevil osamocený před Levínským, ale mířil pouze do jeho ramene.

51:19
    Královské Vinohrady právě vstřelily branku!
    JAKUB RENČÍN úspěšným střelcem. Dává šestý gól SKV a domácím chybí do vyrovnání opět jedna branka. Asistence: Lukáš Gregor

50:26
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Autorem branky Pardubic je IVO TEICHMAN. Asistence: Marek Ďopan

50:09
    MARTIN ROSSI nic nevymýšlel a ze standardky, konané od brány vlevo, trefil míček rovnou pod břevno. To byla ovšem florbalová paráda ne-li hitparáda. Asistence: bez

49:56
    Stuchlík s Renčínem si vyhověli a dostali míček na brankáře Levínského, ten si připisuje další zákrok.

48:47
    Zozulák s Burianem zase motají domácí defenzivu. Té jakoby docházely síly a nestačila na nejlepší hráče Pardubic.

47:56
    Střídání na obou stranách. Poté se rozehraje míček z rohu pardubciké poloviny.

46:07
    Snad poprvé v zápase tu máme dvougólové vedení a ujímají se ho hosté z Pardunbic. Využívají přesilovku. Střelcem šesté branky Východočechů se tak stává MARTIN ZOZULÁK. Asistence: Jakub Burian

45:53
    SKV vyloučeni k nespokojenosti domácích příznivců. Jmenovitě Ondřej Houra za bránění ve hře.

45:14
    Rychlé přelévání útoků z jedné strany na druhou, jako když naklápíte poloprázdnou láhev.

41:44
    Burian vystřelil na Mrkose, ten vyráží nohou.

41:13
    Hosté si posílají balónek rychle z hokejky na hokejku, ale zatím jen na své polovině.

40:29
    SKV se naladili asi dobře, jelikož už útočí a hrají jak se říká mezi sportovci: "na krev."

40:01

Střely: 12 – 17

Další třetina začne přibližně v 18:59.

Konec druhé třetiny ještě ozdobila hádka spoluhráčů a bratrů Stuchlíkových. Teď je potřeba se uklidnit a správně naladit na závěrečnou třetinu utkání, neboť není nic rozhodnutého.

40:00

39:35
    Pardubice si ale klasicky v tomto zápase rychle berou vedení zpět. JAROMÍR LISA dává ukázkový gól po břevno z dobré střelecké pozice. Asistence: Adam Šťastný

39:07
    JAKUB RENČÍN nejdříve netrefil odkrytou branku Levínského po předbrankové akci. Jenže napodruhé naběhl na střed a přes dva obránce skóroval. Poučil se a střelecky vyšel na jedničku. Asistence: bez

37:50
    Vyloučen Brychta za zákrok po kterém se pískalo trestné střílení, jenže to nebylo proměněno a tak se odebírá Brychta na 2 minuty na trestnou židli – bránění ve hře.

37:50
    TRESTNÉ STŘÍLENÍ:

MARTIN ROSSI se po faulu Brychty postavil na trestné střílení proti Levínskému, které poslal do pavučin, avšak ne do těch brankových, nýbrž do špinavých rohů haly.

36:52
    Domácí drží balónek opět na své polovině a přihrávají si ho z hokejky na hokejku.

36:04
    Gregor se dostal do pěkné šance po dlouhém omílání míčku o mantinel.

35:25
    SKV vytlačeny ke kombinaci pouze na vlastní polovině. Musí vyčkat na forčeking někoho z Východočechů.

34:10
    Králík hledá skulinu v defenzivě perníkářů a krouží v rohu jako sup nad mrtvými těly zvířat.

33:11

33:11
    Přesilovka Vinohrad opět bez využití.

32:52
    Rossi trefil hned prvního stojícího hráče po pěkném obtočení ze strany na střed.

31:54
    SKV se snaží dobýt polovinu hostů postupným útokem, což se moc nedaří, balónek letí mimo hru do hlediště.

31:11
    Jakub Burian (PCE) vyloučen za sekání. 2 minuty pro tohoto útočníka

30:44
    Další zběsilá akce Vinohrad. Nigrin se ujal míčku a naběhl do obrany Pardubic jako řízená střela, která však cíl stejně netrefila.

29:00
    Hráči běhají jako o život. Ono se není co divit, jde tu o udržení extraligové příslušnosti i v příští sezóně.

26:50
    A do jednobrankového manka odskakují znovu pardubičtí. Krásný brejk jako z učebnice pro florbalovou mládež předvedli Burian se zakončujícím IVO TEICHMANEM do prázdné branky. Asistence: Jakub Burian

26:16
    Autorem vyrovnávací branky domácích je JOSEF MAREŠ. Asistence: Stanislav Zezulka

25:50
    Střídání obou pětic na hřišti, pardubický obránce čeká za bránou až mu spoluhráči vystřídají a naběhnou do pozic, kam jim bude moci přihrát.

25:16
    Špatnou kombinaci hostů, zachytily na polovině Vinohrady.

24:28
    SKV budou rozehrávat od mantinelu po vypadnutí míčku mimo hřiště.

23:48
    Lisa se dostal ke střele po kolizi v domácí obraně, kdy jeden z hráčů zakopl, možná o někoho nohu a svalil se na zem. Nicméně Lisa mířil mimo.

23:13
    Tvrdý souboj těly na polovině domácích.

21:56
    Raiter s Marešem se prokombinovali až skoro do střelecké pozice. Pak jim míček hostující obránci balónek sebrali.

21:00
    Krajcigr střílel vedle na druhé straně.

20:17
    Je tu první šance druhé třetiny domácího týmu.

20:01

Pěknou třetinu, v níž jsme viděli pět branek, máme za sebou. Ofenziva má přednost před defenzivou. Tak snad to vydrží a v dalších třetinách uvidíme další góly.

Do další třetiny vstoupí Královské Vinohrady s novým brankářem Mrkosem, který zdědí místo po Weissgärberovi.

Další třetina začne přibližně v 18:14.

20:00

19:56
    Ještě poslední střela nad branku klubu z města perníků a první třetina je za námi.

19:12
    SKV, jak je přezdíván domácí klub, snižuje průběžný stav na 2:3, k velké radosti domácích fanoušků. Autorem branky je ONDŘEJ STUCHLÍK po dorážce střely, která mířila do tyče. Asistence: Štěpán Raiter

18:12
    Dlesk potvrdil převahu hostů v posledních minutách a vyslal na brankáře domácích další projektil.

17:44
    RADEK KRAJCIGR se tzv. vymotal z rohu a na první tyč vstřelil 3.gól Pardubic. Gól padá na vrub brankáře Mrkose. Bližší tyč musí mít pohlídanou. Asistence: Radek Formánek

17:10
    Králík vytáhl balónek z rohů, kde byl na dlouho u dobu vězněn a pak individuální akcí prošel až před brankáře Levínského. Šanci neproměnil.

16:09
    Ďopan hledal dlouhým centrem (vysokým míčkem), svého spoluhráče, ale záměr mu nevyšel.

15:13
    Souboje těly hráčů obou týmů v pravém rohu poloviny Pardubic.

14:28

14:10
    Domácím se početní výhoda moc nepovedla, pár ohrožení v podobě střel tam bylo, ale ke skórování měli vinohradští daleko.

12:38
    Bínovi sjel míček z hole a místo toho v útoku hosté z východních Čech.

12:28
    Brychta vyloučen za bránění ve hře na dvě minuty. První přesilovka pro pražský celek.

12:01
    Buly z rohu. Hra se rychle přesunula na polovinu Vinohrad, kde Pardubice vymýšlí, jak překonat domácího brankáře potřetí.

10:39
    Jestli Vinohrady z extraligy nakonec sestoupí, tak naše nejvyšší soutěž přijde o skvělou atmosféru, kterou vytváří právě domácí příznivci.

09:52
    Vinohrady, poháněné výbornými fanoušky, si přihrávají míček ze strany na stranu.

08:38
    Míček v držení hostů, ti sice akci dohráli do konce, ale bez většího úspěchu.

08:12
    Další standardka pro Vinohrady z poloviny hřiště.

07:43
    Pardubice sehrály pěknou akci přes půlku hřiště, ale pak nedokázaly vyslat střelu na Weissgärbera.

06:27
    Brankový kolotoč se roztočil jako centrifuga v americkém Disneylandu. Další branku hostů střílí po dorážce z brankoviště IVO TEICHMAN. Asistence: Pavel Ďopan

05:28
    DANIEL ŠKEŘÍK rychle odpověděl nechytatelnou střelou ze střední vzdálenosti pod břevno. Weissgärber asi ani neviděl. Asistence: Radek Krajcigr

04:56
    MARTIN ROSSI přijmul přihrávku (zadovku) na střed odkud vypálil do odkryté části Levínského brány. Asistence: Jan Svoboda

03:57
    Pardubice jí zblokovaly.

03:55
    Kunt fauloval a to bude standardka v pravém rohu pro Vinohrady.

03:23
    Pardubice konečně na útočné půlce, ale to netrvalo dlouho a v držení míčku jsou opět Vinohrady, které trpělivě kombinují a čekají na mezírku v obraně.

02:38
    Stuchlík s Bínou ve spolupráci nepředčili pardubickou obranu, která je zatím děravá jak "ohlodaný" pardubický perník.

01:48
    Svoboda prošel hostující obranou a pak vystřelil do ruky gólmana Levínského. Ten pak rychle rozehrál.

00:51
    Dlesk pálil mimo branku Vinohrad.

00:18
    Renčín hned ze začátku vystřelil na Levínského. Ten jeho pokus zneškodnil.

00:01

Hráči zahajovací pětky Vinohrad vyvoláváni hlasatelem.

TJ X3M Sokol Královské Vinohrady: Weissgärber (Mrkos) – Nigrin, Rossi, Gregor, Raiter, Záň, Houra, Beran – Bína, Konečný, Králík, Mareš, M.Raiter, J. Svoboda, Zezulka, O.Stuchlík, Z.Stuchlík, Renčín, Dolejš

Sokol PPAS Pardubice: Levínský (Vítek) – Brychta, Oubrecht, Šťastný, Škeřík, Ďopan – Zozulák, Kunt, Teichman, Lisa, Pilný, Burian, Němeček, Formánek, Dlesk, Bahník, Junek, Chmelař, Krajcigr

Rozhodčí: František Pangerl, Jiří Šedivý.

KANADSKÉ BODY V PLAY DOWN

V celkovém pořadí (započtená 4 mužstva, jež se play down zúčastní)

2. Jakub Renčín – Královské Vinohrady: 4 body = 3+1
    4. Jan Svoboda – Královské Vinohrady: 3 body = 1+3
    5. Martin Zozulák – Sokol Pardubice. 3 body = 2+1

Vzájemná utkání v sezóně

04.01.15 Královské Vinohrady – Pardubice 4:11
    Branky:
    7. Gregor (Bína), 38. Bína (Renčín), 49. Bína (Z. Stuchlík), 50. Renčín (Z. Stuchlík) – 2. Zozulák (Ďopan), 4. Ďopan (Burian), 6. Chmelař (Šťastný), 19. Teichmann (Zozulák), 24. Zozulák (TS), 25. Zozulák (Teichmann), 32. Krajcigr (Zozulák), 34. Burian (Zozulák), 43. Zozulák (Teichmann), 56. Ďopan (Zozulák), 57. Šťastný (Krajcigr)

15.11.14 Pardubice – Královské Vinohrady 9:6

Branky:
    4. Burian (Teichman), 24. Zozulák (Ďopan), 33. Zozulák, 34. Janeček, 35. Chmelař (Janeček), 38. Teichman (Burian), 47. Burian (Zozulák), 47. Chmelař (Bahník), 49. Šťastný (Bahník) – 3. Z. Stuchlík (Svoboda), 16. Bína (Renčín), 23. Z. Stuchlík (Bína), 32. Michalík, 59. Michalík (Z. Stuchlík), 60. Mareš

Stav série play down mezi těmito dvěma týmy je vyrovnaný 1:1. Přitom Pardubice zaznamenaly mnohem lepší základní část, kde získaly 29 bodů z 22 duelů a play off jim uteklo dva body. Za stejný počet zápasů nasbíraly Vinohrady pouhých a tristních 9 bodů. Z toho nebylo samozřejmě nic jiného než poslední 12. místo po základní části. Teď ale hrají pod hrozbou sestupu a tak se dokážou vybičovat k lepším výkonům. První duel prohrály s Pardubicemi 3:4. Druhý bod braly do série už naopak Vinohrady, po výhře 7:6 po prodloužení. Hraje se na čtyři vítězné zápasy, takže nás ještě čeká velký a zajímavý boj. Ani jeden z klubů nechce opouštět soutěž bez boje. Co přinese 3. utkání napínavé série? Sledujte onlajn komentář v sobotu 14.3. od 17:30 a dozvíte se.

Dobrý sobotní večer, florbalová extraliga má v programu další nadstavbové zápasy. Dnes se hraje jak play off (všechny čtvrtfinálové série), tak obě série play down. Já se s Vámi zaměřím na duel TJ X3M Sokol Královské Vinohrady a Sokol PPAS Pardubice, který má úvodní buly naplánovanou na 17:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Jan Volf

Góly a asistencie: 5. Rossi (Svoboda), 20. Stuchlík (Raiter), 27. Mareš (Zezulka), 40. Renčín, 51. Rossi, 52. Renčín (Gregor) – 6. Škeřík (Krajcigr), 7. Teichman (Ďopan), 18. Krajcigr (Formánek), 27. Teichman (Burian), 40. Lisa (Šťastný), 47. Zozulák (Burian), 51. Teichman (Ďopan)

TJ Sokol Královské Vinohrady: Weissgärber (od 21. Mrkos) – Nigrin, Rossi, Gregor, Raiter, Záň, Houra, Beran – Bína, Konečný, Králík, Mareš, M.Raiter, J. Svoboda, Zezulka, O.Stuchlík, Z.Stuchlík, Renčín, Dolejš
    BA SOKOLI Pardubice: Levínský (Vítek) – Brychta, Oubrecht, Šťastný, Škeřík, Ďopan – Zozulák, Kunt, Teichman, Lisa, Pilný, Burian, Němeček, Formánek, Dlesk, Bahník, Junek, Chmelař, Krajcigr

Rozhodca: František Pangerl, Jiří Šedivý