Boston – Tampa Bay 3:2 (2:0 po s.n.) | Pittsburgh – Edmonton 6:4 (kon.) | Carolina – Dallas 3:5 (kon.)
Montreal – Ottawa 2:5 (kon.) | Florida – Winnipeg 4:2 (kon.) | Detroit – Columbus 1:3 (kon.)
St. Louis – Philadelphia 1:0 (2:0 po s.n.) | Colorado – NJ Devils 2:1 (2:1 po s.n.) | Vancouver – LA Kings 0:4 (kon.)
Arizona – Chicago 1:2 (kon.) | San Jose – Nashville 2:0 (kon.)
po s.n. (2:1)
Colorado Avalanche
2:1 (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
New Jersey Devils
cz Piatok 13.03.2015, 02:00 • Pepsi Center, Denver • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Dobrý den u NHL, která se pomalu jistými kroky přibližuje hranici 82 utkání, což znamená konec základní části. Týmům na tuto metu zbývá cca 15-17 zápasů a my spolu zabředneme do spár arény Pepsi Center v Denveru, kde se odehraje duel Colorado Avalanche – New Jersey Devils.

COLORADO AVALANCHE
    Klub z vysokých nadmořských výšek, tedy Denveru, letos strádá, ale v žádném případě neskládá zbraně. Po minulém ročník , kdy Patrick Roy – trenér Avalanche, dokázal tým pozvednout ze spodních pater tabulky na opačný pól. Hráči Colorada pak play off vybojovali, ale play off byla pro nezkušený mladý tým spíš zkušenost. Vypadli v 1.kole i když "kůži nedali lacino."

Letos ztrácí 7 bodů na vyřazovací boje a celou sezónu se pořádně do elitní osmičky nepodívali. Barometr formy je nyní v porovnání s celým ročníkem na maximum 4 výhry z posledních 7 zápasů. Colorado zdolalo mj. i Pittsburgh a Minnesotu, týmy s kvalitními kádry. V Coloradu hraje jediný Čech Jan Hejda, který má na kontě 1+10, ale jeho hlavní předností je defenzivní hra. Letos je však z formy jako celý tým. Nejlépe to dokumentuje statistika +/-, kde má Hejda -13 bodů.

NEW JERSEY DEVILS
    Ďáblové změnili trenéra a celou koncepci, jejíž cílem je tým omladit a přivést jiné lídry a počkat si na dobré hráče z draftů, které získali také při výměně Jágra a Židlického. Forma šla po výměně trenéra Petera DeBoera a příchodu Lamoriella s Oatesem a Stevensem rapidně nahoru. Play off už je jen fantasy pohádkou od Christiana Andersena, která zůstane zapovězena nejméně na další rok. To znamená třetí ročník bez play off pro Jersey. Lamoriello připravuje tým na dobu, kdy Oates se Stevensem budou moci klub převzít úplně a Jersey bude mít dva místo tří členů trenérského štábu.

66 bodů, 28 výher, 39 proher (včetně těch v nastavení). Toto ukazuje , že Devils jsou na úspěšnosti 42,4 % vyhraných zápasů a s tím se postupuje v současné NHL těžko. NHL je sice nejvyrovnanějším sportem v Americe v porovnání např. s profesionálními ligami baseballu, basketbalu atd., ale na postup většinou potřebujete úspěšnost nad 50 % minimálně.

Nejhorší byla pro New Jersey druhá čtvrtina sezóny, kterou úplně prospali, připomeňme statistiku někdy z prosince až ledna, kdy Ďáblové prohráli 19 z 23 utkání.

Ze čtyř Čechů tu po uzávěrce přestupů zbyli jen dva – Patrik Eliáš (10+19) a Martin Havlát (5+9). Havlát avšak nejspíš zůstane na tribuně, Devils s ním už příliš nepočítají a smlouvu na příští rok asi nedostane.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Colorado Avalanche: Varlamov (Berra) – Guenin-Barrie, Hejda-Redmond, Stuart-Holden; Landeskog-O´Reilly-McLeod, Caron-Duchene-Iginla, Tanguay-Mitchell-Everberg, Cliche-Hamilton-Briere

New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene-Larsson, Merrill-Severson, Fraser-Gelinas; Henrique-Gomez-Bernier, Cammalleri-Zajac-Tootoo, Zubrus-Eliáš-Gionta, Ruutu-Josefson-Harrold

Rozhodčí: O’Halloran, Chmielewski – McElman, Wheler.

Trenéři týmů: COLORADO – Patrick Roy (Kanaďan)
    NEW JERSEY – Lou Lamoriello (Američan)

Nikam neodcházejte. Za chvíli začínáme.

Už máme záběr na arénu, kde jsou všichni hráči na ledě a připraveni k úvodnímu vhazování.

00:01

00:36
    Varlamov v mírném pokleku, napůl postoj, chytil do lapačky a podržel před atakujícími Ďábly. Ti začali směle = útočně.

01:17
    Zachytal si i Cory Schneider, jeden z nejvytěžovanějších brankářů NHL a to jak v počtu zápasů, tak v počtu střel, které na něj létají každý zápas.

02:21
    Laviny v šanci, Hamilton se krásně protáhl přes beka Jersey a pak zasouval pod Schneiderem, který si místo pod betony pohlídal.

03:45
    Obrovský závar v brankovišti Varlamova, kterého chránili asi všichni jeho andělé strážní, jelikož přežil velké šance Devils.

03:45
    Trio Eliáš, Gionta, Ruutu pěkně zavařilo obraně Avalanche.

05:20
    Devils bojují v útoku, Laviny všude pozadu, absolutně nestíhají rychle bruslící Ďábly.

05:47
    Gelinas prověřil Varlamovu výstroj. Ten černou gumu, ve tvaru knedlíku, chytá.

06:26
    Colorado v nejistotě vyhazuje na Icing.

06:38
    Ďáblové vyhráli buly v útoku a hned rozjeli kombinační kolotoč v obraně domácích.

07:32
    Eliáš v úniku nedal. Mířil nad. Poté ještě dorážky jeho řady, které však gólem neskončily. Škoda pro Devils, mohli vést klidně už o dva góly a vůbec by to nebylo divné, vzhledem k jejich výkonu.

08:55
    Holden se Stuartem založili útok, který se rychle přesunul na druhou stranu, do pásma Devils, kde teď úřadují útočníci Colorada.

10:45
    Devils se dostali ze sevření, nic to nemění na tom, že Avalanche pomalu přebírají iniciativu.

11:44
    Jenže nyní musel zakročit zase Varlamov. Hraje se skvělý hokej. Základní část vrcholí a je to vidět.

Máme tu přestávku pro komerční účely.

12:49
    Vhazování na středu pro Devils. Larsson mačkaný soupeřem u mantinelu, přesto se prosadil a přihrál spoluhráči.

13:26
    Sevřený puk rukou. (Colorado)

14:32
    Schneider vychytal příležitosti třetí řady Avalanche. Tanguay potvrdil "zámořským škarohlídům," že nepatří do starého železa.

15:54
    Barrie vyslal jednu přízemní ránu, která trochu vylekala hostující příznivce a hlavně Coryho Schneidera, poněvadž letěla asi přes čtyři hráče. (domácí i hostující)

16:59
    Laviny vyhráli důležitou buly ve své třetině, nyní však drží puk hosté. Udělali to výborně dostali se ke střele zleva a ještě vybojovali faul. Přesilovka pro Ďábly po reklamní pauze.

17:32
    Jan Hejda bude tím vyloučeným, podrazil protihráče a půjde si odsedět dvouminutový trest.

17:33
    Devils ihned vyhráli vhazování bez větších problémů, nicméně o pásmo stejně přišli později.

18:24
    Jersey zatlačili na domácí obranu, ale pak zahráli ofsajd, který byl vyhodnocen jako úmyslný. Hra se stěhuje na opačnou stranu (vhazování).

19:00
    Hlasatel oznámil poslední minutu úvodní třetiny.

19:32

19:58
    Devils ještě pořádně mačkali Avalanche v jejich třetině, gól z toho nevytěžili. Třetina rozhodně neskončila v poklidu, ale velkým tlakem hostů z Newarku.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Třetina bez gólů, avšak hokej v pravém slova smyslu. Jersey má převahu, ale Colorado občas "vystrkuje růžky" a také dokáže pěkně pozlobit okolo Schneiderovi klece.

Další třetina začne přibližně v 2:59.

Vše připraveno pro druhou část.

20:01

20:02
    Úvodní buly pro Devils, kteří zatím vyhrávají větší počet vhazování.

21:11
    Vlažnější úvod, přesto je k vidění šance na branku Schneidera.

22:27
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Bohužel družina Lamoriella nevyužila žádnou z velkých šancí a přichází první trest. JAROME IGINLA propálil z blízkosti Schneidera nad vyrážečku, ten neměl nárok. Asistence: John Mitchell, Matt Duchene
    Jarome IGINLA - 1:0

23:40
    Colorado je na koni a psychologickou výhodu proměňuje v tlak na branku hostů z Jersey.

25:25
    Duchene vyhrál buly pro obránce ve svém pásmu.

26:00
    Tanguay létá okolo Schneiderovy branky a se svými spoluhráči naprosto přehrává obranu Devils.

27:19
    Tlak Avalanche pokračuje a Laviny konečně dostávají svého jména. Jak říkají v zámoří "Momentum" (výhoda pro mužstvo, něco jako kde se láme zápas) mají nyní na svých hokejkách hráči Colorada.

27:39
    Jordin Tootoo byl vyloučen za vysokou hůl. Na 2 minuty oslabil New Jersey.

28:12
    Místo toho měl brejk Mike Cammalleri, selhal na ruském brankáři.

28:58
    Colorado si tvoří málo střeleckých příležitostí v přesilovce.

29:39

31:46
    Josefson to udělal výborně! Naznačil, jenže pak objel branku a z druhé strany se snažil zakončovat, Varlamov pokryl.

33:21
    Skvělé tempo má utkání. Hráči "jezdí" naplno a dávají do zápasu všechno. Hra není vůbec rozkouskovaná, má spád a hraje se parádní hokej.

33:59
    Po reklamní pauze se vracíme do Pepsi Center. Devils první buly po reklamách vyhráli a rovnou nahodili na zadní mantinel, kam vletěli dva forčekující hráči. Teď se těžiště hry přesouvá různě od středního pásma až po branku Varlamova.

34:12
    Devils právě vstřelili branku!
    Je vyrovnáno! Jersey se konečně prosadili. Krásná akce, vůbec celá pasáž od reklamní pauzy patřila Ďáblům. Henrique nabil na modrou Greeneovi, jednomu z asistentů kapitána, a ten se nemýlil dělovkou příklepem pod lapačku Varlamova. Asistence: Adam Henrique, Adam Larsson
    Andy GREENE - 1:1

35:18
    Mitchell honí puk v rohu, po chvilce držení puku hokejistů Colorada se probojoval do šance bekhendem na druhé straně v brejku stíhaný dvěma beky, jeden z útočníků Devils.

37:14
    Stuart obral forvarda Devils u mantinelu, kterému přitom souboji ještě upadla rukavice a rychle rozehrál.

38:15
    Schneider vytěsnil poklekem u tyčky puk do rohu po střele beka Avalanche. Tlak Colorada pokračuje a pozor Duchene se hodně nebezpečně pohyboval před bránou hostů.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny, která přinesla gól na každé straně.

39:45
    Mcleod nevydržel posledních patnáct sekund a fauloval. Přestupek proti pravidlům – držení (2 minuty).

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Druhá část pokračovala ve stejném tempu jako ta první a ještě byla okořeněna dvěma brankami. Nejdřív se trefili Laviny – Iginla. 5 minut před koncem třetiny srovnával Andy Greene golfovým projektilem od modré jako správný obránce. Po dvou třetinách je tak stav 1:1. Těšme se na rozuzlení, které přinese třetí třetina, případně prodloužení.

Další třetina začne přibližně v 3:49.

40:01

42:20
    Duchene pod tlakem soupeřovo bránících hráčů předvedl otočku a vystřelil/nahodil puk.

43:31
    Tootoo se Zajacem přečíslili domácí obranu jen na chvíli, poté se vrátili další hráči Avs a Jersey měli těžší pozici k zakončení. Tootoo přesto vystřelil, ale Varlamov ho vychytal.

44:50
    Puk šel po ose Merrill, Severson, ten pálil velmi tvrdě, Varlamov vyrazil jen na hokejku Tootooa. Tootoo je nezmar, který je dnes u skoro všeho podstatného. Jestli bych měl pro někoho doporučit smlouvu Lamoriellovi (Devils) na příští rok, byl by to právě Tootoo. Ohromný bojovník, hraje tvrdě, důrazně, s hokejovým srdíčkem a dokáže strhnout ostatní když se nedaří.

46:37
    Boj u mantinelu v levém rohu pásma Colorada.

47:18
    Avalanche krouží v útočném pásmu ne jako Laviny, ale jako orli, kteří hledají oběť.

48:41
    Zajac oslabuje mužstvo. Podražení. Dvě minuty.

49:14
    Colorado pálí, Schneider vyráží a domácí musí založit nový útok. Hosté se totiž osvobodili.

50:11
    Pokus číslo tři, jak překvapit připravenou, ale oslabenou obranu Devils.

50:40
    Až nyní se rozestavili Avalanche do přesilovkové šablony a dokonce Schneider musel řešit nebezpečnou předbrankovou situaci.

50:41

51:19
    Ve velké rychlosti vletěly oba týmy do posledních osmi minut třetí třetiny. Evidentně jim reklamní pauza prospěla.

52:14
    Zubrus hodil do středního pásma, kde si sebral další hráč Devils puk. Na konci akce, která skončila střelou na Varlamova byl Josefson. Byl ale neúspěšný

54:09
    Devils úspěšnější na buly v jejich obranném pásmu.

55:07
    Hru rozkouskovaly pár minut před koncem 3. třetiny reklamní pauzy a různá přerušení. Už to není tak atraktivní a pohledný hokej.

56:27
    Duchene nabral "rychlost světla" a proháčkoval se skoro před Schneidera, tam mu vinou myslím Larssona, hostujícího beka, puk ujel a proto nezakončil svůj individuální průnik.

57:38
    Převaha je lehce na straně Avalanche. Devils chtějí radši bod než nic a proto utvořili defenzivní hradbu.

58:22
    Převaha Colorada graduje a velká šance elitní formace. Nejdřív bekhend Landeskoga a poté Mcleod.

59:00
    Třetí třetina odbíjí poslední minutu, ve které je možné rozhodnout duel a nedarovat soupeři ani bod.

59:59
    Přestože se hra přesouvala v poslední minutě ze strany na stranu, gól nepadl a tak se podíváme na pětiminutové prodloužení. Pokud se nerozhodne, budou následovat nájezdy.

60:00

Který z týmů vyhraje celé prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:01

60:39
    Střední pásmo zažilo velké množství soubojů. Nakonec tento boj přerušen píšťalkou rozhodčího.

61:06
    Guenin střílel na Schneidera. Minul branku.

61:47
    Barrie uklidňuje situaci v obraně a rozjíždí další útok. Neúspěšný. Gomez poslal přihrávku na modrou gól to není.

62:34
    Hosté ale chybovali a Tanguay sám na branku Schneidera, nedal! Brankář Ďáblů nadvakrát chytil, lapačkou a pak betony.

63:35
    Varlamov a jeho nádherný zákrok probudil tribuny Pepsi Center. Někdo užasle stojí a tleská, jiní přítomní diváci vzrušeně křičí.

64:34
    Oddechový čas pro domácí.

64:34
    Situace 5 na 4 si vyžádala delší čas na rozmyšlenou Colorada jak jí sehrát. Na trestnou mezitím doputoval Eric Gelinas.

64:50
    Střelba jak u Verdunu, Avalanche obklopili obranu hostů. Taktika všechno na bránu však úspěch neslavila.

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Colorado Avalanche.
    JAROME IGINLA si vychutnal při nájezdu Schneidera. Vykličkoval ho a pak zasunul mezi betony.

Ukázalo se, že šikovnější hráče na nájezdy má Colorado. Zatímco na straně Devils proměnil jen Josefson, který je proměňuje poměrně často a nejlépe z Ďáblů, za Colorado se trefili O'Reilly a Iginla, kteří ukázali velmi šikovné ruce. Avalanche stačily tři série na rozhodnutí duelu v nájezdech.

TŘI HVĚZDY UTKÁNÍ:

1. SEMJON VARLAMOV (COL) – 1 obdržený gól, 95,8 % úspěšnost zásahů

2. JAROME IGINLA (COL) – 2+0, rozhodující gól, 2 střely na branku, 17:45 času na ledě

3. ANDY GREENE (NJD) – 1+0, 24:33 času na ledě, 1 střela na branku

Československá stopa
    Jan Hejda (COL) – 2 trestné minuty, 2 hity, 19:11 času na ledě

Patrik Eliáš (NJD) – 2 střely, -1 bod v +/-, 17:23 času na ledě, neproměnil 3. nájezd Devils za stavu 2:1 pro Colorado, takže nepřímo rozhodl o vítězství Colorada

Dnešní utkání sledovalo 14607 diváků.

To je ode mě všechno a už teď se těším příště na počtenou! Pěkné ráno a úspěšný začátek nového dne, přeje komentátor tohoto utkání Jan Volf. (04:55:14)

Jan Volf

Góly a asistencie: 23. Iginla (Mitchell, Duchene), rozh. náj. Iginla – 35. Greene (Henrique, Larsson)