B. Bystrica – Nitra 1:2 (kon.) | Košice – Trenčín 4:2 (kon.) | Žilina – HC Slovan 1:3 (kon.)
Poprad – Lipt. Mikuláš 4:5 (po pr.)
MsHK Žilina
1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
HC Slovan Bratislava
Pondelok 09.03.2015, 17:00 • DOXXbet Aréna • Hokejová extraliga juniorov play-off

Končí sa teda séria medzi Žilinou a Slovanom, Slovan vyhral sériu 3:0 a postupuje. Ja vám pre dnešok ďakujem za pozornosť a verím, že nášmu portálu Onlajny.eu i naďalej zachováte svoju priazeň. (19:07:57)

60:00

59:29
    Slovan Bratislava dal gól!
    A je rozhodnuté. Patrick Brodek našiel MICHALA VALJENTA a je to 1:3. Asistnecia: Patrick Brodek.

59:04
    Žilina v oslabení o 2 hráčov v úniku, Rogoň však páli nad bránku hostí.

58:28
    Vylúčenie Žilina, za príliš veľa hráčov na ľade dostáva 2 minúty Marek Korenčík.

58:05
    Ťažko povedať čo viedlo rozhodcu Jakubca k takémuto verdiktu, faktom ale je, že Slovan hrá presilovú hru.

57:43
    Vylúčenia:
    Slovan – Michal Škoda 5 min + DKZ za hrubosť
    Žilina – Silvester Prášek 2 min + 5 min + DKZ za hrubosť

57:43
    Nuž a máme bitku, domáci Silvester Prášek naložil hráčovi hostí na cestu domov ako sa patrí.

57:29
    Prášek príklepom preveril pozornosť Pavlasa, Rogoň sa snažil následne dorážať a okamžite vznikla šarvátka pred bránkou hostí.

57:09
    Žilina v tlaku pred bránkou hostí.

56:32
    Žilina úpenlivo bojuje o predĺženie sezóny, ak dnes mladí vlci prehrajú, sezóna pre nich končí.

55:42
    Vhadzovať sa bude po pravej ruke Škorvánka.

55:01
    Začalo sa posledných 5 minút tretej tretiny.

54:56
    Domáci v plnom počte.

54:07
    Adam Šimonič inkasoval na útočnej modrej tvrdý hit a poriadne otrasený sa dvíha z ľadu.

53:21
    Domáci sa i počas hry v oslabení dokázali natlačiť pred Pavlasa, ten stále odoláva žilinským atakom.

52:56
    Vylúčenie Žilina, Patrik Rogoň dostáva 2 minúty za hákovanie.

52:38
    Tak tentoraz sa domáci dostali do tlaku, Pavlas však dvom strelám odolal.

52:02
    Po strele hostí od modrej čiary zvoní tyč žilinskej bránky!

51:28
    Žilinčania sa snažia dostať do tlaku, no v týchto momentoch sa im vôbec nedarí.

50:33
    Vhadzuje sa po ľavej ruke brankára Žiliny.

50:01
    Máme pred sebou posledných 10 minút tretej tretiny.

49:35
    Hrá sa v pásme Slovana Bratislava, o puk sa bojuje za bránkou Pavlasa.

48:49
    Závar pred bránkou Slovana, napokon všetko rieši brankár hostí Pavlas.

48:27
    Do dobrej šance sa dostal hosťujúci Marco Halama, z medzikružia však netrafil bránku Žiliny.

47:55
    Hra je prerušená pre hru s vysokou hokejkou, vhadzovať sa bude pred Pavlasom.

47:15
    Adrián Holešinský sa predral celou obranou hostí, jeho strelu švihom Pavlas len s námahou vyrazil.

46:51
    Ficel pálil nepríjemne z pravého kruhu, Škorvánek bol pozorný.

46:20
    Domáci hokejisti sa úporne snažia niečo s výsledkom vymyslieť, hostia sa však výborne bránia.

45:30
    Filip Ondruš sa snažil natlačiť pred bránkou hostí, obrana Slovana mu to však nedovolila.

45:21

44:26
    Patrick Brodek pálil od modrej čiary príklepom nad bránku Žiliny.

43:21
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Patrik Rogoň.

43:18
    Filip Vidovič znovu pálil od modrej, a PETER GALIS už len dorazil puk za smutného Škorvánka. Asistencia: Filip Vidovič.

41:48
    Domáci sa veľmi snažia strhnúť vedenie na svoju stranu, no zdá sa, že v niektorých momentoch im už chýbajú fyzické sily.

40:55
    Hostia začali v úvode tretej tretiny rezko, no domáci sa im snažia vyrovnať.

40:01
    Úvodné buly tretej tretiny v prospech Žiliny.

40:01

Po druhej tretine máme v Žiline stav 1:1, keď sa o vyrovnanie postaral v 26. minúte počas presilovej hry Filip Mlynčár.

40:00

39:45
    V závere tretiny ešte vidíme tlak hostí.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

38:55
    Prášek ostal sám pred vlastným brankárom a naháňali ho dvaja protihráči, napokon si však poradil.

38:16
    Hostia v plnom počte.

38:15
    Mihňák pálil od modrej čiary, Škorvánek predviedol efektný zákrok lapačkou.

37:46
    Buly pred Pavlasom vyhrali domáci hokejisti, ale takmer vzápätí puk smeruje von z pásma.

37:08
    Domáci sa síce v presilovej hre veľmi snažia, ale zatiaľ sa im nedarí vytvoriť si vážnejšiu šancu.

36:15
    Tlak Žiliny stále trvá.

35:03
    Tak Patrik Schroner zranený nebol, pretože teraz sa po jeho strele z pravej strany zavlnila bočná sieť bránky hostí.

34:52
    Slovan so 4 hráčmi.

34:16
    Vylúčenie Slovan, 2+2 min. dostáva Michal Valjent.

34:16
    Jeden z domácich hráčov inkasoval zásah hokejkou do tváre a s krvou v tvári odchádza rovno do šatne, vyzerá to, že je to Patrik Schroner.

34:13
    Domáci sú stále v obrovskom nápore, no Pavlas odoláva i po sérii dorážok Žiliny.

33:58
    Holešinský od modrej čiary nahadzoval puk na bránku hostí, Pavlas ho vyrážačkou poslal mimo.

33:21
    Domáci hokejisti sú okamžite v útočnom pásme pred brankárom hostí Pavlasom.

32:52
    Vylúčenie Slovan, 2 minúty dostáva Filip Kundrát za sekanie.

32:52
    Krásna akcia na jeden dotyk, Kvocera našiel Janáka, ktorý puk poslal do brankára hostí, bok však faulovaný.

32:22
    Začína sa hrať veľmi tvrdo, oba tímy dohrávajú všetky osobné súboje.

31:35
    Domáci obranca Silvester Prášek sa dostal k odrazenému puku v útočnom pásme, takou polostrelou poloprihrávkou len tesne minul bránku Slovana.

30:42
    Obrovský závar pred bránkou domáceho tímu, hostia však nedokázali pretlačiť puk za bránkovú čiaru.

30:01
    Máme za sebou polovicu stretnutia, v Žiline zatiaľ sledujeme remízu 1:1.

29:10
    Obrovská šanca hostí, Brodek z výbornej pozície pálil len do hrude Stanislava Škorvánka.

28:22
    Vhadzuje sa po ľavej ruke brankára Slovana Pavlasa.

27:21
    Hostia znovu zatlačili domácich do obranného pásma, uvidíme, či sa im podarí strelecky ohroziť brankára Žiliny.

26:27
    Domáci sú napriek inkasovanému gólu aktívni a snažia sa zvrátiť stav na svoju stranu.

25:56
    Filip Vidovič napriahol od modrej čiary a trafil tyč žilinskej bránky, no puk sa odrazil ideálne pred FILIPA MLYNČÁRA, ktorý už prekonal Škorvánka v bránke Žiliny. Asistencie: Filip Vidovič, Patrick Brodek.

25:42
    Hostia už sú znovu v útočnom pásme a mohutne zvierajú domácich v tlaku.

25:11
    Slovan sa okamžite natlačil do útočného pásma, no puk napokon smeruje k bránke hostí.

24:46
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Patrik Rogoň za napadnutie.

24:32
    Holešinský sa snažil individuálne presadiť cez troch hráčov hostí, to sa mu nepodarilo.

24:28
    Puk drží v lapačke Stanislav Škorvánek a pred bránkou Žiliny okamžite vzniká šarvátka.

23:25
    Veľká šanca Žiliny, Schroner sa po pravej strane vrútil do pásma Slovana, jeho jedovka švihom však tesne minula bránku Pavlasa.

22:35
    Nuž, v kabíne domácich bolo v prestávke asi horúco, pretože Žilinčania nastúpili do druhej tretiny ako vymenení a je ich doslova plný ľad.

21:59
    O puk sa bojuje v strednom pásme.

21:08
    Žilina v úvode druhej tretiny v nápore, Kvocera v dobrej pozícii netrafil ideálne puk.

20:25
    Prvý útok hostí v rýchlom protiútoku, ale Brodek prihrávkou spoluhráča nenašiel.

20:01
    Úvodné buly druhej tretiny v prospech hokejistov Žiliny.

20:01

Po prvej tretine máme v Žiline stav 1:0, o jediný doterajší gól stretnutia sa v 19. minúte postaral Patrik Schroner. Druhá tretina sa začne približne o 17:45.

20:00

19:34
    Žilina drží puk za vlastnou bránkou a vzápätí sa ženie dopredu, všetko však napokon vyriešil brankár hostí Pavlas.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

18:24
    Žilina dala gól!
    A pozrite sa, hostia celú tretinu domácich tlačili v obrannom pásme, v závere Žilina vystrčila rožky a dáva gól. Marek Janák našiel prihrávkou PATRIKA SCHRONERA, ktorého puk tentoraz poslúchol a putoval presne do siete hostí. Asistencie: Marek Janák, Patrik Rogoň.

17:49
    Prečíslenie domácich 2 na 1, Patrikovi Schronerovi sa však puk skĺzol po čepeli hokejky. Veľká škoda pre domáci tím.

17:32
    Nahodený puk hostí Škorvánek radšej podržal v lapačke, bude sa vhadzovať po jeho pravej ruke.

17:15
    Zatiaľ hráme v rýchlom tempe s minimom prerušení.

16:44
    Puk v strednom pásme, Žilinčania ho berú za vlastnú bránku a oba tímy striedajú počas hry.

16:07
    Nuž ale Žilina začína trošku vystrkovať rožky, zdá sa, že chlapci dostali na lavičke jasné pokyny.

15:49
    Patrik Schroner vysoko napádal rozohrávku hostí, no brankár Pavlas, ktorý mal puk na hokejke, sa nenechal prekvapiť.

15:11
    Vhadzuje sa po pravej ruke žilinského gólmana.

14:22
    Prvý útok Slovana v obrovskom tlaku, Mlynčár skvele našiel voľného Patricka Brodeka pred bránkou Žiliny, ktorý si puk krásne spracoval a bekhendom ho poslal do pravej tyčky Škorvánkovej bránky.

13:35
    Hra sa trošku vyrovnala, domáci hokejisti pridali v bojovnosti, o puk sa vedie bitka v strednom pásme.

12:58
    Ten je v permanencii i tentoraz, po strele Bednariča radšej podržal puk v lapačke.

12:12
    Michal Škoda nahadzoval puk pred bránku Žiliny na teč, všetko však s prehľadom riešil brankár Škorvánek.

11:42
    Obraz hry sa nemení, hostia sa snažia nájsť kúsok voľného priestoru v útočnom pásme, domáci zatiaľ skvele bránia.

10:42
    Nuž, domáci sa oslobodzujú i za cenu zakázaného uvoľnenia, tlak Slovana je skutočne mohutný.

10:01
    Máme za sebou polovicu prvej tretiny, stav v Žiline je zatiaľ stále bez gólov.

09:39
    Hráči Slovana sú neustále v obrovskom tlaku pred bránkou Žiliny, gól doslova visí vo vzduchu, no obrana Vlkov hrdinsky odoláva.

09:01
    Vhadzovanie po pravej ruke Stanislava Škorvánka.

08:52
    Nuž, domáci gólman sa musí cítiť ako na divokom zápase, pretože naňho smeruje jedna strela hostí za druhou.

08:21
    Puk je za bránkou domáceho celku a napokon končí v lapačke Škorvánka, ktorý dáva možnosť na vydýchnutie preťaženej obrane svojho tímu.

07:42
    Slovan stále v pásme Žiliny, Michal Škoda ostal úplne sám pred brankárom Žiliny a bekhendom triafa hornú tyč bránky mladých Vlkov!

07:20
    Ďalší útok Slovana Bratislava bol zastavený pre postavenie mimo hru.

06:53
    Mlynčár sa dostal do dobrej pozície a triafa tyčku bránky Žiliny!

06:17
    Zápas začína mať veľmi slušné tempo, o puk sa bojuje v obrannom pásme Žiliny.

05:52
    Zato prišiel rýchly protiútok Slovana, Patrick Brodek zoči voči Stanovi Škorvánkovi neuspel.

05:13
    Útok Žiliny šikovne po ľavej strane potiahol Marián Váňa, domáci hokejisti sú v tlaku pred Pavlasom, no strelecky brankára hostí neohrozili.

04:24
    Dlhšie sa nehrá, no brankár hostí už je na nohách a budeme pokračovať v zápase.

04:24
    Ale pozor, vážnejšia akcia domáceho mužstva, jeden z hráčov Žiliny však po kontakte s hráčom Slovana padol na brankára Pavlasa, ktorý ostáva ležať na ľade. Napokon však bude zrejme v poriadku.

03:47
    Druhý útok Žiliny sa nakrátko dokázal dostať z obranného pásma, zatiaľ si však žiadnu šancu nevypracoval, domáci viacmenej len vyhadzujú puk z vlastného pásma.

03:04
    Hráči zo Slovana sú stále pri puku a zvierajú domácich v obrannom pásme.

02:25
    Tentoraz od modrej čiary pálil Filip Vidovič, puk letel nad bránku Žiliny.

01:58
    Prvá strela hostí v podaní Patrika Danišovského bola zblokovaná.

01:09
    Prvá útočná akcia domáceho tímu, viedol ju Adrián Holešinský, no príliš skoro stroskotal za modrou čiarou.

00:27
    Na začiatku zápasu sú aktívnejší hráči hostí, o puk sa bojuje za bránkou Stanislava Škorvánka.

00:01
    Úvodné buly zápasu v prospech hostí z Bratislavy.

00:01

Všetko je vyriešené, môžeme začať.

Úvodné buly sa odkladá, ale naozaj neviem prečo. Zdá sa, že je to problém so súpiskami tímov.

Na ľade už máme rozhodcovskú trojicu, čochvíľa prídu i hráči oboch tímov.

MsHK DOXXbet Žilina: Škorvánek – Prášek, Mravec, Kvocera, Korenčík, Majerčík, Surán – Schroner, Paleček, Pšurný – Holešinský, Rogoň, Janák – Cisárik, Ondruš, Váňa – Leitman, Michálek

HC Slovan Bratislava: Pavlas – Ficel, Valjent, Gula, Kuzmín, Vidovič, Bílik, Mihňák, Uličný – Brodek, Mlynčár, Tibenský – Bednarič, Halama, Danišovský – Škoda, Kundrát, Krajč – Galis, Takáč, Šimonič

Rozhodca: Jakubec – Hronský, Nosek.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Dávid Švec

Góly a asistencie: 19. Schroner (Janák, Rogoň) – 26. Mlynčár (Vidovič, Brodek), 44. Galis (Vidovič), 60. Valjent (Brodek)

MsHK Žilina: Škorvánek (Baštuga) – Prášek, Mravec, Kvocera, Korenčík, Majerčík, Surán – Schroner, Paleček, Pšurný – Holešinský, Rogoň, Janák – Cisárik, Ondruš, Váňa – Leitman, Michálek
    HC Slovan Bratislava: Pavlas (Kožiak) – Ficel, Valjent, Gula, Kuzmín, Vidovič, Bílik, Mihňák, Uličný – Brodek, Mlynčár, Tibenský – Bednarič, Halama, Danišovský – Škoda, Kundrát, Krajč – Galis, Takáč, Šimonič

Rozhodca: Jakubec – Hronský, Nosek