Vítkovice – Chodov 4:3 (kon.) | Tatran – Ostrava 10:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Sparta 6:3 (kon.)
Bohemians – Bulldogs 7:6 (po pr.)
Předvýběr.CZ Florbal MB
6:3 (2:1, 3:1, 1:1)
ACEMA Sparta Praha
cz Sobota 07.03.2015, 20:00 • MSH Mladá Boleslav • Play-off LiveSport Superligy florbalu CZ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Dobrý den, vítám Vás u prvního čtvrtfinálového duelu floorbalové AutoCont extraligy. V tomto utkání přivítá Technology Florbal MB mužstvo AC Sparta Praha.

Technology Mladá Boleslav prožívá zatím letos výbornou sezónu. V lednu se jí povedlo obhájit zlatavou trofej pro vítěze Poháru České pojišťovny. Po strhujícím finiši v základní části AutoCont extraligy mužů se Boleslavi povedlo vyhoupnout se do čela tabulky, kde už zůstala. To pro Středočechy znamenalo, že si mohli vybrat soupeře pro čtvrtfinálové a případně i semifinálové zápasy. Mladá Boleslav si vybrala družstvo AC Sparta Praha, které skončilo na sedmém místě.

S ním mají Středočeši v letošní sezóně kladnou bilanci 24:15, když se jim nejdříve povedlo Pražany přehrát doma loni v listopadu 15:6 a následně v lednu letos v lednu 2:9. Mladá Boleslav je tak pro čtvrtfinálové duely horkým favoritem a určitě se bude snažit své předpoklady potvrdit.

Florbal má v Mladé Boleslavi vzrůstající návštěvnost. Domácí zápasy Technology Florbal Mladá Boleslav byly nejnavštěvovanější ze všech klubů AutoCont extraligy v základní části 2014/2015. Městská sportovní hala v Mladé Boleslavi během jedenácti utkání pojmula 5 149 diváků, což činí průměr 468 diváků na zápas.

V utkání se Spartou ale Technology reálně hrozí menší návštěva než tomu bylo doposud. V Mladé Boleslavi je totiž sportovní sobota. Už od dvou hodin odpoledne se hraje fotbalové utkání Boleslavi s Českými Budějovicemi. Následně, což je pro florbalisty asi ten největší problém, pokračuje sportovní program hokejovým utkáním předkola play-off. Pokud se toto utkání protáhne, hrozí tomuto klání reálná kolize právě s hokejem.

Technology Florbal MB: Rytych (Körber) – Novák, Gwuźdź, Kadlec, Pluhař,Křenek,Kološ, Jelínek – P. Bouška, Novotný "C", Ekl, Salát, Tom. Chroust, J. Bouška, Rožnovják, Mátl, Ludvík, Curney, Fojta.

AC Sparta Praha: Beneš (Nockin) – Ježek, Kadoch "C", Čermák, Chaloupka, Smetana, Marvánek, Rebro, Rodina, Koščo – Burnik, Vrána, Hartman, Jaroš, Svatoš, Mandelbaum, Šnajdr, Časar, Pruner..

V Mladé Boleslavi panuje natěšená atmosféra. Utkání za malou chvíli vypukne.

00:01

00:02
    Úvodní buly pro domácí mužstvo.

00:25
    Tomáš Chroust pálil těsně vedle branky Beneše.

00:52
    Sparta se pokusila o první útok, ale míček skončil za mantinel a rozehrávat tak budou domácí.

01:25
    Teď jsou v útoku domácí hráči.

01:39
    Domácí hala je opět plná, jako na každý zápas Technology v této sezóně.

02:16
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    A už to začíná! Autorem první branky domácích je ONDŘEJ FOJTA, který dostal perfektní přihrávku před bránu od Rožnovjáka. Jen naznačil střelu a Boleslav vede. Asistence: Martin Rožnovják.

03:32
    Sparta právě vstřelila branku!
    Vedení Technology trvalo jen minutu. Autorem vyrovnávací branky je ONDŘEJ SVATOŠ. Asistence: Jan Marvánek.

04:11
    Boleslav se teď snažila opět o rychlé vrácení vedení, ale to se nepovedlo.

04:57
    Další útok Boleslavi skončil za mantinelem hostující brány po Salátově postrčení míčku.

05:22
    Zatím se hraje velmi rychlý a agresivní florbal.

05:49
    Boleslav má zatím více ze hry. Sparta hraje převážně na brejky.

06:17
    Obrovskou šanci Sparty teď utnul brankář David Rytych.

07:17
    Salát poslal míček před bránu na Kadlece, ale tomu sjel míček po holi a tak skončil za mantinelem.

08:23
    Sparta dobře napadá domácí rozehrávku, a tak se Boleslavi nedaří tak dobře rozehrávat nové akce.

09:01
    Teď se pro změnu nedaří rozehrát hostům. Boleslav dobře zachytila jejich rozehrávku.

09:25
    Technology se dostalo před bránu, ale nakonec z toho je útočný faul domácích.

09:54
    Novotný nahrával před bránu zcela volnému Jiřímu Bouškovi, který ale nedokázal bohužel pro domácí trefit míček.

10:47
    Teď domácí kombinují na své půlce a zakládají útok.

11:06
    Jenže Sparta se ubránila a v zápětí se dostala před domácí bránu.

11:24
    Teď Boleslav opět kombinuje na své půlce.

11:39
    Ale dopadlo to stejně jako před minutou. Sparta míček na své půlce uzmula a šla okamžitě dopředu. Boleslav zastavila útok jen za cenu faulu.

11:39
    Rožnovják (MBL) – 2 minuty, hrubost.

12:13
    Ondřej Svatoš teď z dobré pozice pálil vysoko nad.

12:32
    Boleslav se na chvíli dostala na útočnou půlku a ušetřila tím cenné vteřinky.

13:07
    Boleslav se ubránila i další šanci.

13:39

13:48
    Přesto se teď Boleslav ještě musí bránit po útočné snaze Sparty.

14:29
    Jaroš teď nehezky držel jednoho z domácích hráčů. Byl za to důrazně napomenut jedním z rozhodčích.

15:41
    Fojta se teď dostal do velmi dobré příležitosti, ale Chaloupka mu ve finální moment ukradl míček z hole.

16:23
    Boleslav se opět vrací do vedení! Autorem druhé branky Technology je RADEK GWUŹDŹ, který se trefil z poloviny hřiště nádhernou ranou. Asistence: Pavel Bouška.

17:15
    Teď Boleslav kombinuje na vlastní půlce.

17:50
    Obě mužstva teď střídala a Sparta má míček na svých holích.

18:19
    Gwuźdź poslal míček dopředu na Novotného, který si jej nádherně zpracoval, ale následně přišel o míček.

18:54
    Střelu Kadocha dobře zablokoval Novotný.

19:29
    Boleslav se teď tlačí do útoku.

19:45
    Závěr třetiny se dohrává na útočné půlce.

20:00

V první třetině byly k vidění tři branky. Boleslav se rychle dostala do vedení, ale Spartě se stejně rychle podařilo vyrovnat. Utkání bylo následně velmi vyrovnané, ale v závěru třetiny se Technology přeci jen vrátilo do vedení nádhernou střelou Radka Gwuźdźe.

20:01

20:12
    Boleslav teď kombinuje na své půlce.

20:50
    Novotný posílal míček na Tomáše Chrousta, ale ten se nakonec prosadit nedokázal.

21:29
    Po další akci Sparty teď opět domácí kombinují na své polovině.

21:58
    Te´d jsou domácí na útočné půlce.

22:20
    Pavel Bouška se teď snažil projít k bráně hostí, ale nepovedlo se mu to.

23:02
    Rožnovják pálil jen do hráčů před sebou.

23:06
    Autorem branky je PETR SALÁT, který se dokázal prosadit po tlaku domácích. Asistence: Ondřej Fojta.

23:17
    Autorem branky je TOMÁŠ CHROUST, který se prosadil bleskově po rozehrávce Sparty. Asistence: Daniel Ludvík.

23:50
    Sparta šla do útoku, ale naštěstí se jí nepovedlo snížit.

24:37
    Michal Rodina teď před Davidem Rytychem hodně nebezpečně tečoval střelu jednoho ze svých spoluhráčů. Naštěstí pro domácí šla jeho rána mimo bránu.

25:44
    Hra je plná nepřesností. Obě mužstva se ženou bezhlavě za míčkem.

26:04
    Beneš se po dalším útoku domácích natáhl pro míček a ukončil tím tak akci domácích.

26:32
    Po faulu domácích teď hosté rozehrávali standardku, ale míček okamžitě převzali domácí.

27:27
    Spartě se nedaří rozehrát útok.Boleslav dobře napadá.

27:54
    Curney se teď dopustil útočného faulu a rozehrávat bude Sparta.

27:57
    Autorem druhé branky hostů je ONDŘEJ SVATOŠ, který se prosazuje po rozehrání standardní situace hostí. Asistence: Ondřej Kadoch.

28:35
    Hra se teď trochu zklidnila.

29:35
    Časar pálil nebezpečně na domácí bránu, ale Gwuźdź jeho střelu srazil za mantinel.

30:04
    Autorem branky je PETR SALÁT, který zvyšuje domácí vedení opět na tři branky. Asistence: Tomáš Kadlec.

31:19
    Sparta šla do útoku, ale domácí se ubránili.

31:42
    Útok Technology skončil na hostující obraně.

32:14
    Jiří Bouška se hnal do útoku, ale jeho pokus nakonec zlikvidoval hostujících brankář Beneš.

32:38
    Chaloupka (SPA) – 2 minuty, hrubost.

32:57
    Sparta se osvobozuje a jde do útoku.

33:04
    Boleslav se nenadálému výpadu ubránila a jde dopředu.

33:37
    Teď domácí uzamkli hosty na jejich půlce, ale nedaří se jim najít vhodnou střeleckou pozici.

33:57
    Jelínkova střela šla těsně nad bránu hostů.

34:38

35:37
    Další útok Boleslavi skončil za bránou hostí.

35:55
    Pokud byla v první třetina hra víceméně vyrovnaná, teď mají domácí jasně navrch.

36:24
    Pavel Bouška byl nepříjemně atakován jedním hráčem hostů a vykoledoval si útočný faul.

36:46
    Domácí jsou opět v útoku.

37:01
    Sparta se na chvilku ubránila, ale míček mají na svých holích opět domácí florbalisté.

37:39
    Marvánkovi po kombinaci hostů na jejich polovině utekl míček a Boleslav tak může zaútočit.

38:39
    Druhá třetina se nám blíží ke konci a Boleslav je tradičně na útočné polovině.

39:40
    Sparta se po nepodařeném útoku hnala dopředu, ale Boleslav jí v zápětí ukradla míček a šla dopředu naopak ona.

40:00

Je za námi čtyřicet minut. Boleslav byla ve druhé třetině jasně lepším mužstvem a zaslouženě se jí povedlo navýšit své vedení. Spartě se sice povedlo také vstřelit jednu branku, ale ve druhé třetině se jen víceméně bránila.

40:01

40:15
    Boleslav se okamžitě vrhla do útoku.

40:57
    Sparta teď prokázala útočnou snahu, ale Technology se v pohodě ubránilo a jde opět dopředu.

41:48
    Boleslav se ubránila i po dalším útoku hostí a bude rozehrávat.

42:08
    Autorem šesté branky Technology je PETR SALÁT, který tak v dnešním utkání zaznamenal hattrick. Asistence: Ondřej Fojta.

43:39
    Domácí fanoušci ženou Technology za další brankou.

44:02
    David Rytych se teď vyznamenal dobrým zákrokem po jednom z mála útoků hostů.

44:38
    Boleslav kombinuje na vlastní půlce a zakládá další útok.

45:24
    Ten ale skončil jen za mantinelem. Míček tak dostává Sparta.

46:00
    Útok Sparty skončil jen na domácí obraně.

46:39
    Lukáš Časar se hnal s míčkem na Rytycha, ale dobře se vrátil Novotný a nedovolil tak Časarovi zakončit.

47:33
    Zdá se mi, že Boleslav teď trochu polevila a hosté se tak více dostávají před Rytychovu bránu.

48:12
    Beneš vyhodil míček na Šnajdra, ale ten nebyl schopen zpracovat si míček a ten tak opět uzmuli domácí.

49:30
    Jiří Bouška se teď hbitě prohnal přes několik hráčů Sparty a dokázal i zakončit. Byl však faulován a domácí budou zahrávat standardní situaci.

50:00
    Boleslav opět v útoku.

50:35
    Autorem branky je LUKÁŠ ČASAR, který získal míček od Matěje Prunera po nepovedeném útoku domácích a potřetí tak dnes překonal Rytycha. Asistence: Matěj Pruner.

51:11
    Boleslav se snaží o rychlou odpověď na hostující branku.

51:46
    Domácím se ale nedaří ohrozit hostující bránu natolik, aby mohli zakončovat.

52:42
    Rožnovják byl teď po souboji s jedním hráčem hostů nehezky natlačen na mantinel.

53:14
    Dnešní utkání sleduje 742 diváků.

53:18
    Teď je v útoku Sparta, domácí se ale houževnatě brání.

53:23
    A už získali míček...

54:40
    Sparta se pokouší založit nějakou kloudnou akci, ale zatím se jí to moc nedaří.

55:35
    Boleslav se postupně ale jistě dere do útoku.

55:50
    Ten ale hosté nakonec ubránili.

56:04
    Hosté se teď nebezpečně prodírali až před Rytycha. Ten šel po míčku tak drsně, až pohnul svou brankou.

57:07
    Do konce utkání zbývají necelé tři minuty a hraje se na polovině Sparty. Té tak už moc času nezbývá...

57:33
    Kadlec se snažil prosadit se před bránou, ale byl faulován.

57:40
    Šnajdr šel sám na Rytycha, ale v dobré pozici, kdy si položil boleslavského brankáře na zem trestuhodně mířil nad.

58:12
    Křenek (MBL) – Křenek, hrubost.

58:12
    Oddechový čas pro hosty.

58:20
    Zatím to ale vypadá, jako kdyby hráli přesilovku domácí. Pavel Bouška statečně bojoval o míček za Benešovou brankou.

58:49
    Až teď se hosté dostali k míčku. Střílet ale zatím nemohou, protože k tomu nemají prostor.

59:11
    Jarošovi sebral míček z hole Rytych a rychle posílá domácí florbalisty do útoku.

59:30
    Jelínek šel před Benešovu bránu a pokoušel se zakončit. To se mu nakonec nepovedlo. Pravděpodobně byl i faulován, ale rozhodčí do nechalo klidnými.

60:00

Je dobojováno! Mladá Boleslav vítězí v dnešním utkání zaslouženě 6:3. Boleslav byla po celé utkání lepším mužstvem a po dobrém výkonu zvláště ve druhé a ve třetí třetině vítězí. Další utkání se odehraje v pondělí na palubovce Sparty.

Hvězdami utkání byli zvoleni Petr Salát z Boleslavi a Matěj Pruner ze Sparty.

To je ode mě pro dnešek vše. Přeji příjemný večer z Mladé Boleslavi. (21:58:13)

Josef Zdobinský

Góly a asistencie: 3. Fojta (Rožnovják), 17. Gwuźdź (Bouška), 24. Salát (Fojta), 24. Tom. Chroust (Ludvík), 31. Salát (Kadlec), 43. Salát (Fojta) – 4. Svatoš (Marvánek), 28. Svatoš (Kadoch), 51. Časar (Pruner)

Předvýběr.CZ Florbal MB: Rytych (Körber) – Novák, Gwuźdź, Kadlec, Pluhař,Křenek,Kološ, Jelínek – P. Bouška, Novotný "C", Ekl, Salát, Tom. Chroust, J. Bouška, Rožnovják, Mátl, Ludvík, Curney, Fojta.
    ACEMA Sparta Praha: Beneš (Nockin) – Ježek, Kadoch "C", Čermák, Chaloupka, Smetana, Marvánek, Rebro, Rodina, Koščo – Burnik, Vrána, Hartman, Jaroš, Svatoš, Mandelbaum, Šnajdr, Časar, Pruner.

Rozhodca: Jiří Dolanský a Vojtěch Sýkora