Sturm Graz – Wolfsberger 2:0 (kon.) | Salzburg – Rheindorf Altach 0:1 (kon.) | Ried – Grodig 2:1 (kon.)
Neustadt – Admira Wacker Mödling 0:0 (kon.)
FC Salzburg
0:1 (0:0)
SC Rheindorf Altach
cz Sobota 07.03.2015, 18:30 • Red Bull Arena, Salzburg • Rakúska Bundesliga

Rheindorf Altach potvrdil své pohárové ambice, když v Red Bull Areně zaskočil favorizovaný Salzburg. Vedoucí celek rakouské Bundesligy se během druhého poločasu téměř k ničemu nedostal a naopak inkasoval z kopačky Ismaela Tajouriho. Konečný výsledek. Red Bull Salzburg 0 Rheindorf Altach 1. (20:28:41)

90+5

90+3
    Keïta posílal do šestnáctky kolmou přihrávku, ta ale byla pruhledná jako křiťálová studánka a Altach se znovu ubránil.

90+2
    Altach vyrazil do protiútoku a pokusil se vstřelit rozhodující gól, jeho postup vpřed ale zastavil ofsajd.

90+1
    Nad rámec zápasu bylo nastaveno 5 minut.

90
    Bruno to vzápětí zkusil také zpoza šestnáctky, jeho přízemní střela ale dopadla stejně jako ta v případě střídajícího Berishy.

89
    Valon Berisha se pokusil vyrovnat, jeho přízemní střela zpoza šestnáctky ale zamířila pouze doprostřed brány, kde byl připravený Lukse.

87
    Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Ilsanker, přichází Ramalho.

85
    Střídání v týmu SC Rheindorf Altach: ze hřiště odchází Kovacec, přichází Gërçaliu.

85
    Útočnou snahu Salzburgu zastavil ofsajd.

84
    Salzburg pohrdl obrovskou šancí a Soriano si neproměněnou penaltu zřejmě bude po zápase hodně vyčítat.
    Sorianova trestuhodně zahraná penalta.

83
    Soriano mohl v závěru zápasu vyrovnat na 1:1, jenže s penaltou naložit trestuhodně. Jeho střela ze značky pokutového kopu vůbec nezamířila mezi tři tyče a o pořádný kus minula levý horní roh Lukseovi brány.

80
    Salzburg bude zahrávat penaltu poté, co Roth poslal v šestnáctce k zemi Hintereggera!

78
    Soriano se snažil v šestnáctce usměrnit míč na bránu, jeden z obránců Altachu ho ale dokázal odvrátit na rohový kop.

77
    Hosté vybojovali na pravém křídle standardní situaci.

76
    Střídání v týmu SC Rheindorf Altach: ze hřiště odchází Ismael Tajouri, přichází Luxbacher.

75
    Centr z rohového kopu směřoval pouze do míst, kde ho v pohodě stáhl ze vzduchu brankář Lukse.

74
    Domácí vzápětí vytvořili před bránou Altachu menší závar, ze kterého vytěžili alespoň rohový kop.

73
    Ulmer dostal přesnou přihrávku do běhu a z levé strany pokutového území hledal před bránu nabíhajícího Soriana, kterýmu následný centr prosvištěl těsně nad hlavou.

72
    Keïta předvedl skvělý sprint a na levé straně šestnáctky se snažil dostihnout dlouhý pas svého spoluhráče, u míče byl ale jako první vybíhající Lukse.

71
    Do konce zápasu zbývá 20 minut, Rheindorf Altach překvapivě vede na hřišti vedoucího celku tabulky 1:0.

70
    Kovacec předvedl v šestnáctce povedenou zasekávačku, jenže poté dlouho váhal se zakončením a jeho následná střela byla zablokována.

69
    Salzburgu se čím dál více krátí čas na odpověď a byli to hosté, kteří měli blíže ke vstřelení druhého gólu dnešního zápasu.

68
    Keïta to přehal u postranní čáry s důrazem a byl mu odpískán útočný faul.

66
    Střídání v týmu SC Rheindorf Altach: ze hřiště odchází Bodul, přichází Ngwat-Mahop.

65
    Rheindorf Altach se rozhodl do hry poslat čerstvou sílu a připravuje první střídání.

64
    Keïta se dostal na levé straně šestnáctky k míči a z ostrého úhlu se pokusil míč patičkou vrátit před bránu, jeho nápaditá přihrávka ale našla pouze hráče Rheindorfu.

62
    Salzburg sáhl ke dvojitému střídání, tak uvidíme, zda mu to ve zbytku zápasu pomůže.

61
    Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Djuricin, přichází Berisha.

61
    Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Minamino, přichází Lazaro.

60
    Ismael Tajouri se ocitl uplně sám na pravé straně šestnáctky, vybíhajícího brankáře Gulácsiho ale propálit nedokázal!

59
    Soriano se málem řítil do obrovské šance, rozhodčí ale opět odpískal ofsajd, který byl tentokrát hodně těsný.

58
    Minamino si dobře zabíhal za obranu, jenže se ocitl v ofsajdu, který opět neunikl zraku pomezního rozhodčího.

56
    Salzburg se na těžký úder zatím snaží marně zareagovat.

55
    Protiútok Altachu byl smrtící a oku lahodící.

54
    Domácí se pokusily rychle odpovědět, útočnou akci Salzburgu však zastavil potřetí v zápase, pokud se nemýlím, ofsajd.

52
    Salzburg v prvním poločase neproměnil své šance a nyní za to pyká.
    Ismael TAJOURI - 0:1

50
    Rheindorf Altach právě vstřelil branku!
    ISMAEL TAJOURI posílá Rheindorf Altach do vedení a šokuje fanoušky v Red Bull Areně!! Hosté rozjeli nádhernou kombinaci, na jejímž konci stál Ismael Tajouri, který si na pravé straně šestnáctky skvěle naběhl na přihrávku svého spoluhráče a přízemní střelou z první míč uklidil pod padajícím brankářem Gulácsim ke vzdálenější levé tyči.

50
    K rozehrání standardní situace se postavil Soriano, který zvolil přímou střelu na bránu, ta ale zamířla pouze doprostřed brány, kde byl připravený Lukse.

49
    Netzer poslal k zemi středem hřiště unikajícího Minamina a za svůj zákrok byl odměněn žlutou kartou.

48
    Žlutou kartu dostává Netzer (SC Rheindorf Altach).

47
    Marco Djuricin si v šestnáctce nabíhal na dlouhý pas svého spoluhráče, míč před ním ale ukryl v náruči vybíhající brankář Lukse.

46
    Hlavní rozhodčí dnešního zápasu pan Dieter Muckenhammer dal pokyn k zahájení druhého poločasu a Salzburg se může vydat směrem vpřed.

46

Vracíme se zpět do Red Bull Areny, kde už je vše připraveno k zahájení druhého poločasu zápasu mezi domácím Salzburgem a hosty z Reindorfu.
    Základní jedenáctka domácího Salzburgu v grafickém znázornění. Dokáže jeden z hráčů prolomit bezbrankové skóre?

Djuricin měl během prvního poločasu na kopačce dvě slibné šance, oba dva jeho pokusy ale dokázal zneškodnit skvěle chytající Lukse. Skóre po prvním poločase. Salzburg 0 Altach 0.

45

45
    Salzburg vybojoval rohový kop, po jehož rozehrání se k ničemu nedostal. V prvním poločase se už nic nestane.

44
    Domácí v závěru zápasu utahují šrouby a snaží se o vstřelení gólu do šatny.

42
    Keïta napřáhl ze střední vzdálenosti ke krásné táhlé střele, která o zhruba metr minula pravý horní roh!

41
    Následný rohový kop Salzburgu hosté odvrátili a další snažení domácího týmu zastavil ofsajd.

40
    Djuricin z levé strany skvěle pronikl do šestnáctky a z úhlu se poté snažil zamířit přesně k bližší levé tyči, Lukse byl ale připraven a jeho střelu skvělým zákrokem vyrazil na rohový kop!

39
    Kovacec se vzápětí snažil na levém křídle dostihnout dlouhý pas svého spoluhráče, jeho přihrávka ale byla příliš prudká a míč skončil v zámezí.

38
    Ćaleta-Car u postranní čáry sestřelil Kovacece a za svůj tvrdý skluz uviděl žlutou kartu.

37
    Žlutou kartu dostává Ćaleta-Car (FC Red Bull Salzburg).

36
    Altach se pokusil založit útok dlouhým nákopem vpřed, který nadělal domácím problémy, vše ale vyřešil brankář Gulácsi, který vyběhl až za hranici vlastního pokutového území a odvrátil míč za postranní čáru.

35
    Salzburg se nyní nemůže dostat k šestnáctce soupeře.

34
    Rheindorf se během posledních minut směrem vpřed hodně osměnil a snaží se o zaskočení favorita.

33
    Po následném rohovém kopu se na přední levé tyči dostal jeden z hráčů Altachu k hlavičce, která skončila na boční síti!

32
    Lienhartovi se tentokrát centr povedl, na bližší levé tyči ale odvracel míč na rohový kop pozorný Roth.

31
    Hosté vybojovali na polovině hřiště standardní situaci, kterou rozehraje Lienhart.

30
    Leinhart se z pozice pravého obránce vydal na útočný výlet a poté se snažil do šestnáctky poslat centr, ten se mu ale hodně nepovedl a míč skončil za bránou.

29
    Rheindorf Altach hrající v černých dresech se ubránil a po pravém křídle mohl vyrazit do rychlého protiútoku.

28
    Domácí Red Bull Salzburg je považován za obrovského favorita dnešního zápasu, jenže Altach není žádným ořezávátkem a v letošní sezóně bojuje o účast v evropských pohárech.

27
    Salzburg nyní rozjel pohlednou kombinaci a dostával se do slibné šance, tu ale zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.

27
    Brankář Lukse mohl v klidu rozehrávat od své brány.

26
    Keïta hledal vepředu dlouhým pasem Djuricina, ten ale na míč nedosáhl.

25
    Rád bych Vám řekl jméno hráče, jehož hlava je nyní obvazována, ale jelikož si musel vyměnit dres, tak ho nedokážu identifikovat. Podstatné však je, že v zápase bude pokračovat.

24
    Jeden z hráčů Salzburgu utrpěl tržnou ránu na čele a jeho zranění hodně krvácí.

22
    Levý obránce Ulmer se postavil k rozehrání standardní situace a do šestnáctky Altachu poslal velmi nebezpečný centr, který těsně minul levou tyč! Po míči se natahovali hned dva jeho spoluhráči, na vzdálenější tyči ho však do sítě usměrnit nedokázali.

21
    Djuricin měl na kopačce druhou dobrou příležitost Salzburgu v dnešním zápase.

20
    Djuricin si skvěle naběhl na přední tyč a přízemní centr z levého křídla se snažil ve skluzu usměrnit na bránu, což se mu podařilo, jeho následnou střelu ale skvělým zákrokem vyrazil pozorný Lukse!

19
    Ilsanker ve středu hřiště předvedl ostrý skluz, za který viděl žlutou kartu.

18
    Žlutou kartu dostává Ilsanker (FC Red Bull Salzburg).

15
    Oba týmy od úvodních minut dohrávají každý souboj a nechtějí dát soupeři nic zadarmo.

13
    Jasný šlapák.

12
    Schreiner se dopustil u postranní čáry faulu, když protihráče nepříjemně zasáhl kopačkou.

11
    Hosté mohli přejít do protiútoku, z toho ale nic nebylo.

10
    Hostující hráči Rheindorfu se s tím nepářou a útočné vypady po křídlech zastavují nekompromisními a tvrdými zákroky.

9
    Salzburg je v úvodu stále aktivnější, zatím se ale do žádné vyložené šance nedostal.

8
    Domácí Salzburg napálil míč pouze do zdi a následná dorážka směřující přesně k levé tyči zpoza šestnáctky postrádala razanci a Lukse si připsal snadný zákrok.

7
    Jäger fauloval v blízkosti šestnáctky svého protihráče a Salzburg bude zahrávat první standardní situaci.

6
    Žlutou kartu dostává Jäger (SC Rheindorf Altach).

5
    Hosté vyrazili do rychlého protiútoku, po kterém se dostali ke střele zpoza šestnáctky, jejich střela ale byla zablokována.

4
    Další akci Salzburgu zastavila nepřesná finální přihrávka, po které míč skončil pouze u brankáře Lukse.

3
    Salzburg vstoupil do zápasu aktivněji a Rheindorf Altach se ocitá pod tlakem.

2
    Bruno dostal krásnou přihrávku do běhu, kterou si prvním dotykem zpracoval, a po tom druhém napřáhl k nebezpečné střele, která letěla těsně nad zemí a o vlásek minula pravou tyč!

1
    Salzburg podnikl první útok, ten však byl před šestnáctkou pozornými hráči Altachu odvrácen.

1

FC Red Bull Salzburg: Gulácsi – Schwegler, Ćaleta-Car, Hinteregger, Ulmer – Minamino, Ilsanker, Keïta, Bruno – Soriano, Djuricin.
    Náhradníci: Schmitz, Ramalho, Felipe Pires, Berisha, Walke, Lazaro, Laimer.

SC Rheindorf Altach: Lukse – Lienhart, Jäger, Zwischenbrugger, Schreiner – Netzer – Ismael Tajouri, Roth, Prokopič, Kovacec – Bodul.
    Náhradníci: Kobras, Gërçaliu, Luxbacher, Aigner, Seeger, Ngwat-Mahop, Riverola.

Rozhodčí: Dieter Muckenhammer. Asistenti: R. Brandner, C. Schüttengruber. Čtvrtý rozhodčí: A. Feichtinger.
    Autobus Rheindorfu Altach, který se tentokrát vydal společně s jeho hráči a realizačním týmem do Salzburgu, kde se bude v sobotu večer snažit zabránit opakování loňského debaklu.

Rheindorf Altach

Rheindorf Altach v posledním vzájemném ligovém střetnutí 9. listopadu dokázal favorizovaný Salzburg porazit doma snadno 4:1, když se v jeho dresu postupně prosadili Aigner, Tajouri, Kovacec a Ngwat-Mahop a revanšovali se tak svému soupeři za předchozí debakl 5:0. Kovacec odehrál fantastický zápas a kromě gólu zaznamenal dvě asistence. Tahounem aktuálně třetího celku Bundesligy je však v letošní sezóně zkušený Johannes Aigner, který odehrál v dresu Altachu 1504 minut a během 21 zápasů, z nichž v devatenácti případech nastoupil v základní sestavě, zaznamenal 8 gólů, což z něj dělá nejlepšího střelce týmu. Altach v posledním ligovém zápase sahal po bodu proti favorizovanému Rapidu Vídeň, v páté minutě nastavení ale inkasoval gól a prohrál 1:0.
    Hráči Salzburgu se v posledním vzájemném střetnutí s Rheindorfem Altachem radovali společně se svými fanoušky v Red Bull Areně z výhry 5:0. Kolik gólů padne tentokrát?

Red Bull Salzburg

Salzburg 14. prosince doma překvapivě podlehl 2:1 o záchranu bojujícímu Wieneru Neustadt, v novém roce však ještě hořkost porážky neochutnal, když vyhrál tři z posledních čtyř ligových zápasů a s náskokem devíti bodů na druhý Rapid Vídeň se vyhřívá na čele rakouské Bundesligy. Hráči Red Bullu vyhráli poslední dva zápasy navzdory tomu, že je dohrávali o desíti. V posledním zápase proti Admiře se Salzburg ujal již v 11. minutě vedení zásluhou Marcela Sabitzera, který byl za dalších jedenáct minut po inkasování červené karty vyloučen. Mrzet ho to ale nemuselo, protože jeho spoluhráči i bez něj zvítězili s přehledem 4:1. A jen pro doplnění, v předchozím utkání s Grodigem (3:1) byl devět minut před koncem vyloučen Ankersen.

Sobotní program rakouské Tipico Bundesligy nabídne zajímavé střetnutí dvou celků z předních příček tabulky. Vedoucí Salzburg přivítá na svém stadionu třetí a o evropské poháry usilující Rheindorf Altach. Zápasem z Red Bull Areny Vás provede Tomáš Reiner.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Tomáš Reiner

Góly: 50. Tajouri

Karty:   18. Ilsanker (SLZ), 37. Ćaleta-Car (SLZ) – 6. Jäger (ALT), 48. Netzer (ALT)

Nepremenená penalta: 83. Soriano (SLZ), mimo

FC Salzburg: Gulácsi – Schwegler, Ćaleta-Car, Hinteregger, Ulmer – Minamino (61. Lazaro), Ilsanker (87. Ramalho), Keïta, Bruno – Soriano, Djuricin (61. Berisha).

SC Rheindorf Altach: Lukse – Lienhart, Jäger, Zwischenbrugger, Schreiner – Netzer – Ismael Tajouri, Roth, Prokopič, Kovacec (85. Gërçaliu) – Bodul (66. Ngwat-Mahop).

Rozhodca: Dieter Muckenhammer. Asistenti: R. Brandner, C. Schüttengruber. Čtvrtý rozhodčí: A. Feichtinger