ZVVZ USK Praha – CB Avenida Salamanca 72:43 (kon.)
CB Avenida Salamanca
cz Piatok 06.03.2015, 18:00Euroliga - ženy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

PRVNÍ UTKÁNÍ

První utkání se odehrálo v úterý na půdě španělského celku. Úvod zápasu vyšel lépe domácím hráčkám, které si vytvořily až šestibodový náskok. Hostující USK se ale postupem času vzpamatovalo a skóre otočilo a vytvořilo si až sedmibodový náskok. Drtivý finiš Španělek ale znamenal poločasové skóre 26:25 pro Salamancu.

Průběh druhého poločasu poznamenalo zranění klíčové hráčky domácího celku Shay Murphyové, která při obranném bloku nešťastně došlápla a do dnešního utkání určitě nezasáhne. Španělský celek tato ztárta viditelně poznamenala. USK se dostalo do vedení a v průběhu třetí čtvrtiny jej navyšovalo. Španělky se ale běhěm poslední čtvrtiny dostaly na dostřel a dvě minuty před koncem bylo vyrovnáno. V poslední minutě ale dala za dva body Jana Veselá a USK vedení už nepustilo.

První zápas tedy skončil poměrem 50:48 pro pražský celek, tím udělal výrazný krok k postupu do Final Four! Ke stvrzení postupu ale dnes musí vyhrát, v případě výhry Avenidy by se hrát rozhodující třetí duel na půdě Španělského celku.

Hezký páteční večer! Basketbalová Euroliga žen dospěla do své čtvrtfinálové části. My se dnes společně zaměříme na druhé utkání mezi týmy ZVVZ USK Praha proti Parfumerias Avenida Salamanca. Začátek utkání je naplánován na 18:00 a u textového onlajnu se na vás bude těšit Jan Havlovic.

ZVVZ USK Praha: Vaughnová, Veselá, Petrovičová, Hanušová, Hurgrová, Palauová, Bartáková, Elhotová, Vyoralová, Robinsonová

Parfumerias Avenida Salamanca: Rodriguezová, Fernandezová, Abaldeová, Ferrariová, Ortizová, Rezanová, Xargayová, Bléová, Montananaová, Robinsonová.

Hráčky již nastupují na palubovku a za malou chvíli začínáme!

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

00:06
    Úvodní rozskok vyhrála domácí Vaughnová a USK má výhodu prvního útoku. (0:0)

00:21
    Střela Vaughnové se do obroučky bohužel nevešla. Dopředu míří španělský celek. (0:0)

00:44
    Skóre utkání otevřela domácí Paulaová po přihrávce Vaughnové! (2:0)

01:08
    UKS do utkání přímo vlétlo a Salamanca se zatím nedostala ani k jedné střele! (2:0)

01:28
    USK teď ale nedokázalo dotáhnout svůj útok do úspěšného konce a do protiútoku míří Avenida. (2:0)

01:50
    Salamance ale vypršel časový limit a opět se nedostala ke střele. (2:0)

02:07
    Petrovičová minula z dobrých dvou metrů, to je škoda. (2:0)

02:20
    Na druhé straně srovnává hostující Robinsonová. (2:2)

02:44
    Petrovičová to zkusila z tříbodové vzdálenosti, její střela se ale do obroučky nevešla. (2:2)

03:03
    Ferrariová našla volnou Rezanovou, ta se ale neprosadila. (2:2)

03:18
    Na druhé straně se prosadila domácí Robinsonová a posílá USK do vedení. (4:2)

03:48
    Z rychlého protiútoku se prosadila Paulaová a USK vede již o čtyři body! (6:2)

04:03
    Na druhé straně ale snižuje svým druhem košem Robinsonová. (6:4)

04:25
    První trojku tohoto zápasu trefila domácí Palauová a USK vede o pět bodů! (9:4)

04:47
    Na druhé straně ale opět zaúřadovala pod košem Robinsonová, která dala koš s faulem. Následný trestný hod ale neproměnila. (9:6)

05:01
    Petrovičová si naběhla pod koš a dává za dva body. (11:6)

05:28
    Na druhé straně se odpoutala od Vaughnové Rezanová a snižuje. (11:8)

06:06
    Vaughnová se sice neprosadila, ale svou střelu si sama doskočila a USK pokračuje v útoku. (11:8)

06:23
    Ano! Robinsonová se prosazuje za dva body a rozdíl je opět pětibodový! (13:8)

06:40
    Abaldeová byla faulovaná při střelbě a bude střílet dva trestné hody. (13:8)

06:40
    Abadeová ale neproměnila ani jeden a stav zůstává stejný. (13:8)

06:59
    Vaughnová našla na levé straně Veselou, která dává za dva body a rozdíl je už sedmibodový! (15:8)

07:20
    Robinsonová našla pod košem Vaughnovou, která si šikovně počkala se střelbou a byla faulována. Trenér hostů si bere oddechový čas. (15:8)

07:31
    Spolupráce Robinsonová – Vaughnová opět vyšla a je tu devítibodový náskok ZVVZ! (17:8)

07:53
    Po druhé osobní chybě Vaughnové bude házet dva trestné hody Angelica Robinsonová. (17:8)

07:53
    Robinsonová zkušeně proměnila oba trestné hody a rozdíl aktuálně činí sedm bodů. (17:10)

08:27
    Palauová pozdržela útok a zkoušela to za tři body, míč ale ani nedoletěl k obroučce. (17:10)

09:04
    Hostující Robinsonové byly odpískány kroky a její koš tak neplatí. Do útoku míří Pražanky. (17:10)

09:18
    Abaldeová udělala svou druhou osobní chybu a pro Salamncu to je již čtvrtá v této čtvrtině. (17:10)

09:28
    Kia Vaughnová dala koš s faulem a následný trestný hod proměnila. USK už vede o deset bodů! (20:10)

09:58
    Robinsonová chtěla přihrát do rychlého protiútoku Ferrariové, ale výborně zapracovala Palauová! (20:10)

10:00
    První čtvrtina skončila. (20:10)

Výborná první čtvrtina z pohledu USK! Pražský celek na svého soupeře doslova vlétnul a před druhou čtvrtinou vede o deset bodů!

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (20:10)

10:12
    Tříbodová střela Fernandézové v obroučce neskončila. (20:10)

10:32
    Petrovičová si teď vůbec nerozuměla Palauovou a USK ztrácí míč. (20:10)

10:55
    Petrovičová našla pod košem Robinsonovou, která dává za dva body! (22:10)

11:23
    Xargayová předvedla výbornou indivudální akci, kterou zakončila úspěšnou dvoubodovou střelou. (22:12)

11:59
    Útok hostujícího celku nebyla úspěšný a Pražanky míří do protiútoku. (22:12)

12:22
    Ani Petrovičová ale na druhé straně nebyla úspěšná. (22:12)

12:39
    Z rychlého protiútoku se prosadila Danielle Robinsonová, která se dává za dva body po úspěšném dvojtaktu! (24:12)

12:58
    Své první body v zápase zaznamenala Ferrariová. Rozdíl aktuálně činí deset bodů. (24:14)

13:33
    No a Ferrariová se rozstřílela, troufla si na trojku z velké dálky a byla úspěšná. Hned po této střele si domácí tým oddechový čas. (24:17)

13:58
    Veselá si to namířila mezi trojici protihráček, byla faulovaná a USK bude ve svém útoku pokračovat. (24:17)

14:19
    Dalš tříbodovou střelu zkoušela Xargayová, naštěstí úspěšná nebyla. (24:17)

14:47
    Dlouhou rozehrávku Xargayové už nestihla před polovinou Ortizová a rozhodčí přisoudil míč USK. (24:17)

15:07
    Ferrariová dává další trojku! (24:20)

15:25
    Petrovičová dává koš s faulem! Provinila se Rezanová. (26:20)

15:25
    I následný trestný hod Petrovičová proměnila a USK vede o sedm bodů! (27:20)

15:45
    Útok hostujících hráček nebyl vůbec připravený a nakonec se k míči dostala Veselá, která zahajuje protiútok. (27:20)

16:07
    Jana Veselá dává koš s faulem! Trestný hod ale bude házet až po oddechovém času španělského celku. (29:20)

16:07
    Veselá dala i trestný hod a rozdíl je opět deset bodů! (29:20)

16:26
    No tak Ferrariová už dala svou dnešní třetí trojku! (30:23)

17:02
    Robinsonová zasáhla míč rukou a USK zůstane u balónu. (30:23)

17:16
    Petrovičová našla pod košem volnou Veselou, která dává za dva body. (32:23)

17:34
    Na druhé straně mohla snížit Robinsonová, její střela se ale do obroučky nevešla. (32:23)

17:49
    Petrovičová dává svou první trojku v zápase a rozdíl nyní činí 12 bodů! (35:23)

18:25
    První osobní chybu "vyrobila" Palauová, která faulovala Fernandézovou. Španělka ale proměnila pouze jeden trestný hod. (35:24)

18:52
    Rezanová poslala nepřesnou přihrávku na Robinsonovou, rozhodčí ale viděl faul Petrovičové na tuto hráčku. Dva trestné hody pro Salamancu. (35:24)

18:52
    I Robinsonová proměnila pouze jeden trestný hod. Rozdíl činí deset bodů. (35:25)

19:32
    Robinsonová přidává své další dva body! (35:27)

19:50
    Ano! Petrovičová proměnila svou druhou trojku v zápase! (38:27)

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (38:27)

První poločas je za námi. USK do zápasu přímo vlétlo a po první čtvrtině mělo náskok deseti bodů (20:10). Ve druhé čtvrtině se ale rozstřílela hostující Ferrariová, která dala tři trojky a hlavně díky ní se Salamanca dostala na dostřel. USK ale hlavně díky dvěma trojkám Petrovičové v závěru svůj náskok opět navýšilo a před druhou částí tohoto zápasu vede o 11 bodů 38:27!

Druhý poločas začne přibližně 18:58.

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (38:27)

20:09
    Robinsonová byla faulována Fernandézovou a USK zůstává u míče. (38:27)

20:49
    Marta Xargayová dává za tři body a snižuje náskok USK na osm bodů. (38:30)

21:23
    Rezanová se obtočila kolem Vaughnové a vystřelila. Její střela se ale odrazila od obroučky pryč. (38:30)

21:42
    Výborně! Kia Vaghnová dává za dva body a náskok USK je opět desetibodový. (40:30)

22:10
    Další body mohla přidat Petrovičová, ale míč do obroučky nedostala. (40:30)

22:37
    Ferrariová se pokoušela najít pod košem Robinsonovou, ta přihrávku nedokázala zpracovat. (40:30)

23:01
    Útok Praženek nevyšel dle představ a na druhé straně se dostávala ke střele Fernandézová, ta byla faulována Palauovou. (40:30)

23:24
    Na druhé straně se dostala do dvojtaktu Vaughnová, ta ale selhala. Míč výborně doškočila Veselá, která nahrála Robinsonové, ta byla faulována při střelbě a bude střílet trestné hody. (40:30)

23:24
    Robinsonová proměnila jeden trestný hod a rozdíl je opět 11 bodů. (41:30)

23:57
    A je to ještě lepší! Kia Vaughnová se objevila na levé straně úplně volná a dává za dva body! Pražanky vedou už o 13 bodů! (43:30)

24:22
    Xargayová opět hledala pod košem Robinsonovou, tu ale nedovoleně zastavila Veselá. (43:30)

24:31
    Z pravé straně to zkoušela Ferrariová za tři body, naštěstí neproměnila. (43:30)

24:44
    Na druhé straně ale dává za dva body Robinsonová! (45:30)

25:15
    Palauová rozpohybovala obranu Avenidy a našla volnou Veselou, ta ale svou střelu neproměnila. (45:30)

25:37
    Ani další pokus Ferrariové za tři body naštěstí v obroučce neskončil! (45:30)

25:58
    Vaughnová teď faulovala pod košem Robinsonovou a do útoku míří Salamanca. (45:30)

26:39
    Petrovičová prostrkávala míč na Vaughnovou pod koš, ta ale přihrávku nedokázala zpracovat. (45:30)

27:11
    Palauová našla pod košem volnou Burgrovou, ta ale svou střelu neproměnila. (45:30)

27:28
    Robinsonová střílel dva trestné hody a oba proměnila. (45:32)

27:47
    Na trestné hody Robinsonové odpovídá Palauová střelou za dva body! (47:32)

28:19
    Petrovičová teď byla faulována Fernandézovou. Následuje oddechový čas pro hostující celek. (47:32)

28:21
    Petrovičová bohužel nedala ani jeden trestný hod, následně faulovala Haušová Bléovou, která bude střílet trestné hody. (47:32)

28:21
    Bléová byla ale podobně "úspěšná" jako Petrovičová a stav zůstává stejný. (47:32)

28:44
    Palauová neměla komu přihrát, a tak vystřelila. Její střela se ale do obroučky nevešla. (47:32)

29:07
    USK se teď zvládlo ubránit a bude mít výhodu útoku. (47:32)

29:29
    Neúspěšnou střelu Robinsonové doskočila Palauová, prosadit se ale nedokázala. (47:32)

29:43
    Za dva body se trefuje Leonor Rodriguezová. (47:34)

29:57
    V závěru poločasu se prosadila Robinsonová a USK má náskok patnácti bodů! (49:34)

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (49:34)

Před poslední čtvrtinou mají Pražanky náskok patnácti bodů. Doufejme, že už tento náskok nepustí!

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (49:34)

30:13
    Fernandézová to zkoušela velmi šikovně z levé strany, její střela do obroučky nezapadla. (49:34)

30:47
    Za španělský celek snižuje Rezanová. (49:36)

31:01
    Na koš Rezanové ale velmi rychle odpověděla Alena Hanušová! (51:36)

31:29
    Alena Hanušová byla faulována Xargayovou a česká hráčka bude házet dva trestné hody. (51:36)

31:29
    Hanušová udržela nervy na uzdě a dala oba trestné hody! (53:36)

31:47
    Veselá výborně kryla Ferrariovou a ta faulovala! Výborně Jano! (53:36)

32:06
    Hanušová to zkoušela z pravého rohu, střela ji ale nevyšla dle představ. (53:36)

32:34
    Hanušová také výborně bránila Rezanovou, která faulovala. Míč pro USK! (53:36)

32:59
    Xargayová se prohnala přes celou palubovku a vystřelila. Její neúspěšnou střelu doskočila Rezanová, ta byla faulována Veselou. (53:36)

33:25
    Hanušová přidává další dva body a rozdíl činí už 18 bodů! (55:37)

33:36
    Do rychlého protiútoku se dostávala Petrovičová, tu ale zastavila Robinsonová a byl odpískán nesportovní faul. (55:37)

33:36
    Petrovičová dala oba trestné hody a trenér hostí situaci neunesl a dostává technickou chybu! (57:37)

33:36
    Petrovičová tím pádem střílela ještě jeden trestný hod, který proměnila! Rozdíl 21 bodů! (58:37)

33:56
    Další body přidává opět Petrovičová! (60:37)

34:21
    Rezanová střílela neúspěšně a Robinsonová míč nedoskočila, tudíž do útoku míří USK. (60:37)

34:43
    Další dva body pro Hanušovou! Rozdíl už činí 25 bodů! (62:37)

35:02
    Na druhé straně střílela trestné hody Robinsonová, která ale proměnila pouze jeden! (62:38)

35:22
    Neúspěšnou střelu Petrovičové dorazila do koše Robinsonová! (64:38)

35:49
    Další střela za dva body a opět Hanušová! Výborně! (66:38)

36:10
    Pražanky si už na palubovce dělají, co chtějí. Španělky už působí odevzdaným dojmem. (66:38)

36:18
    Hanušová střílela trestné hody, které oba proměnila. Rozdíl činí 30 bodů! Tak to je doslova debakl! (68:38)

36:38
    Za španělský tým snížila z trestných hodů Ortizová. (68:41)

37:02
    Hanušová a její další úspěšná střela za dva body! (70:41)

37:36
    Robinsonová našla na levé straně úplně volnou Veselou, té se ale střela za tři body nepovedla. (70:41)

38:01
    Rezanová střílela také neúspěšně za tři body. (70:41)

38:26
    Přihrávku na Rezanovou zachytila Ilona Burgrová a USK míří vpřed. (70:41)

38:52
    Výborně se vrátila Danielle Robinson, která obrala o míč Ortizovou. (70:41)

39:06
    Robinsonová stihla výborně rozehrát na volnou Veselou, která přidává další dva body! Hned poté si hostující kouč bere oddechový čas. (70:41)

39:09
    Střela Abaldeové za tři body v obroučce neskončila. (70:41)

39:49
    Myslím, že náladu Pražankám nezkazí ani dva body Abaldeové. (70:43)

Konec zápasu. (72:43)

Je konec! Fanoušci vstávají a aplaudují ve stoje! Děvčata z USK si to určitě zaslouží! Poprvé v historii klubu se dostaly do FINAL FOUR! Velký úspěch jak pro samotné USK, tak i pro celý český basketbal!

USK do zápasu přímo vlétlo a po první čtvrtině mělo náskok deseti bodů (20:10). Ve druhé čtvrtině se ale rozstřílela hostující Ferrariová, která dala tři trojky a hlavně díky ní se Salamanca dostala na dostřel. USK ale hlavně díky dvěma trojkám Petrovičové v závěru svůj náskok opět navýšilo. Po prvním poločase byl stav 38:27.

Třetí čtvrtinu se ještě basktebalistky Avenidy držely na dostřel. V poslední čtvrtině ale přišla kanonáda domácích basketbalistek! Rozstřílela se hlavně Alena Hanušová, která dávala jeden koš za druhým! Výsledný rozdíl 29 bodů je pro Španělky možná až krutý, nicméně před výkonem USK musíme smeknout.

ZVVZ tak postupuje do Final Four Euroligy žen, které proběhne 10-12.4. Lokace ještě není známa.

To je z mé strany vše a u dalších (nejen) basketbalových textových přenosů se těším brzy nashledanou! (19:42:17)

Jan Havlovic

CB Avenida Salamanca: Rodriguezová, Fernandezová, Abaldeová, Ferrariová, Ortizová, Rezanová, Xargayová, Bléová, Montananaová, Robinsonová
    Štvrtiny: 20:10, 18:17, 11:7, 23:9