Barys – Omsk 3:4 (kon.) | Jekaterinburg – Kazaň 1:2 (kon.) | Ufa – Metallurg Magnitogorsk 4:6 (kon.)
Čeljabinsk – Novosibirsk 2:1 (po pr.)
HC Salavat Julajev Ufa
4:6 (3:2, 0:3, 1:1)
Metallurg Magnitogorsk
Streda 04.03.2015, 14:30 • Ufa Arena • KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:30.

Príjemné popoludnie Vážení športoví fanúšikovia. Vítam Vás pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy, v ktorom HC Salavat Julajev Ufa privíta Metallurg Magnitogorsk. Po včerajšom stretnutí je stav série 1:2 pre Metallurg. Stretnutie sa začína o 14:30 hod.

Doposiaľ všetky tri stretnutia v sérii priniesli hokej s minimom strelených gólov, zameraný na defenzívu, čo značí, že ani v dnešnom stretnutí nemožno čakať gólové hody. Metallurg si v prvom zápase v sérii dokázal poradiť so svojim súperom na domácom ľade 2:0, keď o jeho víťazstve rozhodli v druhej tretine Stapleton a Mozjakin. Druhý zápas na ľade Metallurg vyhralo mužstvo Ufy a to najtesnejším rozdielom 1:2, keď rozhodujúci gól zaznamenal v 55 minúte stretnutia Pihlstrom. Včerajší súboj zvládol v Ufa Aréne lepšie Metallurg a jeho hráči sa dostali do vedenia v sérii, po výhre 1:2, o ktorej rozhodli v druhej tretine, keď sa gólovo presadili Osala a Antipin. Metallurg dnešným víťazstvom môže získať postupový mečbal.

HC Salavat Julajev Ufa: Sochackij (Irving) – Višnevskij, Kulda, Zubarev, Heikkinen, Kolcov, Kutuzov, Bodrov – Chlystov, Semin, Tolpeko, Makarov, Slepyšev, Hartikainen, Pihlstrom, Skačkov, Stepanov, Gluchov, Ankudinov.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Murjgin) – Antipin, Birjukov, Lee, Batyršin, Chabarov, Malenkich, Bereglazov, Tereščenko – Mozjakin, Zaripov, Kovář, Platonov, Osala, Kamenev, Timkin, Brent, Stapleton, Jakucenja, Junkov, Potechin.

Rozhodca: Ravodin, Cyplakov – Morozov, Sazonov.

00:01

00:50
    Stretnutie sa nám začalo, domáci na neho nastúpili celý v zelenom, hostia pre dnešnok zvolili biele dresy. Po zásahu Košečkina je aktuálne hra prerušená a nasledovať bude vhadzovanie v tretine hostí.

01:37
    Domáci sú od začiatku stretnutia aktívnejší a sú častejšie pri puku, k ohrozeniu bránky Metallurgu však došlo iba v samom úvode stretnutia, kedy brankár hostí vytlačil puk smerujúci z pravej strany ramenom na ochrannú sieť.

03:04
    Veľký boj o puk v tretine domácich vyhrali práve hokejisti Salavatu a môžu tak začať s rozohrávkou.

03:42
    Denis Tolpeko teraz prudkou strelou skoro prekvapil Košečkina, ktorý puk len vyráža pred seba a domáci následne ostávajú v útočnom pásme.

04:38
    Salavat Ufa dala gól!
    Gól strelil Hartikainen, Asistencia: Heikkinen.
    Hostia inkasujú a dá sa povedať že zaslúžene. Domáce mužstvo je od úvodu stretnutia aktívnejšie a úvodný gól je zaslúženým vyústením diania na ľadovej ploche. Fínska spolupráva dvoch hráčov domáceho mužstva sa končí úvodný gólom, po tom čo Heikkinen skvele načasoval prihrávku a poslal puk pred bránku kde TEEMU HARTIKAINEN len nastavil hokejku a poslal puk pod vrchnú tyč hosťujúcej bránky.
    HARTIKAINEN - 1:0

06:59
    Pred domácou bránku sme videli menší závar, jeden z domácich hráčov však odpaľuje puk do stredného pásma.

07:24
    Gól strelil CHLYSTOV, Asistencie: Slepyšev, Makarov.
    Veľmi laxne teraz pristúpili hostia k bráneniu, po tom čo Košečkin dokázal vyraziť hneď dve strely z oboch strán, na tú tretiu už nedočiahol, pretože bol v protipohybe! DENIS CHLYSTOV využil to že nebol bránený a usmeril puk do odkrytej bránky Metallurgu.
    Denis CHLYSTOV - 2:0

08:34
    Signalizované vylúčenie, presilovú hru si zahrajú domáci hokejisti.

09:10
    Tim Brent inkasuje menší trest za seknutie a Metallurg ide do štyroch.

09:17
    Hostia vyhadzujú puk cez všetky čiary a úvod presilovej hry tak prečkajú v pokoji.

10:08
    Domáci sú v útočnom pásme, padne tretí gól už v tejto presilovej hre?

10:38
    Hostia sa doposiaľ bránia úspešne a teraz sa domáci navyše dopustili na útočnej modrej postavenia mimo hru.

11:03
    Hráčom v zelených dresoch dnešný zápas chutí a sú jednoznačne lepším mužstvom.

11:10
    Hostia v plnom počte.

12:09
    Hostia sa teraz zlou prihrávkou vyhnali z útočného pásma a budú musieť začať z vlastnej tretiny.

12:33
    Metallurg Magnitogorsk dal gól!
    Gól strelil MOZJAKIN. Asistencie Lee, Kovář.
    Metallurg znižuje! Chris Lee teraz strieľanou prihrávkou našiel pred bránkou SERGEJA MOZJAKINA, ktorý len nastavil hokejku, od ktorej sa puk odrazil za chrbát bezmocného brankára domáceho mužstva.
    Sergej MOZJAKIN - 2:1

12:40
    Hráči sa prekonávajú, v ostatných troch dueloch týchto dvoch súperov nepadli viac ako tri góly, prelomia to hráči oboch mužstiev práve dnes?

13:39
    Hostia sa osmelili a dovoľujú si čoraz viac, Metallurg bol v prvej polovici prvej tretiny len slabým odvarom z minuloročného play-off.

14:58
    Hostia len vyhadzujú, zakázané uvoľnenie z toho však nie je a v hre sa pokračuje ďalej.

15:15
    Ufa si zahrá presilovú hru! Na trestnú lavicu odchádza za držanie Alexej Bereglazov.

16:04
    Gól strelil VIŠNEJVSKIJ. Asistencie Kajgorodov.
    Prudká strela Višnevského od modrej čiary, po prihrávke od Kajgorodova končí za chrbtom Košečkina a domáci idú do vedenia o dva góly.
    Ivan VIŠNEJVSKIJ - 2:2

17:15

17:39
    Presilová hra aj na opačnej strane, Arturs Kulda inkasuje trest za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

18:11
    Gól strelil MOZJAKIN. Asistencie Kovář, Zaripov.
    Hostia expresne posielajú Kuldu z trestnej lavice späť do hry, po tom čo sa po strele Kovářa odrazil puk presne na hokejku SERGEJA MOZJAKINA, ktorý z ľavej strany dokázal trafiť odkrytý kút domácej bránky a pridať svoj druhý gól v stretnutí.
    Sergej MOZJAKIN - 3:2

19:19
    Po tvrdom zákroku Stepanova na jedného z hostí vznikla pri striedačke Metallurgu mela, do ktorej sa zaplietlo viacero hráčov. Tresty inkasujú za domácich Stepanov a Ankudinov, za hostí Chabarov. Presilovú hru hrá Metallurg.

19:38
    Hostia sa ihneď usadili v útočnom pásme a skoro z toho mohol byť vyrovnávajúci gól, Sochackij si však puk smerujúci pomedzi jeho betóny postrážil.

20:00

20:01

21:01
    V úvode druhej tretiny vidíme veľký boj o každý centimeter ľadovej plochy, domáci si strážia svoj náskok, hostia chcú vyrovnať, zatiaľ sa im to však nedarí.

23:45
    Ufa v tretine hostí, hrá sa však po rochoch klziska a odkiaľ padajú góly len výnimočne.

24:28
    Sochackij si poradil s nahodeným pukom a následne vznikol pred bránkou domácich menší závar, ktorý však neprerástol do šarvátky.

25:25
    Na opačnej strane Košečkin vyráža zakončenie od domácich svojim ľavým betónom a puk následne smeruje do rohu klziska.

25:42
    Jakucenja a Gluchov sa teraz nepríjemne zrazili v strednom pásme a obaja hráči odchádzajú na hráčsku lavicu otrasený.

26:00
    Košečkin teraz dokázal podražať svoje mužstvo, keď sa pred neho natlačil Semin a dokázal aj zakončiť, brankár hostí mal však dobre vykrytý uhol a puk dokázal zachytiť.

26:25
    Gól strelil KAMENEV, Asistencia: Potechin.
    Hostia vyhrali vhadzovanie v tretine domácich, k puku sa dostal Potechin a skvelou prácou s pukom na seba naviazal hneď dvoch brániacich hráčov a následne poslal puk pred bránku na VLADISLAVA KAMENEVA, ktorý z bezprostrednej blízkosti upratal puk za Sochackého!
    Vladislav KAMENEV - 3:3

27:42
    Metallurg mohol ísť do vedenia po zakončení Mozjakina, ktorý strieľal po prihrávke Kovářa z bezprostrednej blízkosti!

28:14
    Sergej Mozjakin je v dnešnom zápase pri chuti a k hetriku mu chýba už len jeden gól, jeho forma je skvele načasovaná a je oporou svojho tímu.

29:34
    Hostia sa dopustili postavenia mimo hru a vhadzovať sa bude v strednom pásme.

31:04
    Gól strelil ZARIPOV, Asistencie: Antipin, Mozjakin.
    Hostia idú po prvýkrát v dnešnom stretnutí do vedenia a to po skvelej práci Antipin, ktorý doviezol puk z vlastného obranného pásma až pred bránku domácich a ako na podnose ho naservíroval DENISOVI ZARIPOVOVI, po ktorého zakončení sa puk od Sochackého odrazil pod hornú tyč domácej bránky.
    Denis ZARIPOV - 3:4

33:20
    Signalizované vylúčenie sa stáva realitou, na trestnú lavicu odchádza za hákoanie Semin. Presilová hra pre Metallurg.

35:11
    Hosťom sa presilová hra nedarí, aj teraz začínajú od vlastnej bránky.

35:38
    Gól strelil STAPLETON. Asistencie Batyršin.
    Hostia vedú už o dva góly a to hneď po tom ako z trestnej lavice naskočil vylúčený hráč domácich, Semin. Presadil sa STAPLETON, ktorého nahodený puk skončil za chrbtom prekvapeného Sochackého.
    Tim STAPLETON - 3:5

36:28
    Domáci idú do štvorice a Metallurg si zahrá presilovú hru. Na trestnej lavici už sedí jeden z domácich, ktorý si odchádza odpykať trest pre hráčsku lavicu za príliš veľa hráčov na ľadovej ploche.

37:42
    Hostia pritlačili svojho súpera a v druhej tretine, ktorú vyhrávajú 0:3 sú jednoznačne lepším mužstvom.

39:01
    Minúta do konca druhej tretiny.

39:10
    Sochackij sa teraz dokázal presunúť ku vzdialenejšej tyči po zakončení od Jakucenju a vykryť tak puk, ktorý by zrejme smeroval do bránky.

40:00

40:01

41:19
    V úvode tretej tretiny vidíme snahu domácich o kontaktný gól, hostia však bránia dobre a dobrý výkon podáva aj ich brankár.

43:36
    Semin inkasuje menší trest a Metallurg si zahrá presilovú hru.

45:36
    Domáci v plnom počte.

46:18
    Košečkin likviduje zakončenie Kolcova a následne je hra prerušená.

46:37
    Sochackij vyráža ramenom puk na ochrannú sieť a hra je následne prerušená.

46:47
    Hra je rozkúskovaná, aj teraz je prerušná a nasledovať bude vhadzovanie v tretine Metallurgu.

47:20
    Ján Kovář sa teraz preštrikoval až pred Sochackého, zakončiť však nedokázal, pretože bol v poslednej chvíly od puku odzbrojený.

48:55
    Domáci v útočnom pásme, ich tlak je však len platonický, nevedia sa totižto dostať do zakončenia.

50:32
    Kapitán hostí Mozjakin je pri chuti, aj teraz zaviedol puk do útočného pásma a pripravil streleckú pozíciu pre jedného zo svojich spoluhráčov.

51:04
    Junkov inkasuje trest za nedovolené bránenie v hre a domáci majú výbornú šancu dostať sa späť do zápasu.

51:14
    Hostia vyhrali vhadzovanie vo vlastnej tretine a vyhadzujú puk cez všetky čiary.

51:56
    Dnešné stretnutie sleduje 7750 divákov.

51:56
    Košečkin likviduje prudkú strelu Skačkova z ľavej strany a hra je následne prerušená.

53:06
    Na trestnú lavicu si odchádza oddýchnuť Kajgorodov a hostia môžu rozhodnúť o svojej výhre už v tejto presilovej hre.

55:06

55:55
    Gól strelil VIŠNEJVSKIJ, Asistencie: Makarov, Hartikainen.
    Záver bude ešte zaujímavý! VIŠNEVSKIJ znižuje po prihrávke z rohu klziska strelou spomedzi kruhov, pričom Košečkin si na puk ani nesiahol a ten skončil po čistom priestrele v sieti.
    VIŠNEJVSKIJ - 4:5

57:54
    Gól strelil MOZJAKIN.
    SERGEJ MOZJAKIN sa dostal do samostatného úniku a napálil puk pod hornú tyč domácej bránky, Sochackij bol bez šance a na puk si ani len nesiahol. Hostia rozhodujú dnešné stretnutie a ich kapitán zaznamenáva hetrik.
    Sergej MOZJAKIN - 4:6

58:01
    Posledné dve minúty stretnutia.

58:25
    Na záver si ešte domáci zahrajú presilovú hru. Na trestnú lavicu odchádza Bereglazov, ktorý tvrdo atakoval jedného z domácich a inkasuje trest na 2+10, ktorý si spolu s ním odchádza odsedieť Malenkich.

59:03
    Ufa v útočnom pásme, na výhre Metallurgu však ani záverečný tlak domácich nič nezmení.

59:34
    Hostia vyhadzujú cez všetky čiary a o víťazovi je zrejme rozhodnuté, Metallurg bude mať po dnešnom stretnutí k dispozícii postupový mečbal.

59:54
    Offside zastavil útočnú akciu domácich a uvidíme ešte jedno vhadzovanie v strednom pásme.

60:00
    Koniec zápasu. (16:54:32)

Jakub Bobovič

Góly a asistencie: 5. Hartikainen (Heikkinen), 8. Chlystov (Slepyšev, Makarov), 17. Višnejvskij (Kajgorodov), 56. Višnejvskij (Makarov, Hartikainen) – 13. Mozjakin (Lee, Kovář), 19. Mozjakin (Kovář, Zaripov), 27. Kamenev (Potechin), 32. Zaripov (Antipin, Mozjakin), 36. Stapleton (Batyršin), 58. Mozjakin

Rozhodca: Ravodin, Cyplakov – Morozov, Sazonov