Barys – Omsk 3:4 (kon.) | Jekaterinburg – Kazaň 1:2 (kon.) | Ufa – Metallurg Magnitogorsk 4:6 (kon.)
Čeljabinsk – Novosibirsk 2:1 (po pr.)
Avtomobilist Jekaterinburg
1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Ak Bars Kazaň
Streda 04.03.2015, 14:30 • KrK Uralec • KHL

Stretnutie sa skončilo a Kazaň zvíťazila tesne 2:1. V série tak vedú 3:1. Pekný zvyšok dňa Vám praje Marek Antalík. (16:58:15)

60:00

59:50
    Tlak domácich vrcholí, ale blíži sa koniec stretnutia.

59:10
    Kovář je už na striedačke

59:00
    Oddychový čas domácich.

58:40
    Hostia puk posielajú o stredného pásma a domáci chystajú stiahnuť Kovářa.

58:01
    Posledné dve minúty tretej tretiny.

57:40
    Zakázané uvoľnenie hostí.

57:13
    Domácim sa nepodarilo presadiť cez modrú čiaru.

56:00
    Hráči Kazane posielajú puk z vlastného pásma do stredu hracej plochy.
    Alexej SIMAKOV - 1:2

54:35
    Jekaterinburg dal gól!

Predsa a domáci dostávajú ešte v závere do stretnutia. Strela ALEXEJA SIMAKOVA skončila za Nilssonom. Všetko však musel odobriť videorozhodca.

54:00
    Rýchla akcia hostí sa gólovo neskončila Kolcov pred Kovářom neuspel.

52:42
    Nahodený puk Nikulina nedokázali hostia využiť na tvýšenie vedenia.

52:00
    Nilsson mal pred sebou rušno, ale na stave 0:2 sa nič nemení.

51:26
    Domáci ešte niečo skúšajú, ale nedarí sa im prekonať Nilssona.

50:00
    Petrov ,ohol prekonať po tretí raz Kovářa, ale tento raz puk v domácej bráne neskončil.

49:20
    Jekaterinburg presilovku nevyužil a hostia sú kompletný.

48:16
    A ďalšie postavenie mimo hry domácich.

47:53
    Ráchly návrat domáci zastavilo postavenie mimo hry.

47:37
    Hostia sa oslobodili a puk posielajú do stredného pásma.

47:20
    Jedna z posledných možností pre domácich. Na trestnú lavicu odišiel Dmitrij Obuchov ja podrazenie.

46:07
    Ojedinelá strela domácich, s ktorou si Nilsson poradil bez komplikácii.

45:34
    Hostia sa nikam nemusia ponáhľať. Nahadzujú puk do pásma.

45:04
    Ďalšie len zakázané uvoľnenie Jekaterinburgu.

43:57
    Tým, čo teraz predvádzajú domáci sa im nepodarí nes nič vymyslieť a zrejme tak prehrajú.

43:00
    Domáci posielajú puk len cez všetky čiary.Na chvíľu si hráči môžu vydýchnuť, aj keď striedať nemôžu.

42:15
    Postavenie mimo hry hostí.

41:38
    Vymyslieť sa pokúšajú niečo domáci Vrána a Gluchovom, ale nič to neprinieslo.

41:00
    Kovář si poradil po strele Mollera.

40:01

Po druhej tretine vedie Kazaň v Jekaterinburgu 2:0.

40:00

39:01
    Posledná minúta druhej tretiny.

38:45
    Puk letí na Kovářa po strele Simakova. Domáci brankár puk vyráža ramenom.

37:22
    Momentálne je to veľmi nepresná hra. Veríme, že po prestávke sa obraz hry zmení.

36:26
    O individuálnu akciu sa pokúšal hráč Kazane, ale domáci mu puk vzali. Ten so ho však následne vybojoval späť.

36:11
    Momentálne sa korčuľuje z jednej strany na druhú veľa hokejovej krásy to nieje.

35:10
    Domáce mužstvo je v plnom počte.

34:40
    Hostia na chvíľu prišli o útočné pásmo, lenže to bolo len na pár sekúnd.

33:10
    Domáci tím sa bude musieť znovu brániť početnej výhode súpera. Ma trestnú lavicu odišiel Anatolij Golyšev za sekanie. Následne je tu aj vzájomné vylúčenie za hrubosť Gareheva a Brookbanka.

32:48
    Kazaň je už v plnom počte.

32:15
    Domáci nemôžu byť s presilovkou spokojný. Vôbec im nič nevychádza.

31:20
    Domáci sa v presilovke pokúšajú niečo vymyslieť. Do puku sa oprel Simakov, ale brankár Nilsson puk zneškodnil.

30:48
    Domáci budú následne v početnej výhode. Na trestnú lavicu odchádza Petr Vrána za hrubosť.
    Justin AZEVEDO - 0:2

29:57
    Bars Kazaň dala gól!

Hostia využívajú presilovku. Najprv boli strely hostí zblokované, ale po nahodení Nikulina a presadil JUSTIN AZEVEDO a Kazaň odskakuje na dva góly.
    Asistencia: Ijla Nikulin.

29:20
    Tobias Viklund oslabuje Jekaterinburg, keď odchádza za držanie na trestnú lavicu.

28:37
    Kazaň momentálne hrá veľmi v defenzíve. Domáci ich napadajú už pri zakladaní rozohrávky.

28:08
    Znovu mal prácu Nilsson. Puk sa od mantinelu dostal na modrú čiaru a tam domáci zakončili.

27:00
    Domáci ožili, čo raz viacej sú v útočnom pásme.

26:40
    Nilsson si musel dať pozor na domáce zakončenie. Všetko však vyriešil bez komplikácií.

26:15
    Avtomobilist sa dostáva postupne do tempa, od modrej čiary pálil príklepom Viklund, Nilssonovi clonilo viacero hráčov a brankár hostí zrejme ani sám nevedel, ako vytlačil puk mimo brány!

25:37
    Domáci sa snažia odpovedať na inkasovaný gól, sledovali sme tam skrumáž pred bránou, po ktorej ale spoľahlivo zasiahli obrancovia. Následnú strelu Žuravljova kryl Nilsson.

24:32
    Štvrtá formácia hostí zamkla Jekaterinburg v obrannej tretine, puk tam dlho držal Mirnov, napokon preváhal ten správny moment a tak nasledovalo len nahodenie mimo Kovářovej brány.

23:25
    Ďalšia nebezpečná situácia pred bránou Avtomobilistu, keď po prihrávke od mantinelu strieľal z medzikružia Vrána, mieril tesne vedľa pravej tyčky.
    Dmitrij OBUCHOV - 0:1

22:07
    Perfektná kombinácia Kazane končí vedúcim gólom, tak toto bola hokejová lahôdka! Burmistrov od mantinelu vyslal prihrávku cez celé pásmo na DMITRIJA OBUCHOVA, ktorý sa trafil presne do horného rohu Kovářovej brány!
    Asistencie: Alexander Burmistrov, Kirill Petrov

21:59
    Prvý raz v druhej tretine zasiahol Kovář, keď kryl jednoduchú strelu tesne po vyhranom buly Kazane. Hra zostane v obrannom pásme domácich.

21:21
    Lewandovski najprv potiahol puk do pásma, aby sa po niekoľkých prihrávkach k nemu znovu dostal, a vyzeralo to vcelku nebezpečne – útočník domácich posielal krížnu nahrávku cez pásmo, nereflektoval na ňu nikto zo spoluhráčov.

20:54
    Prvá minúta druhej časti priniesla viaceré tvrdé súboje, po jednom z nich sa zo zeme ťažko dvíhal obranca Kazane Rylov, už je však v poriadku a tak pokračujeme buly v strednom pásme.

20:01

Obe mužstvá späť na ľade, o niekoľko okamihov sa začne druhá tretina. Padne v nej prvý gól? Ten môže byť pri defenzívne ladenej taktike tímov veľmi dôležitý.

Štatistiky po 1.tretine:
    Strely na bránu: 7:9
    Vylúčenia:2:1
    Presilovky: 0:0
    Úspešnosť brankárov: 100% – 100%

Je tu koniec prvej tretiny, po ktorej je stav najmä vďaka pozorným obranám a spoľahlivým brankárom nerozhodný. O niečo viac z hry mali hostia, tí svoju prevahu zatiaľ na vytúžený gól nepretavili. Pri začiatku druhej časti sa na vás teším od 15:21.

20:00

19:13
    AK Bars stále aktívnejší, videli sme tvrdú strelu od modrej v podaní Zacharčuka, Kovář zasahovať nemusel.

18:02
    Jekaterinburg hrá v plnom počte. Pri doznení presilovky evidujeme krížnu strelu od Petrova, tá preletela ponad brvno Kovářovej svätyne.

17:45
    Hosťom táto presilovka nevychádza, pri dlhšej kombinácii v útočnom pásme sa totiž sami vyhnali nepresnou prihrávkou do stredného pásma. Je z toho buly, presilovka sa chýli ku koncu.

17:02
    Tak to bol kuriózny moment, najprv sa do kontaktu s rozohrávajúcim Nilssonom dostal Nesterov, aby sa potom v strednom pásme zrazili dvaja hráči Kazane. Na ľad nám padajú hráči, góly do brán zatiaľ nie.

16:04
    Je tu presilovka pre Kazaň! Za nedovolené bránenie si na trestnú lavicu sadá útočník domácich Igor Jemelejev.

15:10
    Je po presilovke, Jekaterinburg nevyužil dobrú možnosť na otvorenie skóre a tak je stav naďalej bezgólový.

14:50
    Kazaň sa zatiaľ bráni veľmi dobre a nepúšťa domácich do žiadnych vyložených streleckých pozícií.

14:16
    Hosťujúci tím napokon puk získal a zaviezol ho aj do útočnej tretiny. Kazaň tak získala pár cenných sekúnd na oddych a prestriedanie.

13:56
    Domáci tím sa svojej presilovkovej príleležitosti chytil lepšie, než jeho náprotivok. Hokejisti Jekaterinburgu sa ihneď usadili v útočnom pásme, ale ich prudká rana bola zrazená iba na ochrannú sieť.

13:07
    Brániť sa bude aj Kazaň! Na tresnú lavicu smeruje na dve minúty za hákovanie Musin.

11:21
    Domáci v plnom počte.

11:15
    Hosťujúci hokejisti sa až v tejto chvíli usadili v pásme. Hráči Kazane tam ale veľa nedokázali vymyslieť a Kovář zatiaľ zložitejšiu situáciu riešiť nemusel.

10:40
    Domáci tím napokon svojmu súperovi návrat do pásma ani nedovolil. Hostia túto presilovku vôbec nehrajú dobre a zatiaľ ani len nevystrelili.

10:12
    Domáci hokejisti začali hru v oslabení veľmi dobre. Hostia sa síce ihneď chceli usadiť v pásme, ale hráči Jekaterinburgu im puk vypichli a vyhodili ho do bezpečia.

09:21
    Jekateringurg sa bude brániť! Na trestnú lavicu smeruje na dve minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou Golyšev.

08:56
    Domáci hokejisti si zobrali puk a rýchlo zamierili do útočnej tretiny. Tam sa Nesterov s ničím nemaznal a nasmeroval si to rovno do individuálneho zakončenia, no po ňom puk za čiaru nedostal.

08:47
    Domáci tím sa musel opäť brániť! Hostia sa dobre rozostavili v útoku a prišla aj nepríjemná strely, s ktorou si však Kovář poradil.

07:16
    Hosťujúci hokejisti sú stále aktívni a aj v tejto chvíli sa usadili v útočnej tretine. Jekaterinburg sa však dobre bráni a na prvý gól iba čakáme.

06:04
    Hosťujúci hokejisti sú doposiaľ aktívnejší ako ich súper. Jekaterinburg síce ešte neinkasoval, ale Kovář mal už veľa práce.

05:31
    Pred domácou bránkou bol teraz poriadny zmätok! Aktívny hosťujúci tím sa natlačil do zakončenia, v ktorom letel puk od modrej čiary a následne sa hráči Kazane pokúsili puk doraziť do siete, ale český gólman Kovář sa vyznamenal a skvele sa presunul od jednej žrdi k druhej.

04:24
    Domácemu tímu sa zatiaľ vôbec nedarí. Hokejisti Jekaterinburgu chceli ísť do útoku, ale už na modrej čiare ich zastavil ofsajd.

03:18
    Hosťujúci hokejisti sa dopustili zakázaného uvoľnenia, vhadzovať sa bude pred Nilssonom.

01:07
    Od modrej čiary prišlo nahodenie na bránku Kovářa, ale ten si dokázal poradiť.

00:55
    Prvá minúta prináša nepresnosti na oboch stranách, tímy sa ešte potrebujú dostať do tempa.

00:01

Oba tímy už sú nastúpené na ľadovej ploche, nasleduje ruská hymna a potom už očakávané úvodné buly.

Avtomobilist Jekaterinburg: Kovář (Ustinskij) – Žuravljov, Trjamkin, Viklund, Lepistö, Megalinskij, Metljuk, Gusev, Antonov – Palushaj, Jemelejev, Klimenko – Lazarev, Rybakov, Simakov – Lewandowski, Nesterov, Michnov – Goryšev, Garejev, Jemelin.

Ak Bars Kazaň: Nilsson (Garipov) – Musin, Pajgin, Nikulin, Kornejev, Denisov, Rylov, Zacharčuk, Brookbank – Obuchov, Burmistrov, Petrov – Varnakov, Moller, Azevedo – Svitov, Kolcov, Lukojanov – Mirnov, Gluchov, Vrána.

Rozhodca: Vasiljev, Sojn – Gordenko, Sysujev..

Príjemné popoludnie všetkým fanúšikom kvalitného hokeja. Dnes pokračuje osemfinále playoff KHL ďalším zápasmi v jednotlivých sériách. Moje meno je Martin Platko a ja vás budem sprevádzať štvrtým zápasom série medzi Avtomobilistom Jekaterinburg a AK Bars Kazaň. Hostia vedú 2:1 na zápasy a dnes budú chcieť ukradnúť jeden bod aj na ihrisku súpera. Začiatok stretnutia je naplánovaný na 14:30 SEČ.

1. zápas: Kazaň – Jekaterinburg 3:2pp

Do prvého stretnutia vstúpili hráči Jekaterinburgu nádejne, keď sa gólom Viklunda z presilovky ujali vedenia 0:1. Ešte do konca prvej tretiny domáci skóre otočili na 2:1 gólmi Svitova a Mirnova. Avtomobilist vyrovnal v druhej tretine Golyševom na 2:2. V tretej tretine mohli hostia dokonca rozhodnúť, ale Nesterov nepremenil trestné strieľanie a tak nasledovalo predĺženie. Už v jeho úvode z presilovky rozhodol Oscar Moller.

2.zápas: Kazaň – Jekaterinburg 3:2pp

Aj druhý zápas série bol vyrovnaný. Prvý tretina však góly v tomto prípade nepriniesla. V tej druhej sa presadil hosťujúci Lewandowski z presilovky a do tretej tretiny šli domáci s jednogólovým mankom. Celú situáciu zhoršil gól Garejeva z úvodu poslednej časti, po ktorom viedol Jekaterinburg 0:2. Až v posledných minútach tretej tretiny sa podarilo Kazani vyrovnať. V rozmedzí 19 sekúnd sa presadili Lukojanov s Azevedom. Všetko dokonal v predĺžení opäť Oskar Moller, ktorý podobne ako v prvom zápase využil presilovku.

3.zápas: Jekaterinburg – Kazaň 2:0

Včera sa séria presťahovala do Jekaterinburgu a ten veril, že dokáže doma uspieť. Podľa toho aj vstúpil do zápasu. Už v 8.minúte poslal domácich do vedenia Nesterov. Druhý tretina góly nepriniesla, predviedli sa obaja gólmani. V polovici tretej tretiny využil domácu presilovku Rybakov a Avtomoblisti si už dvojgólový náskok udržal až do konca.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:30.

Martin Platko

Marek Antalík

Góly a asistencie: 55. Simakov – 23. Obuchov (Burmistrov, Petrov), 30. Azevedo (Nikulin)

Rozhodca: Vasiljev, Sojn – Gordenko, Sysujev.