Barys – Omsk 3:4 (kon.) | Jekaterinburg – Kazaň 1:2 (kon.) | Ufa – Metallurg Magnitogorsk 4:6 (kon.)
Čeljabinsk – Novosibirsk 2:1 (po pr.)
Barys Nur-Sultan
3:4 (0:2, 1:0, 2:2)
Avangard Omsk
Streda 04.03.2015, 14:30 • Sport Complex • KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:30.

Prajem vám príjemné popoludnie pri sledovaní dnešného online prenosu.

V dnešnom prenose sa zameriame na Play off ruskej KHL. Prinášame vám zápas medzi HC Barys Astana a Avangard Omsk.

HC Barys Astana domáci hokejisti vedú v sérií 2:1 na zápasy a určite budú chcieť zvíťaziť aj v druhom domácom zápase. Fantastickú formu má slovenský reprezentačný brankár Ján Laco, ktorý si udržal dve čisté kontá po sebe. Hráči Astany zakončili základnú časť na 5. mieste Východnej konferenie so ziskom 93 boodov a skóre 170:165. Barys je veľmi ťažkým súperom pre každé mužstvo v KHL. Bude Barys čiernym koňom Play off?

Avangard Omsk hostia boli v tejto sérií určite favoritom, ale po troch odohratých zápasoch to už tak vôbec nevyzerá. Hráči Omska nedali gól už dva zápasy a o Jánovi Lacovi sa im musí už aj snívať. Hostia zakončili sezónu 4. miestom vo Východnej konferencie so ziskom 108 bodov a skóre 172:139. Omsk má fantastické a vyrovnané mužstvo a tak domáci nemajú ešte nič vyhraté. Podarí sa Avangardu sériu otočiť?

Očakávam výborný a vyrovnaný zápas tentk krtá aj s gólmi v Lacovej sieti a myslím, že z víťazstva sa budú tešiť hostia.

Môj tip na výsledok 2:4

Séria Avangard Omsk : Barys Astana Play off 2014/2015
    Avangard Omsk : Barys Astana 5:2
    Avangard Omsk : Barys Astana 0:2
    Barys Astana : Avangard Astana 3:0

HC Barys Astana: Laco (Malgin) – Dallman(A), Lundin, Dawes(A), Boyd, Puškarjov – Savčenko , Litvinenko, Rudenko, Antropov(C), Starčenko – Blochin, Bartulis, Žajlauov, Poliščuk, Gavrilin – Lakiza, Ryspayev, Michailis, Kvaša, Romanov

Avangard Omsk: Kostin (Barulin) – Gustafsson, Blaťák(A), Kolarik, Popov, Perežogin – Chomitsky, Kuljaš, Širokov, Sobotka, Kurjanov – Lyamin, Gluchov, Musatov, Kalinin(C), Schutz – Gončarov(A), Rasskazov, Fišenko, Pervušin

Rozhodca: Buturlin, Gašilov – Parfenov, Tomilov.

00:01

00:01
    Hostia získali úvodné buly.

0:43
    Domáci sa dostali do útočnej tretiny, prvá strela na bránu, ale končí v lapačke Barulina.

1:32
    Hostia si nerozumeli v rozohrávke a tak je z toho zakázané uvoľnenie.

2:11
    Hostia sa pekne predrali do pásma domácich, k strele sa dostal Širokov, ktorý neprekonal Laca v bráne Barysu.

3:23
    Avangard Omsk dal gól!
    Hostia prelomili prekliatie menom Ján Laco a otvrátajú skóre dnešného stretnutia! DENIS KULJAŠ dostal výbornú prihrávku a slovenkému brankárovi nedal ani najmenšiu šancu!
    Asistencie: Alexander Perežogin
    Denis KULJAŠ - 0:1

3:55
    Domáci sa dostali do dobre príležitosti. Boyd sa prekne predral pred bránu hostí, ale jeho strela nemal nárok na úspech.

4:22
    Domáci začínajú tlačiť hostí ich pásme. Blochin nahodil puk od modrej, ale hosťujúci brankár s ňou nemal problém.

5:23
    Omsk teraz výborne napádal rozohrávka domácich. K puku sa dostal Schutz, ktorý dobrou strelou preveril Jána Laca.

5:59
    Hostia pekne zakombinovali, k strele sa dostal Sobotka, ale Ján Laco vytiahol svoju lapačku a puk chytil.

6:11
    Zatiaľ vidíme dobrý zápas. Bojovný a určite má aj svoju kvalitu.

6:33
    Barys je zatiaľ hokejovejší. Domáci fanúšikovia ženú svojích hráčov za vyrovnaním.

7:51
    Ďalší šok pre domáce publikum! Hostia pekne zakombinovali k puku sa dostal CHAD KOLARIK, ktorý ako druhý prekonáva Laca!
    Asistencie: Alexander Popov
    Chad KOLARIK - 0:2

8:11
    Domáci sú poriadne zaskočení vývojom zápasu. Naopak Omsku narástli krídla a opäť kombinujú v útočnej tretine.

8:55
    Astana sa nevie dostať zo svojho pásma, Musatov zobral puk Lundinovi a vyskúšal prekonať Laca, ale ten zasahovať nemusel. Puk netrafil bránu.

10:31
    Barys to teraz urobil veľmi dobre, veľmi pekná akcia domácich. Dawes si puk vymenil s Boydom, prvý menovaný dobre triafal, ale Kostin vytiahol naozaj vynikajúci zákrok!

11:02
    Hostia sa previnili zakázaným uvoľnením. Astana sa oklepala a začína tlačiť hostí v ich pásme.

11:34
    Hostia sa trošku stiahli a číhajú na rýchle brejky. Teraz si moc nerozumeli, pri puku sú domáci hokejisti. Konkrétne Dallman, ktorý spoza svojej brány začína ďalšiu akciu.

12:12
    Domáci budú hrať oslabení! Fedor Poliščuk dostáva 2 minúty za hákovanie.

12:24
    Hostia vyhrali buly a ostávajú pri puku v útočnej tretine. Ale zatiaľ len kombinujú po rohoch klziska.

13:33
    Domáci sa výborne bránia. Hostia si zatiaľ nevypracovali žiadnu príležitosť.

14:27
    Denis Kostin vyhodil puk mimo hraciu plochu a je z toho trest pre hosťujúcu striedačku!

14:40
    Domáci v plnom počte a môžu útočiť, ale hostia sa výborne bránia a puk vyhadzujú.

14:57
    Domáci sú v pásme, obstrelujú bránu Omsku, ale hráči hostí fantasticky blokujú strely a tak má Kostin veľmi málo roboty.

16:14
    Presilovka 5 na 3! Maxim Gončarov fauloval domáceho borca a ide si sadnúť na trestnú lavicu!

16:55
    Hostia ihneď po buly puk vyhadzujú. Domáci teraz nehrajú presilovku vôbec dobre a sú už vo štvorici.

17:22
    Hostia vyviezli puk až do útočnej tretiny a tak našetrli veľmi veľa cenných sekúnd.

18:14
    Hostia v plnom počte. Domáci nevyužili veľa času presilovej hry. Môže ich to stáť zápas.

18:54
    Kalinin sa peken natlačil pred Laca, ale slovenský brankár dobre zakročil a puk vyrazil, k dorážke sa dostal Musatov, ale jeho strela šla mimo bránu.

19:01
    Začala sa nám posledná minúta prvej tretiny.

19:23
    Bartulis vypálil tvrdú ranu na Kostina, ale ten si s ňou poradil.

20:00

Sledovali sme zaujímavú prvú tretinu v ktorej boli efektívnejší hostia. Domáci sa snažia bojujú, ale nedarí sa im prekonať obranný vol hosťujúceho Omsku. Uvidíme či sa obrazhry zmení v ďalšom priebehu stretnutia. Druhá tretina začne o 15 minút a týmto vás na ňu srdečne pozývam.

20:01

20:01
    Úvodné buly druhej tretiny vyhrali domáci hokejisti.

20:34
    Domáci sú aktívni a o strelu sa postaral Antropov.

21:12
    Pekná kombinácia, Popov našiel Perežogina, ten mu puk vrátil a prvý menovaný z prvej vypálil, ale Laco jeho strelu zneškodnil.

22:03
    Domáci stuňujú tlak. Poliščuk našiel pred bránou Gavrilina,jeho strela končí mimo bránu. Domáci zoastávajú pri puku a ďalej zvierajú hostí v ich pásme.

23:11
    Hostia sa výborne bránia. Nepäšťajú domácich do šancí.

23:59
    Momentálne sledujeme boj o stredné pásmo. Hráči si na ľade nič nedarujú.

24:11
    Domáci chybovali na modrej čiare, ale ich chybu hostia nepotrestali. Kuljaš vysunul Širokova, ten sa však pošmykol a z jeho šance nič nebolo.

25:33
    Dallman s pukom za vlastnou bránou čaká na svojích spoluhráčov, aby vystriedali a mohli založiť novú akciu.

25:59
    Musím to znovu opakovať, ale Omsk sa fantasticky bráni. K brankárovi Kostinovi sa dostávajú domáci veľmi ťažko a málo.

26:24
    Fišenko nahodil puk na Laca a ten si ho takmer zrazil do brány. Našťastie sa odrazil mimo bránu.

27:16
    Barys Astana dala gól!
    Veľmi pekná akcia domáceho mužstva! Dawes si vymenil puk s Puškarjovom, prvý menovaný našiel pred bránou DUSTINA BOYDA, ktorý prekonáva Kostina!
    Asistencie: Nigel Dawes, Konstantin Puškarjov
    Dustin BOYD - 1:2

28:44
    Domáci poriadne ožili a do ďalšej šance sa dostával Gavrilin, ktorý však netrafil bránu, ale domáci zostavjú pri puku a v útočnej tretine.

29:11
    Starčenko clonil Kostinovi, strelu si však predsa len počihal a vyrážačkou ju vyrazil.

30:23
    Hostia majú teraz plné ruky práce s domácimi útočníkmi. Domáci po góle ožili a je ich plný ľad. Dawes našiel pred bránou Boyda, ten však Kostina neprekonal.

31:12
    Hostia sa vymanili aspoň na chvíľu zo zovretia, ale k strele na Laca sa nedostali.

31:22
    Eugen Blochin dostáva 2 minúty za hákovanie a tak majú hostia k dispozícií presilovú hru.

31:44
    Hosti sa okamžite nasťahovali pre bránu Laca.

32:22
    Perežogin vo veľkej šanci! Ján Laco vytiahol parádny zákrok! Uf to bola šanca! Slovenský brankár teraz domácich podržal.

32:59
    Hostia si vytvorili veľký tlak, ale domáci sa bránia statočne. Ďalšiu obrovskú šancu mal Popov, ktorý sa ocitol sám pred Lacom, ten však vytiahol fantastický zákrok a šancu zmaril!

33:22
    Domáci v plnom počte a môžu ísť za vyrovnaním.

33:59
    Domáci prežili teraz ťažké obdobie, a môžu sa konečne pozrieť aj pred bránu Kostina.

34:44
    Popov opäť zamotal hlavu domácim bekom, ale Dallman im obetavo puk vzal, domáci fans tlieskaju.

35:21
    Savčenko nahodil puk na bránu hostí, tesne pred Kostinom tešoval puk Rudenko, ale jeho teč smerovala mimo bránu.

36:00
    Hra sa nám vyrovnala. Vidíme hokej, ktorý je hodný vyraďovacích bojov.

36:45
    Domáci zvyšujú svoj tlak, do šancí sa moc nedostávajú. Podarí sa Astane vyrovnať?

38:11
    Chomitsky napriahol od modrej čiary! Vypálil bombu, ale strela bola zblokovaná na ochrannú sieť.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

40:00

Máme za sebou druhú tretinu. Domácim sa podarilo znížiť a sú späť v zápase. Barys prežil ťažkú resilovku hostí a tak môžu bojovať o víťazstvo v tomto zápase. Podarí sa domácim zvrátiť tento zápas? pozývam vás sledovať aj tretie dejstvo, ktoré začne o 15 minút.

40:01

41:18
    Domácim sa podarilo vyrovnať stav stretnutia hneď na začiatku tretej tretiny! ROMAN STARČENKO prekonáva Kostina v bráne hostí!
    Asistencie: Konstantin Rudenko
    Roman STARČENKO - 2:2

42:58
    Alex Litvinenko to prehnal so svojou agresivitou a ide si sdanúť na 2 minúty. Hostia budú hrať presilovú hru.

43:22
    Hostia tlačia domácich v ich pásme! Vysielajú na Laca strelu za strelou, ale domáci golman chytá vynikajúco!

43:59
    Hostia hrajú presilovku vynikajúco, ale stav stretnutia sa nám nemení.

44:58
    Domáci v plnom počte. Domáci sa hneď vrhajú do útoku.

46:03
    Domáci Rudenko dostáva 2 minúty za sekanie a tak dáva hosťom ďalšiu príležitosť na gól!

46:22
    Hostia opäť v šanci! Bombu od modrej čiary vyslal Blaťák! Laco čaroval lapačkou!

47:00
    Astana sa výborne bráni. Vyhadzuje puk cez všetky čiary.

48:23
    Len čo sa Barys ubránil prišla rana od hostí! Omsk sa opäť ujíma vedenia po strele IVANA FIŠENKA!
    Hostia si, ale vedenie zaslúžili lebo mali veľký tlak!
    Asistencie: Cyril Semenov
    Ivan FIŠENKO - 2:3

49:24
    Po faule Blochina majú k dispozícií hostia trestné strielanie!

49:24
    Popov to spravil skvele snažil sa nachytať Jána Laca na hruškách, ale ten výborne zasiahol a gólu zabránil.

51:16
    Hostia pravdepodobne rozhodujú tento zápas! ANTON KURJANOV si pekne vymenil puk s Alexandrom Popovom a prekonáva Jána Laca!
    Anton KURJANOV - 2:4

52:04
    Hostia kontrolujú priebeh zápasu. V ďalšej šanci sa pred Lacom ocitol Musatov, ale jeho strela nebola presná.

53:23
    Hostia sa vrártili k taktie z prvých dvoch tretín. Bránia výborne svoju modrú čiaru. Domáci majú problémy dostať sa do pásma.

54:11
    Domáci zvyšujú svoj tlak. Poliščuk si vymenil puk s Gavriliom, ten našiel Žajlauova, ktorý pálil z prvej, ale puk končí v lapačke Kostina.

56:02
    Lyamin dostáva 2 minúty za držanie a tak si domáci zahrajú presilovku.

56:50
    Hostia sa výborne bránia. Domáci majú puk na svojích hokejkách avšak sú za svojou bránou.

57:04
    Dawes zaviezol puk do útočnej tretiny, ale jeho spoluhráči šli striedať a o puk prišiel.

57:56
    Hostia domácim nič nedovoľujú. Myslím, že o osude zápasu je definitívne rozhodnuté.

58:02
    Hostia v plnom počte a zároveň nám začali plynúť posledné dve minút zápasu.