Barys – Omsk 3:4 (kon.) | Ufa – Metallurg Magnitogorsk 4:6 (kon.) | Jekaterinburg – Kazaň 1:2 (kon.)
Čeljabinsk – Novosibirsk 2:1 (po pr.)
Avtomobilist Jekaterinburg
1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Ak Bars Kazaň
cz Streda 04.03.2015, 14:30 • KrK Uralec • Play-off KHL

Vítáme vás u on-line přenosu z osmifinále KHL, ve kterém Avtomobolist Jekatěrinburg přivítá na svém ledě Ak Bars Kazaň. Utkání začíná v 14:30.

Avtomobolist Jekatěrinburg v základní části
    Domácí celek si zajistil playoff opravdu na poslední chvíli. V posledním utkání proti Traktoru Čeljabinsk musel Jekatěrinburg bodovat, což se mu díky prohře po samostatných nájezdech povedlo a Avtomobolist tak skončil v tabulce o bod před devátým Vladivostokem.
    V 60 zápasech základní části si Avtomobolist připsal 21 výher, 26 proher, 5 výher po prodloužení a 8 proher po prodloužení.

Ak Bars Kazaň v základní části
    Oproti domácím si hosté vedli v základní části o poznání lépe a ve Býchodní konferenci skončili první. Celkový počet 120 bodů si hosté zajistili 34 výhrami, 6 výhrami po prodloužení a 6 prohrami po prodloužení. Proher po základní hrací době pak hosté nasbírali pouze čtrnáct.
    Největším tahounem Kazaně byl v základní části Justin Azevedo, který vsítil 17 branek a na dalších 33 přihrál.

První zápas
    28.2.2015 KZN-JEK 3:2 pp. (8.Svitov, 19.Mirnov, 62.Moller – 8.Viklund, 23.Golyšev)

Druhý zápas
    1.3.2015 KZN-JEK 3:2 pp. (58.Lukojanov, 59.Azevedo, 63.Moller – 29.Lewandowski, 42. Garejev)

Třetí zápas
    3.3.2015 JEK-KZN 2:0 (8.Nestěrov, 50.Rybakov)

Stav série: 1:2

Československá stopa v utkání
    Jakub Kovář (JEK)

Petr Vrána (KZN)

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Kovář (Ustinskij) – Žuravljov, Trjamkin, Viklund, Lepistö, Megalinskij, Metljuk, Gusev, Antonov – Palushaj, Jemelejev, Klimenko – Lazarev, Rybakov, Simakov – Lewandowski, Nestěrov, Michnov – Goryšev, Garejev, Jemelin

Ak Bars Kazaň: Nilsson (Garipov) – Musin, Pajgin, Nikulin, Kornějev, Denisov, Rylov, Zacharčuk, Brookbank – Obuchov, Burmistrov, Petrov – Varnakov, Moller, Azevedo – Svitov, Kolcov, Lukojanov – Mirnov, Gluchov, Vrána

Rozhodčí: Alexej Vasiljev, Alexander Sojn – Konstantin Gorděnko, Alexander Sysujev.

Hráči se pomalu trousí na led, zápas za pár minut začne.

Státní hymna Ruské federace je za námi, kapitáni se již také pozdravili, můžeme jít na věc!

00:01

00:27
    Máme za sebou první útoky obou celků, ani jeden neskončil ohrožením soupeřovy brány.

00:59
    Příliš dlouhá přihrávka na Nestěrova končí zakázaným uvolněním Avtomobolistu.

01:04
    Poprvé musel zasahovat Jakub Kovář, který bez problémů vyrazil Denisovovo nahození od modré čáry.

01:48
    Garejev se neúspěšně snažil dostat ke střele a Vrána tak může v klidu vyvézt kotouč z vlastního pásma.

02:15
    nemalé problémy si za vlastní bránou nadělal Žuravljov, avšak hosté nedokázali využít chyby domácího obránce a Kovář si pohlídal pokus o zasunutí kotouče k tyči.

03:18
    Po zakázaném uvolnění hostů vyhráli buly domácí, ale puk se velmi záhy dostává až ke Kovářovi. Avtomobolist tak bude rozjíždět další akci až od vlastní brány.

03:32
    Proti střele z levého kruhu musel zasahovat Nilsson, což také zvládl a vhazovat se bude po jeho levici, neboť se puk odrazil až do ochranné sítě.

04:24
    Arťom Garejev sice nevybojoval kotouč v rohu kluziště, ale domácí se následně přeci jenom dostali k útoku, který skončil již po přechodu útočné modré čáry.

05:09
    Do dobré pozice dostal nabito Gleb Klimenko, který tvrdou ranou protáhl přesunujícího se Nilssona.

05:28
    Burmistrov se dostal k dorážce po nepřesné střele od modré čáry, ale Kovář byl včas u své tyče a nepustil puk za svá záda!

06:20
    Trojice Varnakov-Moller-Azevedo teď trochu zatopila Kovářovi, ale ten si poradil se střelou prvního i druhého jmenovaného.

08:03
    Další zákrok si připsal Kuba Kovář, který tentokrát čelil Svitovově střele. Český brankář v barvách domácích byl opět úspěšný.

08:50
    Po pěkné sólo akci se před Nilssona natlačil Nestěrov, avšak hostující brankář ustál tento atak a o zbytek se postarali obránci Kazaně.

09:21
    Anatolij Golyšev (JEK) se provinil hrou vysokou holí a míří na trestnou lavici.

10:02
    Hned trojice hostujících hráčů se snažila vydolovat puk od mantinelu, ale ten se nakonec po chvíli stejně ocitá ve středním pásmu.

10:37
    Naprosto s přehledem se zatím brání domácí, kteří opět vyhazují puk až k Nilssonovi.

11:11
    Až nyní musel v rámci přesilovky Kovář řešit ohrožení své brány, které zapříčinil Varnakov. Větší problémy však tato akce gólmanovi domácích nezpůsobila.

11:21

13:07
    Přesilovku si zahrají i domácí. Na lavici hanby usedá za hákování Damir Musin (KZN).

13:40
    Prakticky okamžitě se Avtomobolist usazuje v útočném pásmu a rozvíjí přesilovkovou kombinaci.

13:56
    Lazarevova střela nezpůsobila NIlssonovi velké problémy a brankář hostujícího celku vyráží puk do ochranné sítě.

14:07
    Petr Vrána mohl ohrozit Kovářovu bránu, ale při vlastním oslabení se nezmohl na víc než zavezení kotouče do útočného pásma.

15:07
    Hostům se daří dostat puk do středního pásma a přesilová hra domácích je u konce.

15:41
    Nahození ze středního pásma Nilsson radši podržel v rukavici a přerušil hru.

16:03
    Lukojanov nebezpečně tečoval nahození svého spoluhráče, avšak Kovář byl pozorný a dokázal zasáhnout.

16:04
    Nedovoleným bráněním se provinil Igor Jemelejev (JEK) a je tady druhá přesilová hra Kazaně.

16:41
    Po zákroku Kováře se domácím podařilo dostat puk do středního pásma, ale hráči Ak Barsu jsou znovu velmi rychle zpátky u domácí brány.

17:28
    Petrov neuspěl s baseballovým zakončením a Kovář se následně hbitě vrhl po kotouči, který český brankář neatakován zalehl.

17:46
    Puk se již dostal do středního pásma a hostujícímu celku je proto pískán ofsajd.

18:04

18:25
    Hráči Avtomobolistu jen nahodili puk za Nilssonovu bránu a po ubráněném oslabení odjíždí střídat.

19:03
    Díky dobrému napadání se hosté dostali k puku, ale v blízkosti Kovářovy brány nedokázali vyprodukovat pořádnou střelu, kterou by musel řešit domácí brankář.

19:52
    Po srážce s jedním ze spoluhráčů se z ledu hodně těžce zvedá Varnakov, avšak vypadá to, že bude zcela v pořádku. Po zákroku Kováře se vhazuje po jeho levici.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Po buly již hosté nedokázali vystřelit a první třetina končí. Stav je bezbrankový 0:0 a nutno říci, že nesledujeme nikterak pěkný zápas. Týmy se z těží dostávají do šancí, tu největší pak již v šesté minutě pokryl Kovář, který se stačil přesunou proti Burmistrovově dorážce.

Další třetina začne přibližně v 15:23.

20:01

20:44
    První minuta druhé třetiny je téměř fuč a žádný z týmů se zatím nedostal do útočného pásma.

20:58
    Zakázané uvolnění hostů a hra se stěhuje k Nilssonovi.

21:39
    Lewandowskiho pokus o proklouznutí do útočného pásma byl nakonec úspěšný a Nilsson musel zasahovat po střele Andreje Antonova.

21:55
    Icing je pro změnu pískán domácím a rozhodčí už bere kotouč ke Kovářovi, kde se bude konat vhazování.

22:02
    Hned po vyhraném buly se ke střele dostal jeden z hostujících hráčů, ale sražená střela nakonec skončila v ochranné síti.

22:07
    Kazaň vstřelila branku!
    Tak konečně je tady branka! Burmistrov našel dokonalou přihrávkou od mantinelu najíždějícího si DMITRIJE OBUCHOVA a ten z předbrankového prostoru poslal puk za záda Jakuba Kováře. Asistence: Alexander Burmistrov, Kirill Petrov
    Dmitrij OBUCHOV - 0:1

23:16
    Záhy to mohlo být o dvě branky! Domácí obrana byla opět rozhozená, ale střela z mezikruží tentokrát nemířila mezi tři tyče.

24:28
    Všude pozdě jsou nyní domácí borci v červených dresech, ale Kazaň zatím z momentálního tlaku nevyprodukovala žádnou střelu.

25:06
    Dvakrát teď skončil na ledě Klimenko, který se snažil ze strany dostat před Nilssona, ale vylučovat se nebude.

25:44
    Tak až Žuravljov donutil Nilssona k zákroku, avšak švédský brankář bez problémů vyrazil střelu domácího obránce od modré čáry.

26:14
    Hodně rychle se dostali domácí z vlastního do útočného pásma a Nilsson musel opět na led, aby vyrazil Lepistöho dělovku. Podařilo se a po přerušení následuje komerční přestávka.

26:35
    Zdá se, že domácí pochopili, že musí útočit a v posledních chvílích nepouští Kazaň z jejího pásma. Nilsson kryje další střelu.

26:59
    Velké problémy dělají forčekující hráči Avtomobolistu svým protějškům, kteří se však s velkou námahou dokáží vymotat z vlastního pásma.

28:02
    Ze souboje šesti hráčů u mantinelu vzešli jako vítězové domácí, ale následná střela kousek od modré čáry Nilssona snad ani nemohla zaskočit.

28:43
    Další útok domácích zastavila pozorná obrana Ak Barsu. Na druhé straně však hostující útočníci narazili již ve středním pásmu.

29:20
    Za držení míří na trestnou lavici Tobias Viklund (JEK) a tlak domácích tak minimálně na dvě minuty ustane.

29:41
    Kovář bez problému ztlumil dělovku od modré a přerušil hru.

29:57
    Dvakrát teď domácí hráči zablokovali střelu od modré čáry, ale po třetím pokusu již hosté slaví branku! Nahození Ilji Nikulina šikovně tečoval před Kovářem JUSTIN AZEVEDO a bývalý hráč Lva Praha dostává Ak Bars do dvoubrankového vedení. Asistence: Ilja Nikulin
    Justin AZEVEDO - 0:2

30:46
    Na ledě se nám začíná trochu přiostřovat a Petr Vrána (KZN) dostává dvě trestné minuty za hrubost. Vše umocňují domácí fanoušci, kteří při každém spornějším zákroku pískají.

31:08
    Po vhazování u Kováře se domácí rychle dostali do útočného pásma a z velkého úhlu vyzkoušel Nilssonovu pozornost svižnou ranou Simakov. Brankář Kazaně bez větších problémů zasáhl.

32:02
    Zatím hodně nevýrazná přesilová hra domácích se přehoupla již do své druhé minuty a puk vyhazují hosté až ke Kovářovi.

32:46

33:06
    Na trestnou lavici pro změnu putuje Anatolij Golyšev (JEK), který je potrestán za sekání. Po následné strkanici ho ještě následuje Arťom Garejev (JEK) a Sheldon Brookbank (KZN), kteří dostali dvě trestné minuty za hrubost.

34:35
    Po vyhození domácích se sice hosté dostali brzy zpět do útočného pásma, ale Zacharčukova dělovka od modré skončila na chráničích jednoho z obětavých hráčů domácího celku, který padl do rány.

35:06
    Velmi rychle skončila přesilová hra Kazaně, ve které si hosté nevyprodukovali žádnou vyloženou šanci.

35:59
    Hodně nahoru a dolů teď hrají oba celky, avšak brankáři jsou zatím bez další práce.

36:33
    Lukojanov ztratil po kličce kotouč, ale hodně brzy jej opět získal a může kombinovat v útočném pásmu.

37:41
    Na obou stranách sledujeme velké množství nepřesností. Na další branku si zřejmě nějakou tu chvíli počkáme.

38:41
    Mé tvrzení se pokusil střelou z úhlu vyvrátit Simakov, avšak Kovář vytáhl jeho pokus ramenem nad.

39:48
    Puk je ve středním pásmu, v této třetině již nic neuvidíme.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Tvrdý souboj Lepistöa se Simakovem končí druhou třetinu a Kazaň vede po čtyřiceti minutách 0:2. Na Obuchovovu branku dokázal o sedm minut později navázat Azevedo, který tečoval Nikulinovo nahození a ve 30.minutě to bylo 0:2. Domácí sice poté výrazně přidali, avšak k brance to nevedlo a do třetí třetiny tak za vedení půjde Ak Bars Kazaň.

Další třetina začne přibližně v 16:20.

40:01

40:43
    Daleké nahození ze středního pásma skončilo až u Nilssonovy brány, avšak hostující brankář nedokázal přikrýt kotouč a vypomoct tak museli obránci Ak Barsu.

41:02
    Po rychlém protiútoku likviduje Mollerovu střelu Jakub Kovář.

41:31
    Vrána s Gluchovem pracují v útočném pásmu opravdu na výbornou, ale střela zatím nepřišla.

42:20
    Burmistrov se neudržel na modré čáře a hostům je pískán ofsajd.

42:49
    Nikulin byl první u vyhozeného kotouče, což znamená zakázané uvolnění Avtomobolistu a vhazování u "Kovyho".

44:01
    Domácí by se měli snažit hodně rychle snížit, ale zatím se ve třetí třetině ani nedostali do jakési výraznější šance, která by mohla způsobit těžkosti Andersi Nilssonovi.

45:10
    Nyní je navíc domácím pískáno zakázané uvolnění a hra se přestěhuje zpátky ke Kovářovi.

45:28
    Bez větších problémů Zacharčuk poslal puk až do pásma domácího celku a Avtomobolist tak bude začínat útok až od vlastní brány.

46:02
    Po neúspěšném útkou hostů se na druhé straně dostal ke střele Lazarov, ale Nilsson byl i tentokrát připraven.

47:20
    Domácím se opravdu vůbec nedaří, avšak nyní budou mít k dispozici přesilovou hru po faulu Dmitrije Obuchova (KZN).

47:28
    Simakov našel přihrávkou jen hokejku Burmistrova a ten v klidu vyvezl kotouč do středního pásma.

47:50
    Ofsajd tentokrát zastavil Avtomobolist a vhazovat se bude ve středním pásmu. Ani v přesilovce se domácím zatím nedaří.

48:20
    Fanouškům Jekatěrinburgu se to sice vůbec nelíbí, ale přesto je pískán další ofsajd.

49:06
    Gusevovo nahození od modré čáry nakonec skončilo jen na hokejce Rylova a ten vyhodil kotouč až do pásma domácího celku.

49:20

50:05
    Do dobré šance se dostával Kirill Petrov, který postupoval bok po boku s obráncem domácích na Kováře, ale poté vyslal příliš nepřesnou střelu, za kterou se Kovář jen ohlédl.

51:32
    Alexej Michnov se na druhé straně také protlačil až k zakončení, jenže Anders Nilsson dnes chytá výborně. Nakonec však bylo veškeré vzrušení zbytečné, neboť byl domácím pískán ofsajd.

51:59
    Při střele z pravého kruhu bylo před Nilsssonem hodně husto, ale hostující brankář opět velmi jistě zakročil.

52:30
    Nikulin hledal před bránou najíždějícího si spoluhráče, ale ten v tísni nedokázal trefit puk, který by zamířil do odkryté brány.

53:53
    Stále častěji se hosté dostávají do rychlých brejků, které však, stejně jako nyní v podání Kolcova, nejsou úspěšné.

54:35
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Tak pozor! Domácí snižují na rozdíl jediné branky! Snad nikdo teď nevěděl, kde skončila střela ALEXEJE SIMAKOVA a až právě Simakov musel ukázat, že se puk zasekl v horní části Nilssonovy brány. Rozhodčí si ještě vše nechal posvětit kolegou u videa, který po dlouhé debatě doporučil branku uznat! Bez asistence.
    Alexej SIMAKOV - 1:2

55:20
    Svitov mohl odpovědět na branku Simakova, ale jeho střela byla nepřesná a pochopitelně neskončila za zády Kováře.

55:59
    Po Gusevově nahození se kotouč odrazil jen na hole hostujících hráčů, kteří jej posílají do středního pásma.

57:04
    Domácímu celku se nedaří dostat do útočného pásma a hráči Kazaně se tak naprosto bez problémů brání.

57:38
    Vrána byl příliš pozdě u kotouče a hra se po zakázaném uvolnění stěhuje před Nilssona.

58:09
    Klimenko neudržel puk v útočném pásmu, domácí jsou nakonec až za vlastní bránou a Kovář pomalu pokukuje po střídačce.

58:42
    Znovu hosté dostali puk do středního pásma. Kovář stále nemůže na střídačku!

59:02
    Domácí trenér Anatolij Jemelin si bere oddechový čas.

59:13
    Kovář spěchá na střídačku a domácí to zkouší v šesti!

59:49
    Kondratěv dokázal vyhodit puk do středního pásma a domácí to již nestihnou!

60:00

Čtvrté osmifinále mezi Jekatěrinburgem a Kazaní je u konce a hosté slaví vítězství 1:2, díky čemuž se dostávají do vedení 1:3 a v příštím domácím zápase budou útočit na postup.

Jakub Kovář (JEK) 18 zák., 2 góly, 90%

Petr Vrána (KZN) 0+0, 0 střel, čas na ledě 13:42

Ode mě je to vše a u dalších onlajnů z Playoff KHL se na vás bude těšit Lukáš Podleśny. (17:03:06)

Lukáš Podleśny

Góly a asistencie: 55. Simakov – 23. Obuchov (Burmistrov, Petrov), 30. Azevedo (Nikulin)

Avtomobilist Jekaterinburg: Kovář (Ustinskij) – Žuravljov, Trjamkin, Viklund, Lepistö, Megalinskij, Metljuk, Gusev, Antonov – Palushaj, Jemelejev, Klimenko – Lazarev, Rybakov, Simakov – Lewandowski, Nestěrov, Michnov – Goryšev, Garejev, Jemelin

Rozhodca: Alexej Vasiljev, Alexander Sojn – Konstantin Gorděnko, Alexander Sysujev

Diváci: 5 570