Kladno – Pardubice 2:1 (kon.) | Vítkovice – Mladá Boleslav 2:1 (kon.) | Zlín – Třinec 3:5 (kon.)
Chomutov – Kometa Brno 3:1 (kon.) | Sparta Praha – Liberec 4:5 (kon.) | Slavia – HC Plzeň 1:5 (kon.)
HC Slavia Praha
1:5 (1:1, 0:0, 0:4)
HC Plzeň 1929
cz Pondelok 02.03.2015, 18:00 • ZS Eden • DHL Extraliga juniorů (CZ)

Je dobojováno. Sešívaní v tomto duelu nevybojovali jediný bod. O výsledku rozhodla třetí perioda, ve které hosté z Plzně nasázeli čtyři branky. Všechny body tak putují na západ Čech. (20:06:36)

60:00

59:01
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto. Indrák objel obránce a poslal puk před branku. Ve volném prostoru byl připraven VOJTĚCH TULAČKA, který bez problému zavěsil pod víko. Asistence: Miroslav Indrák.

58:52

58:01
    Zbývá odehrát poslední dvě minuty zápasu. Dokáže Slavia alespoň snížit?

56:52
    Drahorád srazil u mantinelu protihráče, za což dostal dvouminutový trest za napadení a další menší trest za hrubost. Faul chtěl pomstít Michel, který též dostává trest za hrubost. Plzeň tak čeká přesilovka 5 proti 4.

55:47
    Veselý je střelecky hodně při chuti. Jeho tvrdé rány ale Štekr dále chytá. Poslední z nich odrazil vyrážečkou do rohu kluziště.

55:17

55:03
    Plzeň vyhazuje a střídá.

54:43
    Veselý dostal zpoza branky ideálně nabito. Jeho ránu ale vykryl plzeňský gólman, který se výborně přesunul.

54:00
    Po odpískané přihrávce rukou se hra přesouvá do střední třetiny.

53:17
    Jedna z posledních šancí pro Slavii. Holý vyloučen za hákování.

53:05
    Plzeň už zápas nejspíše dohraje. Petrák v další útočné akci netrefil branku.

52:20
    Valovo nahození nikdo netečoval, a tak mohl Štekr bez obtíží zasáhnout. Kotouč ulovil lapačkou.

51:46

51:02
    Sešívaní se brání velmi dobře. Frodl dokonce dlouhou rozehrávkou poslal do šance Veselého. Brankář Západočechů dokázal ve vlastním oslabení zasáhnout.

50:25
    Sešívaní vyhazují až ke Štekrovi a bleskově střídají.

49:46
    Sešívaní jdou do čtyř. Hlinka míří na trestnou za hrubost. Plzeň tak odehraje další dvě minuty v početní převaze.

48:58
    Sešívaní měli šanci snížit. Za Štekrem se rozezvonila jen tyčka.

47:56
    Brankář Fordl následně dostává osobní trest za nesportovní chování.

47:56
    Hosté navyšují své vedení. V prostoru mezi kruhy zůstal nepokrytý PAVEL RAJAL. Ten svou střelu umístil přesně k tyči. Asistence: Lukáš Vlček a Filip Suchý.

47:01
    Čas se sešívaným najednou hodně rychle krátí. Doženou ještě dvoubrankové manko?

46:10
    Slávisté vůbec nezvládli situaci před vlastní brankou, kde nechali nepokrytou dvojici útočníků. Ta si bleskově vyměnila kotouč a VOJTĚCH TULAČKA měl už jednoduchou úlohu. Asistence: Miroslav Indrák a David Michel.

45:02
    Rychlý protiútok Západočechů zakončoval Krliš. Frodl byl opět připraven.

45:00

44:08
    K té se odhodlal až Vala, jehož dělovku Štekr vyrazil vysoko nad branku. Nikdo nedokázal dorážet.

43:35
    Slávisté jsou usazení před brankářem Plzně. Červenobílé kombinaci chybí střela.

43:00
    Houfek oslabuje Plzeň. Dostává menší trest za nedovolené bránění. Je tu šance pro Slavii na snížení.

42:45
    Sešívaní se snaží rychle odpovědět. Proti však byl ofsajd.

41:28
    Nedáš – dostaneš. Stará hokejová pravda se opět potvrdila. Západočeši udeřili hned v následující akci. Po několika dorážkách se k puku dostal JAKUB HOUFEK, který už se nemýlil. Asistence: Martin Beneš a Václav Krliš.

41:20
    Hlinka dostal puk ideálně mezi kruhy. Ve velké šanci trefil jen tyčku!

40:34
    Josefus nabral rychlost a v jízdě vypálil. Horní tyčku minul jen o pár centimetrů.

40:14
    Plzni hned zkraje třetiny odpískán icing. Hra se přesouvá před Štekra.

40:01

Druhá třetina je minulostí. Prostřední dvacetiminutovka nám nenabídla jedinou branku, šance přesto rozhodně nechyběly. Více ze hry měli Plzeňští, kteří dokonce hráli přesilovku pěti proti třem. Nicméně ani tu nevyužili, a skóre tedy zůstává vyrovnané.

Další třetina začne přibližně v 19:33.

40:00

39:47
    Ještě jedno buly v této periodě. Slavii bylo odpískáno zakázané uvolnění.

39:11
    Domácí v plném počtu. Plzeň v přesilovce vůbec nic nevymyslela.

38:20
    Slávisté se brání statečně. Už poněkolikáté putuje kotouč až k Štekrovi a domácí střídají.

37:11
    Na trestné lavici opět nezůstane prázdno. Vala si za brankou chtěl něco vyřídit s Kubíkem. Červenobílý forvard dostal trest na dvě plus dvě minuty, a Slavii tak čeká oslabení.

37:04

36:27
    Plzeňští vyvezli puk až k Frodlovi, kterému přidělali hodně práce. Sešívaný gólman přečíslení zastavil.

35:53
    Sešívaní jen těžko hledají ideální místo pro kombinaci. Veselý se do puku pořádně opřel, jeho pokus však nebyl vůbec přesný.

35:04
    Šance pro Slavii. Sklenička na modré fauloval a dostává trest za podražení.

34:42
    Pokus o založení první útočné akce po návratu vyloučeného hráče domácím nevyšel. Zakázané uvolnění.

34:27

34:15
    Plzeňským se přesilovka daří. Sešívaní se nemohou dostat ze soupeřova sevření. To přerušil až Frodl, který ukryl puk ve své výstroji.

33:26
    Parádní akce Indráka. Plzeňský forvard si obhodil obránce a na střelu z mezikruží měl dostatek času. Orazítkoval ale jen tyčku.

32:27
    Slavia jde do čtyř. Josefus za modrou čárou zahákoval protihráče, za což byl po zásluze potrestán.

32:01
    Nestrašil s Kasalou se dostali do přečíslení dvou proti jednomu. Dobrou šanci zakončil první jmenovaný jen nepřesnou střelou.

31:29
    Indrák dostal dobrý pas, kterým se dostal do slibné pozice. Na Frodla ale nevyzrál.

30:42
    Plzeň je ale dále v útoku. Bude se vhazovat po Frodlově pravici.

30:10
    Havelka za brankou uklidňuje hru. Sešívaní totiž v posledních sekundách dokázali ve vlastní třetině vyrobit velkou spoustu chyb.

29:07
    V mezikruží se ke střele dostal Kasala. Jeho rána z otočky ale nebyla ideálně umístěná. Štekr si střed branky pohlídal.

28:27
    Střelu Houfka tečovalo před Frodlem hned několik hráčů. Slávistický gólman předvedl dobrý postřeh, když vyrazil betonem.

27:35

27:15
    Až v samotném závěru dvouminutovky se ke střele propracoval Hlinka. Štekr střelu z velkého úhlu zastavil lapačkou.

26:49
    Tato přesilovka se domácím moc nedaří. Plzeň brání výtečně a sešívaní mají problém dostat se do zakončení.

25:35
    Houfek si odsedí menší trest za hrubost. V přesilovce si tedy zahrají i slávisté.

25:00
    Další zákrok červenobílého brankáře. Jeho pozornost prověřil Beneš, který se následně dostal dokonce společně s Petrášem do přečíslení dva na nikoho. Frodl opět skvěle zasáhl.

24:50

24:28
    V další dobré šanci neuspěl Vlček. Slávisté jsou sice ve čtyřech, indiáni je ale drží pod obrovským tlakem.

23:52
    Plzeň je v hodně velkém tlaku, Frodl se musí ve svém pracovišti otáčet. Michel dokonce orazítkoval tyčku!

23:05
    Sešívaní jsou sice jen ve třech, přesto dokázali bleskově vyvézt kotouč a ukrojit cenné sekundy z trestu.

22:50
    Frodl při přesunu v brankovišti posunul branku. Kottek za svého brankáře musí odsedět menší trest za zdržování hry.

22:14
    Puk už putuje na druhou stranu kluziště. Štekr rozehrává a sešívaná čtveřice míří na střídačku.

21:44
    Další potíže pro domácí. Drahorád si odsedí dvě minuty za hákování.

21:41
    Holý si vybruslil do dobré šance. Svou prudkou střelou zápěstím ale trefil jen Frodlovu lapačku.

20:45
    Plzeň začíná aktivněji. Z dobré pozice střílel Tulačka, střela mu ale vůbec nesedla.

20:01

První třetina nabídla divákům dvě branky, po jedné na každé straně. Jako první se mohli radovat aktivnější hosté, za které se prosadil Petrák. Krátce před přestávkou ale sešívaní vyrovnali v přesilovce, když se z modré čáry trefil Saňa. Druhá třetina tedy začne za stavu 1:1.

Další třetina začne přibližně v 18:47.

20:00

19:47
    Třetinu dohrává s pukem na hokejkách Plzeň. Krliš ale rozehrává jen ve vlastní třetině.

19:10
    Veselý přejel přes útočnou modrou příliš rychle. Odpískáno postavení mimo hru.

18:12
    Domácí odrazili nahození z modré čáry do ochranné sítě. Bude se vhazovat před Frodlem.

17:16
    Slavia právě vstřelila branku!
    Je vyrovnáno! JOSEF SAŇA napřáhl na modré čáře a jeho střelu zastavila až vlnící se síť. Trefil se přesně nad beton. Asistence: Marek Novák a Filip Hlinka.

16:34
    Za držení vyloučen Suchý, který tak nabízí slávistům šanci vyrovnat v přesilovce.

15:59
    V prostoru pravého kruhu zůstal zcela volný Hlinka. Jeho střela z první ale netrefila branku.

15:13
    Slavii se v útoku nedaří. Další ofenzivní akci nedotáhl Josefus, jenž za modrou ztratil kotouč.

14:03
    Oba celky hrají v plném počtu.

13:48
    Hra je přerušena, jelikož brankář Plzně podklouzl za vlastní klecí a v pádu ztratil helmu. Bude se vhazovat v útoku Slavie.

12:50
    Sklenička dostal puk do volného prostoru. Na svou střelu měl dostatek času, přesto neuspěl.

12:03
    Indiáni se o hru v početní převaze připravili sami. Ihned po buly fauloval Tulačka (podražení).

12:00
    Hlinka vyloučen za sekání. Plzeň bude hrát přesilovku.

11:48
    Sešívaní využili zmatků v defenzivní třetině Plzně. Hostující gólman vyjel za branku, kde ztratil kotouč. Vala chybu potrestat nedokázal.

10:57
    Odpískán další icing Slavie.

10:20
    Vlček napřáhl na modré čáře. Frodl musel vytáhnout rychlý zákrok betonem. Sešívaní však znovu nedokázali poslat puk pryč ze třetiny.

10:00
    Slávisté nakonec rozehráli jen na zakázané uvolnění. Problémy tak nekončí.

09:04
    Plzeňští dělají obraně domácích velké problémy. Když už sešívaní ukořistí kotouč, nejsou schopni rozehrát a Plzeň dál tlačí.

08:09
    Beneš si šikovně vybruslil před Frodla, který musel předvést nelehký zákrok lapačkou. To byla velká šance plzeňského mladíka!

07:03
    Po střele Hlinky se bude opět vhazovat v útoku sešívaných, kteří začínají přidávat na aktivitě.

06:39
    Brankář hostů raději ve své lapačce podržel nahození Petra Tejrala. Ten totiž za kotoučem dost rychle spěchal, čímž znemožnil Štekrovi rozehrát.

05:42
    Beneš šikovně vystřelil přes obránce. Frodl byl však připraven a skrytou střelu zastavil.

04:47
    Veselý chtěl ihned po návratu z trestné založit protiútok. Prudký pas ale ve střední třetině nezpracoval. Pokračuje se v pěti na obou stranách.

03:58

03:44
    Drahorád pálil ihned po buly. Jeho rána byla dost prudká, Štekr i tak dokázal vyrazit betonem.

03:14
    Domácí mají problém s rozehrávkou. Plzeň hodně dobře napadá.

02:43
    A je po přesilovce... Veselý fauloval v útoku a bude dvě minuty pykat za podražení.

02:29
    Indiáni už dokázali vyhodit. Frodl rozehrává.

01:58
    Vlček si odsedí dvě minuty za sekání, Slavia tak má ideální šanci odpovědět v přesilovce.

01:04
    Hosté jdou do vedení! Plzeňští se dokázali prosadit hned z první akce, když zůstal před brankou volný ŠIMON PETRÁŠ. Ten poté, co dostal kotouč zpoza klece, dokázal skórovat. Asistence: Martin Beneš a Václav Krliš.

00:51
    Hra se přesune zpět do útoku Plzně. Slavia rozehrála na icing.

00:14
    První střelu na branku vyslal Veselý. Štekr nepředvedl jistý zákrok, puk ale do rohu odrazil.

00:01

HC Slavia Praha: Frodl (Č. Novák) – Vala, M. Novák, Saňa, Havelka, Drahorád, Bureš, Kottek, Straka – Červený, Kasala, Nestrašil, Josefus, Vyskočil, Tejral, Hlinka, Furch, Veselý.

HC Plzeň 1929: Štekr (Pacl) – Polívka, Kubík, Sklenička, Kaňák, Walter, Prokop, Holý, Houfek – Petráš, Beneš, Vlček, Rajal, Michel, Indrák, Opava, Suchý, Tulačka, Jakubec, Krliš, Kepka.

Rozhodčí: Lacina – Štětina, Žídek.

I přestože výsledky vzájemných zápasů hovoří jasně pro Západočechy, dokázali slávisté svého soka nejednou potrápit. V předchozím střetnutí z fáze extraligy, v níž se bojuje o postup, dokázali červenobílí stáhnout tříbrankové manko. Nakonec se ale stejně loučili bez bodu.

Proti plzeňským juniorům se ale body nebudou získávat lehko. Duel se Západočechy bude pro sešívané dost možná jedním z nejtěžších klání v sezoně. Plzeň totiž ve třetí fázi extraligy ještě neztratila ani bod a s přehledem celé skupině D kraluje. Z pěti odehraných zápasů si Plzeňští odvezli pět tříbodových výher a na druhou Spartu drží dvoubodový náskok.

Červenobílí mladíci by rádi třetí část juniorské extraligy ukončili do čtvrté pozice. Právě ta by jim totiž zajistila postup do bojů o play off. Ovšem z této vytoužené pozice po posledním zápase vypadli. Tabulkový propad zapříčila prohra v posledním utkání, ve kterém Novákovi svěřenci nestačili na poslední Pardubice. Slavia aktuálně na čtvrté Kladno ztrácí jediný bod.

Přeji příjemný večer všem příznivcům mládežnického hokeje! Junioři pražské Slavie bojují o postupovou čtyřku. V jednom z posledních duelů ve skupině D se střetnou se stejně starými hokejisty z Plzně.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

David Soumar

Góly a asistencie: 18. Saňa (Novák, Hlinka) – 2. Petráš (Beneš, Krliš), 42. Houfek (Beneš, Krliš), 47. Tulačka (Indrák, Michel), 48. Rajal (Vlček, Suchý), 60. Tulačka (Indrák)

Rozhodca: Lacina – Štětina, Žídek