Spišská N. Ves – Lipt. Mikuláš 5:1 (kon.) | Detva – Bardejov 3:0 (kon.)
HK Spišská Nová Ves
5:1 (2:1, 1:0, 2:0)
HK 32 Liptovský Mikuláš
Pondelok 23.02.2015, 17:00 • Spišská Nová Ves • TIPOS Slovenská hokejová liga play-off

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Dnes ide o všetko! Stav série medzi Spišskou Novou Vsou a Liptovským Mikulášom je po štyroch zápasoch 2:2 a hrá sa na tri víťazné.
    Spišiaci už v sobotu oslavovali postup do finále, keď vo štvrtom zápase po druhej tretine viedli 5:2 a nakoniec prehrali v predĺžení 5:6. Liptáci si vynútili piaty zápas a ten bude veľmi napínavý.
    V regióne sú od dnes jarné prázdniny a tak v hľadisku môžeme očakávať divácky rekord. Liptáci už dokázali na Spiši pred týždňom prekvapiť futbalovým výsledkom 1:0 a isto dnes neprídu len na výlet. Novovešťania prekvapenie nechcú pripustiť, podľa neoficiálnych správ je otázny štart kapitána Vaica, ktorý je chorý.

HK Spišská Nová Ves: Blažíček – Hamrák, Klinga, Koky, Krempaský, Leskovjanský, Nagy, Podsedlý, Smotrila, Vaic, Vartovník, Bednár, Cvengroš, Gurčík, Horváth, Hrubý, Kramár, Rojkovič, Findura, Halás.

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Fedor – Trochta, Macík, Burzala, Devečka, Hriňa, Kadlubiak, Mezovský, Nitriansky, Školiak, Florek, Janček, Kuric, Marcinko, Piatka, Poliaček, Roháč, Sukeľ, Bartík.

Rozhodca: Lauf, Jura – Korba, Riš.

Dvetisíc ľudí v hľadisku – veľká dráma môže začať.

Ako prví nastupujú hostia, čaká sa na príchod domácich.

00:01

00:43
    Opatrný úvod z oboch strán.

01:06
    Smotrilov prvý strelecký pokus, Fedor pozorný.

02:46
    Spišská Nová Ves dala gól!
    Filip PODSEDLY rozjasal spišskonovoveský zimák po prvýkrát. Asistnecie: Halas, Hrubý.

03:27
    Už mohlo byť vyrovnané, Blažíček bravúrne zachránil.

05:45
    Už dáva o sebe vedieť aj fanklub hostí, atmosféra na štadióne výborná.

07:13
    Vartovník mal napriahnuté k druhému gólu, Fedorov pohotový zákrok.

07:34
    A znova dobrý útok Spišiakov, ale gólová prihrávka smerovala príliš dozadu.

07:59
    Gurčík v gólovej mieril do šibenice, minul o milimetre.

07:59
    Tri veľké príležitostí Spišiakov po sebe.

07:59

09:58
    Tlak domácich pokračuje, Fedor sa má stále čo obracať.

10:13
    Blažíček skrotil puk vo svojej lapačke.

10:37
    Vylúčený hráč hostí Marcinko.

11:14
    Richard SMOTRILA delovkou prestrelil Fedora.

11:59
    Vylúčený hráč hostí Kuric.

13:50
    Veľký presilovkový tlak, ale bez gólového zakončenia.

16:14
    Záver prvej tretiny Spišiaci kontrolujú, no budú hrať hostia presilovku.

16:14
    Vylúčený hráč domácich Leskovjanský.

16:43
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Liptáci využívajú presilovku. Autorom gólu po šikovnom teči Ivan ROHAČ. Asistencie: Hriňa, Kadlubiak.

17:48
    A teraz ožil fanklub hostí a hlasito sa dožaduje vyrovnania skóre.

18:35
    Ani Krempaský, ani Koky vo výbornej gólovej pozícii Fedora neprekonali.

20:00

Z oboch strán veľmi kvalitná a dramatická prvá tretina. Začala opatrne, Spišiaci sa presadili strelecky, no hostia sa v presilovke vrátili do zápasu.

20:01

21:55
    Tak teraz zachránil Fedor pred tretím gólom.

22:58
    Puk plachtil vo vzduchu, ale v mikulášskej bráne neskončil.

24:25
    Menšia prestávka – úprava plexiskla na mantineli.

25:00
    Vylúčený hráč hostí Poliaček.

25:29
    Ukážková kombinácia domácich a spišskonovoveský zimák sa zachvel tretí raz. Autorom gólu Lukáš VARTOVNIK. Asistencie: Hamrák, Leskovjanský.

26:34
    Krempaský to zbytočne prekombinoval, mohol streliť gól.

26:54
    Vylúčený hráč hostí Fedor, ale za neho ide na trestnú lavicu Poliaček.

28:12
    Silné presilovkové zovretie, ale štvrtý gól neprichádza.

31:53
    Jedna dobrá príležitosť Spišiakov za druhou, ale puk míňa mikulášsku bránu.

32:24
    Fedor s prehľadom rieši strelu z diaľky.

35:26
    Rušná druhá tretina. Vzruch pred oboma bránami, ale bez gólového zásahu Spišiakov, či Liptákov.

38:13
    Klinga sám pred Fedor, už mu zasúval puk pod pravý betón, ale gól z toho nebol.

39:04
    Vylúčený domáci hráč Leskovjanský.

39:40
    Trochtova strela z uhla našla Blažíčka pripraveného.

39:58
    Sukeľ netrafil prázdnu bránu, už mohol byť druhý gól Liptákov.

40:00

40:01

41:28
    Nebezpečná strela na Fedorovú bránu.

44:01
    Útočný hokej z oboch strán, ale viac si obidva mužstvá dávajú pozor v obrane.

44:56
    Kuric v dobrej streleckej pozícii, ale Blažíčka neprekonal.

46:27
    Vylúčený domáci Halás.

47:14
    Liptáci chcú využiť presilovku, ale zatiaľ sa im zdramatizovať záver nedarí.

48:12
    Tečovaný puk skončil v hľadisku.

48:33
    Tak to boli ťažké chvíle pre Spišiakov, ale presilovku prežili bez inkasovaného gólu.

51:02
    Matúš LESKOVJANSKY možno autorom rozhodujúceho gólu.

53:32
    Stále sa hrá svižne, Liptáci hrajú otvorenú hru, vôbec sa po góle nestiahli do obrany. Veľmi dobrý hokej.

55:47
    A spišskonovoveský zimák sa zachvel piaty raz. Autorom gólu po výbornej kombinačnej akcii Vladimír KLINGA. Asistencie: Krempaský, Bednár.

56:20
    Mohutný potlesk domáceho publika. Na stretnutie prišlo rekordných 3300 divákov.

57:34
    Na Spiši už sa oslavuje postup do finále.

58:00
    Dve minúty do konca veľkej semifinálovej série.

59:00
    Ešte ostáva minúta.

59:30
    Všetci diváci stoja a mohutné tlieskajú. V podaní oboch mužstiev to bola zaujímavá a kvalitná séria.

60:00

Je koniec. Spišská Nová Ves zdolala v rozhodujúcom zápase Liptákov 5:1 a celú sériu vyhrala 3:2 na zápasy. Vo štvrtok začína veľké finále.

Ďakujeme za pozornosť a dovidenia vo finále. (19:06:16)

Patrik Petruška

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Spišská Nová Ves. Viac informácií tu.

Hľadáme spravodajcu pre tím HK 32 Liptovský Mikuláš. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 3. Podsedlý (Halas, Hrubý), 12. Smotrila, 26. Vartovník (Leskovjanský, Hamrák), 52. Leskovjanský, 56. Klinga (Krempaský, Bednár) – 17. Roháč (Hriňa, Kadlubiak)

Rozhodca: Lauf, Jura – Korba, Riš