Barys – Novosibirsk 1:0 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Jekaterinburg 1:0 (kon.) | Ufa – Novokuzneck 4:1 (kon.)
Čeljabinsk – Metallurg Magnitogorsk 2:4 (kon.) | Togliatti – Kazaň 1:4 (kon.) | Dinamo Minsk – Riga 1:0 (kon.)
D. Moskva – Novgorod 2:3 (kon.) | Viťaz – Čerepovec 1:4 (kon.) | Soči – CSKA Moskva 2:3 (0:1 po s.n.)
HC Slovan – Petrohrad 5:2 (kon.) | Záhreb – Helsinki 4:5 (0:1 po s.n.)
po s.n. (0:1)
HK Soči
2:3 (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
CSKA Moskva
Nedeľa 22.02.2015, 15:30 • Ľadový palác Bolšoj • KHL

Moskovčania potvrdili rolu favorita a zvíťazili v Soči 3:2 po samostatných nájazdoch. Celý zápas bol veľmi vyrovnaný, no v závere to vyzeralo, že hostia vyhrajú 2:1. 30 sekúnd pred treťou sirénou však vyrovnal Whitney a zabezpečil domácim bod. Rozhodnúť sa napokon muselo až v samostatných nájazdoch, v ktorých bol jediným úspešným strelcom Ľubimov. CSKA Moskva je istým víťazom základnej časti KHL, no hokejisti HK Soči stále nemajú zabezpečený postup do play-off. Pred posledným zápasom majú jednobodový náskok na deviaty Čerepovec. Soči si v rozhodujúcom dueli doma zmeria sily s Ladou Togliatti, Čerepovec nastúpi v Jaroslavli. (18:11:18)

Roman ĽUBIMOV - 2:3

65:00
    V samostatných nájazdoch zvíťazil tím CSKA Moskva. ROMAN ĽUBIMOV krásne vymiešal Gavrilova, ktorý vymenil Šikina a rozhodol o víťazstve hostí.

0:0
    Do brány Soči sa postavil na nájazdy Gavrilov, ktorý vychytal Hjalmarssona.

64:13
    Vylúčenie na oboch stranách. 2 minúty za sekanie dostáva Radulov (CSKA) a 2 minúty za podrazenie Järvinen (Soči). Bude sa hrať naďalej 4 na 4.

64:00
    Začína sa posledná minúta predĺženia. Oba tímy sa snažia rozhodnúť.

62:05
    Domáci hokejisti takmer minútu krúžili s pukom v útočnom pásme, ale k strele sa nedostali.

60:58
    Opäť bol v akcii domáci gólman. Tentoraz schoval do lapačky nepríjemnú strelu Hjalmarssona.

60:34
    Hostia využívajú veľa priestoru na ľadovej ploche. Obranca Mišarin tvrdo vystrelil od modrej čiary, no Šikin na dvakrát skrotil puk.

Tomáš Lengyel

Góly a asistencie: 23. I. Radulov (Ľudučin, Ščerbina), 60. Whitney (Anisin, Krikunov) – 23. A. Radulov, 42. Zajcev (Hjalmarsson, Ľubimov), rozh. náj. Ľubimov