Barys – Novosibirsk 1:0 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Jekaterinburg 1:0 (kon.) | Ufa – Novokuzneck 4:1 (kon.)
Čeljabinsk – Metallurg Magnitogorsk 2:4 (kon.) | Togliatti – Kazaň 1:4 (kon.) | Dinamo Minsk – Riga 1:0 (kon.)
D. Moskva – Novgorod 2:3 (kon.) | Viťaz – Čerepovec 1:4 (kon.) | Soči – CSKA Moskva 2:3 (0:1 po s.n.)
HC Slovan – Petrohrad 5:2 (kon.) | Záhreb – Helsinki 4:5 (0:1 po s.n.)
Jugra Chanty-Mansijsk
1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Avtomobilist Jekaterinburg
Nedeľa 22.02.2015, 13:00 • Arena Jugra • KHL

Jugra to po piatich zápasoch bez výhry predsa len dokázala. Gólom Philipa Larsena zo 14 minúty na domácom ľade zdolala Avtomobilist Jakaterinburg 1-0. Pozíciu domácich to ale v tabuľke nezmení, keďže už dávnejšie bolo jasné, že tohtoročné Play-Off bude bez ich účasti.

S týmto konštatovaním sa už s vami lúčim a prajem vám ešte pekný deň, Rastislav Štrauch, onlajny.eu (15:22:15)

60:00

59:06
    Brankár Brust sa síce na moment vrátil do brány, po pár sekundách už ale mieri opäť na striedačku.

58:00
    Proti príležitostiam hostí teraz podržal a zachránil svoj tím od vyrovnania brankár Brust.

57:10
    Jekaterinburg prestriedal a má posledné tri minúty aby s nepriaznivým stavom niečo urobil.

55:00
    Strelu Lesnukhina výborne zblokoval obranca hostí Metlyuk. V útočnom pásme sú domáci, vyložená šanca však stále neprichádza.

54:00
    Jugra teraz výborne bráni svoj náskok, a napriek tomu, že Jekaterinburg má svoje momenty v ktorých je lepším tímom, hrá sa vačšinou v strednom pásme, čo jednoznačne vyhovuje hráčom Jugry.

52:12
    Jugra mala záujímavú šancu potom čo šiel Bulyansky so Sitnikovom proti dvom obrancom hostí. Ani po tejto príležitosti sme však gól nevideli.

51:00
    Kovar ani tentokrát puk za svoj chrbát nepustil. Po strele Guseva sa teda stav zápasu nemení.

50:01
    Dokonca zápasu ostáva necelých desať minút, hrá sa prevažne v strednom pásme a tak si na ďalši gól či gólovú šancu musíme počkať.

48:11
    Domáci v plnom počte.

47:00
    Hostia sa ani tentokrát nevedia dostať do útočného pásma, Jurga zatiaľ teda stále bráni jednogólové vedenie.

46:11
    Khvostov 2 minúty za nedovolené bránenie

45:59
    Hostia v plnom počte.

44:50
    Bulyansky si vymenil puk so Sitnikovom, následnú strelu však Kovar opäť vychytal.

43:59
    Domáci budú hrať presilovku potom čo si Lazarev odpočinie na trestnej lavici.

42:10
    Jekaterinburgu sa nedarí ani po dvoch minútach prejsť do útočného pásma.

41:00
    Strelu Magogina Kovar videl a bez väčších problémov ju skryl do lapačky.

40:01

Ďalšia tretina sa začne približne o 14:42.

Štatistiky druhej tretiny:

Strely: 11:15
    Vylúčenia: 2:2
    Vhadzovania: 13:7

40:00

39:10
    Oba tímy už len vyčkávajú kedy zaznie záverečný hvizd, ktorý oznámi koniec druhej tretiny.

39:00
    Dokonca druhej tretiny ostáva už len jedna minúta.

37:14
    Tryamkinovu strelu teraz zblokoval Valentenko, následne sa ešte Kovara snažil ohroziť Chibisov, ten však puk stratil.

35:31
    Jekaterinburg však v svojej druhej početnej výhode nič nevymyslel a hostia sú plnom počte.

33:31
    Khvostov pôjde na trestnú lavicu a hostia tak budú mať druhú presilovú hru v zápase.

31:53

31:02
    Zheldakov a jeho bomba, Kovar však drží svoj tím nad vodou aj v druhej tretine.

30:00
    Nebezpečnej strele Mamkina od modrej teraz čelil hosťujúci brankár Kovar, ktorý vytiahol spoľahlivý zákrok.

29:53
    Rybakov si pôjde sadnúť na trestnú lavicu na dve minúty za hákovanie.

28:17
    Strelu Tryamkina Brust dokázal podržať, narade je reklamná prestávka.

27:44
    Magogin už je na ľade a domáci sú tak v plnom počte.

27:00
    Viklund nahodil puk do pásma, Brust ho však pokryl. Bude sa teda vhadzovať v útočnom pásme Jakaterinburgu.

25:44
    Magogin – 2 minúty za podrazenie. Hostia tak majú veľkú šancu streliť svoj prvý gól v zápase.

25:14
    Hostia z Jekaterinburgu sa snažia založiť ďalšiu útočnú akciu, ktorý by im priniesla vyrovnanie.

23:07

22:01
    Domáci tím má však problémy dostať sa do útočného pásma, Larsen totiž stratil puk a hostia vyhadzujú puk cez všetky čiary.

21:07
    Na trestnú lavicu si pôjde sadnúť hráč hostí Lewandowski za hákovanie.

21:00
    Do druhej tretiny mali lepší vstup hostia, strela Lepista ale Brusta neprekonala.

20:01

Štatistiky prvej tretiny:

Strely: 12:8
    Vylúčenia: 0:0
    Vhadzovania: 7:10
    Zblokované strely: 2:3
    Čas na ľade: Mamkin 7:49 – Postnikov 4:38.

Ďalšia tretina sa začne približne o 13:46.

20:00

18:04
    Valetenko teraz výborne odzbrojil od puku Mikhnova, puk má teda na hokejkách domáca Jugra.

16:00
    Hra sa nám nejak zasekla a oba tímy bojujú o puk v strednom pásme.

15:00
    V prebiehajúcej 15 minúte vedie domáca Jugra na strely 11:4.
    Philip LARSEN - 1:0

13:01
    Jugra dal gól!
    V dvanástej minúte sa domáci zaslúžene ujímajú vedenia. Potom čo bola Jugra od zápasu aktívnejším mužstvom sa dostal k strele po perfektnej kombinácií Yatsenka s Gusevom k puku obranca PHILIP LARSEN, ktorý otvoril skóre dnešného zápasu. Asistencie Gusev, Yatsenko.

11:00
    Larsenovu strelu výborne zblokoval hráč hostí Lewandowski, následne sa už nič zaujímavé pred bránou českého brankára nestalo.

10:50
    Melart teraz tvrdou strelou preveril Kovara, ten je však dnes vo veľkej pohode.

08:00
    Pri bráne Jugry sa teraz zrodila nepezbečná situácia. Skóre sa nám však stále nemení.

07:37
    Strela útočníka Yemelina skončila opäť len zákrokom dnes dobre chytajúceho Kovára.

07:00
    Hneď po siedmych minútach hry vidíme prvú reklamnú prestávku.

05:48
    Ani Bulyanskeho strela si cestu do siete nenašla.

04:20
    Oba tímy začali od začiatku opatrne a tak na prvú výraznú šancu stále čakáme.

03:04
    Do útoku sa teraz vrhli hosťujúci hráči, obrana Jugry však bola pozorná.

02:00
    Strelu Guseva brankár hostí Kovar spoľahlivo chytil.

00:01
    Vhadzovanie vyhrali hráči Jugry a chystajú sa založiť prvú útočnú akciu v zápase.

00:01

Jugra Chanty-Mansijsk: Brust (Gelashvili) – Khvostov, Zheldakov, Larsen, Valetenko, Mamkin, Melart, Stalnov – Bulyansky, Magogin, Sitnikov – Korolyuk, Yatsenko , Gusev – Chibisov, Tochitsky, Lemtyugov – Lesnukhin, Romantsev, Varfolomeyev – Medvedev

Avtomobilist Jekaterinburg: Kovar (Ustinsky) – Zhuravlyov, Tryamkin, Viklund, Lepisto, Magalinsky, Antonov, Metlyuk, Postnikov – Mingaleyev, Popov, Zykov – Lazarev, Rybakov, Simakov – Nesterov, Lewandowski, Mikhnov – Golyshev, Yemelin, Palushaj.

Zaujímavosti:
    HC Jugra:
    - Z celkového počtu 58 prehralo mužstvo Jugry až 53% svojích zápasov. 31 prehraných zápasov pre domácich určite nieje dobrá bilancia.

Najproduktívnejší hráči:
    Nikita Gusev 35 bodov (20+15)
    Igor Magogin 27 bodov (9+18)
    Philip Larsen 22 bodov (5+17)
    ---------------------------------------------------

Jakaterinburg:
    - Až 43 zápasov tímu Yekaterinburg skončilo pod hranicou 5.5 gólov. Z celkového počtu 58 zápasov, to je až 74%.
    - Už 4 zápasy v rade nenastal v zápase hostí remízový stav.

Anton Lazarev 29 bodov (14+15)
    Alexei Simakov 29 bodov (9+20)
    Sami Lepisto 23 bodov (7+16)

Jekaterinburg:
    Naopak hostia sa narozdiel od domáceho celku nachádzajú na postupovej ôsmej priečke a v prípade dnešnej výhry by si už nadobro zaisitli postup. V poslednom zápase základnej časti totiž pocestujú na ľad Čeljabinsku s ktorým tak môžu priamo zabojovať o lepšie postavenie v tabuľke pred Play-Off. Najproduktívnejším hráčom hostí je Alexei Simakov, ktorý zaznamenal 29 bodov, rovnako ako Lazarev (taktiež 29 bodov)

Posledné tri zápasy:
    Nižnekamsk – Jekaterinburg 4:5
    Lada – Jekaterinburg 1:3
    Jekaterinburg – Nižnekamsk 2:3

Jugra Chanty-Mansijsk:

Domáca Jugra má pred sebou posledné dva zápasy tejto sezóny a jeden z nich odohrá dnes proti ôsmemu tímu tabuľky Jekaterinburgu. Jugre sa v poslednom období nedarí, čo aj dokazuje bilancia 10 zápasov a len jediná výhra. Síce už domáci nemajú šancu ani len pomýšľať na postup do Play-Off, určite sa budú chcieť v domácich zápasoch rozlúčiť so svojimi fanúšikmi dobrými výkonmi. Najlepšie bodujúcim hráčom tímu je Nikita Gusev – 35 bodov (20+15)

HC Jugra – Bars Kazan 1:2
    Čeljabinsk – HC Jugra 4:2
    HC Jugra – Čeljabinsk 1:2

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:00.