Třinec – Kometa Brno 4:1 (kon.) | Plzeň – Liberec 3:4 (po pr.) | K. Vary – Zlín 3:4 (0:1 po s.n.)
Sparta Praha – Pardubice 2:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Olomouc 6:3 (kon.) | Hradec Králové – Slavia 3:2 (kon.)
Litvínov – Vítkovice 5:1 (kon.)
Mountfield HK
3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
HC Slavia Praha
cz Nedeľa 22.02.2015, 17:30 • FORTUNA aréna, Hradec Králové • Tipsport extraliga (ČR)

Nejlepší hráči zápasu: Tomáš Mertl (MHK) a Václav Pletka (SLA)

59:58
    Nikoliv! Hradec Králové pravděpodobně udrží tři body doma!

59:52
    A teď před Kantorem! Zvládnou sešívaní vyrovnat?!

59:21
    Hradec půjde do čtyř, Jank se provinil krosčekem.

Dnešní utkání sleduje 4356 diváků.

59:05
    Adam Svoboda míří na střídačku, Slavie hraje v šesti!

57:32
    Několik šancí si teď připravila druhá útočná formace v čele s Tomášem Pospíšilem, jenže ani jedna z nich nestačila na překonání dnes výborného Svobody.

56:52
    Jenže úřaduje Hradec! Jaroslav Kudrna vyslal v přečíslení dvou na jednoho pas na Petra Beránka, kterému chyběly jen centimetry k úspěšnému zakončení. Beránek byl však ve stísněné pozici a na kotouč nedosáhl.
    Tomáš VLASÁK - 3:2

55:13
    Slavia právě vstřelila branku!
    Rychlé využití přesilové hry nám teď předvedli sešívaní. TOMÁŠ VLASÁK uklidil bekhendem odražený puk doslova do prázdné brány. Asistence: Jaroslav Bednář, Václav Pletka.

54:55
    Vašíček dohrál Šenkeříka za brankou Kantora, následně se oba borci sesuli na led. Rozhodčí však posílá Vašíčka na trestnou lavici (nedovolené bránění).
    Tomáš MERTL - 3:1

52:47
    Hradec právě vstřelil branku!
    Ránu Martin Pláňka od modré čáry tečoval precizně TOMÁŠ MERTL, Svoboda neměl šanci na změnu směru jakkoliv zareagovat. Asistence: Jaroslav Kudrna, Martin Pláněk.

52:19
    Plášil z pravého kruhu trefil jen clonícího obránce!

51:41

50:44
    Bude se pokračovat ve čtyřech na obou stranách. Jaroslav Bednář (SLA) totiž podržel protihráče, což se pochopitelně nesmí.

49:41
    Lukáš Nedvídek (MHK) odchází na trestnou lavici. Gesto rozhodčího značí vysokou hůl.

43:38
    Hra ve čtyřech na obou stranách přinesla velkou šanci pro Rudolfa Červeného, proti jehož polo úniku musel Svoboda bleskově zasahovat lapačkou!

43:03
    Síly na ledě se vyrovnají, Rastislav Dej (MHK) si půjde nechtěně odpočinout na dvě minuty za vysokou hůl.

41:55
    Růžička (Slavia) se proti pravidlům provinil sekáním, trest je tak jasný – dvě minuty.

39:09
    Novákovu střelu dokázal Kantor vykopnout na špičkou betonu – to byla reakce na poslední chvíli!

39:08
    Červený inkasoval před branku puk od Kukumberga, jenže jeho střela skončila na boční síti!

38:49
    Po chybném střídání jel sám vstříc Kantorovi, jenže v zakončení selhal a hradeckého gólmana takřka neohrozil!

37:13
    To, co se zprvu jevilo jako čistý hit, následně potrestal rozhodčí dvěma minutami. Bohumil Jank (MHK) se provinil napadením. Štich dostal osobní desetiminutový trest za to, že do následné roztržky naskočil ze střídačky (nesportovní chování).

31:44
    Slavia jde vzápětí do čtyřech, za vražení na hrazení půjde na dvě minuty pykat János Vas.
    Václav PLETKA - 2:1

31:33
    Hradec se ve vlastní obranné třetině dostal pod tlak, čehož využil Jaroslav Bednář, který přihrávkou našel dobře postaveného VÁCLAVA PLETKU, jenž přízemní střelou na vzdálenější tyč překonal z pravého kruhu Pavla Kantora. Asistence: Jaroslav Bednář.

25:50
    A Hradec vyměňuje oslabení za hru v početní výhodě. Roman Kukumberg byl podražen Antonínem Růžičkou.

23:56
    Jiří Vašíček se obětavě vrhl do skrumáže před Pavla Kantora, puk nakonec končí v ochranné síti.

23:34
    Jenže Hradečtí půjdou znovu do čtyř, za což může Zdeněk Čáp a jeho hra vysokou holí.

21:14
    Nahození Šticha se odrazilo od mantinelu zpátky do brankoviště, jenže hra byla přerušení kvůli posunutí hradecké branky, o kterou se neúmyslně opřel Pavel Kantor.

20:43
    Šanci budou mít i slavisté, Tomáš Mertl (MHK) byl vyloučen za podražení.

13:22
    Přesilovka si opět vyzkouší i domácí. Na trestnou lavici znovu poputuje slávistický Valach (nedovolené bránění).

11:03
    Stanislav Dietz je prvním provinilcem na straně Hradce, verdikt rozhodčích zní jasně – sekání.
    Jaroslav KUDRNA - 2:0

10:45
    Přesilovková kombinace znamenala, že kotouč doputoval až k JAROSLAVU KUDRNOVI, který se z podobného místa jako Tomáš Pospíšil a střelou zápěstím na lapačku nemýlil. Asistence: Martin Pláněk.

10:02
    První vyloučení zápasu! Valach (SLA) putuje na trestnou lavici za hrubost.

08:28
    Tomáš Mertl se zjevil před Adamem Svobodou, jenže byl bedlivě hlídán obránci Slavie, kteří mu znemožnili zakončit podle jeho představ.
    Tomáš POSPÍŠIL - 1:0

03:58
    Ale to se povedlo TOMÁŠI POSPÍŠILOVI, jenž střelou zápěstím na vyrážečku z mezikruží rozvlnil síť za zády gólmana Slavie. Asistence: Karel Plášil, Zdeněk Čáp.

03:02
    Tomáš Mertl dorážel skákavý kotouč, který Svoboda vyrazil, jenže branku netrefil!

Lukáš Štěrovský

Góly a asistencie: 4. Pospíšil (Plášil, Čáp), 11. Kudrna (Pláněk), 53. Mertl (Kudrna, Pláněk) – 32. Pletka (Bednář), 56. Vlasák (Bednář, Pletka)

Mountfield HK: Kantor (Kacetl) – Dietz, Jank, Čáp, Plášil, Pláněk, Vašíček – Kudrna, Mertl, Nedvídek – Dej, Knotek, Pospíšil – Vantuch, Kukumberg "C", Červený – Valcourt, Troliga, Beránek. Trenér: Peter Draisaitl.
    HC Slavia Praha: Svoboda (Furch) – Valach, Šenkeřík, Novák, Štich, Růžička, Šulc, Krejčí – Vlasák, Bednář "C", Pletka – Stránský, Vas, Poletín – Čermák, Sklenář, Doležal – Andres, Holec, Veselý. Trenér: Josef Beránek.

Rozhodca: Pešina, Svoboda – Barvíř, Blümel