Kladno – Liberec 5:0 (kont.) | HC Plzeň – Sparta Praha 7:4 (kon.) | Vítkovice – Třinec 4:6 (kon.)
Zlín – Kometa Brno 2:3 (kon.) | Slavia – Pardubice 2:1 (kon.) | Chomutov – Mladá Boleslav 1:2 (po pr.)
Piráti Chomutov
1:2 (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)
BK Mladá Boleslav
cz Štvrtok 12.02.2015, 18:30 • SD ARÉNA • DHL Extraliga juniorů (CZ)

Já se s vámi loučím a přeji krásný zbytek čtvrtečního večera. (20:41:42)

Mladá Boleslav se nakonec raduje z vítězství poté, co v prodloužení vstřelila krásnou branku.

60:48
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Krásná branka Mladé Boleslavi! Puk dostal před branku JAKUB KOTALA, jenž si krásně objel Dvořáka a střelou po ledě rozhoduje toto utkání! Asistence: Lukáš Volf

60:22
    Ke střele se dostal Matěj Hes, ale jeho rána skončila nad brankou.

60:05
    Puk je za boleslavskou brankou.

60:01

Ve třetí třetině jsme neviděli žádnou branku, ačkoliv měli hosté k dispozici čtyřminutovou přesilovku. Před námi je tedy prodloužení.

60:00

59:42
    Ke střele se ale nakonec dostali hosté, jejichž střelu vyrazil Dvořák.

59:25
    Piráti rozjíždějí nejspíše poslední akci třetí třetiny.

59:02
    Puk dostal před branku Lukáš Volf, odkud ale ideálně nezamířil.

58:28
    Petr Macháček zpoza branky hledal volné spoluhráče. Kotouč se nakonec odrazil od Růžičkovo betonů až k modré čáře.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:22
    Petr Macháček ihned z trestné lavice ujel. Byl tísněn, a tak zakončil jen do betonů Růžičky!

57:15

57:03
    Nyní byli boleslavští nachytáni v ofsajdu. Ze čtyřminutové přesilovky najednou zbylo jen dvanáct sekund.

56:25
    Až nyní se po teči jednoho z hostů puk dostával za záda Dvořáka. Puk ovšem branku minul.

55:57
    Domácí hráč vyhazují puk vysokým obloukem směrem na branku Růžičky.

55:46
    Dvě a půl minuty z početní výhody jsou pryč a hosté si zatím nevypracovali ani jednu šanci.

55:20
    Opět je puk až u Růžičky. Mladoboleslavským se moc nedaří.

54:40
    Ke střele se odhodlal Ondřej Šťavá, ale trefil jen obránce stojícího vedle branky.

54:05
    Opět se Chomutov zmocnil puku, ušetřil cenné vteřiny a pak jej poslal za branku Růžičky.

53:24
    Hosté ale svou dlouhou přesilovku nezačali vůbec dobře a Piráti ihned vyhodili.

53:15
    Na čtyři minuty je za vysokou hůl vyloučen Petr Macháček. Vše až po poradě s hostujicí střídačkou.

53:15
    David Bernad byl v dobré pozici, ve které trefil Dvořáka do lapačky.

52:49
    Po špatném vyhození se k puku dostal Jakub Chrpa, který ovšem trefil jen dobře postaveného obránce.

52:05
    Mladá Boleslav se ale nemůže dostat do kloudné šance a je tahá za kratší konec.

51:27
    Procházka zamezil přihrávce Boleslavi a zamezil zajímavému útoku.

51:04
    Nahození Jiřího Procházky skončila až na ochranné síti, a tak je hra přesunutá do středního pásma.

50:56
    Nyní již Růžička puk ukryl ve své lapačce.

50:34
    Puk před branku na teč dostával Jakub Chrpa. Ten ale nakonec kotouč netrefuje.

49:55
    Jakub Meliško zlomil hokejku při svém střeleckém pokusu.

49:31
    Puk je za brankou Mladé Boleslavi.

48:42
    Do zajímavého úniku byl vyslán Lukáš Volf, ale ten puk nedokázal zachytit, a tak jej Dvořák odehrál mimo ohrožení své branky.

48:13
    Po nepřesné přihrávce se do zakázaného uvolnění dostávají i domácí.

47:36
    A další zakázané uvolnění hostů.

47:29
    Jakub Chrpa posunul na modré čáře na Patrika Huňadyho, ale ten trefil jen připraveného brankáře.

46:49
    Z levé strany střílel domácí obránce, ale střela netrefila branku.

46:32
    Boleslavi se v této části hry vůbec nedaří a opět vyhazují na zakázané uvolnění.

46:11
    Hosté se dostali do ofsajdu, vhazuje se ve středním pásmu.

45:55
    Chomutov se pokouší i nadále ohrožovat branku. Nahozený puk ale neskončil v síti Dvořáka.

45:44
    Další zákrok si připsal hostujicí brankář, nyní ovšem mnohem lehčí.

45:13
    Jiří Tupý vyslal ostrou střelu na Růžičku, ten si s ní ale poradil.

45:00
    Jakub Meliško vyslal střelu na Růžičku, ale branku nakonec netrefil.

44:29
    Hostům se píská zakázané uvolnění.

43:58
    František Wágner vypálil z pravé strany. Jeho pokus ale brankář vyrazil ramenem.

43:33
    V obrovské příležitosti Lukáš Motloch. Nejdříve neprostřelil z mezikruží Dvořáka, napodruhé střílel už z větší blízkosti, ale ani tentokráte nedává branku – skvělý zákrok!

43:20
    Urputný souboj o puk se odehrává za brankou domácího celku.

42:20
    Hra je poměrně neurovnaná a ani jeden z celků nemá příležitosti.

42:00
    Dvořák chytá puk. Vhazuje se po jeho levici.

41:40
    Zdeněk Borovec se snažil tečovat puk za záda Lukeše, ale nepovedlo se mu to.

41:27
    Zakázané uvolnění mladoboleslavských.

41:00
    Piráti opět nahodili puk za branku, kde ale puk nevybojovali.

40:26

40:05
    Buly vyhráli domácí, kteří ihned nahodili kotouč za branku Růžičky.

40:01

Po ledové ploše se pohybují i chomutovští hráči, ihned je následují i hosté,

Na led se vrátili sudí utkání.

Další třetina začne přibližně ve 20:01.

Druhá perioda je minulostí. Mladá Boleslav šla do vedení v přesilové hře v pětadvacáté minutě. Piráti ale odpověděli hodně rychle, neboť se také v přesilové hře trefili. Od modré napřáhl Jakub Hierman. Jeho rána skončila v šibenici Růžičky a bylo opět vyrovnáno. Uvidíme, jestli o osudu zápasu rozhodne následných dvacet minut, nebo se bude prodlužovat.

40:00

39:52
    Piráti puk vyhodil ze své třetiny, a tak se zbytek této periody dohraje v obranném pásmu mladoboleslavských.

39:45
    Snadný puk pro Dvořáka. Ten puk ukryl v lapačce.

39:00
    Rozeběhla se poslední minuta hry v druhé třetině.

38:56
    Cestra na trestné lavici střídá Bednář, neboť si domácí obránce udělal něco s rukou.

38:56
    Další střelu od modré čáry i nyní Dvořák chytá.

38:40
    Střelu od modré čáry ještě nebezpečně tečoval Stanislav Brzák. Puk ovšem skončil mimo branku.

38:26
    Potrestán je domácí Václav Cestr na dvě minuty za vražení na hrazení.

38:15
    Hosté ale v pásmu nadále zůstali a vykoledovali si další přesilovou hru.

37:48

37:34
    Střela Matěje Hese od modré čáry skončila mimo branku.

36:39
    Jakub Kotala zakončil zpoza branky. Jeho pokus Dvořák vyrazil a obránce puk vyhodil.

36:13
    Opět je puk za brankou hostujicího brankáře.

35:55
    Chomutov ale ihned vyhazuje a šetří cenné sekundy.

35:48
    Miroslav Bednář oplatil zákrok na svojí osobu a je vyloučen.

35:10
    Jiří Tupý dostal dobrou přihrávku do prostoru v mezikruží, kde ale svým pokusem nechal vyniknout Růžičku.

34:40
    Po pravé straně ujeli domácí, ale střela byla neúspěšná.

34:15
    Po této akci se strhla menší mela, která zůstane rozhodčím zápasu nepotrestaná.

34:15
    Střelu od modré čáry tečoval před brankou Martin Strunz. Jeho pokus ale Růžičku neohrozil.

34:00

33:48

33:14
    Piráti zatím nejsou nebezpeční a moc času v početní výhodě jim nezbývá.

32:40
    Václav Cestr přihrál přesně na hokejku protihráče, který puk vyvezl do útočného pásma.

32:02
    Zelenobílí se osvobozují vyhozením za branku Dvořáka.

31:48
    Za pád pod nohy jde na trestnou lavici hostujicí Patrik Podsedníček.

31:03
    Hostí se nyní vyžádali oddechový čas,

30:10
    Hráči hostů se již osvobodili ze svého svírání.

29:30
    Aktuálně jsou Piráti lepším celkem a Boleslav je zatlačena ve svém obranném pásmu.

28:50
    Tvrdou ránu od modré vyslal Lukáš Dubeň. Jeho střela byla nebepečná, ale i tak si s ní Růžička věděl rady.

28:39
    Nahozený puk tečoval před brankou jeden z chomutovských hráčů. Kotouč skončil na tyčce.

28:03

27:37
    Od modré to zkusil Václav Cestr, ale ten trefil prvního clonícího hráče před sebou.

27:23
    Po delší obléhání se ke střele odhodlal Petr Macháček. Jeho střela byla ovšem slabá a skončila ve výstroji Růžičky.

26:45
    Špatné rozehrávky se ujal Šťava, který šetří cenné sekundy.

26:18
    Piráti rychle ztrácejí puk a musí znovu zaútočit.

26:03
    Jiří Kurka (MBL) vyloučen na dvě minuty za sekání.

26:01
    Petr Macháček z mezikruží netrefuje svou střelou po zemi branku!

25:51
    Puk už ale mají Piráti.

25:28
    Po inkasové brance se dopředu dostávají hosté.

24:58
    Piráti právě vstřelili branku!
    Piráti ale bleskově vyrovnávají! JAKUB HIERMAN napřáhl od modré čáry a krásnou ranou do šibenice skóruje! Asistence: Lukáš Dubeň, Patrik Huňady

24:21
    Jiří Kurka (MBL) vyloučen na dvě minuty.

24:04
    Šest sekund před koncem početní výhody se hosté nakonec radují. Radek Pořízek poslal puk na volného IVANA ĎURAČE, jenž střelou k levé tyči Dvořáka dává úvodní branku! Asistence: Radek Pořízek

23:46
    Puk je za brankou Boleslavi, kterým se hra v přesilovce krátí.

23:12
    Nahrávka skrz pásmo byla zblokována domácím hráčem. Od jeho brusle puk málem skončil v brance.

22:30
    Boleslavští ztratili útočné pásmo a musí se do něj opět dostat.

22:10
    Vyloučen je domácí Jakub Hierman (CHM) za hákování.

21:55
    Před branku dostával dobrou přihrávku Pätoprstý, ale puk v brankovišti netrefil.

21:28
    Střela Žaluda od modré čáry byla zblokována do ochranné sítě.

20:59
    U levé tyče Růžičky byl velký závar, ale nikdo puk nedostal za záda tohoto brankáře.

20:46
    Nyní se Piráti při další útočné snaze dostali do ofsajdu.

20:10
    Ihned se do zakončení dostal Adam Kellerstein, jenž z mezikruží nepřekonává Růžičku!

20:01

Současně na led vjíždějí oba celky dnešního utkání.

Je za námi první třetina, ve které jsme neviděli ani jednu branku, ačkoliv náznaky k vidění byli. Velké šance měli jak chomutovští, tak i boleslavští. Druhá třetina začne v cca. 19:14

20:00

19:12
    Patrik Huňady vyslal tvrdou ránu na Růžičku, ale ten si s jeho pokusem věděl rady.

18:59
    Denis Pätoprstý dorážel skákajicí puk baseballovým způsobem. Branku ale nakonec netrefil, tudíž ani neohrozil.

18:15
    Nyní se hraj spíše nahazovaná, týmy chtějí dohrát třetinu v klidu.

17:42

17:24
    Stanislav Brzák zakončoval zpoza branky, ale svojí akci nedokončil a Dvořák puk vypíchl.

17:10
    Piráti si nyní v rozehrávce vůbec nerozuměli. Akce skončila úmyslným ofsajdem.

16:38
    Od modré střílel na zadní tyč Matěj Hes. Dvořák ale zatím chytá v klidu.

16:26
    Stejný hráč byl v další akci, ale ani nyní Dvořáka nepřekonal.

16:04
    Stanislav Brzák střílel z pravé strany, ale trefil jen boční síťku.

15:42
    Jakub Dimitrov (CHM) putuje na trestnou lavici.

15:16
    Zprava střílel Petr Macháček. Jeho pokus vyrazil Růžička, poté se puk dostal k Jiruškovi, jenž nahrával před branku. Tam ale nikdo nebyl.

14:40
    Hraje se převážně ve středním pásmu.

13:59
    Petr Macháček si opět najel zprava až před branku, odkud však branku přestřelil!

13:34
    Do ofsajdu se nyní dostali mladoboleslavští. Hra je nyní pořádně neurovnaná.

13:14
    Na zakázané uvolnění nyní vyhodili hráči Chomutova. Vhazuje se před Dvořákem.

12:37

12:10
    Patrik Podsedníček vystihl rozehrávku severočechů a mířil směrem k brance. Puk ovšem běhme cesty k brance moc nezkrotil , a tak bylo po šanci.

11:52
    Ofsajd domácího celku. Vhazuje se ve středním pásmu.

11:18
    Dopředu se dostali mladoboleslavští. Ke střele se nakonec dostal David Bernad, který horní růžek míjí.

10:54
    Mladá Boleslav se osvobozuje.

10:37
    Denis Pätoprstý (MBL) vyloučen na dvě minuty za hrubost. Následuje i první přesilová hra pro domácí.

10:30
    František Wágner posílal puk na volného Petra Macháčka, který ale kotouč netrefil dobře. Měl jej na dlouhou hokejku.

10:02
    Hosté vyhodili na další zakázané uvolnění.

09:47
    Na druhé straně se domácím nevydařila střela od modré, jenž byla zablokována.

09:17
    Z úhlu vypálil na branku Bernad, ale ten jí netrefil.

09:07

09:00
    Zakázané uvolnění hostů. Vhazuje se před Růžičkou.

08:28
    Nyní byl ale ve velké šanci Lukáš Volf, který ovšem v dobré pozici trefil jen domácího brankáře!

08:14
    Hosté se opravdu nedokáží usadit v pásmu.

07:36
    Špatná přihrávka Mladé Boleslavi znamená ztrátu pásma.

07:21
    Piráti se osvobozují.

07:13
    Jiří Kurka vypálil od modré, ale jeho rána byla zblokovaná do ochranné sítě.

07:07
    Za podražení je vyloučen Patrik Huňady (CHM). První přesilovka pro hosty.

06:48
    Obrovský tlak domácích. Nejdříve v jasné pozici netrefil puk jeden z domácích. Druhá rána od modré čáry byla zablokována.

05:30
    Hra má hned od prvních sekund veliký spád. Nyní boleslavští trefili z pravé strany postranní tyč.

04:24
    Veliká šance hostů. Sám před brankou byl Lukáš Volf. Počkal si co domácí brankář udělá a poté se jej pokusil překonat bekhendem – neúspěšně!

04:07
    Piráti jsou nyní aktivnější a svého soka tlačí.

03:28
    Adam Kellerstein v další velké šanci! V úniku ale netrefuje branku Růžičky!

02:38
    Do pravé straně vjel až před branku Růžičky Aleš Macháček, ale neprostřelil jej.

01:58
    Pätoprstý byl další hráčem, který nahodil puk směrem na branku Dvořáka.

00:55
    Milan Průšek vybojoval pásmo poté, co nahodil na Dvořáka.

00:30
    Tam nic nevymysleli a navíc puk ztratili.

00:05
    Úvodní buly dnešního střetnutí vyhráli hosté, jenž se pomalu ženou dopředu.

00:01

Ti nyní vjeli na ledovou plochu. Utkání začne za pár sekund.

Na led chomutovské SD Arény vjíždějí nejprvé domácí. Nyní se ještě čeká na hosty.

Piráti Chomutov: Dvořák (Lukeš) – Meliško, Hierman, Cestr, Dubeň – Procházka, Wágner, A. Macháček, Jirušek, Tupý, Dimitrov, Bednář, Janák, Kellerstein, Huňady, P. Macháček, Strunz, Chrpa

BK Mladá Boleslav: Růžička (Příhonský) – Tůma, Štosek, Kurka, Hes, Žalud, Bernad, Šťáva, Červinský – Průšek, Kotala, Pätoprstý, Podsedníček, Brzák, Borovec, Pořízek, Volf, Ďurač, Sedmík, Sonnek, Motloch

Rozhodčí: Kostourek – Coubal, Kokrment.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně

22.9 BK Mladá Boleslav 1:4 Piráti Chomutov
    10.10 BK Mladá Boleslav 5:3 Piráti Chomutov

Piráti Chomutov skončili po základní části, tedy po třiceti kolech "pod čárou", a tak si museli mladí Piráti jako obhájci titulu vybojovat postup do skupiny o postup. Skupinu B nakonec Chomutov vyhrál o dva body a i letos bude bojovat o extraligový titul. První zápas skupiny C o postup odehráli severočeši na ledě Třince, kde vyhráli o jedinou branku – 2:3, a tak se můžeme těšit na souboj o další body.

Po třiceti kolech skončil celek Mladé Boleslavi na třetím místě, což znamenalo účast ve skupině o play-off. Nakonec se hráči z města Škodovky dostali do skupiny spolu s Chomutovem, Vítkovicemi, Třincem, Zlínem a Brnem. V prvním utkání doma přivítali Brno, se kterým prohráli 2:3. Utkání bylo hodně vyhrocené a trenér Žabka dostal dvacetiminutový trest za nesportovní chování, dalších pětadvacet minut obdržela hráčská lavice Mladé Boleslavi.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

David Panuška

Góly a asistencie: 25. Hierman (Dubeň, Huňady) – 25. Ďurač (Pořízek), 61. Kotala (Volf)

Rozhodca: Kostourek – Coubal, Kokrment