Kladno – Liberec 5:0 (kont.) | HC Plzeň – Sparta Praha 7:4 (kon.) | Vítkovice – Třinec 4:6 (kon.)
Zlín – Kometa Brno 2:3 (kon.) | Slavia – Pardubice 2:1 (kon.) | Chomutov – Mladá Boleslav 1:2 (po pr.)
Berani Zlín
2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
HC Kometa Brno
cz Štvrtok 12.02.2015, 17:30 • ZS Luďka Čajky, Zlín • DHL Extraliga juniorů (CZ)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Krásné čtvrteční odpoledne Vám u sledování onlajn přenosu z utkání juniorů ve skupině o postup do vyřazovacích bojů mezi Zlínem a Brnem přeje Jakub Kudláč.

Domácí nebudou mít dnes lehký úkol, v zádech mají šest porážek v řadě, a dnes sedmou určitě nebudou chtít přidat. Poslední utkání sehráli ševci na ledě Vítkovic v úterý, kde se střelecky neprosadili a vstoupili tak do skupiny o postup prohrou 0:3. Do této skupiny postupovali berani z posledního postupového místa ve skupině B.

Hosté hráli skupinu A a postup do této skupiny už tak měli jistý, skončili v ní sedmí. Brňané prohráli z posledních čtyř utkání tři, z toho jedno debaklem 8:0 v Plzni. Do skupiny o postup ale vstoupili vítězstvím na ledě Mladé Boleslavi 3:2.

Předchozí zápasy:

Oba celky se setkali jen v základní části, a každý tým uspěl jednou, vždy na domácím ledě.

Brno – Zlín 3:1
    Zlín – Brno 5:2

PSG Zlín: Haloda (Čáp) – Andrýsek, Kužílek, Velčovský, Žabčík, Kobylík, Stuchlík, Procházka, Talán – Hořanský, Hlaváč, Haničinec, Dalajka, Karola, Pavlůsek, Vyoral, Gago, Hrazdira, Matula, Hladiš, Werbik.

HC Kometa Brno: Jekel (Krček) – Cívka, Švejda, Kupčík, Kubeš, Vlček, Šnajnar – Kozel, Pokorný, Denk, Biolek, Nohel, Dufek, Král, Boltvan, Grünwald, Dymáček, Ondráček.

Rozhodčí: Fiedler – Goňa, Wesley.

00:01

00:16
    První střelu Žabčíka má Jekel v lapačce.

00:55
    Jekel si připisuje další zásah proti Kužílkově nahození.

01:40
    Hrazdira našlápl ve střední třetině, ale jeho střela byla zblokovaná do ochranné sítě.

02:28
    Domácí se opět usazují v útočné třetině.

02:53
    Špatná rozehrávka ševců, odpískán icing.

03:26
    Oba celky střídají, na puku jsou domácí.

04:05
    Kometa se provinila zakázaným uvolněním, vhazuje se tak před Jekelem.

04:19
    Střelu Werbika má gólman Brna pod kontrolou.

04:31
    Hosté se hnali do dobré akce tři na dva, zastavil je však ofsajd.

04:59
    Puk si ohmatá i Haloda, zasloužil se o to svou střelou Vlček.

05:10
    Icing domácího celku.

05:34
    Halodovi nebezpečně poskočil puk, ale gólman Zlína stihl zareagovat.

06:22
    Další nepřesná rozehrávka žlutomodrých, po zakázaném uvolnění se vhazuje před Halodou.

07:21
    Andrýsek dostával nahrávku před poloprázdnou bránu, ve skórování mu ale zamezil Pokorný, jenž zatáhl za záchranou brzdu a je za to potrestán dvěma minutami.

07:56
    Werbikův pokus orazítkoval jen zadní mantinel.

08:24
    Jeden z hostujících hráčů se dostával v oslabení do úniku, ale zahákoval jej Hladiš a bude se tak hrát ve čtyřech.

09:19
    Z mezikruží pálil Andrýsek, ale jen do betonů Jekela.

09:21

09:37
    Kometa právě vstřelila branku!
    Hosté využívají přesilovou hru a otevírají skóre utkání. Pokorný našel bekhendovou nahrávkou ROMANA DYMÁČKA, jemuž nedělalo problém puk dostat za bezmocného Halodu. Asistence: Dominik Pokorný.

11:44
    Kužílkovo nahození skončilo v ochranné síti.

12:00
    Autor branky Dymáček zasáhl Andrýska do obličeje a Zlín si tak zahraje početní výhodu.

12:40
    Hráči Komety se osvobozují.

12:52
    Další nepřesnost v rozehrávce domácích a další icing.

13:18
    Zlín právě vstřelil branku!
    Ale i ševci zužitkovali svou početní výhodu a srovnávají. Dominik Matula našel u tyčky postaveného PATRIKA DALAJKU, jenž z úhlu prostřelil Jekela. Asistence: Dominik Matula, Michal Stuchlík.

14:04
    Ofsajd hostujícího celku.

14:44
    Nahození z půlky hřiště bezproblémů Haloda kryje.

15:37
    Zakázané uvolnění hostů.

16:05
    Hrazdira se dostal před Jekela, ale zblízka neuspěl.

16:16
    Holala, to se nám ale rozjelo. Před brankou Brna se nám strhla v celku velká bitka, rozhodčí ale potrestal pouze dva aktéry, a to Cívku (KOM) a Kobylíka (ZLN) dvěma minutami za hrubost.

17:25
    Jeden z hostí tečoval puk, který se otřel o beton Halody a pokračoval dále do brány, kde ale brance zabránil parádním skokem gólu bek ševců.

18:16
    Oba celky v plném počtu.

19:04
    Hlaváč vybojoval vhazování v útočné třetině.

19:33
    Andrýsek (ZLN) poslal ukázkově k zemi jednoho ze soupeřů, sudí však viděl podražení a Brnu se tak naskytuje přesilová hra.

20:00

V první třetině jsme viděli na obou stranách využitou přesilovou hru, stav je tak 1:1. Další perioda začne přibližně v 18:20.

20:01

20:27
    Hosté hrají ještě početní výhodu, nyní si Haloda připisuje další zásah.

21:03
    Král donutil zlínského muže v masce přikrýt kotouč.

21:28
    Puk zašlápnutý u mantinelu, další buly v obranné třetině Zlína.

21:33

21:53
    Domácí jdou ale znovu do čtyř, za držení protihráče je vyloučen Werbik.

22:56
    Andrýsek mohl střílet z kruhu, střela mu však nesedla.

23:29
    Puk opět až za Jekelem.

23:38
    Zvláštní situace vede k další brance Brna při početní výhodě. Boltvan zblízka střílel, ale Haloda vytasil parádní zákrok, poté zůstal zlínský gólman ležet v domnění, že má puk pod kontrolou, což si myslel u sudí, jenž už chtěl pískat. Ale nakonec JAKUB BOLTVAN někde ten puk našel a poslal ho pod horní tyč Halodovy klece. Asistence: Dominik Pokorný.

24:27
    Vhazování ve střední třetině.

24:58
    Puk mimo kluziště, vhazuje se po levici Jekela.

25:34
    Přesilovku si zahrají i Zlínští, za podražení je vyloučen Vlček.

26:28
    Pohlednou kombinaci zakončil střelou do chráničů beka Hořanský.

27:07
    Lobovanou střelu Hlaváče Jekel kryje.

27:34

27:42
    Menší zmatek před Jekelovou brankou gólem nekončí, je z toho jen menší šarvátka.

28:37
    V útočné třetině jsou hosté.

29:15
    Kozel (KOM) je vyloučen za podražení.

29:59
    Domácí se zatím drží v útočné třetině, jejich pokusy jsou ale všechny blokovány.

30:32
    Obrana Brna může vystřídat, Jekel má totiž puk v lapačce.

31:01
    Hosté vyhazují puk k Halodovi.

31:15

31:56
    Z Jekela puk vypadl, ale Hrazdira se už k dorážce nedostal.

32:24
    A nyní se hráči Brna absolutně nedomluvili a je z toho ofsajd.

33:18
    Brněnští si vybojovali buly před Halodou.

33:51
    Žabčíkův pokus se štěstím ramenem vyrazil Jekel jen k Matulovi, jenž ale poskakující puk do prázdné brány neumístil.

34:31
    To s nám ale hra ožila, nyní po akci Brna zase sprintoval dopředu útočník domácích, Jekela ani zblízka ani na dvakrát nepřekonal.

35:23
    Kužílek v leže zabránil hostům jít do přečíslení.

35:43
    Po krátké poradě rozhodčích se vylučuje, Boltvan (KOM) atakoval brankáře Zlína ve chvíli, kdy už měl puk, a vysloužil si za to dvě minuty za nesportovní chování.

36:12
    Emoce se nám rozvášnili a Kužílek provedl na druhé straně totéž, za což schytal pár ran od Švejdy a navrch dvě minuty od rozhodčích taktéž za nesportovní chování.

36:59
    Oba týmy si nyní přehazují puk jako horký brambor.

37:43

37:53
    Rozhodčí nasadil metr a domácí jdou na 19 sekund do tří, za sekání je potrestán Kobylík (ZLN).

38:12
    Současně se zásahem Halody na led naskočil Kužílek, Zlín ve čtyřech.

38:40
    Puk v obranné třetině Komety.

38:51
    A následně půlmetrový ofsajd hostujícího celku.

39:22
    Nahození z půli hřiště Haloda kryje, vhazuje se tak po jeho pravici.

39:40
    Boltvan dostal puk před prázdnou bránu, ale kus černé gumy netrefil.

39:53

39:54
    A hned je tu zase vyloučení, ale na straně Komety. Pokorný (KOM) dostává menší trest za hákování.

39:59
    Ale, to je situace! Časoměřič pozdržel časomíru a čas se rozběhl o něco později, mezi tím dal Zlín gól, ale zároveň se sirénou. Sudí posílá oba celky do kabiny a jde se poradit s kolegy, hráči se však na arbitry vrhli jako mouchy na mrtvolu.

39:59
    Tak to zamrzí domácí, sudí branku neuznává.

40:00

Ve druhé části se prosadil jen hostující Botvan, gól Zlína byl už "o přestávce", stav je tak 1:2. Další perioda začne přibližně v 19:12.

40:01

40:40
    Domácí začínají druhou část přesilovkou, v ní ale zatím Brno dobře brání.

41:30
    Hosté se osvobozují.

41:53
    Rozhodčí nyní elegantně přes půl hřiště oznámil lavičce Brna, že obránce Komety nebyl zasažen holí, nýbrž pukem. A je po stížnostech.

41:54

42:27
    Puk se pohybuje ve středním pásmu.

43:33
    Cevíkův pokus je v náručí Halody.

44:00
    Haloda vychytal Boltvanův pokus z mezikruží.

44:10
    Kubeš (KOM) je vyloučen za podražení.

44:31
    Stuchlíkova střela se zastavila před Jekelem, nikdo z mladíků ve žlutém ale puk netrefil.

45:00
    Kometa vyhazuje až k Halodovi.

45:26
    Domácím se nedaří dostat do útočné třetiny.

46:10
    Domácím se moc přesilovka nevydařila, Kubeš je na ledě.

46:33
    Dymáčkova střela je zblokovaná až ke stropu stadionu.

46:59
    Hosté zakládají další protiútok.

47:44
    Puk v ochranné síti, vhazuje se ve střední třetině.

48:05
    Dalajka kličkoval okolo beka Brna, ale upadl, ovšem jeho dovednost se ukázala.

48:09
    A domácí jdou opět do čtyř, právě Dalajka poté si onen pád chtěl vyřídit a sekl soupeře, za což dostává dvě minuty.

48:30
    Domácí jeli v přečíslení dva na jednoho, nahrávka na Hrazdiru ale nevyšla.

48:41
    Další využitá početní výhoda! Kubeš přihrál DOMINIKU POKORNÉMU, jenž překonává ležícího Halodu. Asistence: Jakub Kubeš, Roman Dymáček.

49:10
    Za hákování je vyloučen Šnajnar (KOM).

50:40
    Brněnští ale každou akci soupeře zastaví.

51:10

51:27
    Kužílkovu střelu Jekel bez obtíží kryje.

52:06
    Další trest pro Kometu, za podražení je vyloučen Grünwald (KOM).

52:38
    Stuchlíkův pokus tečován těsně mimo tři tyče.

53:00
    A Kometa vyhazuje.

53:27
    Ševci budou mít 39 sekund přesilovku 5 na 3, za podražení je vyloučen jeden z hostí. To je šance pro Zlín!

53:27
    Trenér domácích Pšurný si vyžádal oddechový čas.

53:54
    Domácí se odhodlali ke střele a je z toho branka. Stuchlík vystřelil z kruhu, jeho střela byla zblokovaná, ale dostala se na hůl DOMINIKA MATULY, jenž v úhlu snižuje. Asistence: Michal Stuchlík, David Hrazdira.

54:45
    Kometa vyhazuje přes všechny čáry.

55:27

55:59
    Domácí v obranné třetině.

56:19
    Ševcům při přechodu do útočné třetiny odpískán ofsajd.

56:25
    Ihned poté ale vyhazují na icing hosté.

56:49
    Matula nahozením ze středního písma vybojoval vhazování v útočné třetině.

56:58
    Ani rada z publika "Nežaluj" nezastavila rozhodčího v tom, aby Boltvanovi (KOM) udělil čtyři minuty za vysokou hůl. To je šance na vyrovnání pro domácí. Následně ještě sudí nabádá trenéra Brna, aby na něj při diskutování nesahal.

58:00
    Domácím se ale nedaří si vypracovat šance.

58:36
    Kapitán Zlína Matula je potrestán za napadení, a jelikož si neodpustil hlučné nadávky a rány hokejkou, dostává ještě osobní trest a jde do kabiny.

59:02
    Hořanský zaváží puk do útočné třetiny.

59:22
    Brněnští vyhazují na zakázané uvolnění a ševci jdou do útočné třetiny v pěti, Haloda zůstává na střídačce.

59:22
    Trenér Brna si ještě vyžádal oddechový čas.

59:22
    Hráči Brna šli na led v pěti, a jelikož sudí už hodil buly, mělo se trestat, nestalo se ale tak.

59:26
    Domácí pálili ihned po buly, po zákroku Jekela je tu další mela.

59:41
    Těsně vedle odkryté klece mířili hosté, je z toho icing.

59:50
    Puk ve střední třetině.

59:57
    Hrazdira mohl jet sám na branku, puk mu ale uskočil.

60:00

Je dobojováno! Tento velký boj nakonec ovládli Brňané, kteří nepustili Zlín ani jednou do vedení a v nervy drásajícím závěru udrželi těsné vedení.

Ode mne je to dnes ze Zlína vše, přeji Vám hezký zbytek večera. (20:38:16)

Jakub Kudláč

Góly a asistencie: 14. Dalajka (Matula, Stuchlík), 54. Matula (Stuchlík, Hrazdira) – 10. Dymáček (Pokorný), 24. Boltvan (Pokorný), 49. Pokorný (Kubeš, Dymáček)

Berani Zlín: Haloda (Čáp) – Andrýsek, Kužílek, Velčovský, Žabčík, Kobylík, Stuchlík, Procházka, Talán – Hořanský, Hlaváč, Haničinec, Dalajka, Karola, Pavlůsek, Vyoral, Gago, Hrazdira, Matula, Hladiš, Werbik.

Rozhodca: Fiedler – Goňa, Wesley