NJ Devils – Edmonton 1:2 (kon.) | Columbus – LA Kings 3:4 (kon.) | Minnesota – Vancouver 5:3 (kon.)
Chicago – Arizona 2:3 (1:2 po s.n.) | San Jose – Calgary 1:4 (kon.)

3. Oliver Okman-Larsson (ARI)0+2

Viděli jsme parádní zápas, ve kterém se mohlo rozhodnout už v prodloužení, nakonec se jely nájezdy, v nich uspěl hostující tým.
    Zde je jedna z fotek situace, která se zkoumala videem.

Antoine VERMETTE - 2:3

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Arizona Coyotes.
    Autorem vítězné branky je ANTOINE VERMETTE.

64:45
    Gól to není, kotouč celým objemem nepřekonal brankovu čáru.

64:45
    Zdá se, že i pro videocentrálu NHL v Torontu je tohle hodně složitá situace. Budou rozhodovat skutečně milimetry.
    Věru zapeklitá situace.

64:45
    Zkoumá se video, zda kotouč po střele Andrewa Shawa překonal celým objemem brankovou čáru.

64:29
    Keith Yandle se dostal do parádní pozice, ale brankář ho parádně vychytal.

63:54

63:27
    Marián Hossa v dobré pozici branku minul.

62:45
    Znovu se situace opakuje. Přesilovku nehrají domácí špatně, ale chybí střelba.

62:20
    Domácí přicházejí o pásmo, hosté střídají.

61:54
    Vyloučen hostující Martin Erat na dvě minuty za hákování.

61:34
    Duncan Keith si vytvořil zajímavou pozici, ale nedokázal ji přesně zakončit.

61:20
    Zatím v prodloužení jsme viděli jednou střelu na branku.

60:01

Oba týmy získávají bod, o ten bonusový se bude hrát v prodloužení, případně v nájezdech.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:45
    Posledních 15 sekund základní hrací doby.

58:50
    Brad Richards to měl na hokejce, mohl rozhodnout tento zápas, ale trefil jen brankáře hostujícího celku.

56:53
    Keith Yandle ani tentokrát svůj tým do vedení nedostal. Času ve třetí třetině mnoho nezbývá.

55:48
    Na druhé straně selhal Louri Korpikoski.

55:40
    Brad Richards v dobré pozici nedokázal být přesný v koncovce.

54:12
    Keith Yandle střelou zápěstím nedokázal prostřelit brankáře Antti Raantu.
    Marián HOSSA - 2:2

52:18
    Chicago právě vstřelilo branku!
    MARIÁN HOSSA vstřelil právě druhou braku v tomto zápase. Obrovská radost domácích fanoušků. Střela z mezikruží znamená vyrovnání na 2:2. Pro Hossu se jedná o 14 branku v letošní sezóně. Asistence: Jonathan Toews.

51:50
    Hraje se spíše ve středním pásmu, šancí respektive střel na branku je momentálně k vidění minimum.

50:21
    Teuvo Teravainen nedokázal mířidla seřídit přesně, puk z jeho hole letěl hodně mimo.

49:43
    Coyotes měli další dobrou střeleckou pozici, byl v ní Sam Gagner, ale trestuhodně minul.

47:21
    Gólman Smith toho mnoho neviděl, i tak stihl zareagovat na rychlou střelu od modré a puk našel ve výstroji.

47:15
    Zakázané uvolnění vrací hru do obranného pásma týmu, který momentálně vede.

46:37
    Hosté v plném počtu. Domácí nedokázali vyrovnat v přesilové hře, kterou měli k dispozici.

46:01
    Chicago hraje přesilovku špatně, nedokáže se stabilně dostat do pásma, absence střelby se rovněž problémem.

44:37
    Oliver Ekman-Larsson vyloučen na dvě minuty za sekání.
    Antoine VERMETTE - 1:2

43:59
    Arizona právě vstřelila branku!
    ANTOINE VERMETTE tečoval střelu od modré, kterou vyslal Oliver Ekman-Larsson. Brankář Raanta neměl nárok na teč reagovat, s tím nemohl nic dělat.Hostující tým otáčí vývoj zápasu, a poprvé v utkání vede. Asistence: Oliver Ekman-Larsson.

42:07
    Niklas Hjalmarsson střelou zápěstím nedokázal překonat brankáře Mika Smitha.

41:15
    Lauri Korpikoski se probojoval do zajímavé šance, ale střela skončila jen mezi betony domácího brankáře.

41:02
    David Moss v dobré pozici pálil nad branku.

40:01

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:45

39:35
    Kojoti se snažili příliš rychle dostat se do útočného pásma, píská se postavení mimo hru.

39:00
    Hraje se poslední minuta hry ve druhé třetině.

38:08
    Oliver Ekman-Larsson nedokázal rychlou střelou zamířit přesně, což je pro jeho tým škoda.

37:45
    Vyloučen Johny Oduya na dvě minuty za krosček.
    Shane Doan - 1:1

37:23
    Hostující tým vyrovnává v přesilové hře. Po přihrávce Ekman-Larssona na Keitha Yandla puk tečoval SHANE DOAN. Brankář Chicaga neměl šanci zareagovat na teč.. Asistence: Keith Yandle, Oliver Ekman-Larsson.

37:05
    Raanta kryje nahození od modré čáry. Hosté vyhráli následné buly, a tak jsou v útočném pásmu.

36:50
    Krüger se dostal do postavení mimo hru. Současně vyloučen domácí Patrick Kane na dvě minuty za nesportovní chování.

35:00
    Sledujeme poměrně rychlý hokej, branka paradoxně pomohla možná více hostům, kteří hrají aktivněji, ale i hra domácího týmu je na úrovni. Střelecky jsou stále aktivnější Blackhawsk 24:17.

33:53
    Bryan Bickell ani Jonathan Toews v dalších šancích neuspěli,nicméně domácí svou převahu dokázali přetavit v gól. Možná by se hodilo dodat: konečně. Protože Arizona směrem do útoku toho moc nevymyslela zatím.
    Marián HOSSA - 1:0

32:44
    Je to tak, máme tady úvodní gól zápasu. Na první pohled úplně běžná situace v obranném pásmu hostů. Jeden z beků měl puk na hokejce, ale obral ho o něj Jonathan Toews, který rychle přihrál na druhou stranu, kde stál volný MARIÁN HOSSA, jehož dobře nastavená hokejka tečovala puk do branky. Asistence: Jonathan Toews.

31:27
    Polovina zápasu je minulostí, branku jsme stále neviděli. Já musím napsat, že vstřelený gól by hře dodal náboj, tempo hry poněkud upadá proti prvnímu dějství.

30:35
    Buly ve středním pásmu, hosté hrají v plném počtu.

30:10
    Přesilová hra se Chicagu nedaří vůbec podle představ, nedostalo se snad ani do jediné střelecké pozice, velmi dobře ubráněné od Arizony.

28:34
    Michael Stone vyloučen na dvě minuty za hákování, Přesilová hra pro domácí tým.

27:57
    Brent Seabrook střelou příklepem našel jen ve středu branky postaveného Smitha.

26:17
    Brandon McMillan nedokázal střelu z otočky umístit přesně mezi tři tyče.

26:06
    Vhazování v obranném pásmu hostů, ti se ale k puku dostali, a tak rychle otáčejí směr hry.

25:33
    Sam Gagner a jeho tvrdá rána končí na zadním mantinelu.

24:20
    Domácí maskovaný muž raději kryje kotouč pod rukavicí, uklidňuje tak hru. Buly před jeho brankou. Oliver Ekman-Larsson stál na konci další akce, která nepřinesla gól.

23:40
    Krüger byl soupeřem celkem nešetrně sestřelen, ale ve hře tento tvrdý chlapík pokračuje dál.

21:25
    Connor Murphy se pro změnu do šance dostal na druhé straně, ale na brankáře Anitti Raantu si nepřišel.

20:44
    Domácí vyhráli úvodní vhazování druhé třetiny, což jim pomohlo dostat se do útočného pásma. Jonathan Toews vyslal na branku soupeře dnes již třetí ránu, neuspěla ani jedna.

20:01

Po první třetině platí bezbrankový stav, poměr střel na branku je 13:9.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:51
    Kaneva střele nebyla přesná, jedná o poslední akci třetiny.

19:00
    Posledních šedesát sekund prvního dějství se začalo odpočítávat.

18:13
    Raanta si po delší dobře připsal zákrok. Proti střele Gagnera zasahoval celkem s přehledem.

17:40
    Ben Smith hostující branku střelou z jízdy minul o nějaký metr, metr a půl.

17:00
    Hrají se poslední tři minuty první třetiny.

15:56
    Domácí hokejisté jsou momentálně lepším týmem, převahu se jim nedaří vyjádřit gólově. Střelecky vedou 12:8..

14:54
    Marcus Krüger byl hodně blízko skórování, v poslední chvíli mu puk uskočil z hole. Zatím asi největší šance tohoto zápasu.

13:07
    Dva střelecké pokusy si vytvořili hostující hráči. Nejprve Brendan Shinnimin neuspěl střelou zápěstím, poté ani Lucas Lessio nedokázal překonat Raantu.

11:47
    Jonathan Toews rychlou střelou zápěstím neuspěl, nicméně získal vhazování v útočném pásmu. Od trenéra si vysloužil pochvalné poplácání po přilbě.

11:27
    Michálek velmi dobře zablokoval střelu protihráče.

10:44
    Hra je přerušena, protože Kojoti se provinili postavením mimo hru.

10:17
    Absolutně nepovedená. Tak by se nejlépe dala charakterizovat právě uplynulá přesilovka Chicaga. Naopak Arizoně by ubráněné oslabení mohlo pomoci, protože ho opravdu odehrála velmi dobře, soupeře nepustila ke střele.

09:14
    Skoro po minutě v oslabení se hosté dostali díky špatné rozehrávce soupeře do šance, ale David Moss střelou zápěstím neskóroval, nicméně ušetřil cenné vteřinky z oslabení.

08:17
    Do několika zajímavých šancí se dostali domácí hokejisté, hosté je zastavili pouze za pomoci faulu, a tak se bude vylučovat. Na trestnou míří Michael Stone na dvě minuty za hru vysokou holí.

06:51
    Teuvo Teravainen to nemyslel vůbec špatně, od mantinelu si sjel pro puk, ale rychlou střelou nespěl. Navíc byl tísněn obránci.

06:16
    Duncan Keith vystřelil v podstatě od modré, trefil beton brankáře Smitha. Ten celkem snadno zasahoval, na střelu viděl, nebyl před ním hráč, který by mohl clonit.

04:56
    Andrew Shaw střelou zápěstím našel jen beton brankáře Arizony, pro kterého je to už pátý zákrok během necelých pěti minut. Hosté na branku vystřelili zatím jen dvakrát.

04:24
    Kotouč přejel všechny čáry, bude se vhazovat v obranném pásmu domácích hokejistů.

03:55
    Blackhawsk do úvodních šancích na skórování poněkud uklidňují hru, začínají pěkně od podlahy, jak se říká. Pokud o rychlé založení končí zakázaným uvolněním.

02:45
    Tobias Rieder se prokličkoval až do střelecké pozice, z dolní hranice kruhu trefil pouze připraveného Raantu.

02:14
    Jonathan Toews stál na konci další akce domácího týmu. Střela zápěstím z bezprostřední blízkosti moc šancí na úspěch neměla.

01:23
    Zakázané uvolnění, to je věc, kterou se provinili hostující hokejisté, a tak se bude vhazovat po levé ruce brankáře Smitha. Následně se celý proces opakuje, protože kotouč na branku Coyotes poslal Bryan Bickell.

00:32
    Slovenský Marián Hossa přijal velmi přesnou přihrávku od kolegy, a tak mířil sám na brankáře Smitha. Hossa zkusil kličku, ale úspěšný v koncovce nebyl. Gólman Arizony při první větší zkoušce uspěl.

00:01
    Úvodní vhazování vyhrávají domácí hokejisté, ozývají se také fanoušci, kteří od první minuty ženou Chicago za vstřelením branky.

00:01

V United Center je všechno připraveno, fanoušci jsou natěšeni, již brzy začne tento zápas.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Domácí odehráli stejný počet zápasů, tedy 53 (33-18-2), získali 68 bodů a v tabulce jsou na deváté pozici. Nejaktivnějším hráčem Chicaga je Patrick Kane, mající na svém kontě 26 branek a 33 přihrávek. Druhý v pořadí je Jonathan Toews (15+27). V brankovišti je opora týmu Corey Crawford.

Hostující tým odehrál 53 zápasů, ve kterých má bilanci 19-27-7, vybojoval 45 bodů a je třetí od konce v tabulce ligy. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Keith Yandle, který vstřelil
    4 góly a na 34 přihrál. Druhý v pořadí je Antoine Vermette (11+22). Jedničkou v brance je Mike Smith.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější hokejový zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům toho nejlepšího hokeje. V tomto zápase NHL proti sobě nastoupí Chicago Blackhawsk a Arizona Coyotes.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 33. Hossa (Toews), 53. Hossa (Toews) – 38. Doan (Yandle, Ekman-Larsson), 44. Vermette (Ekman-Larsson), rozh. náj. Vermette