NJ Devils – Edmonton 1:2 (kon.) | Columbus – LA Kings 3:4 (kon.) | Minnesota – Vancouver 5:3 (kon.)
Chicago – Arizona 2:3 (1:2 po s.n.) | San Jose – Calgary 1:4 (kon.)
New Jersey Devils
1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Edmonton Oilers
cz Utorok 10.02.2015, 01:00 • Prudential Center, Newark • NHL

To je ode mě z tohoto zápasu vše. Na shledanou u dalšího online přenosu. (03:39:04)

3. Patrik Eliáš (NJD) 1+0

Je konec! Ve třetí třetině jsme nakonec gól neviděli a Edmonton nakonec zaslouženě vítězí 2:1. Hosté byli od druhé třetiny jednoznačně lepším týmem a i za příznivého stavu se nadále dostávali do řady gólových příležitostí.

60:00

59:51
    Zajacovi utekl puk. Tohle už si hosté pohlídají!

59:21
    Hosté vyvezli puk z obranného pásma a Purcell těsně minul prázdnou branku!

59:00
    Domácí vyhráli vhazování a drží kotouč v útočném pásmu.

58:35
    Schneider už je na střídačce a domácí zkouší hru bez brankáře! Oilers následně zahrávají icing a trenér New Jersey si bere oddechový čas.

57:55
    Eberle střílel v pádu pouze do plexiskla za brankou.

57:24
    Schneider vyráží tvrdou Schultzovu ránu od modré.

56:40
    Bernierova střela byla zblokována a vzápětí se do samostatného úniku dostal hostující Purcell, který jel úplně sám na Schneidera, ale bekhendová klička mu nevyšla podle jeho představ a jeho zakončení minulo branku.

55:34
    Židlického pokus vyrazil Scrivens betonem k Zubrusovi, který okamžitě dorážel, ale i s dorážkou si hostující gólman poradil.

55:00
    Další zakázané uvolnění Devils.

54:22
    Zakázané uvolnění Ďáblů. Navzdory průběžnému výsledku jsou i v těchto chvílích aktivnější hosté.

53:54
    Klefbom mohl přidat svou druhou branku v zápase, ale Schneider vyrazil jeho střelu ramenem.

52:51
    Hosté stále drží jednobrankové vedení a Devils se dostávají do útoku jen velmi upracovaně. Uvidíme, zda se domácím ještě podaří něco vymyslet.

51:35
    Zakázané uvolnění Edmontonu.

50:47
    O chvíli později pálil přímo Nugent-Hopkins, kterému však přizvedl střelu Greene a puk minul bránu.

50:04
    Nugent-Hopkins nabil na střelu Hendricksovi, jehož sražená střela skončila v ochranné síti.

49:22
    Jágrova formace si teď sice vytvořila tlak v útočném pásmu, jenže stále tomu chybí častější střelba a Devils se pomalu krátí čas na vyrovnání.

48:11
    Havlát přihrával Zubrusovi do mezikruží, ale litevský útočník byl bráněn natěsno a nedostal se do zakončení.

47:40
    Larsson zpomalil přechod Edmontonu přes útočnou modrou a Oilers se nakonec provinili ofsajdem.

46:38
    Vyloučení na obou stranách. Menší trest si odsedí Zubrus s Pakarinenem a hrát se bude čtyři na čtyři.

45:30
    Bernier střílel tak, že spoléhal na teč někoho z hráčů před brankou, ale puk nakonec jen neškodně prolétl.

43:52
    Zajac jel s Havlátem do přečíslení dva na jednoho a nakonec volil střelu, kterou Scrivens vyrazil.

43:22
    Fraser trefil ve vzduchu kotouč, ale zblízka minul Schneiderovu branku.

42:38
    Zubrus nabil na střelu Jágrovi, který vypálil z první, ale Ference zblokoval jeho pokus.

42:11
    Nyní však nebezpečně pálil Jágr a Devils nadále zůstávají v útoku.

41:35
    Hra se přesouvá z jedné strany na druhou a zatím nejsou k vidění žádné střelecké pokusy.

40:01

Druhá třetina je za námi. Herní převaha se oproti první části přesunula na stranu hostů, kteří jasně přestříleli svého soupeře a dočkali se i zasloužené branky, když se ve 33. minutě prosadil Jakupov. Po čtyřiceti minutách tedy vedou hostující Oilers v Prudential Center 2:1. Třetí třetina začne přibližně ve 2:55.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:51
    Hosté si ještě vytvořili tlak v útočném pásmu, ale Devils nyní vyhodili kotouč a zdá se, že ve druhé třetině už se nic nestane.

39:00
    Začíná poslední minuta druhé třetiny.

38:15
    Jágrova střela byla zblokována obranou Oilers. O chvíli později se do útoku vydal Tootoo, který se protáhl s pukem podél levého mantinelu a následně si najel před branku, kde se neúspěšně snažil procpat puk mezi Scrivensovy betony.

36:53
    Edmonton se bez větších potíží ubránil. Ference je zpátky na ledě.

36:15
    Gomez se chtěl dostat individuálně do střelecké pozice, jenže přišel o puk a Oilers se opět osvobodili.

35:24
    Židlický nabyl Zajacovi, který chtěl vypálit z první, jenže netrefil kotouč. Hosté se následně dostali k puku.

34:53
    Andrew Ference dostává dvě minuty za držení a následovat bude první přesilovka pro Devils.

34:21
    Jágr přihrál Eliášovi, který se vyhýbal kličkou Ferenceovi, jenže poté už nedosáhl na kotouč a nemohl zakončit.
    Nail JAKUPOV - 1:2

32:45
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Hosté si vytvořili přesilovkový tlak a po několika neúspěšných ranách se dočkali gólu! Eberle přihrál z levého kruhu do pravého NAILU JAKUPOVI, který trefil z první prostor nad Schneiderovým betonem. Asistence: Jordan Eberle, Jeff Petry.

31:30
    Za zdržování si jde odsedět dvě minuty domácí Larsson. Třetí přesilovka pro Oilers.

29:47
    Henrique vypálil mimo, ale střela se nepříjemně odrazila od zadního mantinelu přímo ke Scrivensovi, který si málem srazil puk do vlastní branky.

29:15
    Eliáš přihrál do střelecké pozice Havlátovi, který vypálil mimo.

28:20
    Kotouč byl sražen mimo hrací plochu a následuje komerční přestávka.

26:51
    K vidění teď byla řada soubojů o puk v rohu kluziště a to postupně na obou stranách.

25:31
    Royova střela rozezvučela tyč Schneiderovy branky. Hosté vedou ve druhé třetině na střely 8:0 a jsou hodně aktivní směrem dopředu.

23:40
    Larsson je zpátky na ledě. Edmonton nevyužil ani svou druhou přesilovku v zápase.

22:47
    Devils vyvážejí puk z obranného pásma.

22:35
    Schneider musel dvakrát zasahovat a nyní přerušuje hru podržením kotouče.

21:40
    Larsson tvrdě narazil Eberleho na mantinel a jde si za to odsedět dvě minuty na trestné. Přesilovka pro Edmonton.

20:54
    Do šance se nejprve dostal Purcell, který trefil jen Schneiderovy betony a následně měl velkou příležitost Schultz, který se snažil trefit puk ve vzduchu před poloodkrytou brankou, jenže promáchl.

20:01

První třetina je za námi. Devils byli aktivnějším týmem na ledě a v 6. minutě se zásluhou Patrika Eliáše dostali do vedení, ale hostům se povedlo v poslední minutě první části vyrovnat, takže je stav po dvaceti minutách nerozhodný 1:1. Druhá třetina začne přibližně ve 2:05.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00
    Oscar KLEFBOM - 1:1

19:24
    Jenže první formace hostů teď předvedla dobré střídání a v poslední minutě první třetiny je srovnáno! Eberle přihrál od zadního mantinelu OSCARU KLEFBOMOVI, který si najel do volného prostoru v levém kruhu, odkud pohotovou ranou překonal Schneidera. Asistence: Jordan Eberle, Teddy Purcell.

18:40
    Hendricks se dostal s kotouče do středního pásma, kde jen odevzdal puk, aby Edmonton mohl vystřídat. Devils mají jednoznačně více ze hry.

17:48
    Jágr vypálil jen těsně vedle. Jeho formace nadále zůstává v útočném pásmu.

17:21
    Petry si najel do mezikruží pro kotouč, který se neúspěšně snažil procpat za Schneidera.

16:33
    Henrique nejprve tečoval střelu od modré čáry, která však minula branku a o chvíli později nabil na střelu Bernierovi, jenže ten trefil pouze dolní oblouk branky.

15:57
    Vhazování vyhráli domácí, kteří se brzy vrátili do útočného pásma, kde zkusil pálit Bernier, jenže jeho střela byla zblokována.

15:33
    Židlického přihrávka mířila do ofsajdu, takže se bude vhazovat ve středním pásmu.

14:20
    Cammalleri vystihl rozehrávku Edmontonu a dostal se ke střele, kterou Scrivens vyrazil ramenem.

13:15
    Kotouč skončil na střídačce domácího týmu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

11:54
    Střílet teď mohl Eberle, který však v dobré pozici netrefil kotouč.

11:19
    Židlický se vrací na led. Devils jsou kompletní.

11:02
    Cammalleri se zmocnil pokud a opět osvobodil domácí celek výhozem přes všechny čáry.

10:23
    Domácí se osvobozují dlouhým výhozem kotouče.

10:00
    Eberle se dostal ke střele a mířil Schneiderovi mezi betony, ale brankář Devils včas zareagoval.

09:19
    Přesilovka pro hosty. Za hrubost si dvě minuty odsedí Marek Židlický.

09:02
    Nugent-Hopkins se dostal ke střele, kterou musel Schneider likvidovat až nadvakrát. Ve stejnou chvíli už ležel ve středu kluziště Jakupov, který se nepříjemně srazil s Bernierem. Otřesený útočník Oilers nakonec po chvíli odjel na střídačku.

08:41
    Klefbom (EDM) zkusil vypálit od modré, ale jeho střela trefila jen mantinel za Schneiderovou brankou.

07:25
    Hendricks zkusil bekhendem prověřit Schneidera, ale střela nebyla příliš nebezpečná. Domácí brankář raději přidržel kotouč a následuje první komerční pauza.
    Patrik ELIÁŠ - 1:0

05:47
    Devils právě vstřelili branku!
    Česká spolupráce zařizuje úvodní branku Devils! Martin Havlát vybojoval puk v rohu kluziště, odkud nabruslil do mezikruží a následně přihrál doprava PATRIKU ELIÁŠOVI, který prostřelil Scrivense ranou na bližší tyč. Asistence: Martin Havlát.

05:05

04:45
    Ference (EDM) zkusil vypálit od modré, ale jeho pokus minul branku.

04:09
    Ofsajd Edmontonu. Hra je vykázána do středního pásma.

03:21
    Oba týmy se sice jsou schopny dostat s pukem do útočného pásma, ale tam se jim zatím příliš nedaří. Puk se většinu času nachází blízko mantinelu.

01:29
    Zajac zavezl puk do útočného pásma, kde našel v mezikruží Havláta, který v dobré pozici trefil jen připraveného Scrivense.

00:50
    Do útoku se dostali první hosté, kteří však většinu času v útočné třetině jen naháněli puk po mantinelech a kotouč se nakonec odrazil k Schneiderovi, který přerušuje hru.

00:01

Před začátkem zápasu je vzdávána pocta Patriku Eliášovi, který je v organizaci Devils již od roku 1995 a nedávno si v dresu New Jersey připsal svůj 400. gól v NHL.

New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene, Larsson, Merrill, Židlický, Harrold, Fraser – Zubrus, Cammalleri, Jágr – Eliáš, Zajac, Havlát – Henrique, Gomez, Bernier – Ruutu, Josefson, Tootoo

Edmonton Oilers: Scrivens (Fasth) – Ference, Petry, Klefbom, Schultz, Marinčin, Fayne – Purcell, Nugent-Hopkins, Eberle – Fraser, Roy, Jakupov – Gazdic, Lander, Pakarinen – Hendricks, Gordon, Klinkhammer

Rozhodčí: Kyle Rehman, Paul Devorski – Mark Shewchyk, Michel Cormier.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Zdravím všechny příznivce NHL! Nejlepší hokejová liga světa nám dnes od 01:00 SEČ nabídne souboj New Jersey Devils – Edmonton Oilers. Na straně domácího týmu bude k vidění kvarteto český hráčů: Jaromír Jágr, Patrik Eliáš, Marek Židlický a Martin Havlát. Ďáblové v poslední době celkem popadli dech a začali o něco snižovat ztrátu na pozice zaručující boje o Stanley Cup. Sérii šesti zápasů s bodovým ziskem však ukončil v minulém zápase Montreal, který doma porazil New Jersey jasně 6:2. Ďáblové v tuto chvíli ztrácí na osmé místo v konferenci dvanáct bodů, což rozhodně není snadná pozice. Proti beznadějně poslednímu týmu Západní konference se tedy Devils budou muset předvést a získat "povinné" dva body do tabulky. Podaří se jim to?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Martin Švejkar

Góly a asistencie: 6. Eliáš (Havlát) – 20. Klefbom (Eberle, Purcell), 33. Jakupov (Eberle, Petry)

Rozhodca: Kyle Rehman, Paul Devorski – Mark Shewchyk, Michel Cormier