Buffalo – St. Louis 0:3 (kon.) | Philadelphia – NY Islanders 2:3 (1:2 po s.n.) | Ottawa – Washington 1:2 (kon.)
Florida – LA Kings 3:2 (kon.) | Nashville – Anaheim 2:5 (kon.) | Dallas – Tampa Bay 3:5 (kon.)
Arizona – Carolina 1:2 (0:1 po s.n.) | Colorado – Detroit 0:3 (kon.) | Vancouver – San Jose 1:5 (kon.)
po s.n. (1:2)
Philadelphia Flyers
2:3 (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0)
New York Islanders
cz Piatok 06.02.2015, 01:10 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Krásné páteční ráno vám při sledování kanadsko-americké NHL přeje Miroslav Vozdecký. Dnes je na programu utkání mezi týmy z Metropolitní divize New Yorkem Islanders a Philadelphií Flyers. Úvodní vhazování je ve Wells Fargo Center naplánované na 1:00.

Newyorským Islanders patří po padesáti odehraných zápasech pátá příčka ve Východní konferenci. Svěřenci trenéra Jacka Capuana dosud získali pětašedesát bodů za dvaatřicet vítězství (z toho jedenáct v prodloužení) a osmnáct porážek (z toho jedna v prodloužení).

28. 1. 2015 NY Islanders – NY Rangers 4:1

Borcům z Pensylvánie se po jednapadesáti odehraných utkáních nachází na desátém místě Východní konference s celkem jednapadesáti body. Dosud tým, který s kapitánským céčkem vede Claude Giroux, získal jednapadesát bodů za dvaadvacet výher (z toho sedm v prodloužení) a devětadvacet porážek (z toho sedm v prodloužení).

1. Jakub VORÁČEK (17+41)
    2. Claude GIROUX (16+36)
    3. Mark STREIT (17+26)

1. 2. 2015 Philadelphia – Toronto 1:0
    30. 1. 2015 Philadelphia – Winnipeg 5:2
    28. 1. 2015 Philadelphia – Phoenix 4:3 (PP)
    21. 1. 2015 Philadelphia – Pittsburgh 3:2 (PP)

Poslední vzájemné zápasy
    19. 1. 2015 NY Islanders – Philadelphia 7:4
    25. 11. 2014 NY Islanders – Philadelphia 1:0 (PP)
    20. 1. 2014 NY Islanders – Philadelphia 4:3 (PP)
    19. 1. 2014 Philadelphia – NY Islanders 6:4

Československá stopa v utkání:

- brankář Jaroslav HALÁK 37 odchytaných zápas, 2,44 obdržených gólů na zápas, 91,1% úspěšnost zákroků
    - obránce Lubomír VIŠŇOVSKÝ (4+8)

Philadephia Flyers
    - útočník Jakub VORÁČEK (17+41)

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Philadelphia Flyers: Mason (Emery) – N. Schultz, Streit, Del Zotto, L. Schenn, Grossmann, MacDonald – B. Schenn, Giroux, Voráček – White, Laughton, Simmonds – Umberger, Couturier, Read – VandeVelde, Bellemare, Lecavalier

New York Islanders: Halák (Johnson) – de Haan, Hamonic, Leddy, Boychuk, Hickey, Strait – Grabner, Nelson, Kuljomin – Lee, Tavares, Bailey – Grabovskij, Nielsen, Strome – Martin, Cizikas, Clutterbuck

Rozhodčí: Martell, Pollock – MacPherson, Murphy.
    Wells Fargo Center, ve kterém dnes domácí Philadelphia Flyers vyzve New York Islanders.

00:01

00:32
    Hosté začali zápas hodně zostra, MacDonald dobře zasáhl před svou brankou a pomohl tak Masonovi.

02:11
    Máme za sebou první bitku v zápase, domácí White a hostující Martin. Oba dostávají pětiminutové osobní tresty.

02:40
    Hickey vybojoval puk a vysílá odpředu Cizikase.

02:49
    Vhazování po levici Masona, úspěšnější domácí.

03:06
    Bailey zkouší z pravé strany pozornost Masona, ten vyráží.

03:29
    Od modré nahazuje puk na branku Philadelphie Bailey, Mason chytá.

03:50
    Utkání je od úvodního hvizdu hodně nervózní, icing Islanders.

05:43
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Lecavalier "udělal" tento gól, na modré získal puk, nabruslil si za branku Islanders, počkal si na vhodný okamžik, pak přihrál před branku na hůl NICKA SCHULTZE, který z mezikruží dokázal překonat Haláka. Asistence: Vincent Lecavalier.
    Nick SCHULTZ - 1:0

06:20
    Domácí tedy vedou, jak na to zareagují hosté?

06:48
    Lecavalier nyní sám před Halákem, znovu parádní hra Flyers, ale Halák uspěl!

07:45
    Giroux prodlužuje do útočného pásma, tam však za brankou neuspěl Jakub Voráček v souboji s bránícím Hickeyem.

09:20
    Islanders se usazují v útočném pásmu.

09:30
    Bailey se těsně před Masonem snažil uspět bekhendem, úspěšnější domácí gólman.

10:13
    Laughton to také zkouší bekhendem, tentokrát z otočky, Halák vyráží.

10:29
    Icing Philadelphie, vhazovat se bude po levici Masona.

10:35
    Grabovskij po vyhraném vhazování objel bleskově branku a zkusil překonat Masona, ten si prostor u své pravé tyčky pohlídal. Hra přerušena, následuje komerční přestávka.

11:22
    Vhazování ve středním pásmu, vyhrávají domácí.

11:40
    Voráček ale nakonec musel ještě o puk zabojovat.

12:00
    Voráček krásně ustál souboj s obránci Islander, pak přesně umístěnou bekhendovou přihrávkou vybízí Del Zotta, ten pálí z pravé strany, ovšem trefuje jen hokejku bránícího hráče.

13:25
    Grabovskij znovu po ledě doslova létá, nyní spěchá za nahozeným pukem za branku Flyers.

13:41
    Hráli ale domácí, jejich postup zastavil odpískaný ofsajd na modré.

14:38
    Mason ukryl puk v lapačce, po střele Baileyho z mezikruží, skvělý zákrok.

15:54
    Islanders se nyní drží v útočném pásmu.

16:13
    Akce Flyers končí ve středním pásmu, v lepším případě nahozením puku do útočné třetiny.

17:09
    White se uvolnil za brankou Islanders a dostal se před Haláka, ten včas zakročil.

18:15
    Halák nyní úspěšně čelil hned několika pokusům domácích.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:30
    Flyers v útočném pásmu, Couturier dokázal proniknout po levé straně.

19:46
    Ale hosté "otáčí" a dostávají se do útočného pásma.

19:55
    Icing Flyers, vhazovat se tak bude pět vteřin před koncem první třetině po pravici Masona.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Nick Schultz se mohl společně se svými spoluhráči radovat v rohu kluziště z gólu a Philadelphia vede jeho zásluhou po první třetině nad Islanders 1:0.

V první třetině se již nic nestane, Letci vedou nad Ostrovany 1:0, když zatím jediný gól vstřelil domácí Schultz, po skvělé akci Lecavaliera. Islanders i dnes hrají velmi dobrý hokej a rozhodně není, s ohledem na další průběh zápasu, nic ztraceno!

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

Philadelphia Flyers: 6

New York Islanders: 11

Další třetina začne přibližně v 2:05.

20:01

21:07
    Umberger vlétl do souboje za brankou Islanders, Leddy uspěl.

21:41
    Domácí Mark Streit je prvním vyloučeným hráčem v zápase, hosté si zahrají přesilovou hru.

22:02
    Islanders od úvodních vteřin v útočném pásmu, pomohlo vyhrané vhazování.

22:44
    Puk opouští třetinu Flyers a domácí spěchají na střídačku.

23:16
    Strome přihrává na pravou stranu, kde si střeleckou pozici připravuje Grabovskij, mezitím se ale stihl Mason přemístit a poté i zachytit puk.

23:30
    Puk opět míří ze třetiny Flyers.

23:41

24:05
    Leddy si řekl o přihrávku v mezikruží, dostal puk a střílí, jenže branku z dobré pozice netrefuje!

25:35
    Ve druhé třetině stále lepší Islanders, kterým pomohla přesilová hra.

25:55
    Zakázané uvolnění Islanders, hra se stěhuje před Haláka.

26:19
    Tentokrát mizí puk v hledišti, prostor pro reklamní přestávku.

27:15
    Puk ve středním pásmu, nakonec končí na hokejkách domácích hráčů.

28:05
    Flyers v útočném pásmu, ale Grossmann přihrává nepřesně na Girouxe, ten tak nemohl okamžitě vystřelit, tím celá útočná snaha Flyers končí.

28:32
    Nyní již dostává Giroux přesný pas od Jakuba Voráčka, do dráhy puku tam ale vložil ještě hůl Leddy, puk tak končí za brankou Haláka.

29:14
    Strome pálí z levé strany, od mantinelu, ale netrefuje branku.

29:36
    To Grabovskij již pálí přesně, Mason chytá a přerušuje hru.

30:50
    Jsme již ve druhé polovině utkání, puk míří ze třetiny Flyers, ale pouze za cenu zakázaného uvolnění.

30:54
    Oddechový čas pro domácí.

31:19
    Halák vyráží střelu VandeVeldeho, z pravé strany.

31:23
    Komerční přestávka.

31:38
    CHRIS VANDE VELDE se prosazuje střelou z pravého kruhu pro vhazování, když před ním obránce Hamonic docela zajímavě odcouval a nechal mu tak hodně času a prostoru na zamíření, Halák byl proti dobře umístěné střele bez šance. Asistence: Vincent Lecavalier a Andrew MacDonald.
    Chris Vande VELDE - 2:0

32:30
    Paradoxně padl gól do sítě Islanders, kterým zatím patřil průběh druhé třetiny.

34:11
    Vhazování po pravici Masona, domácí úspěšnější a dostávají puk ze třetiny.

35:07
    Boychuk nyní svádí souboj sám se sebou poté, co ho zasáhl puk. To bylo přímo z boku na kotník.

35:07
    Boychuk odjíždí z ledu pouze s pomocí de Haana a lékaře týmu a míří do kabin, to není příjemné pro lavičku Islanders.

36:48
    Islanders právě vstřelili branku!
    Chyba v obraně Philadelphie, kdy Schenn nedokázal vyhodit puk ze třetiny, ten se dostal na hůl MICHAJLA GRABOVSKÉHO, který parádní střelou z levého kruhu pro vhazování překonává Masona. Bez asistence.
    Michajl GRABOVSKIJ - 2:1

36:58
    Na druhé straně čelil těžké střele Halák, vypadá to, že dostal do masky.

36:58
    Po střela Reada zůstal puk kdesi v masce nebo někde pod ni, to nebylo vůbec příjemné pro slovenského gólmana ve službách Islanders.

37:38
    Islanders v útočném pásmu, ale u puku jsou domácí.

37:53
    A pozor, u branky Flyers se strhla menší šarvátka, do níž se zapojil i gólman Mason.

37:53
    Vypadá to, že se ale nebude vylučovat, rozhodčím se podařilo bleskově situaci zvládnout, vhazování po levici Masona.

38:32
    Voráček ještě protlačil puk do útočného pásma, ale jeho spoluhráči střídají.

38:47
    No vida a je srovnáno! Domácí se po vystřídání ještě nestačili zformovat, Del Zotto nebyl před brankou tak důrazný, nechal CALA CLUTTERBUCKA zakončit z bezprostřední blízkosti, Mason bez šance. Asistence: Brock Nelson a Thomas Hickey.
    Cal CLUTTERBUCK - 2:2

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:25
    Halák nyní skvělý proti dorážce B. Schenna!

39:46
    Ofsajd Umbergera na útočné modré.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Ve druhé dvacetiminutovce dokázali hosté smazat již dvoubrankové vedení Philadelphie, nutno dodat, že zaslouženě, druhá třetina totiž patřila hostům. Domácí často chybovali ve vlastní třetině, při bránění útočných akcí soupeře a z toho pramenily šance a nebezpečné střely soupeře.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

Philadelphia Flyers: 5

Další třetina začne přibližně v 3:03.
    Před bránou Jaroslava Haláka byl velký závar, jeho svatyně ale odolala a Islanders dokázali dvěmi slepenými góly vyrovnat na 2:2.

40:01

41:01
    Vhazování po levici Haláka, úspěšnější domácí.

41:38
    Zaznamenáváme zpět na ledě Boychuka, kterého v průběhu druhé třetiny bolestivě zasáhl puk do kotníku.

42:27
    Souboj domácího Streita s Hickeyem za branou Flyers.

42:30
    Tavares dostává dvouminutový trest za sekání, přesilová hra pro Philadelphii.

43:05
    Puk míří ze třetiny Islanders.

43:14
    Jakub Voráček zavezl po pravé straně, Flyers v útočném pásmu.

43:38
    Simmonds nyní nepochopitelně prováhal a nechal si sebrat puk na levé straně.

44:14
    Lecavalier pálí z voleje, z pravé strany, ale střela mu "nesedla".

44:30

45:00
    Islanders mají v celkovém součtu o deset více střel, než domácí – 23:13.

45:31
    Leddy bekhendem vyhazuje puk ze třetiny, ten míří k brance Flyers.

45:47
    Po střele Stromeho chytá Mason, puk má ve své lapačce.

46:05
    Jakub Voráček nyní vybojoval svým důrazem puk, pak ale pálí nepřesně od modré Streit a Flyers přicházejí o útočné pásmo.

46:39

47:48
    Boychuk napálil puk do útočného pásma, ale tam hrají pouze domácí.

47:58
    Nakonec musí po střele Simmondse zasahovat Halák, který raději přerušuje hru.

49:19
    Puk mají na hokejkách hosté, kteří ale kombinují pouze ve středním pásmu.

50:35
    Mason měl nyní plné ruce a nohy práce, hosté se snažili na hranici brankoviště dostat puk do branky, konkrétně Lee, ale puk zůstal před brankovou čárou.

51:15
    Clutterbuck v dobré pozici, pálí z voleje, z mezikruží, ale skvělý Mason vyráží.

51:50
    Letci pouze vyhazují ze své třetiny, aby mohli alespoň prostřídat.

53:10
    Streit pálí od modré, puk byl ale zblokován pouze do rohu.

53:30
    Domácí rozehrávají zpoza vlastní branky, oba týmy střídají.

53:50
    Do zakončení se dostávají hosté, konkrétně Hamonic, jehož střelu Mason chytá a přerušuje hru.

54:33
    Simmonds dnes nehraje dobrý zápas, nyní opět zaváhal, tentokrát nikoliv před brankou soupeře, ale ve své třetině.

54:55
    Islanders tak i po vystřídání zůstávají ve třetině Flyers.

55:05
    Domácí pouze vyhazují na zakázané uvolnění.

56:35
    Elitní formace Flyers v útočném pásmu.

56:59
    Oba týmy ale jako by zapomněly střílet, sledujeme sice akce v útočné třetině, kde se vše ale odehrává pouze u mantinelu.

57:32
    Čím dál reálnějších obrysů nabírá možné prodloužení tohoto zápasu.

58:10
    Hosté pouze vyhazují puk ze třetiny, není to icing.

58:30
    Del Zottovi se nepodařilo nahodit do útočného pásma.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

59:25
    Mason zastavuje puk za vlastní brankou, domácí rozehrávají.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Ne, ani šedesát minut nerozhodlo o vítězi, je jasné, že se bude prodlužovat. Pokud ani pak nepadne gól, čekají nás atraktivní nájezdy.