Bayern – Schalke 1:1 (kon.) | Mönchengladbach – Freiburg 1:0 (kon.) | Hannover – Mainz 1:1 (kon.)
Frankfurt – Wolfsburg 1:1 (kon.)
Hannover 96
1:1 (1:0)
1. FSV Mainz 05
Utorok 03.02.2015, 20:00 • HDI-Arena (Hannover) • Nemecká Bundesliga

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:00.

Vítam Vás pri sledovaní futbalového zápasu nemeckej Bundesligy medzi Hannoverom 96 a 1.FSV Mainz 05.

Hannover 96

Domácim sa v doterajšom priebehu sezóny darí pomerne dobre, a tak ,,plávajú,, v pokojných stredných vodách nemeckej najvyššej súťaže. V 18 zápasoch získali 24 bodov, a to im stačí na ôsme miesto. Hannover začal sezónu veľmi dobre, ale od 7.11.2014 vyhral iba raz, a to v 16. kole proti Augsburgu, ktorý zdolal 2-0. Inak sú to len prehry a remízy, a inak tomu nebolo ani v poslednom zápase na pôde Schalke 04, v ktorom sa zrodila tesná výhra Schalke 1-0.

1.FSV Mainz 05

Hostia z Mainzu sú na tom o niečo horšie ako ich dnešný súper. V tabuľke nemeckej Bundesligy sú na 11. mieste so ziskom 21 bodov. Nie je to zlý výsledok, kedže mužstvo Mainzu nemá veľké ciele a už to, že sa nepohybuje v zostupovom pásme je úspech. V posledných piatich zápasoch si Mainz pripísal 5 bodov, a to za jednu výhru a dve remízy. Práve výhra prišla v poslednom kole proti SC Paderborn a bola to naozaj paráda, kedže Mainz zvíťazil na svojom štadióne vysoko 5-0.

Dnešný zápas sa odohrá na štadióne HDI Arena v Hannoveri, ktorý má kapacitu 49 000 divákov.

Hannover 96: R.Zieler- H.Sakai, S.Sané, Ch.Schulz, Marcelo, M.Albornoz, M.Schmiedebach, L.Stindl, H.Kioyotake, Joselu, J.Briand

Náhradníci: R.Almer, J.Pereira, Ch.Pander, C.Gulselam, L.Bittencourt, M.Hirsch, A.Sobiech

1. FSV Mainz 05: L.Karius- G.Jara, P.Bengtsson, S.Bell, D.Brosinski, J.Geis, Y.Malli, J.Baumgartlinger, P.Blasis, Ch.Clemens, S.Allagui

Náhradníci: S.Kapino, J.Diaz, N.Bungert, J.Koo, Jairo, E.Soto, N.Castillo

Rozhodca: Thorsten Kinhöfer- Ch.Fischer, F.Assmuth.

Hráči oboch tímov už prichádzajú na hraciu plochu. O malú chvíľu sa začne zápas nemeckej Bundesligy medzi Hannoverom 96 a 1. FSV Mainz 05.

1

1
    Máme za sebou úvodný výkop dnešného zápasu. Domáci nastúpili v červených dresoch, hostia z Mainzu v bielych a hneď v úvode sledujeme rohový kop hostí.

2
    Z rohového kopu nič nebolo a loptu už získali domáci. Tí ale taktiež v útoku nič nevymysleli. Brankár hostí Karius vykopáva loptu dopredu na svojich spoluhráčov.

3
    Pri lopte sú domáci a na vlastnej polovici sa snažia založiť novú akciu. Hráči Mainzu ich však dobre napádajú.

4
    Je tu prvý faul zápasu a priamy kop pre hostí. Tí to ale nevymysleli najlepšie a prakticky odovzdali loptu Hannoveru.

5
    Obrovská šanca domácich. Stindl sa ocitol s loptou v 16ke Mainzu a proti nemu stál už iba brankár hostí, a práve ten mu nedovolil skórovať. Skvelý zákrok Kariusa.

6
    Po tejto veľkej šanci sa ešte lopta odrazila k hráčom Hannoveru a bol z toho rohový kop, lenže z toho sa žiadna šanca nezrodila. Domáci sú na začiatku zápasu aktívnejším tímom.

7
    Loptu už majú hostia a pomalou rozohrávkou na vlastnej polovici zakladajú novú akciu.

9
    Hostia prakticky nepretržite s loptou na kopačkách ale pred 16kou domáceho tímu je to prehustené.

10
    Joselu fauloval a je z toho priamy kop pre hostí. Tí prebrali iniciatívu ale do šance sa zatiaľ nedostali.

11
    Ľahkú loptu chytil brankár domáceho tímu Zieler a následne ju posúva svojim spoluhráčom. Pokojný úvod zápasu ak neberieme do úvahy jednu veľkú šancu domácich.

12
    O loptu sa bojovalo pred 16kou Mainzu a končí to útočným faulom domáceho tímu.

13
    Po dlhšej odmlke sa k lopte dostali domáci a aj oni ju chcú podržať čo najdlhšie a tak si ju pomaličky prihrávajú na vlastnej polovici.

14
    HDI Arena dnes nie je plná ale návšteva je solídna vzhľadom na ,,renomé,, dnešného súpera. Loptu majú domáci a na vlastnej polovici začínajú novú akciu.

15
    Joselu a Jara v súboji pri postrannej čiare, a celá akcia domácich končí rohovým kopom.

16
    Hostia bez väčších problémov odolali a zo svojej 16ky odkopli centrovanú loptu. Zápas po úvodnej veľkej šanci stratil tempo, hra je kúskovaná a celkovo bez nápadu na oboch stranách.

17
    Ofsajd domáceho tímu znamená ďalšie prerušenie hry.

18
    Brankár Hannoveru Zieler skúsil pekný center na útočníkov svojho tímu, ale obrana Mainzu si stráži každú voľnú cestičku do vlastnej 16ky.

19
    Briand vybojoval loptu v strede ihriska pre svoj tím a domáci tak môžu skúsiť ďalšiu akciu.

20
    Po dlhšom čase si zahral brankár hostí ale bola to len taká jemnučká strela resp. center do 16ky. Domáci sa ale javia aktívnejšie.

21
    Sakai centroval na Brianda ale tomu sa strela bez prípravy nepodarila. Karius odkopáva od svojej brány.

22
    Lopta je v sieti, ale gól nemôže platiť kvôli signalizovanému ofsajdu. Bola to síce rýchla akcia ale postavenie mimo hry bolo evidentné.

23
    Ďalšia pekná šanca domácich, tento krát vysunutie útočníka domáceho tímu za obranu Mainzu a znova odpískaný ofsajd.

24
    Sme približne v polovici prvého polčasu a môžeme konštatovať, že dnešný zápas rozhodne nie je šláger kola. Hra je pomalá bez väčších šancí a zatiaľ aj bez gólov.

25
    Hostia sa po dlhšom čase dostali k lopte a neskúšali to najhoršie, lenže Malli zahral v 16ke domáceho tímu rukou a tak rozhodca hru prerušil.

26
    Hannover dal gól! Je tu prvý gól stretnutia. Zaznamenáva ho JIMMY BRIAND po strele z hranice 16ky k ľavej žrdi. Po rohovom kope loptu brankár hostí vyboxoval priamo na nohu Brianda, ktorý skúsil strelu bez prípravy a tá znamená úvodný gól.
    Jimmy BRIAND - 1:0

28
    Loptu majú znova domáci a nabudení úvodným gólom skúšajú pridať aj ďalšie.

29
    Menší faul domácich znamená priamy kop pre Mainz na vlastnej polovici. Tak hostia musia jednoznačne pridať ak chcú dnes pomýšľať na bodový zisk.

30
    Faul Mainzu znamená priamy kop pre domácich. Tí ho ale zahrali ,,defenzívne,, na vlastnú polovicu.

31
    Po úvodnom góle znova opadlo tempo hry a aj keď sú hostia aktívnejší ako pred gólom rozhodne nevidíme žiadne futbalové predstavenie.

32
    De Blasis sa dostal do dobrej šance. Hostia zaútočili po pravej strane a po prihrávke do 16ky Hannoveru išiel do sklzu práve De Blasis, ktorý v páde mieril tesne vedľa domácej brány.

33
    Pri lopte sú domáci, ale hostia si svoju polovicu strážia. Napádajú dosť vysoko a hra sa odohráva v strede ihriska.

34
    Malli pekne potiahol loptu až na polovicu Hannoveru ale potom prihral na opačnú stranu ihriska a to zabrzdilo celú akciu. Následne skúsil Clemens strelu z veľkej diaľky ale Zieler s tým nemal najmenší problém.

35
    Mainz sa snaží vyrovnať ale nevie nič vymyslieť. Ich akcie sú dosť čitateľné a domáci obrancovia presne vedia kam skočiť aby odzbrojili hráčov Mainzu.

36
    Pekná akcia Hannoveru. Sakai prihrával prudkú loptu do 16ky Mainzu a Joselu v sklze mieril vedľa brány.

38
    Schmiedebach fauloval a to znamená priamy kop pre hostí. Lopta síce smerovala do 16ky Hannoveru ale iba presne na hlavu domácich obrancov.

39
    Joselu ostáva ležať na trávniku. Vyzerá otrasene ale zatiaľ ťažko povedať čo sa stalo.

40
    Tak útočník Hannoveru je už na nohách a hra pokračuje ďalej. Pri lopte sú domáci, konkrétne Sakai.

41
    Posledných 5 minút ostáva do konca prvého polčasu. Domáci hrozia peknými centrami do 16ky Mainzu.

42
    Stále lopta na domácich kopačkách. Nie je to rýchly futbal z jednej strany na druhú ale tempo postupne graduje a v druhom polčase sa možno dočkáme krajšieho futbalu.

43
    Oba tímy ako by sa už videli v šatniach a je to naozaj ospalý futbal. Akurát Joselu fauloval nepochopiteľne hráča Mainzu pri rozohrávke a to vyvolalo menší rozruch na tribúnach.

44
    Tak predsa sa hostia dostali do šance. Geis ale nenamieril presne a lopta končí vedľa brány.

45
    Prebieha posledná minúta prvého polčasu. Loptu majú hostia a ešte skúšajú nakopávať loptu na polovicu Hannoveru.

45

Hlavný rozhodca nenadstavil ani sekundu a tak je tu koniec prvého polčasu. Domáci ho vyhrali 1-0 po góle Brianda v 26. minúte. Nie je to najkrajší futbal, hrá sa v dosť pomalom tempe a ťažko hodnotiť, ktorý tím mal viac z hry. Domáci boli zrejme o kúsok lepší ako hostia a tak zaslúžene vyhrávajú. Uvidíme čo nám prinesie druhý polčas, ktorý začne už o 15 minút.

46

46
    V Hannoveri sa začal druhý polčas. Úvodný výkop mali domáci, ktorí aj majú loptu a idú dopredu.

47
    Domáci v útoku veľa nevymysleli a tak si loptu zobrali hráči Mainzu a je z toho rohový kop.

48
    Po rohovom kope zakončil Jara ale veľmi nepresne. Hostia sú ale znova pri lopte a idú dopredu.

49
    Ďalšia možnosť hostí sa končí ofsajdom a tak môžu skúsiť šťastie v útoku domáci. Tí vyhrávajú 1-0 a tak môžu byť o niečo pokojnejší.

50
    Joselu dostal do 16ky Mainzu pekný center a jeho pokus bol zblokovaný a tak nasleduje rohový kop.

50
    Brosinski fauloval a bude sa kopať priamy kop. Tak domáci sa usadili na polovici Mainzu.

51
    Hostia získali loptu len na malú chvíľu a nedokázali sa presadiť. Hrá sa v strede ihriska a je to veľký boj o loptu.

52
    Hannover kazí rozohrávku, hostia zasa pokus o rýchly protiútok. Nepresnosti sa striedajú na oboch stranách a nie veľmi dobrý dojem zo zápasu pokračuje aj v druhom polčase.

52
    Prvá žlta karta v zápase. Vidí ju hráč domáceho tímu Sané za faul na hráča Mainzu.

53
    Po faule nasleduje priamy kop, ktorý zahrá Geis. Je to dobrá vzdialenosť aj na priame ohrozenie brány.

54
    Geis to urobil skvele a v HDI Arene zazvonila žrď ! Skvele zahraná štandardka v podaní hráča Mainzu a takmer bol z toho vyrovnávajúci gól.

55
    Geis sa dostal k ďalšej lopte, tento krát z väčšej vzdialenosti ale na bránu Hannoveru vyslal znova tvrdú strelu. Zieler s problémami chytá.

56
    Tak tempo hry sa zvyšuje a najmä hostia podľa očakávaní pridávajú menší tlak. Inak to ani nejde ak chcú pomýšľať na remízu, alebo výhru.

57
    Hráči Mainzu sú znova pri lopte, tento krát si ale obrancovia Hannoveru dávajú pozor.

58
    Sakai vhadzuje loptu na hraciu plochu a dopredu idú domáci.

58
    Pekný pokus domáceho tímu. Po strele z pravej strany mal Karius problémy a vyrazená lopta končí na kopačke hráčov Mainzu. Hostia mali naozaj šťastie, pretože ak by sa lopta odrazila k hráčom Hannoveru, brána bola úplne prázdna.

59
    Veľká šanca hostí. Malli si prehodil brankára Hannoveru, ktorý vybehol vysoko pred svoju bránu a lopta skončila tesne vedľa pravej žrde domácej brány.

60
    V útoku sú hostia a domáci si musia dávať pozor. Konečne sa hrá futbal na aký sme v nemeckej najvyššej súťaži zvyknutí.

61
    Na opačnej strane faul hostí a priamy kop pre Hannover. Ten ale domáci nezahrali najlepšie a je z toho iba outové vhadzovanie.

62
    Nádherná akcia domácich ! Joselu kľučkoval s loptou v 16ke hostí, úplne presne prihral na voľného Brianda a ten triafa brankára Mainzu.

63
    Nepríjemný faul domáceho tímu ostáva bez kartového trestu, je z toho iba priamy kop pre Mainz.

64
    Domáci sa pustili dopredu ale stroskotali na dobrej obrane Mainzu. Na druhej strane fauloval De Blasis.

65
    Striedanie hostí. Odchádza Allagui a nahradí ho Castillo.

65
    Striedanie hostí. Odchádza Clemens a nahradí ho Soto.

66
    Veľká príležitosť hostí. Tí si vypracovali v 16ke Hannoveru niekoľko príležitostí a celá akcia sa skončila rohovým kopom. Z toho nič nebolo, pretože hlavný rozhodca videl v 16ke útočný faul.

68
    Domáci sa dopustili ďalšieho faulu a Mainz zahráva priamy kop. Bell si našiel v 16ke Hannoveru miesto ale Zieler jeho pokus chytá.

70
    V útoku si domáci vôbec nevedia poradiť. Hostia sú naopak veľmi aktívni a dopredu sa dostávajú čoraz častejšie. Posledných 20 minút bude ešte veľmi zaujímavých.

71
    Malli s loptou neprešiel cez obranu Hannoveru a tak môžu ísť dopredu domáci.

72
    Pri lopte sú hostia a v strede poľa skúšajú založiť novú akciu.

72
    De Blasis dostal skvelú loptu do 16ky Hannoveru, obhodil si hráča a vystrelil na bránu. Brankár domáceho tímu bol ale pozorný.

73
    Striedanie domáceho tímu. Odchádza Briand a nahradí ho Bittencourt.

74
    V útoku to skúšajú aj domáci. Joselu sa ocitol na trávniku avšak bez odpískania faulu, následne však hlavný rozhodca posúdil iný zákrok ako faul a tak budú domáci predsa len zahrávať priamy kop.

75
    Nový muž na ihrisku Bittencourt sa z 20 metrov oprel do lopty ale jeho pokus bol veľmi nepresný. Karius odkopáva od svojej brány.

76
    Karius teraz vybehol veľmi vysoko aby odkopol nebezpečnú loptu, ktorá smerovala do 16ky Mainzu.

77
    Mainz dal gól! Je vyrovnané. Tak hostia sa predsa len dočkali. Brosinski sa ocitol sám pred Zielerom ale z tesnej blízkosti ho nedokázal prekonať. Lopta sa však odrazila k voľnému hráčovi, ktorým bol ELKIN SOTO a ten dáva dôležitý gól na 1-1.
    Elkin SOTO - 1:1

78
    A hostia sú pri chuti. Radi by otočili výsledok vo svoj prospech a tlačia sa pred 16ku Hannoveru.

79
    Lopta je pri brankárovi Hannoveru, ktorý rozohráva novú akciu.

80
    Ešte 10 minút majú oba tímy aby strhli vedenie na svoju stranu. Zatiaľ to vyzerá na remízu ale ktokoľvek dnes môže vyhrať.

81
    Sakai fauloval a hostia budú zahrávať priamy kop v strede ihriska.

82
    Veľká šanca Mainzu. De Blasis mal na hlave gól na 2-1. Jeho skvelú hlavičku Zieler s problémami vytlačil na rohový kop.

83
    Domáci sa snažia dostať do zápasu, pretože strácajú pôdu pod nohami. Hostia sú v posledných minútach lepším tímom.

84
    Striedanie domáceho tímu. Odchádza Kiyotake a nahradí ho Sobiech.

85
    Hostia sa snažia nakopávať lopty do 16ky Hannoveru, tam ale kraľuje pozorný Zieler. Táto cesta sa nezdá byť správnou možnosťou.

86
    Obrovská šanca aj na strane Hannoveru. Joselu sa zavesil do vzduchu po krásnom centri do 16ky Mainzu a Karius zastavil loptu doslova na bránkovej čiare. Krásna akcia v podaní domáceho tímu.

87
    Jara dostáva žltú kartu za faul na Stindla. Jara dal následne Stindlovi jemnú facku, čo sa hráčovi Hannoveru veľmi nepáčilo.

88
    Striedanie hostí. Odchádza Jara a nahradí ho Bungert.

89
    Rušný záver zápasu prináša dramatické momenty. Domáci sú teraz nasťahovaní v 16ke Mainzu a budú zahrávať rohový kop.

90
    Striedanie domácich. Odchádza Malli a prichádza Hirsch.

90
    Po striedaní domáci rozohrali rohový kop, ktorý ale nedopadol podľa predstáv.

90+1
    Nadstavujú sa 2 minúty.

90+1
    Hostia predvádzajú tvrdé zákroky a domáci budú zahrávať ďalší priamy kop.

90+2
    V 16ke Mainzu to bolo mimoriadne rušné ! Lopta poskakovala na hlavách hráčov oboch tímov, až sa dvaja hráči zrazili hlavami a hlavný rozhodca odpískal útočný faul čo sa domácim vôbec nepáčilo.

90+3

Zápas v Hannoveri sa skončil. V závere to bola poriadna dráma, ale nakoniec sa ani jedno mužstvo neteší z 3 bodov. Konečný výsledok 1-1 zodpovedá priebehu zápasu, najmä v druhom polčase mali oba tímy svoju lepšiu chvíľu. Za hostí sa v druhom polčase presadil Soto, ktorý vyrovnal na 1-1. Videli sme dve žlté karty po jednej na oboch stranách.
    To je na dnes odo mňa všetko, prajem Vám ešte príjemný večer. (21:52:44)