SP v severské kombinaci - skoky HS134, Val di Fiem Vítez: Ch. Bieler (AUT) (kon.) | SP v severské kombinaci - běh 10 km, Val di Fiemme Vítěz: J. Grääbak (NOR) (kon.)
koniec udalosti
SP v severské kombinaci - běh 10 km, Val di Fiemme

Vítěz: J. Grääbak (NOR)

cz Nedeľa 01.02.2015, 14:00Klasické lyžovanie

Český reprezentant Miroslav Dvořák se až do osmého kilometru držel na patnácté pozici, avšak v závěru mu došly síly a oproti skokům si pohoršil o pět míst na dvacátou pozici. Tomáši Slavíkovi běžecká část vůbec nevyšla a skončil poslední s téměř minutovou ztrátou na předposledního Američana Delaneyho. Já se tímto s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne. (14:50:41)

Před dlouhou téměř třítýdenní pauzou nakonec poprvé ve své kariéře vítězí norský třiadvacetiletý závodník Jörgen Grääbak, který tak navázal na včerejší výhru v týmech a na třetí místo z pátečního individuálního závodu. Na druhé pozici dojel po famózním závěru vítěz pátečního závodu Bernhard Gruber z Rakouska a třetí pozici obsadil Němec Fabian Riessle. Nutno podotknout, že největší favorit a vítěz skokanské části Eric Frenzel byl kvůli nevyhovující kombinéze diskvalifikován a pokud by startoval, tak by určitě atakoval stupně vítězů.

CÍL
    Tomáš Slavík bohužel nezvládl běžeckou část a s mankem více jak pěti a půl minuty končí na jasně posledním 46. místě.

CÍL
    Dvořákovi v závěru došli síly a je na dvacáté pozici. Bieler se propadl se startovním číslem jedna až na 25. místo.

CÍL
    Klemetsen nakonec úplně nevytuhl a dojíždí na dvanáctém místě.

CÍL
    Klapfer dojel na sedmé pozici, Francouz Braud je osmý a Denifl devátý. Desáté místo obsadil po famózním běhu další Nor Kokslien.

CÍL
    Čtvrtý je Nor Schmid, pátý Moan a šestý končí Rydzek.

CÍL
    Grääbak vítězí před Gruberem, který předvedl neskutečný závěr! Třetí končí Němec Riessle! Fantastický závěr závodu!

9,6
    Riessle dotírá na Grääbaka, Gruber se v kopci přehnal přes Schmida!

9,3
    Grääbak si jede pro své první vítězství veš světovém poháru, Schmid s Rieslem jedou spolu a rozdají si to o druhou pozici!

8,4
    Dvořákovi bohužel docházejí síly a s mankem 49 sekund se propadl na dvacáté místo!

8,4
    Grääbak jede o pět sekund před Schmidem, třetí Riessle ztrácí osm sekund a poté jedou ostatní. Devátý je zatím Moan s mankem šestnácti sekund!

8,1
    Schmid jede s Grääbakem, ovšem dotírající skupinka okolo sedmi lidí je už velmi blízko.

7,7
    Grääbak a Schmid už jedou spolu!

7,1
    Tomáš Slavík na předposledním 45. místě.

7,1
    Následuje čtrnáctičlenná skupinka včetně Miroslava Dvořáka, která je namačkána v deseti sekundách. Osmnáctý je Faisst s desetivteřinovou ztrátou na tuto skupinku a jede osamocen.