Astana
82:84 (19:16, 46:38, 62:62)
ERA Basketball Nymburk
cz Nedeľa 01.02.2015, 10:00 • SK Velotrack • VTB liga

Výborná zprává putuje z Astany do České republiky! ČEZ Basketball Nymburk dokázal uspět na půdě favorizované Astany 84:82 a připisuje si svou pátou výhru ve VTB lize!

Nymburk po většinu zápasu dotahoval náskok Astany, který byl chvílemi až osmibodový. Důležitou trojku proměnil Chester Simmons v samém závěru třetí čtvrtiny, kdy vyrovnal na 62:62. Po celou čtvrtou čtvrtinu byli ale hosté lepší a vedení už uhájili!

Výborný výkon podal Dairus Washington, který zaznamenal 24 bodů.

Na druhé straně zaznamenal 21 bodů Nik Caner-Medley.

To je z mé strany vše a u dalšího onlajnu se na vás těšim brzy nashledanou! (11:49:30)

40:00
    Konec zápasu. (82:84)

39:58
    Johnson proměnil pouze jeden a je konec! (82:84)

39:58
    Hruban fauloval Johnsona. Opět dva trestné hody pro Astanu. (81:84)

39:54
    Darius Washington oba proměnil a je to opět o tři body! (81:84)

39:54
    Johnson fauloval Washingtona. Následují dva trestné hody pro Nymburk. (81:82)

39:50
    Oddechový čas pro Nymburk. (81:82)

39:50
    Johnson oba proměnil! U míče ale budou deset sekund před koncem basketbalisté Nymburka. (81:82)

39:50
    Benda teď fauloval Johnsona, ten bude stříle dva trestné hody! (79:82)

39:44
    Darius Washington to vzal na sebe a prosazuje se střelou za dva body! Hostující kouč si bere oddechový čas! (79:82)

39:25
    Mahalbašičovi byl teď odpískán dvojitý dribling a u míče bude Nymburk! (79:80)

39:13
    Nymburk jde necelou minutu před konce do vedení! (79:80)

39:07
    Calathes teď ale vystihl přihrávku Bendy a posílá Astanu znovu do vedení! (79:78)

38:55
    Astana ale míč ztratila a do útoku míří Nymburk. (77:78)

38:47
    Za tři body teď střílel Dlugos, jeho rána ale bohužel do obroučky nespadla. (77:78)

38:13
    Chester Simmons udržel nervy na udzě a dává oba trestné hody! (77:78)

38:13
    Calathes fauloval opět Simmonse. Nymburk bude střílet dva trestné hody! (77:76)

38:07
    Faulovaný byl teď Simmons Calathesem. (77:76)

37:56
    Caner-Medley oba proměnil a Astana je ve vedení! (77:76)

37:56
    Benda teď fauloval pod košem Canera-Medleyho a po oddechovém čase hostů, bude střílet tento Američan dva trestné hody. (75:76)

Jan Havlovic

Astana: Johnson, Mahalbašič, Paunic, Ilin, Murzagaljev, Ponomarev, Klimov, Lapčenko, Orazov, Camer-Medley, Brown, Andric, Marčuk, Kolesnikov, Calathes
    ERA Basketball Nymburk: Benda, Raivio, Washington, Hruban, Dlugos, Welsch, Houska, Simmons, Rančík, Bartoň, Burns, Kříž, Stutz, Svoboda, Pomikálek

Rozhodca: Šugla (UKR), Šarapa (BLR), Romanov (RUS)
    Štvrtiny: 19:16, 27:22, 16:24, 20:22