Rio Ave – Praia 2:1 (kon.) | Coimbra – Marítimo 1:1 (kon.) | Gil Vicente – Setúbal 1:1 (kon.)
Arouca – Lisabon 1:3 (kon.) | Porto – Ferreira 5:0 (kon.)
FC Porto
5:0 (3:0)
FC Paços Ferreira
cz Nedeľa 01.02.2015, 21:15 • Estádio Do Dragão - Porto. • Primeira Liga

To je z tohoto přenosu vše. Děkuji Vám za pozornost a zase někdy na počtenou. (23:15:33)

Je dobojováno! Porto dnes bylo nezastavitelné a nadělilo Pacosu Ferreira slavného bůra. Postupně se prosadil Jackson Martinez, dvakrát Ricardo Quaresma, Héctor Herrera a Cristian Tello. Pacos si v dnešním utkání téměř neškrtl a zaslouženě prohrává vysoko 0:5.
    Draci se posunují zpět na druhé místo, zatímco Paços Ferreira klesl na průběžnou 7. příčku ligové tabulky.

90+2

90+1
    Torres si v souboji s Oliveirou pomohl faulem. Odkopávat bude brankář Defendi.

90
    Nad rámec základní hrací doby byly nastaveny 2 minuty. Podaří se hostům dát alespoň čestnou branku?

88
    Hurtadovu ránu zpoza šestnáctky zblokoval Danilo. Fabiano zatím v tomto utkání neměl moc práce.

86
    Porto dnes svého soupeře doslova válcuje a je téměř jasné, že se posune zpět na druhou příčku v tabulce.
    Cristian TELLO - 5:0

83
    Porto právě vstřelilo branku!
    Přímý kop si vzal na starosti CRISTIAN TELLO, jenž krásnou střelou vyslal míč do horní šibenice Defendiho branky!

83
    Střídání v týmu FC Paços Ferreira: ze hřiště odchází Paraiba, přichází Cardoso.

82
    Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Herrera, přichází Evandro.

81
    Romeu vidí během dvou minut druhou žlutou kartu a je vyloučen! Portugalský obránce poslal na zem unikajícího Martineze a zaslouženě míří do sprch.

80
    Po nacvičeném signálu střílel z dálky Rúben Neves, ale Defendi byl připraven.

79
    Po faulu na Danila uviděl žlutou kartu hostující stoper Romeu.

78
    Martinez si dobře odskočil a dostal výborný pas za obranu od Quintera. Kolumbijský útočník se pokusil o lob z poměrně velké vzdálenosti, ale tento pokus mu příliš nevyšel.

76
    Romeu si v souboji s Quinterem pomohl faulem. U kulatého nesmyslu jsou tak opět hráči Porta.

75
    Hosté jsou dnes opravdu neškodní. Po dobré kombinaci pokazil jednoduchý centr Hélder Lopes.

73
    Hráči Ferreiry drží míč více na svých kopačkách, ale nezvládají se dostat na dostřel domácí svatyně.
    Za velkých ovací opustil hřiště Ricardo Quaresma. Zejména jeho druhá branka se musela líbit snad každému fotbalovému fajnšmekrovi

69
    Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Quaresma, přichází Quintero.

68
    Hosté si vytvořili dobrou šanci, ale Hurtado po centru zprava nedokázal míč usměrnit do branky.

67
    Střídání v týmu FC Paços Ferreira: ze hřiště odchází Cicero, přichází Hurtado.

66
    Fabiano výborně vyběhl a zmařil hostům nadějnou příležitost.

65
    Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Casemiro, přichází Rúben Neves.

65
    Oliveira se z následného rohu pokusil přímo ohrozit Fabianovu branku, jeho pokus ale skončil na horní síti.

64
    Přímý kop Oliveiry vyrazil Fabiano na roh.

64
    Střídání v týmu FC Paços Ferreira: ze hřiště odchází Minhoca, přichází Pinto.

63
    Danilo nedovoleně zastavil Héldera Lopese a hosté tak můžou rozehrávat přímý kop.

62
    Seri se znovu dostal do zakončení, jeho střela z hranice velkého vápna byla však zblokována Maiconem, díky čemuž si s míčem v pohodě poradil brankář Fabiano.

61
    Casemiro si za faul na Paraibu vysloužil žlutý kartonek.

60
    Presující Danilo donutil Rafaela Defendiho k chybě v rozehrávce. U míče opět Draci.

59
    Porto se v posledních minutách nikam příliš nežene a není se čemu divit, během necelých 60 minut si dokázalo vytvořit čtyřgólový náskok!

56
    Oliver Torres po chybě obrany hostí mířil sám na branku, ale Defendi byl tentokrát pozorný a Torresův pokus vyrazil.

55
    Akce Pacose je přerušena, Paraiba se totiž dostal do ofsajdového postavení.

54
    S rohem Oliveiry si s přehledem poradil brankář Fabiano, který vyrazil míč do bezpečí.

54
    Maicon zahrál před Rochou míč na roh.

52
    Před Cicerem dobře zasáhl vybíhající Fabiano.

50
    Paços se začal konečně dostávat do hry, ale branka se mu zatím vstřelit nedaří.
    Břevno po dělovce Seriho

48
    Porto málem bylo potrestáno za Quaresmův špatný odkop, avšak Seriho parádní dělovka mířila pouze do břevna!
    Héctor HERRERA - 4:0

47
    No tak to je fantastický start do druhé půle pro Porto! Jackson Martinez prošel mezi několika protihráči a následně poslal přihrávku na malé vápno, kde se nacházel osamocený HÉCTOR HERRERA, který se zakončením do prázdné branky neměl žádný problém.

46
    Na tento zápas přišlo 24 309 fanoušků!

Je za námi první půle mezi Portem a Paçosem Ferreira. Domácí byli naprosto lepším týmem a vůbec k ničemu hosty nepustili. Draci neponechali nic náhodě a do svého soupeře se pustili ve velkém stylu. Ve 29. minutě se nejprve prosadil kapitán Martinez, kterého následoval dvakrát Quaresma. Ten nejprve proměnil pokutový kop a o 4 minuty později přidal svou druhou branku krásnou střelou šajtlí. Oba celky tak odešly do šaten za jednoznačného stavu 3:0.

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45
    Ricardo QUARESMA - 3:0

44
    Tak to byla fotbalová lahůdka! RICARDO QUARESMA vyslal na zadní tyč parádní střelu svou pověstnou šajtlí a ta se od břevna odrazila do branky. Nádherný gól v podání portugalského záložníka.

43
    Porto zahraje již sedmý rohový kop.

42
    Tello si stále nabíhá za obranu, tentokrát však z toho byl pouze ofsajd.
    Ricardo QUARESMA - 2:0

40
    Pokutový kop si na svá bedra vzal RICARDO QUARESMA, který střelou k pravé tyči zvyšuje již na 2:0 pro Porto.

39
    Za penaltový zákrok obdržel žlutou kartu hostující obránce Hélder Lopes.
    Penaltový zákrok na Martineze

38
    Martinez byl stáhnut na trávník v pokutovém území a hlavní rozhodčí bez váhání píská penaltu!

37
    Golman Paços Rafael Defendi se opravdu musí potit v tomto poločase. FC Porto má obrovský tlak a je jen otázkou, kdy přidá další branku.

36
    Agilní Tello se elegantně uvolnil mezi několika protihráči a následnou přihrávkou hledal Martineze, ten však byl obklíčen, a tak zakončit nedokázal.
    Kapitán domácích Jackson Martinez už vstřelil 14 branek v 19 ligových zápasech

33
    Rychlík Tello málem využil chybu hostí, jeho přiťuknutí hlavou ho ale vyhnalo z trávníku, a tak nedokázal zakončit.

31
    Quaresma se dobře uvolnil na pravé straně, ale jeho centr do vápna neprošel.
    Jackson MARTINEZ - 1:0

29
    Domácí se dostávají do zaslouženého vedení! Alex Sandro poslal centr do míst, kde se nacházel JACKSON MARTINEZ, který i s pomocí brankáře dokázal protlačit míč za brankovou čáru.

28
    Jackson Martinez si vysloužil žlutou kartu za zbytečný šlapák zezadu na Oliveiru.

27
    Držení míče zatím vyznívá ve prospěch domácího Porta (59%:41%)

26
    Z rohu nevzešlo nic nebezpečného, obrana Ferreiry je zatím pozorná.

25
    Jeden z obránců Paçose zblokoval centr Torrese na roh.

23
    Domácí hráči presují svého hráče hodně vysoko, z čehož pramení časté chyby v rozehrávce. Jedné z nich mohl využít aktivní Martinez, avšak tentokrát jeho střela mířila pouze do boční sítě.

22
    Tello, jenž je v Portu na hostování z Barcelony, má v této sezoně Primeira Ligy na svém kontě pouhou 1 branku.

21
    Tello si dobře zaběhl za obranu a vstřelil branku, ta však nebude uznána kvůli ofsajdovému postavení španělského křídelníka.

20
    Centr Tella ukryl do svých rukavic brankář hostí Defendi.

19
    Domácí Herrera si podruhé během časového krátkého sledu počínal v souboji nedovoleně.
    Technická střela Martineze skončila těsně vedle

17
    Další střelu si na své konto připsal Jackson Martinez, tentokrát jeho technický pokus na zadní tyč skončil o kousek vedle.

16
    Oliveira vyslal do vápna povedený centr, který musel do bezpečí vyboxovat pozorný brankář Fabiano.

15
    Casemiro zezadu ošklivě sundal Minhocu a může být rád, že od hlavního rozhodčího neuviděl žlutou kartu.

13
    Domácí celek dnes postrádá svého druhého nejlepšího střelce. Yacine Brahimi právě bojuje za Alžírsko na Africkém poháru proti Pobřeží slonoviny.

12
    Paços je v úvodních minutách pod velkým tlakem a na půlku domácího celku se téměř nedostává.

11
    Exekutor přímých kopů domácích Ricardo Quaresma si vybral slabší chvilku a svůj centr z přímého kopu poslal hned na prvního protihráče.

10
    Casemiro byl faulován a domácí mají možnost k zahrávání standardní situace z ne příliš špatné vzdálenosti.

8
    Jackson Martinez se ocitl ve velké příležitosti, ale Defendiho překonat nedokázal, neujala se ani následná dorážka Tella.

7
    Draci rozehrají už třetí rohový kop.

6
    Po centru Quaresmy hlavičkoval nepřesně Oliver Torres.

5
    Hlavička Jacksona Martineze po rohu mířila pouze doprostřed branky, kde stál připravený gólman Defendi.

4
    Domácí jsou zpočátku velice aktivní a díky zablokovanému centru Tella rozehrají další roh.

2
    Porto začalo aktivně a hned v druhé minutě rozehraje roh.

1
    Na Estádio Do Dragão je vše připraveno k výkopu

FC Porto: Fabiano – Danilo, Maicon, Marcano, Alex Sandro – Herrera, Casemiro, O. Torres – Quaresma, Martinez (C), Tello
    Náhradníci: Helton – Reyes, Evandro, Rúben Neves, Quintero, Ricardo, Aboubakar

FC Paços Ferreira: Defendi – Galo, Ricardo, Romeu, Hélder Lopes – Seri – Rocha, Oliveira, Minhoca – Cicero, Paraiba
    Náhradníci: Filipe – Cardoso, Jaílson, Pedroso, Pinto, Moreira, Hurtado

Rozhodčí: M. Ferreira – N. Moniz, S. D. Serrao (J. Rodrigues).

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

FC Porto

Porto se jako tradičně i letos nachází na předních příčkách tabulky. Momentálně je na druhé pozici se ziskem 40 bodů. Na první Benfiku ale ztrácí už propastných devět bodů. Naopak na třetím místě je Sporting, který ztrácí pouhý bod, Porto ale poslední zápas v lize prohrálo na půdě Maritíma 0:1. V týdnu se hrál Portugalský pohár a Porto doma porazilo Coimbru jasně 4:1. V dnešním utkání je Porto jasný favoritem a fanoušci budou očekávat zisk tří bodů.

Paçosu se v této sezoně vcelku překvapivě daří. Momentálně je na výborné sedmé pozici se ziskem 26 bodů. Na pátou Bragu ztrácí ale už osm bodů. Ferreira v posledním utkání poprvé po čtyřech zápasech vyhrála. Na domácí půdě velmi překvapivě porazila Benfiku 1:0 a dnes jistě bude chtít překvapit i dalšího portugalského giganta.

Rozhodčí

Hlavním sudím tohoto klání bude Marco Ferreira, jemuž budou na čarách vypomáhat Nelson Moniz a Sergio David Serrao. Pozici čtvrtého rozhodčího zaujme José Rodrigues.

Hezký fotbalový večer! Portugalská Primeira Liga má o tomto víkendu na programu 19. kolo. My se společně zaměříme na utkání FC Porto proti FC Paços Ferreira. Úvodní výkop je naplánován na 21:15. Komentovaným přenosem Vás bude provázet Lukáš Konvičný.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:15.