Real Madrid – Sociedad 4:1 (kon.) | Eibar – Atlético Madrid 1:3 (kon.) | Granada – Elche 1:0 (kon.)
Vigo – Córdoba 1:0 (kon.)
Real Madrid
4:1 (2:1)
Real Sociedad San Sebastian
Sobota 31.01.2015, 16:00Španielska LaLiga

Dôležitý a upokojujúci gól Sergia Ramosa ešte v prvom polčase nahral jemu aj jeho kolegom na to, aby sa v tom druhom hrou bavili a postupne zápas strhli na svoju stranu definitívnym spôsobom. Tak sa aj stalo, dvomi gólmi Benzemu sa Biely balet dostal do trháku, ktorý hostia nemali šancu eliminovať. Jasné tri body tak upevňujú Real na prvom mieste. Ja vám už len želám pekný večer, je to všetko z tohto zápasu. (17:49:47)

90+2

90+2
    Vynútené striedania Velu a Canalesu zrejme Sociedadu príliš ublížili a má to na svedomí debakel, hoci Moyesovci viedli po polminúte hry.

90+1
    Arbiter ešte nadstavil 2 minúty.

89
    Hostia ešte zaútočili a Bergara skúsil prekvapiť Casillasa nečakanou strelou. Nepodarilo sa mu to, šanca z toho nebola.

88
    Khediru postihlo to isté, obaja kohúti si nenechali nič dlžného.

87
    Yuri Berchiche videl za rozpor s Khedriom žltú kartu.

86
    Rulli dnes napriek štyrom inkasovaným gólom predvádza skvelé zákroky. Jeden z nich prišiel aj po akcii Carvajala, ktorý si poradil s obranou a ešte nahrával Hernandezovi do jasnej šance. Brankár to v poslednej chvíli zasiahol a Mexičan mieril nohou naprázdno.

85
    Zápas sa teda už bude prakticky len dohráva, o všetkom podstatnom je rozhodnuté. Pri lopte ešte napriek tomu Madrid a je hlavný po ďalšom zásahu.

84
    Hráči San Sebastianu teda aj dnes potvrdili, že sú mužstvom dvoch tvárí. Kým doma zodlali oba madridské celky a aj Barcelonu, vonku je to bieda.

83
    Bale sa rútil sám na brankára, loptu si aj vypracoval. Skvelý Rulli však vykryl priestor a strelu vyrazil na roh!

82
    A skončil aj Kroos, ktorého nahradil Khedira.

81
    Benzema odíde z hry, vymení ho Javier Hernandez.

80
    Už sa môže bez problémov sústrediť na záverečné minúty a hned aj na stredajšiu dohrávku proti Seville.

79
    O osude je teda rozhodnuté a Madrid dal zabudnúť na nepodarené úvodné sekundy a rýchly inkasovaný gól.

78
    Benzema sa svojim 11. gólom v sezóne dostal na 2. miesto najlepších strelcov svojho tímu. Tretí Bale má gólov 10.

77
    Bol to skutočne nádherný gól, ktorý budú premietať nielen španielske športové médiá.
    Karim BENZEMA - 4:1

76
    Real Madrid dal gól! Pred bránou Rulliho bolo horúco, lopta sa vlnila rôznymi smermi až nakoniec skončila na kopačke KARIMA BENZEMU. Po priťuknutí Isca namieril nádherným spôsobom presne do šibenice a rozhodol definitívne o troch bodoch pre svoj celok.

75
    Benzemova strela bola zblokovaná, znamenalo to teda výhodu rohového kopu. Real sa však nemá kam ponáhľať a pomaly už zbiera cenné sekund.

74
    Madrid teda prvákrát strieda, v hre skončil James Rodríguez. Do diania sa pozrie Jesé.

73
    Skvelý obranný zákrok Gorku Elustonda proti Jamesovi, ktorý sa dral dopredu v sľubnom úniku. Obranca si však dal pozor a pomohol kolegom, ktorí nestíhali hasiť.

72
    Carlo Ancelotti dnes ešte ani raz nestriedal, pritom jeho tím má nabitý program. Stať by sa tak mohlo azda v najbližších chvíľach.

71
    Marcelo videl za nešetrný zákrok žltú kartu.

70
    Vpredu takisto poľavili domáci hráči a zrejme aj preto, že ich v strede týždňa čaká dohrávka kola proti Seville.

69
    Útočné aktivity Sebastianu nemajú potrebnú kvalitu a pokoj vo finálnej fáze, aj preto nemal Casillas prácu už veľmi dlhú dobu.

68
    Ešte sa dostal k hlavičke Agirretxe a mieril vedľa. Hlavne kvôli teču, čo znamenalo rohový kop. Ten obrana v bielom zvládla bez ujmy.

67
    Sociedad vybojoval priamy kop zo zaujímavej vzdialenosti a center do vápna vyzeral nebezpečne. Napokon odvrátil Varane.

66
    67 vzájomných zápasov na tomto štadióne znamenalo pre Madrid 48 výhier a zrodilo sa 16 remíz. Len 3x vyhrali hostia. Naposledy v roku 2004.

65
    Smerom dopredu sa Real už upokojil a nie je to už taká kanonáda ako v prvých minútach po prestávke. Sociedad po dlhšom čase teda môže ísť dopredu.

64
    Sociedad poslednýkrát strieda, do hry príde Bergara a to namiesto Elustonda.

63
    Isco naľavo skúsil individuálny prienik, z uhla vystrelil, no Rulli dobre zakročil a tentoraz svoj tím podržal.

62
    Biely balet si loptu vymieňa veľmi rýchlo a to na jeden dotyk prevažne, neustále tak hrozí pred Rullim nebezpečenstvo najvyššieho zrna.

61
    Hosťom sa nedarí a aj počas ojedinelého výpadu smerom dopredu ich zastavil nesprávne odmývaný ofsajd.

60
    Niet sa čomu čudovať, ak sa zdá, že San Sebastian pôsobí už odovzdaným dojmom. Napriek tomu, ešte stále nie je koniec.

59
    San Sebastian má čo robiť, aby si uvedomil, ktorá práve bije. Po zmene strán sa toho udialo pred Rullim až až a pokojne to už mohlo byť oveľa vyššie skóre pre ancelottiovcov.

58
    Skvelý Isco na ľavom krídle šestnástky mieril do čistej šance loptu pre Benzemu, ten ju v páde minul a nedal jasný zásah kvôli teču Elustonda!

57
    Baskický cleok ešte dnes určite nemôžeme odpisovať, hoci dvojgólový náskok na Santiago Bernabeu sa neotáča každý deň.

56
    Do šance prenikal tentoraz aj Carvala a hoci bol z uhla, skúsil prekvapivú strelu a Rulli musel zasahovať. Tentoraz bez ujmy a skóre sa nemení.

55
    Bale v záklone mieril do odkrytej brány hlavičku, Martinez zachránil akrobaticky tesne pred bránkovou čiarou! Všetkému predchádzal skvelý Marcelov prienik a strela na Rulliho.

54
    Domáci si opäť dovolil sériu narážačiek a na zemi po kontakte skončil Benzema. Rozhodca do píšťalky nefúkol, penalta sa nekopala a hrá sa ďalej.

53
    Je to pre domácich tak trochu aj odpoveď na expresný zásah hostí z prvého polčasu, favoritovi to trvalo po hvizde rozhodcu "až" 7 minút.
    Karim BENZEMA - 3:1

52
    Real Madrid dal gól! Radosť na Santiago Bernabeu kvôli ďalšiemu zásahu! KARIM BENZEMA spolupracoval s Baleom dokonale, vymenili si v šestnástke loptu a s prehľadom Francúz do odkrytej brány dáva gól.

51
    Druhé dejstvo začal aktívnejšie Real Madird a búši do obrany súpera značným spôsobom. Potreboval by mať rozhodnutý duel čím skôr.

50
    Illarramendi mieril dobrú loptu do behu pre Benzemu, Rulli bol pri nej napokon skôr a strela na ďalší zásah teda neprišla.

49
    Dnešné stretnutie sleduje 71 653 divákov, vypredané teda nie je.

48
    Bale krásne sklepol loptu pre Isca, ktorý z hranice šestnástky chcel Rulliho obstreliť. Mieril meter nad.

47
    Hostia opäť striedali, z hry odišiel Canales. Namiesto neho hrá de la Bella.

46
    Máme pred sebou druhý polčas na Santiago Bernabéu, výkopom ho rozohrali práve domáci hráči.

46

Divoký úvod prvého dejstva priniesol dva góly a to sa hrali len tri minúty. Po polminúte viedli hostia, presnou hlavičkou sa prezentoval Elustondo. Hneď na to však podnikol výpad Real a krásny center Marcela upratal do siete James Rodriguez. Madrid potom tlačil a po šťastnom odraze pred Ramosa skóroval skúseným obrancom aj druhýkrát. O pätnásť minút bude pekné futbalové divadlo opäť pokračovať.

45+2

45+2
    Hostia dobýjajú šestnástku súpera na čo už im ostáva málo času. Zdá sa, že si to Madrid nateraz už ustráži.

45+1
    Arbiter bude nadstavovať ešte 2 minúty.

45
    Bale to zobral na seba, no ľavačkou mieril poriadne nepresne a vysoko. Rulli nemusel zasahovať.

44
    Benzema si vypýtal priamy kop tesne pred šestnástkou, bude to zaujímavá pozícia asi pre Balea.

43
    Rozhodca však teč nepostrehol a nenasledoval roh. Dopredu ešte môže ísť San Sebastian, potrebujú do konca polčasu určite neinkasovať, aby mali nádej minimálne na bod.

42
    Obrovská šanca Garetha Balea! Skvelý únik do otvorenej obrany dokonával Benzema po skvelej nahrávke do behu, vybehnutého Rulliho obhodil a našiel Balea. Ten si však zavadzal s Jamesom a kvôli teču mieril mimo odkrytej brány!

41
    V Madride sa rapídne rozpršalo, pritom na začiatku duelu štadión zaliali slnečné lúče. Hostia zahrávali roh, obrana si poradila a nepríjemnosti odvrátila.

40
    Real teda dosiahol, čo chcel ešte v prvom dejstve a ostáva mu dávať pozor posledných päť minút polčasu.

39
    Kroos mieril fantastický pas na Benzemu, no včas ho odzbrojil Elustondo a odvrátil mimo zóny ohrozenia.
    Sergio RAMOS - 2:1

38
    Real Madrid dal gól! Postupne, ale isto to pred Rullim horelo a napokon je z toho otočené skóre! Marcelo opäť skvele centroval, Benzema prevetral rukavice brankára. Ten výborne zasiahol, no vyrazil len pred SERGIA RAMOSA a prudkou ranou do odkrytej brány musel dať!

37
    Zápas sa už dávno dostal do starých známych koľají, teda do pozície favorita Realu a jeho držania lopty. Na divoký úvod dalo teda tempo hry zabudnúť.

36
    Isco mieril zaujímavú strelu z dobrej pozície, no bola tečovaná a preto sa po nej Rulli hodil a nemal problém ju spacifikovať.

35
    Pri lopte v každom prípade stále častejšie Biely balet a skúša to na obranu všemožným spôsobom.

34
    Opäť sa nám hra častejšie prerušuje a začínajú sa vyskytovať fauly na jednej i druhej strane.

33
    Domáci získavajú loptu veľmi jednoducho a rýchlo sa teda dostanú aj smerom dopredu. Zatlačili súpera zatiaľ najviac v dueli a pokúšajú sa skórovať aj druhýkrát v dueli. V ostatných chvíľach tomu veľa nechýbalo.

31
    Illarramendi uvidel za faul nohou do tváre žltú kartu.

31
    Bale hneď na to hlavičkou po ďalšom centri mieril tesne vedľa a len sa chytal za hlavu! Už to mohlo byť pre Biely balet veselšie.

30
    Ďalší rohový kop našiel v ohnisku Jamesa, ktorý si loptu spracoval a až potom vystrelil. Rulli bol opäť pripravený a komplikácie zažehnal skvelým zákrokom.

29
    Po dlhšom čase sa vpedu ukázali aj hostia, ale pískala sa vysoká hra nohou. Casillas teda bez práce.

28
    Ramos skúsil akrobatický pokus po centri z rohu, nevyšlo mu to podľa predstáv ani náhodou, čo zobral s úsmevom.

27
    Hra sa teraz trošku kúskuje a nepáči sa to ani divákom. Dohovoriť musel rozhodca aj Carlovi Ancelottimu.

26
    Mela v šestnástke, po ktorej si pýtali domáci penaltu ostala nevypočutá. Bale spadol v súboji, no rozhodcu neobmäkčil.

25
    Hostitelia ešte kopali roh, s ním si obrana Sebastianu poradila a nebezpečie odvrátila preč.

24
    Isco rozdáva od začiatku duelu veľmi dobré lopty, teraz adresoval jednu Baleovi. Hoci ju zblokoval Martinez na roh, vyzeralo to nebezpečne.

23
    Madrid bude musieť byť trpezlivým, už to zrejme len tak ľahko smerom dopredu nepôjde. Mával sa ďalší ofsajd domácich.

22
    Real Madrid svojho súpera v ostatných minútach zatlačil a vydobil si pozornosť obrancov. Od tretej minúty zatiaľ stále bez zmeny skóre.

21
    James vysunul do šance Benzemu, ktorý z prvej mieril sľubne. Skvelý zákrok však predviedol Rulli a nedovolil zmenu stavu. Ofsajd to nebol.

20
    Domáci akoby na chvíľu prestali hrať a už sa v šestnástke črtala šanca pre Sociedad. Napokon zasiahol Sergio Ramos a nezavinil ani roh.

19
    Canales mal zložitú palebnú pozíciu, napriek tomu skúsil vypáliť. Mieril nad, Casillas nemusel zasahovať.

18
    Agirretxe sa teda chystá do hry, vymenil zraneného Velu.

17
    Ten však ukazuje, že bude musieť striedať a to bude pre hostí výrazná strata.

16
    Benzema nemohol manévrovať s loptou v šestnástke, ocitol sa v ofsajde. Dopredu tak pôjde Real Sociedad a už aj s Velom.

15
    Medzitým rohový kop pre Real, center Jamesa obrana odvrátila do bezpečia.

14
    V tejto chvíli je teda prerušená hra, Vela dal v tejto sezóne 7 gólov. Je teda kľúčovým hráčom a jeho strata by nebola príjemná.

13
    Carlos vela nie je vo futbalovej pozícii, čaká na ošetrenie a pokiaľ bude musieť striedať, bude to veľká nepríjemnosť.

12
    Varane sa chcel pridať do streleckej listiny, po rohovom kope mieril hlavičkou nad, hoci vyskočil najvyššie a najrazantnejšie.

11
    Obrana hostí nepôsobí koncentrovane a koniec koncov raz pykala takisto aj tá na druhej strane. Aj preto je stav nerozhodný, presadili sa obaja súperi už v prvých minútach.

10
    Hemží sa to loptami pred Rullim, Real cíti šancu na otočenie skóre minimálne ešte v prvej štvrťhodine.

9
    V každom prípade rušný úvod pokračuje a naďalej tovyzerá na poriadne gólové hody. Isco to teraz myslel veľmi dobre na Benzemu, v poslednej chvíli mu spred nôh loptu vzal brankár Rulli.

8
    Casillas sa zapotil proti strele Parda, mieril ale len do stredu a tam legenda svetového futbalu aj číhala.

7
    Vela sa nechal nachytať v ofsajde, preto sa do šance nemohol dosta a tentoraz Realu problémy jeho zamestnávateľ nenarobí.

6
    Iscov pokus o vyvezenie lopty smerom dopredu zneškodnil Elustondo a tentoraz to pred bránou hostí horieť nebude.

5
    Niečo podobné iste nečakali ani diváci, boli svedkami už niekoľkých skvelých akcií a aj dvoch gólov. V každom prípade, začína sa odznova, keďže stav je expresne vyrovnaný.

4
    Sociedad mohol opäť vyhrávať! Canales sa dostal k teči po strele Granera a chýbal len kúsok aby v páde vsietil tretí gól počas štyroch minút!
    James RODRIGUEZ - 1:1

3
    Real Madrid dal gól! Dlho sa hostia z vedenia netešili! Real podnikol akciu po ľavej strane, Marcelo našiel jediného hráča v bielom v šestnástke. Ním bol JAMES RODRIGUEZ a úplne sám hlavičkou vyrovnáva!

3
    Hlavným rozhodcom zápasu je dnes Alfonso Álvarez, tímy na hraciu plochu nastúpili v bielom, resp. červenočiernom.

2
    Tak to je úvod ako hrom, na Santiago Bernabeu sa nám začína rodiť zaujímavá zápletka. Real expresne prehráva.
    Aritz ELUSTONDO - 0:1

1
    Real Sociedad San Sebastian dal gól! Hostia okamžite dravým prienikom získali rohový kop a ARITZ ELUSTONDO vyskočil na center najvyššie. To znamenalo prudkú hlavičku zblízka a Casillas kapituluje po 38 sekundách!

1
    Real Sociedad sa ujal výkopu a hneď vyrazil dopredu.

1

-1
    Pred zápasom ešte nasleduje minúta ticha.

-46

Real Madrid CF: Casillas (K) – Carvajal, Marcelo, Varane, Ramos, Kroos, Illarramendi, Isco, James Rodríguez, Bale, Benzema.
    Náhradníci: Navas – Coentrão, Arbeloa, Nacho, Khedira, Javier Hernández, Jesé.

Real Sociedad San Sebastian: Gerónimo Rulli – Aritz Elustondo (64. Bergara), Yuri Berchiche, González, Iñigo Martínez, Pardo, Xabi Prieto (K), Elustondo, Granero, Canales (46. de la Bella), Vela (18. Agirretxe).
    Náhradníci: Zubikarai – Zaldúa, de la Bella, Markel Bergara, Finnbogason, Agirretxe, Castro.

Rozhodca: Álvarez – Gallego, Barranco.

Ako sme spomenuli, prvý vzájomný duel tohto ročníka vyhral Real Sociedad doma 4:2, inak má lepšiu bilanciu Madrid. Vyhral vlani 5:1 a 4:0. Duel začína o 16.00.

Santiago Bernabeu tak bude určite pre nich veľkým sústom, pretože favorita sme našli veľmi ľahko. Otázne bude, ako sa tím vysporiada s absenciou najlepšieho strelca súťaže, ktorý teda bude mimo. Hrať nebude ani Pepe, ten doliečuje zranenie a chrípku má James Rodríguez. Jeho štart je tak otázny. Absentovať v radoch San Sebastianu by opäť mali Carlos Martinez a Zurutuza.

Hostia sa nateraz vymanili zo zostupovej zóny a okupujú stred tabuľky. Majú však na Almeriu, čo je vypadnutím ohrozený klub iba šesťbodový náskok. Najviac ich ale tlačí topánka vonku, pretože ešte v tomto ukazovateli ani raz neuspeli a majú v kolonke nulu. Navyše, vsietili len päť gólov. Ak niekde zbierajú body, určite je to domáci stánok.

Bude to však duel bez Cristiana Ronalda, ten pyká dva zápasy za červen kartu po súboji v Eibare. Jeho kolegovia to napokon na ihrisku zvládli a premenenou penaltou Balea získali tri body. Stále majú jeden bod viac ako Barca a k tomu aj jeden duel k dobru. Momentálne ťahá Real trojzápasovú ligovú šnúru bez prehry.

Navýšiť svoj náskok pred dotieravou Barcelonou bude chcieť Real Madrid zápasom s Realom Sociedad San Sebastian. Bude mu mať čo odplácať, pretože jednu z troch prehier v tomto ročníku utrpel Kráľovský klub práve na pôde svojho najbližšieho súpera, pričom vyhrával 2:0.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Filip Kubaliak

Góly: 3. James Rodriguez, 38. Sergio Ramos, 52. Benzema, 76. Benzema – 1. Elustondo

Karty:   31. Illarramendi (REA), 71. Marcelo (REA), 88. Khedira (REA) – 87. Yuri Berchiche (RSC)

Real Madrid: Casillas (K) – Carvajal, Marcelo, Varane, Ramos, Kroos (82. Khedira), Illarramendi, Isco, James Rodríguez (74. Jesé), Bale, Benzema (81. Hernandez).

Rozhodca: Álvarez – Gallego, Barranco

Diváci: 71 653