Hull City – Newcastle 0:3 (kon.) | Crystal Palace – Everton 0:1 (kon.) | Liverpool – West Ham 2:0 (kon.)
Manchester United – Leicester 3:1 (kon.) | Stoke City – QPR 3:1 (kon.) | Sunderland – Burnley 2:0 (kon.)
West Bromwich – Tottenham 0:3 (kon.) | Chelsea – Manchester City 1:1 (kon.)
Sunderland AFC
2:0 (2:0)
Burnley FC
Sobota 31.01.2015, 16:00 • Stadium of Light, Sunderland • Anglická Premier League

Je dobojované, Sunderland si v druhom polčase s prehľadom ustrážil dvojgólové vedenie, svojho súpera v podstate do ničoho nepustil a tak si z dnešného duelu odnáša všetky tri body.

Sunderland sa tak aspoň dočasne bodovo dotiahne na Everton a Crystal Palace. Tieto dva tímy ešte momentálne hrajú vzájomný zápas. Naopak, Burnley bude aj po dnešku patriť minimálne 17. miesto v tabuľke.

Odomňa je to všetko, ďakujem Vám za pozornosť a prajem Vám pekný zvyšok dňa. (17:54:41)

90+4

90+4
    Rovnako s kartovým trestom obišiel aj druhý účastník strkanice Marney.

90+4
    Za celkom zbytočnú potyčku vidí Pantilimon žltú kartu.

90+3
    Jutkiewicz ešte v závere polčasu vybojoval jeden rohový kop pre Burnley, vzdušnom súboji sa zrazil Pantilimon s Jutkiewiczom, toho sa okamžite vydal brániť Marney.

90+2
    Hostia sa ešte pokúsili o jeden útok, ten bol však zastavený ešte vo veľkej vzdialenosti od brány, takže Pantilimon si nezachytá ani tentoraz.

90+1
    Rozhodca signalizuje, že nad rámec riadnej hracej doby druhého polčasu bude nastavovať ešte 3 extra minúty.

90
    Striedajúci Álvarez ešte bude zahrávať jeden rohový kop, domác hráči sa už zoskupujú pred Heatonovou bránou.

89
    Za celkom zbytočný faul v strednej časti ihriska vidí domáci hráč Larsson žltú kartu.

88
    Sunderland následne vybojoval rohový kop, z ktorého nebezpečenstvo pre bránu hostí nevyplynulo, no to hráčov až tak mrzieť nemusí.

87
    Prerušenie hry domáci tréner využil na posledné striedanie, po ktorom ihrisko opustil Johnson, ktorého na posledných pár minút vymení Álvarez.

86
    Jordi Gómez si v strede ihriska skúsene vypýtal faul od Arfielda, zo zeme sa príliš neponáhľa, zbiera každú cennú sekundu.

85
    Sunderland sa aj naďalej úspešne bráni, hráči chcú Pantilimonovi dopriať čisté konto a preto takmer vôbec neútočia, skr sa zamerajú na defenzívu.

84
    Na ten dokázal najlepšie zareagovať Keane, hlavou ale loptu usmernil veľmi nepresne, Pantilimon vôbec nemusel zasahovať.

83
    Hostia sa ale rýchlo vrátili do útoku a Arfield bol už tentoraz úspešnejší, z jeho aktívnej hry na pravom krídle pramení aspoň rohový kop.

82
    Na krídle o loptu bojoval Arfield, nebol úspešný, aj napriek jeho protestom bude vhadzovať van Aanholt.

81
    Ofsajd registrujeme aj na strane Burnley, striedajúci Jutkiewicz po spracovaní lopty ešte stihol zakončiť, no prípadný gól by práve pre ofsajd neplatil.

80
    Johnson si na opačnej strane nabiehal na rýchlu loptu, pritom si však nedal pozor a ocitol sa v postavení mimo hry.

79
    Na hráčov FC Burnley je vidieť, že až moc chcú s výsledkom niečo spraviť, dôkazom toho je až prílišná snaha o vybojovanie lopty v útoku, z čoho pramení zbytočný útočný faul Arfielda.

78
    Tempo hry nám vďaka prestávkam na striedanie o niečo pokleslo, čas na vyrovnanie sa hráčom Burnley rýchlo míňa, naopak domáci hráči môžu byť v pohode.

77
    Dlho na seba nenechalo čakať aj striedanie na strane Burnley, posledná výmena hráčov znamená, že zápas predčasne končí pre Barnesa, na cca štvrťhodinku si naopak zahrá Vokes.

76
    Jedná sa o dvojité striedanie, ihrisko opúšťa aj jeho kolega v útoku Wickham, ktorého na trávniku vymení Graham.

76
    Prichádza prvé striedanie na strane Sunderlandu, z ihriska odkráčal Defoe, opačným smerom vybieha Fletcher.

75
    Larsson to nemyslel zle, mieril to do pravej šibenice Heatonovej brány, nemieril však dostatočne presne a bránu prestrelil.

74
    Dnes výborne hrajúci Wickham vybojoval ďalší priamy kop pre svoj tím, takže Burnley opäť musí stiahnuť všetkých svojich hráčov pred vlastnú bránu.

73
    Sunderland naviac stále hrozí rýchlymi protiútokmi, takže hostia sa nemôžu len tak bezhlavo rútiť do útoku.

72
    Hráčom Burnley nemožno uprieť snahu dostať sa späť do hry, no na ich strane chýba kvalita, navyše domáci tím sa čoraz viac sústreďuje na obrannú činnosť.

71
    Medzitým sa nám začala posledná dvadsaťminútovka riadnej hracej doby, Sunderland stále vedie o dva góly a zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že by sa to malo nejako zmeniť.

70
    Pokus o center sa Barnesovi príliš nevydaril, jeho oblúčik skončil iba na vrchnej sieti Pantilimonovej svätyne. Domáci gólman tak bude rozohrávať od brány.

69
    Johnson pred svojou šestnástkou následne nepekne zostrelil Trippiera, za čo uvidí prvú žltú kartu a Burnley bude navyše zahrávať priamy kop.

68
    Na opačnej strane zvýšenú snahu o strelenie gólu predviedli Wallace a Barnes, ich spolupráca ale ovocie nepriniesla, strelu druhého menovaného zachytil jeden z obrancov.

67
    Po krátkej výmene lôpt sa k strele z hranice pokutového územia dostal Wickham. Ten mal tentoraz vychýlenú mušku a bránu prestrelil.

66
    Z rohového kopu nebezpečná situácia nevzišla, domáci hráči sa však postupne preberajú, začínajú zvyšovať tlak na svojho súpera.

65
    Aj napriek protestom pokutový kop neprichádza, nasledovať bude iba rohový kop pre Sunderland. Loptu si už chystá Johnson.

64
    Pozerať sa na to nemohol Johnson, ten sa rozhodol zaútočiť individuálne, pri pokuse o center očividne nastrelil ruku súpera, píšťalka hlavného rozhodcu ale zostáva nemá.

63
    Neatraktívna hra pokračuje aj naďalej, ani jeden z tímov sa akosi nehrnie dopredu a aj keď áno, tak ich postup zastaví nepresná prihrávka.

62
    Ide o dvojité striedanie, zápas končí aj pre Ingsa, jeho miesto na trávniku zaujme Jutkiewicz.

61
    Tímu hostí možno pomôže prvé striedanie v zápase, ktoré znamená, že Boyda vymení jeho krajan Wallace.

60
    Toho si ale vpredu postrážila pozorná dvojica stopérov, ktorá mu včas loptu odobrala. Pri lopte sú tak znova hostia.

59
    Zo štandardnej situácie nebolo nič, domáci celok sa bez problémov ubránil a okamžite vysielal Wickhama do protiútoku.

58
    Až teraz sme sa dočkali pomerne peknej akcie zo strane FC Burnley, na konci ktorej bol Barnes. Jeho strela po zemi však bola tečovaná a teda zrazená na roh.

57
    Čoraz nepresnejšie prihrávky sledujeme aj na domácej strane, v druhom polčase teda nesledujeme zrovna oku lahodiaci futbal.

56
    Po dlhšej dobe priletel do šestnástky Sunderlandu nejaký center, zareagovať naň chcel Barnes, no hlavou poslal loptu iba do zeme, Pantilimon sa nemusel ani len pohnúť z miesta, len natiahol ruky aby odrazenú loptu chytil.

55
    Následne to ešte skúsili dlhočiznou nakopávanou loptou, tá sa ale ledva dokotúľala k Heatonovi.

54
    Loptu získali domáci hráči, tí sa ale nikam neponáhľajú, loptu si vymieňajú len na svojej vlastnej polovici ihriska.

53
    Keď aj príde center do šestnástky Sunderlandu, tak iba do miest kde sa to hmýri hráčmi v červeno-bielych dresoch, častokrát sa v celom pokutovom území nenachádza ani jeden z hráčov Burnley.

52
    Ani Sunderland teraz nejako nevyniká útočnou hrou, domáci tím to však na rozdiel od jeho súpera až tak nepotrebuje, keďže celkom pohodlne vedie.

51
    Jedna nepresnosť za druhou, hráčom v sivých dresoch to dnes jednoducho nejde, Pantilimon sa dnes veru veľmi nezapotil.

50
    Keď sa hostia nevedia dostať k súperovej šestnástke, tak to aspoň z veľkej vzdialenosti skúsil Marney, jeho pokus ale letí poriadne vysoko nad bránu.

49
    To platí aj naďalej, už pri stredovej čiare im súper loptu odobral a Sunderland začína s ďalším založením útoku.

48
    Hostia si síce držia loptu na svojich kopačkách, je to však len pred hranicou svojej vlastnej šestnástky, ďaleko sa hráči v druhom polčase zatiaľ nedostali.

47
    Úvod druhého polčasu začal aktívnejšie Sunderland, po peknej spolupráci podobnej z akej Defoe skóroval lopta skončila iba v rukaviciach pozorného Heatona.

46
    Počas prestávky neregistrujeme zmenu v zostave ani jedného z tímov, oba celky tak majú k dispozícii všetky tri striedania.

46

Oba tímy dnes po druhý raz opúšťajú svoje šatne, o malú chvíľu pokračujeme.

Polovica zápasu je za nami, domáci tím po nej vedie vďaka gólom Wickhama a Defoea 2:0. Suderland mal počas celého polčasu navrch, svojho súpera do nebezpečných situácii prakticky nepúšťal. Uvidíme, čo nám prinesie druhý polčas, ktorý začne zhruba o 17:03.

45+2

45+2
    V nadstavenom čase ešte pokračuje podobná hra, akú sme mali možnosť sledovať posledných pár minút, už to vyzerá tak, že sa nijakého vzrušenia v prvom polčase nedočkáme.

45+1
    Štvrtý rozhodca signalizuje, že nad rámec riadnej hracej doby prvého polčasu bude nadstavovať 2 minúty navyše.

45
    Hostia už akosi nemajú chuť útočiť, zrejme to so snahou o zníženie skóre nechávajú až na druhú polovicu zápasu.

44
    Čas do konca prvého polčasu sa kráti, o loptu sa bojuje najmä na polovici FC Burnley, tam lopta často mení majiteľa.

43
    Neúspešné dobývanie domácej brány pokračuje aj naďalej, Pantilimon si po tečovanej strele dovolil parádičku, loptu nechytil, ale si ju spracoval na prsiach a okamžite rozohral.

42
    Ďalší pokus hostí, Barnes skúsil šťastie z väčšej vzdialenosti, jeho strela preletela tesne vedľa ľavej tyče.

41
    Po dlhšej dobe sa hostia dostali do útoku, po akcii na jeden dotyk z prvej vypálil Jones, jeho projektilu chýbala presnosť, lopta letí ponad bránu.

40
    Lopta sa po priamom kope takmer dostala k útočiacemu hráčovi, no tesne pred ním stihol zasiahnuť jeden z brániacich hráčov, ktorý ju poslal do bezpečnej vzdialenosti od brány.

39
    Navyše vďaka dobrému pressingu a zisku lopty Johnson na súperovej polovici vybojoval priamy kop, takže Burnley sa bude musieť brániť.

38
    Ak bude hra pokračovať takýmto spôsobom tak sa im to určite aj podarí, pretože hostia sa s loptou stiahli na svoju vlastnú polovicu, kde si ju len vymieňajú.

37
    Burnley sa okamžite snaží vyrovnať, Sunderland aj naďalej úspešne odoláva. Cieľom domáceho tímu určite bude udržať si dvojgólové vedenie minimálne do prestávky.

36
    S Burnley to začína vyzerať zle, hráči sú rozhádzaní, pri prihrávkach je čoraz častejšie badať nepresnosti. Uvidíme, čo nám prinesie posledná cca desaťminútovka prvého polčasu.
    Jermain DEFOE - 2:0

34
    Sunderland AFC dal gól! Tlak domáceho tímu logicky vyústil v ďalší gól! van Aanholt sa vyhol tesnému ofsajdu na ľavom krídle, dostal sa za obranné línie a prihrávkou našiel pred bránou úplne voľného JERMAINA DEFOEA, ktorý poľahky poslal loptu do siete.

33
    Ďalší nebezpečný útok, ktorý založil Wickham musel na krídle riešiť Mee. Ten to spravil veľmi dobre, nedaroval súperovi rohový kop, iba vhadzovanie.

32
    Momentálne majú jasne navrch hráči v červeno-bielom, svojho súpera tlačia, nedajú mu dýchať, no k strele sa paradoxne nedostávajú.

31
    Aj hostia nám ukázali ako sa to dá robiť dlhočiznými passmi cez celé ihrisko, ale podobne ako pred chvíľou aj tentoraz útočiaceho hráča zastavil ofsajd.

30
    Dlhou nakopávanou loptou to skúšali domáci hráči Defoe si však nedal pozor a ocitol sa v tesnom postavení mimo hry.

29
    Podaril sa im to ž teraz, po sympatickej akcii sa do zakončenia dostal Boyd. Ten však strieľal už počas toho ako padal k zemi, takže jeho strela nemala potrebnú razanciu.

28
    Hra sa opäť presunula do strednej časti ihriska, odkiaľ sa hráči v sivých dresoch snažia predrať na dostrel domácej brány, no stále sa im to nedarí.

27
    Priamy kop sa hráčom nevydaril ani tentoraz, center k vzdialenejšej žrdi bol znova až príliš prudký a žiadny z domácich hráčov ho nedokázal usmerniť do brány.

26
    Napokon presne to sa stalo, Defoe takmer prenikol do šestnástky, tesne pred ňou ho k zemi nedovolene poslal jeden z obrancov. Žltá karta z toho zatiaľ nebude.

25
    Hra sa presunula najmä do okolia stredového kruhu, hostia si musia dávať pozor aby pri útočnej aktivite neprepadli a nepustili tak súpera do kontry.

24
    Hostia sa pochopiteľne snažia o vyrovnanie, k tomu sa však zatiaľ nepriblížili, Sunderland zodpovedne bráni, hráči sa poctivo vracajú.

23
    Pomáha tomu aj rozumná hra brankára Pantilimona, ktorý sa s ďalšou rozohrávkou príliš neponáhľa a necháva svojich spoluhráčov nech sa rozostavia do potrebnej formácie.

22
    Sunderland sa snaží upokojiť hru, nepúšťať súpera na dostrel brány, aby si nedokázal vypracovať súvislejší tlak.

21
    Hostia boli doteraz aktívnejší, no domáci hráči efektívnejší, uvidíme, čo spraví inkasovaný gól s hráčmi Burnley.
    Connor WICKHAM - 1:0

20
    Sunderland AFC dal gól! Po krásnej rýchlej akcii domáceho tímu prichádza prvý gól zápasu! Réveillère z pravej strany poslal pred bránu prudký center, obrana hostí si dala pozor iba na Defoa, no celkom zabudla na CONNORA WICKHAMA, ktorý chladnokrvne zakončil za chrbát Heatona.

19
    Aj tentoraz bol na konci štandardnej situácie Shackell, jeho zakončenie hlavou smerovalo približne pol metra vedľa brány.

18
    Ďalší priamy kop pre Burnley, z podobnej situácie ako pred malou chvíľou, avšak tentoraz z pravého krídla.

17
    Z priameho kopu napokon nič nebolo, vo vzdušnom súboji sa ocitli Shackell a Pantilimon, prvý menovaný si za zákrok gólmana, po ktorom utrpel úder do hlavy pýta penaltu, tej sa ale nedočká.

16
    FC Burnley bude mať solídnu príležitosť na strelenie úvodného gólu, Barnes si aktívnou hrou vypýtal faul od O'Shea a získal tak priamy kop.

15
    Nevyzerá to však vážne, Ings síce opustil hraciu plochu v sprievode lekárov, čoskoro sa však zrejme znova zapojí do hry.

14
    Hra je prerušená, po zásahu do tváre sa na zemi ocitol otrasený Ings, už sa pri ňom zbiehajú lekári.

13
    Hra sa znova rýchlo presunula pred Pantilimona, hostia si v kombinácii nerozumeli a lopta im ušla za postrannú čiaru.

12
    O rýchly útok sa na opačnej strane pokúšali domáci hráči, Wickham sa uvoľnil, vystrelil a prekonal brankára, no pri tom fauloval súpera, čo neušlo pozornosti hlavného rozhodcu.

11
    Až teraz sa hráčom Burnley podarilo udržať sa v útoku, niekoľkokrát si vymeniť loptu. Strela na bránu však aj napriek tomu neprišla.

10
    Tento trend pokračuje aj naďalej, hráči sa síce poriadne nabehajú, no obaja brankári zatiaľ môžu zostať v kľude.

9
    Začalo sa hrať akosi chaoticky, hra sa prelieva z jednej strany na druhú, no bez nejakej väčšej akcie na jednej či druhej strane, hráči si často v útoku nerozumejú.

8
    Hra sa opäť presunula na polovicu Burnley, no tentoraz hostia súpera na dostrel brány nepúšťajú.

7
    Center k vzdialenejšej žrdi bol prisilný, domáci tím ešte reklamuje hru rukou jedného z hráčov Burnley, pokutový kop však nasledovať nebude.

6
    Na opačnej strane sa pekným individuálnym prechodom do útoku prezentoval Defoe, jeho center bol zrazený na roh.

5
    Po vhadzovaní na súperovej časti ihriska sa takmer do šance dostal Boyd, pozorný Pantilimon mu ale v poslednej chvíli odkopol loptu spred kopačiek.

4
    V útoku o loptu bojoval Wickham, ten si pýta rohový kop, Shackell to však vyriešil skúsene a žiadny rohový kop nebude.

3
    Zo začiatku zápasu sledujeme pomerne opatrnú hru na oboch stranách, o loptu sa bojuje najmä v strednej časti ihriska.

2
    Pantilimon dlhým odkopom od brány hľadal spoluhráčov na súperovej polovici ihriska, to sa mu však nepodarilo, lopta skončila iba u jeho brankárskeho náprotivku.

1
    Úvodnej rozohrávky sa zhostili hráči Burnley, tí sa okamžite snažili postupovať vpred po ľavom krídle, tam ich ale zastavila pozorná obrana Sunderlandu.

1

Hráči obidvoch tímov sa už nachádzajú na hracej ploche, domáci tím dnes bude hrať v červeno-bielych pruhovaných dresoch, zatiaľ čo hostia nastúpia v sivom.

Sunderland AFC: Pantilimon – van Aanholt, O'Shea, Vergini, Réveillère – Bridcutt – Wickham, Jordi Gómez, Larsson, Johnson – Defoe
    Náhradníci: Mannone – Jones, Fletcher, Graham, Álvarez, Coates, Giaccherini

Burnley FC: Heaton – Mee, Shackell, Keane, Trippier – Arfield, Jones, Marney, Boyd – Barnes – Ings

Sunderland 3-2 Burnley

Pekné sobotné popoludnie Vám prajem a vítam Vás pri zápase 23. kola najvyššej anglickej Premier League. V dnešnom zápase na seba narazia tabuľkoví susedia, konkrétne sa bude jednať o Sunderland AFC a Burnley FC.

Sunderland je na tom z dnešnej dvojice tímov o niečo lepšie, i keď má presne rovnaký počet bodov ako Burnley. Konkrétne je to 20 bodov, no o Sunderland má o jeden gól lepšie skóre. Momentálne mu patrí 16. miesto v tabuľke, na Aston Villu a West Bromwich stráca 2 body, na Everton a Crystal Palace tri. Naopak ako už bolo spomenuté vyššie, rovnaký počet bodov má Burnley a na chrbát mu taktiež dýcha dvojica Hull City – QPR, ktorá na tieto tímy stráca jediný bod. Hráči Sunderlandu sa v posledných piatich kolách prezentovali katastrofálnymi výkonmi, veď z posledných piatich zápasov získali jediný bod a to za bezgólovú remízu na ihrisku Aston Villy. V ostatných dueloch proti Hull City, Manchesteru City, Liverpoolu a Tottenhamu hráči ťahali za kratší koniec a nezískali ani bod. Tímu dnes navyše pravdepodobne nepomôže Cattermole, ktorého trápia zranené triesla.

Burnley FC

Ako už bolo spomenuté vyššie, Burnley má identický počet bodov ako jeho dnešný súper, no o niečo horšie skóre. Aj v jeho prípade teda platí to, že body potrebuje ako soľ, pretože ak by klesol o priečku nižšie t.j. 18. miesto hrozil by tímu zostup do nižšej súťaže. A keďže má pred Hull City iba jednobodový náskok, potreba bodov z takých zápasov ako je ten dnešný je o to väčšia. Na rozdiel od jeho dnešného súpera sa mu v posledných piatich kolách darilo o niečo viac. Z posledných piatich zápasov tento tím získal dovedna 5 bodov za víťazstvo proti QPR a remízy proti Newcastlu United a Manchesteru City. Naopak, hráči vyšli bodovo naprázdno v dueloch proti Liverpoolu a Crystal Palace. Aj v tíme hostí des registrujeme zranenia, pre problémy s členkom zrejme nenastúpi Ward, koleno zas trápi Longa.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.