Hull City – Newcastle 0:3 (kon.) | Crystal Palace – Everton 0:1 (kon.) | Liverpool – West Ham 2:0 (kon.)
Manchester United – Leicester 3:1 (kon.) | Stoke City – QPR 3:1 (kon.) | Sunderland – Burnley 2:0 (kon.)
West Bromwich – Tottenham 0:3 (kon.) | Chelsea – Manchester City 1:1 (kon.)
Stoke City FC
3:1 (2:1)
Queens Park Rangers
Sobota 31.01.2015, 16:00 • The Britannia Stadium, Stoke on Trent • Anglická Premier League

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Z pôdy "hrnčiarov" sa body odvážajú ťažko a ešte ťažšie tímu Harryho Redknappa, navyše do karát domácim hrá aj forma z posledných zápasov, vzájomné zápasy sú však vzácne vyrovnané.

Chýbajúci hráči

Odemwingie, Pieters (zranenia), Diouf (APN)- Traoré, Sandro, Faurlín, Yun (zranenia)

Stoke City FC: Begovic- Bardsley, Shawcross (C), Wollscheid, Wilson- Nzonzi, Whelan- Arnautovic, Ireland, Moses- Walters
    Náhradníci: Butland- Muniesa, Adam, Diouf, Cameron, Sidwell, Crouch

Queens Park Rangers: Green- Isla, Dunne, Onouoha, Hill- Vargas, Henry, Barton, Fer, Kranjčar- Austin
    Náhradníci: McCarthy- Caulker, Yun, Phillips, Hoilett, Zamora, Zaráte.

Hráč sú pripravení, pomaly môžeme začať.

1

1
    Dunne ihneď hľadal vpredu Austina, lopta pre Stoke.

3
    Dunne si počínal nedovolene a bude nasledovať štandartka pre domácich. Center Arnautoviča však nebezpečenstvo neznamenal.

5
    Krajnčar sa pokúsil o prienik stredom, lenže stopku za cenu faulu mu vystavil Adam a QPR následne loptu stratili, keďže si po rýchlej rozohrávke nerozumeli.

7
    Dlhá lopta od Bardsleyho žiadny výsledok nepriniesla, iba našla Greena.

8
    Moses chcel vysunúť dopredu Waltersa, ale toho zakrižoval Dunne a odvrátil loptu na aut.

8
    Domáci hodili aut, ale Isla si loptu chrbtom zakryl a získal odkop od vlastnej brány.

9
    Moses preniká ľavou stranou a získava po zákroku Islu roh. Ten bol však zahraný veľmi zle, lopta pre hostí.

11
    Hill centroval z ľavej strany, ale lopta sa od Shawcrossa k nemu vrátila. Dokonca získal aj štandartku, keďže si ho podržal Bardsley. Center Kranjčara však bol veľmi vysoký.

13
    Bardsley teraz odčinil predošlý faul, keď podobnú štandartku získal v blízkosti rohovej zástavky hostí cez Kranjčara.

13
    Moses poslal kvalitný center, Hill ho však odhlavičkoval.

15
    Tak toto bola veľmi kostrbatá rozohrávka domácich. Wilson zahnal Shawcrossa skoro za čiaru, ale ten loptu ešte zachytil, prihral na Begoviča a ten zlým odkopom našiel opäť len Shawcrossa, ktorý sa všemožne snažil, ale lopta za čiaru už ušla.

17
    QPR sa snaží ísť dopredu, lenže do vynikajúco sfromovanej obrany Stoke to nejde.

18
    "Potters" teraz vyrážajú do protiútoku, loptu ťahá Moses a po zákroku Bartona získal roh, ktorý však nebezpečenstvo nepriniesol.

20
    Wollscheid hľadal dlhou kolmicou Waltersa, ale ten sa ocitol v ofsajde.

21
    Stoke City FC dalo gól!

Karl Henry robí veľkú chybu a daruje domácim. Anglický stredopoliar nezachytil jednoduchú prihrávku od Islu, ktorá tak našla len Irelanda a ten pätou prihral na JOHNATANA WALTERSA, ktorý nemal problém skórovať.
    WALTERS - 1:0

24
    Žltú kartu dostáva Isla (Queens Park Rangers).

25
    Mosesov priamy kop vyzeral veľmi dobre, ale strela tesne minula bránu.

28
    Ireland sa dostal k strele po rohu Mosesa, lenže tá o niečo minula bránu.

34

Ireland si pripisuje druhú asistenciu, keď našiel z pravej strany prihrávkou lepšie postaveného JONATHAN WALTERSA a ten pridáva druhý gól v zápase.
    WALTERS - 2:0

36
    Queens Park Rangers dali gól!

Rýchla odpoveď hostí, keďže Stoke zabudlo na NIKA KRANJČARA, ktorý sa dostal k lopte po odrazenej strele Austina a presným streleckým pokusom znižuje.
    KRANJČAR - 2:1

38
    Diváci sa nudiť rozhodne nemôžu! Za nami je iba úvodných 38 minút hry a videli sme už tri góly, takže môžeme konštatovať, že nás čaká ešte rozhodne zaujímavý zvyšok prvého polčasu a celý druhý polčas.

39
    Toto naozaj nevyzerá príjemne! Domáci kapitán Shawcross ostal ležať na zemi a s najväčšou pravdepodobnosťou už dnes pokračovať nebude.

40
    Shawcross odchádza za postrannú čiaru a skutočne to s ním nevyzerá veľmi dobre. Na striedačke sa už rozcvičuje niekoľko jeho spoluhráčov a zdá sa, že jeden z nich ho bude musieť nahradiť.

41
    Striedanie v tíme Stoke City FC: z ihriska odchádza Shawcross, prichádza Muniesa.

42
    Hosťujúci futbalisti by radi skóre vyrovnali, ale zatiaľ sa im to veľmi nedarí. V tomto polčase už gól s najväčšou pravdepodobnosťou neuvidíme.

44
    Na hracej ploche trochu vzplanuli emócie, ale našťastie nešlo o nič vážne a rozhodca žiadnu kartu udeľovať nebude. Zdá sa, že už budeme čakať iba na polčasový hvizd.

45
    Domáci futbalisti sa pokúsili vysokým centrom dostať do zakončenia, ale to napokon vôbec neprišlo. Lopta bola pridlhá a nik z hráčov Stoke ju nestihol.

45+1
    Štvrtý rozhodca nadstavuje ešte 3 minúty. Prvá z nich je už takmer minulosťou, na hracej ploche sa nedeje nič zaujímavejšie.

45+2
    Napokon sme to zrejme zakríkli! Domáci futbalisti sa dostali do útoku a spoza šestnástky veľmi tvrdo vystrelil Moses. Hostia mali kus šťastia, pretože jeho rana iba tesne minula priestor troch žrdí.

45+3
    Prebieha posledná minúta nadstaveného času a žiaden z celkov už nechce nič riskovať. Pri lopte sú síce domáci, ale hrajú iba zo zabezpečenej defenzívy a nevedia sa dostať k ďalšej strele.

45+3

Prvý polčas je minulosťou. Videli sme v ňom tri presné zásahy, pričom o dva z nich sa postarali domáci futbalisti, ktorí tak prestávku strávia v rozhodne väčšej pohode ako ich súper.

Druhý polčas sa začne približne o 17:05.

46

46
    Striedanie v tíme Queens Park Rangers: z ihriska odchádza Henry, prichádza Zamora.

48
    Moses zahral po faule na Bardsleyho štandartku, ale jeho center odhlavičkoval Dunne mimo šestnástku.

50
    Ukázal sa nám aj Vargas, ale jeho akcia zakončená strelou nemohla narobiť Begovičovi problémy.

52
    Stoke získava vhadzovania na súperovej polovici ako jardy v americkom futbal. Stále bližšie k bráne hostí.

52
    Po jednom z takých autov však Fer fauluje Bardsleyho a bude nasledovať štandartka pre domácich.

53
    Bardsley vypáli ako z dela na bránu Greena a jeho strela len tesne minula priestor medzi troma žrďami. Osobne si však myslím, že Green je radšej, že tá lopta nešla na neho, lebo takáto bomba by mu mohla aj ublížiť.

54
    Vargas postupoval na bránu domácich a tesne pred šestnástkou prihral na Kranjčara, ktorý mu loptu vrátil, no čilský útočník namiesto strelil volil ešte kľučku, čo ho stálo zakončenie.

55
    Rob Green chytil center do rúk a chcel loptu vykopnúť, lenže pred neho sa postavil Walters, čo znamenalo, že Ír dostal plnou silou loptu do tváre.

56
    Po strele Fera, ktorú obrana hostí odvrátila len do vzduchu sa do neho zavesil aj Vargas a previedol prenádherné nožničky, ktoré ale zásluhou Begoviča nestrihli dostatočne presne.

57
    Moses dostáva žltú kartu za filmovanie.

58
    Na druhej strane sa ocitol zatiaľ nevýrazný Zamora v ofsajde.

59
    Moses prenikol po ľavom krídle cez dvojicu protihráčov a odcentroval, ale len ku Greenovi, ktorý rýchlo rozohral a cet Bartona sa lopta dostala až k Zamorovi, ten sa však nepresadil cez Wollscheida.

62
    Stoke mohlo ísť dopredu, ale moment prekvapenia sa vytratil a do sformovanej obrany to nešlo a tak loptu ukoristili hráči hostí.

63
    Striedanie v tíme Stoke City FC: z ihriska odchádza Arnautovič, prichádza Crouch.

64
    QPR sa snaží, lenže hráči Stoke perfektne vytláčajú loptu preč od vlastnej šestnástky a Moses napokon v ťažkom súboji s Islom získal aut.

66
    Vargas sa veľmi dobre vyhol sklzu Nzonziho, lenže poslal pridlhú loptu dopredu na Zamora, ktorý ju nestihol na hracej ploche.

67
    Nzonzi sa odhodlal k strele z pomerne veľkej diaľky a tá veľmi pomaly prišla k Greenovi.

68
    Žltú kartu dostáva Barton (Queens Park Rangers).

69
    Striedanie v tíme Queens Park Rangers: z ihriska odchádza Kranjčar, prichádza Hoilett.

69
    Moses našiel ťažkým centrom na hranici šestnástky Irelanda, ktorý ale loptu nedokázal spracovať.

70
    A opäť Moses. Tentoraz prestrčil loptu za val obrancov opäť na Irelanda, ale ten stál mimo hru.

71
    Wilson chcel loptou za obranu nájsť Mosesa, ale našiel len Dunna, ktorý ju odkopol čo najďalej.

72
    Veľmi pekná kombinácia domácich. Po niekoľkých narážačkách skoro celej ofenzívnej štruktúry Stoke prišla prihrávka Irelanda a zakončenia Croucha tesne vedľa.

72
    Striedanie v tíme Stoke City FC: z ihriska odchádza Ireland, prichádza Adam.

73
    Dunne neodhadol Mosesov pohyb a namiesto lopty zasiahol anglického krídelníka.

75
    Striedanie v tíme Queens Park Rangers: z ihriska odchádza Hill, prichádza Yun.

76
    Barton sa dostal pred šestnástku domácich, prihral na Zamoru a bol faulovaný Wollscheidom. Veľmi dobrá pozícia pre QPR na strelu.

77
    Barton vystrelil a orazítkoval tyč! Ešte jeden center naspäť a Fer úplne sám pred Begovičom napálil loptu do brankára z Bosny a Hercegoviny.

78
    Rohový kop Vargasa však obrana domácich odvracia a Barton zastavuje faulom rodiaci sa protiútok Stoke.

79
    Hoilett vnikol do šestnástky, ale ihneď mu bola lopta vypichnutá. K strele sa ešte dostal Zamora, jeho pokus bola ale tiež zblokovaný.

80
    Austin musí ísť za čiaru, tečie mu krv z obočia.

81
    Hoilett dlho držal loptu a aj oňu pred šestnástkou súpera prišiel, lenže pribehol Barton a cez Adama ešte získal faul. Center zo štandartky však Dunne zakončil len nad bránu.

83
    Vargas pokazil prihrávku z krídla do stredu, lenže akciu zbrzdil nerozhodný Nzonzi a Wilson loptu poslal priamo do rukavíc Greena.

85
    Crouch prebehol Yuna po krídle a potom aj potom aj pozdĺž bránkovej čiary hostí, lenže v čase prihrávky na nabiehajúceho Mosesa mu lopta už za čiaru ušla.

85
    Žltú kartu dostáva Walters (Stoke City FC).

86
    Fer poslal z veľkej diaľky z priameho kopu strašnú bombu, ktorú Begovič s námahou vyrazil na roh.

87
    Ten však ohrozenie brány Stoke nepriniesol.

89
    Isla centruje do šestnástky a vo veľmi dobrej pozícií skoro našiel Zamoru, ten však bol pokrytý.

89
    Zamora dostal od Islu veľmi dobrý center, ktorý ale zakončil aj zásluhou teču Wollscheida vedľa brány.

90
    Žiadne nebezpečenstvo po hlavičke Zamoru však nehrozí.

90+1
    Nastavujú sa 4 minúty.

90+1
    Barton nastavenie privítal faulom na Croucha.

90+2
    Hoilett pri pokuse zobrať loptu dobre kombinujúcim hráčom Stoke fauluje.

90+2

Hatrrick!!! JONATHAN WALTERS bol v šestnástke hostí po zlom odhlavičkovaní Onuohu najdôraznejší a hlavou dáva svoj tretí gól.
    WALTERS - 3:1

90+4
    Domáci držia loptu na útočnej polovici, teda v jej rohu.

90+4

Veľmi kvalitný zápas je za nami. Možno by mu sedela remíza, keďže prvý polčas patril domácim a druhý hosťom, lenže futbal sa hrá na góly a tých strelilo viac Stoke City, teda Jonathan Walters. (17:54:35)