Omsk – CSKA Moskva 2:4 (kon.) | Barys – Čerepovec 3:2 (po pr.) | Jekaterinburg – Čeljabinsk 1:3 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk – Dinamo Minsk 3:2 (kon.) | Ufa – Novgorod 0:6 (kon.) | Kazaň – Jugra Chanty-Mansijsk 3:1 (kon.)
Jaroslavľ – Viťaz 2:1 (1:0 po s.n.) | D. Moskva – Soči 3:0 (kon.) | Helsinki – Záhreb 1:4 (kon.)
Petrohrad – HC Slovan 1:2 (1:2 po s.n.) | Riga – A. Mytišči 3:1 (kon.)
HC Dinamo Riga
3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Atlant Mytišči
Streda 28.01.2015, 18:30 • Arena Riga • KHL

Videli sme zaujímavé stretnutie. Z víťazstva sa tešia domáci hokejisti a treba uznať, že zaslúžene. Zápas rozhodli v tretej tretine svomi gólmi. Hráči Dinama sú veľkí bojovníci čo predviedli aj v dnešnom zápase. Ja sa sa vami pre dnešok lúčim a prajem dobrú noc. (20:46:24)

60:00

59:59
    Dinamo Riga dalo gól!
    Domáci vyhrali buly, dostali puk do stredného pásma a GINTS MEIJA skóroval do prázdnej brány.
    Asistencie: Andris Dzerinš, Oskars Cibulskis
    Gints MEIJA - 3:1

59:53
    Výborne Meija vložil hokejku do strely jedného z hráčov Atlantu!

59:29
    Po zakázanom uvoľnení Dinama si berie oddychový čas ja tréner Arturs Abols.

59:00
    Posledná minúta tretej tretiny.

58:56
    Sošnikov sa natlačil pred Sedláčka a skoro zasunul puk za jeho chrbát! Sedláček, ale puk na poslednu chvílu vyrazil a tak zachránil domácich od vyrovnania.

58:42
    Sedláček si poradil so Sheylovou strelou.

58:30
    Atte Engren zostáva na striedačke! Atlant v šestici!

58:30
    Hosťujúci tréner Alexej Kudašov si berie oddýchový čas.

Dnešný zápas sleduje 5880 divákov.

58:00
    Posledné dve minúty tretej tretiny.

57:55
    Atlant sa dostal do výbornej šance! Nepríjemnú strelu vyrazil Sedláček!

57:25
    Leschenko už v útoku, zaviezol puk do tretiny domácich, ale k strele sa nedostal.

56:51
    Hostia v plnom počte.

55:49
    Bukarts zaviezol puk do tretiny hostí, našiel K.Redlihsa, ktorý pálil z prvej, ale Engren jeho puk chytá.

54:51
    Vjačeslav Leschenko dostáva 2 minúty z nebezpečnú hru s vysokou hokejkou, keď trafil Abolsa.

54:22
    Gilroy s pukom krúžil ako sup nad potravou, ale nevykrúžil nič, domáci mu puk vzali a vyhadzujú ho z tretiny.

53:22
    Hostia sa dostali predsa do pásma, vystrelili na Sedláčka, ale puk letel hádam aj von zo štadióna.

53:11
    Hostia sa snažia o útok, ale domáci sa výborne bránia.

52:07
    Genoway pripravil gólovku pre Indrašia! Ten, ale nedokázal prepasírovať strelu za chrbát Engrena!
    Charles GENOWAY - 2:1

50:23
    Domáci otáčajú priebeh zápasu a ujímajú sa vedenia! CHARLES GENOWAY sa dostal k puku na modrej čiare a prepálil všetko čo mu stálo v ceste! Treba podotknúť že Engren bol v bránkovisku atakovaný Bukartsom, rozhodca si všetko poistil na videu, ale gól aj tak uznal, tak sa ani nedivím Engrenovi, že po uznaní vyštartoval po rozhodcovi. Bez asistencie.

48:30
    Zakázané uvoľnenie Atlantu, hostia si v posledných minútach nevedia prihrať a majú veľké problémy.

47:51
    Dinamo ohrozilo Engrena pár strelami, ale fínski brankár si s nimi dokázal poradiť. Domáci zvyšujú obrátky.

46:57
    Hostia v plnom počte. Domáci hrali presilovku naozaj dobre, ale skórovať sa im nepodarilo.

46:05
    Miks Indrašis sa dostával pred Engrena, ale v poslednej chvíli mu do strely vložili hokejky hosťujpci obráncovia a tak mu znemožnili skórovať!

45:33
    Domáci majú problém dostať sa do pásma.

44:57
    Domáci si zahrajú presilovú hru. Anton Babchuk dostáva 2 minúty za držanie.

44:52
    Jerofjejevs nepríjemne vystrelil na Engrena, ten si s jeho strelou poradil.

44:13
    Atlant výborne napáda hráčov Dinama a tí majú veľké problémy pri rozohrávke.

43:04
    Sorokin nahodil puk na Sedláčka, jeho strela však bola zblokovaná, nenarobila Sedláčkovi žiadne problémy.

42:32
    Hostia sú v tretej tretine veľmi aktívni a sú momentálne lepším mužstvom.

42:11
    Domáci sa usadili v pásme hostí, Darzinš nahodil puk na Engrena a tak získal pásmo pre domácich.

42:00
    Domáci ženu svojích hráčov do útoku. Fanúšikovia Dinama neprestávajú povzbudzovať svojích miláčikov.

41:23
    Taratuchin sa rútil sám na Sedláčka! Ten jeho pokus vyrazil!

40:19

40:01
    Úvodne buly tretej tretiny pre Dinamo.

40:01

Skončila sa nám druhá tretina v ktorej sa podarilo domácim vyrovnať, konkretné to bol Miks Indrašis. Vidíme dobrý zápas. V závere tretiny sa nám začalo iskriť a tak sa hra dosť kúskovala. Prinesie nám tretia tretina rozuzlenie? Nechajme sa prekvapiť. Tretie dejstvo začne o 15 minút.

40:00

39:31
    Jurčinova bomba bola zblokovaná na ochrannú sieť.

38:20
    Roberts Bukarts dostáva 2 minúty za hrubosť a tak isto dostáva 2 minúta za hrubosť Igro Levitsky, naviac dostáva 2 minúta aj ta sekanie a tak domáci majú výhodu presilovej hry.

38:20
    Na ľade sa nám začína pekne iskriť! Za Sedláčkovou bránou sa do seba pustilo viacero hráčov.

38:07
    Riga prežila oslabenie a už sa ženie do útoku.

37:35
    Tvrdá rana od modrej čiary, ale Sedláček bol pripravený a puk vyrazil.

37:18
    Sošnikov už pri puku a zaváža puk do útočnej tretiny.

35:32
    Domáci vyhadzujú puk cez všetky čiary a domáci sa výborne bránia.

33:59
    Šanca hostí! Sošnikov vypálil na Sedláčka, ten puk vyrazil, k dorážke sa dostal Khlopotov, ale cez ležiaceho Sedláčka puk nedokázal prepasírovať do brány!

33:07
    Domáci Maris Bičevskis zostrelil Bodrova, ktorého šiel okamžite pomstiť Jarullin. Bičevskis v dnešnom zápase skončil. Domáci majú výhodu 5 minútovú presilovú hru. Následne za bitku dostáva menší trest za hrubosť aj Jarullin.

32:51
    Do šance sa dostal Taratuchin, ale Sedláček podržal domácich a tak sa stav nemení.

31:22
    Domáci zaštrajkovali v obrane, ale hostia to nevyužili.

30:51
    Pekný akcia domáceho tínu, ale zastavil ofsajd.

30:11
    Strelu Chernova na Sedláčka český brankár chytil, no jeho zákrok nebol vôbec istý.

29:46
    Saulietis sa pekne uvoľnil pred Engrenom, lae puk mu tesne pred zakončením ušiel.

29:44
    Darzinš našiel pred bránou Wilsona, ale jeho strela bola zblokovaná.

28:58
    Bičevskis sa rútil do šance, puk mu však ušiel a zo šance nebolo nič.

27:25
    V závere presilovky prišli dve veľké šance domácich! Genoway a ani Indrašis však Engrena neprestrelili.

26:43
    Trotter sa dostal k dvom strelám, ale jedna bola zblokovaná a s druhou si bez problémov poradil Engren.

25:56
    Domáci sú v útočnom pásme, kombinujú, ale do šance sa zatiaľ nedostali.

25:23
    Hosťujúci Matthew Gilroy natlačil Saulietisa na Engrena a dostáva za to 2 minúty.

24:36
    Uf to bola šanca! Taratuchin dostal prihrávku do jazdy! Výborný zákrok Sedláčka, ktorý sa perfektne natiahol a zlikvidol veľkú šancu hostí!

24:11
    Hostia spôsobili rozruch pred Sedláčkom, ten však situáciu vyriešil, neustil Khlopotova k dorážke. Stav sa nemení.

23:36
    Hostia sa dostali k strele, Korobov preveril Sedláčka.

23:00
    Hostia sú po góle pod veľkým tlakom a Dinamo ovládal celú plochu.

22:33
    Rodrigo Abols sa pekne dostal pred Engrena! Jeho strelu však švédsky brankár akrobaticky chytil!

21:16
    Lauris Darzinš našiel MIKSA INDRAŠISA a ten presnou strelou nedal šancu Engrenovi!
    Asistencie: Lauris Darzinš, Kyle Wilson
    Miks INDRAŠIS - 1:1

20:01
    Úvodné buly pre Atlant.

20:01

Máme za sebou prvú tretinu v ktorej boli aktívnejší hosťujúci hráči. Po úvodnej aktivite sa dočkali aj gólu, ktorého autom je Sergey Shmelyov. Domáci sa snažia bojujú, ale do väčšej šance sa nedostali. Uvidíme čo prinesie druhá tretina, ktorá začne o 15 minút.

20:00

18:23
    Saulietis sa dostal k puku a nebezpečne vypálil na Engrena, ten jeho strel cyrazil k dorážke sa dostal Abols, ale ten netrafil bránu.

17:11
    Indrašis dnes bojuje ako lev a už už sa dostával do šance, ale puk mu ušiel a tak ho majú na hokejkách hostia.

15:33
    Dinamo sa ubránilo a už je v plnom počte.

14:51
    Babchuk opäť vypálil na Sedláčka, strela bola zblokovaná až sa dostala k Indrašisovi, ktorý sa dostal do protiútoku, ale Engren jeho strelu chytil.

14:12
    Khlopotovova strela mierile priamo do hrude Sedláčka, domáci prežili aj tento závar.

13:53
    Babchuk to skúšal na Sedláčka, ale jeho strela bola zblokovaná.

13:33
    Kaspars Saulietis nebezpečne faulova Taratuchina a tak poslušne ide na trestnú lavicu.

12:25
    Domáci to skúšajú na Engrena z každého uhlu. Žiadna strela však Engrena neohrozila.

11:40
    Darzinš pekne zakombinoval s Wilsonom, ale Engren po ich snahe zasahovať nemusel.

10:14
    Domáci v plnom počte a vyrážajú do útoku.

10:04
    Domáci vyhadzujú puk opäť až za Engrena a tak ich presilovka blíži ku koncu.

9:16
    Domáci sa výborne bránia a puk vyhadzujú cez všetky čiary.

8:14
    Milan Jurčina dostáva 2 minúty za hrubosť. Hostia majú k dispozícií presilovú hru.

8:13
    Indrašis to pekne vyskúšal na Engrena, ten jeho strelu bez problémov chytá.

7:55
    Veľká šanca hostí! Kozlov dostal výbornú prihrávku medzi kruhy! Vypálil z prvej, ale Sedláček vykopol na poslednú chvíľu puk a tak zabránil Kozlovovi skórovať!

7:11
    Sošnikov sa opäť dostal až pred Sedláčka, vypálil, ale český brankár jeho strelu chytá. Sošnikovov útok je od začuatku veľmi aktívny.

6:40
    Komerčná prestávka.
    Sergej ŠMELJOV - 0:1

5:52
    Atlant Mytišči dál gól!
    Aktivita hostí sa prejavila aj streleným gólom! Hostia sa ujímajú vedenia po góle SERGEYA SHMELYOVA, ktorý dostal výbornú prihrávku od Sošinkova a z prvej prekonal Sedláčka!
    Asistencie: Nikita Sošnikov

4:55
    Babchu vypálil nq Sedláčka, jeho strela však bola zblokovaná na ochrannú sieť a tak je hra prerušená.

4:22
    Puk nám lieta z tretiny do tretiny, ale do nejakých šancí sa ani jedno mužstvo zatiaľ nedostalo.

3:55
    Domáci pri puku Trotter vyskúšal pozornosť Engrena. Ten spoľahlivo chytá.

3:11
    Darzinš manévroval s pukom za bránou hostí, ale pred Engrenom nikoho nenašiel.

2:06
    Hostia sú v úvode aktívnejší a Sedláček musel opäť zasahovať po strele Chernova.

1:53
    Zakázané uvoľnenie domácich hráčov.

1:02
    Sedláček mal prvú prácu, keď musel sva krát zasahovať po strelách Taraťuchina.

0:20
    Domáci majú puk na svojích hokejkách a zakladajú útok od svojej brány.

0:01
    Úvodné buly vyhrali domáci hokejisti.

00:01

Následujú štátny hymny, najprv ruská a hneď po nej lotyšská.

Hráči oboch tímov už prichádzajú na ľadovú plochu. Zápas sa za chvíľu začne.

HC Dinamo Riga: Sedláček (Deslauriers) – K. Redlihs(A), Cibulskis, M. Redlihs, Videll, Trotter – Genoway, Jurčina(A), Darzinš(C), Wilson, Indrašis – Jerofejevs, Sotnieks, Abols, Dzerinš, Meija – Grinbergs, Skvorcov, Saulietis, Bičevskis

Atlant Mytišči: Engren (Artemyev) – Korobov(A), Gilroy, Potapov, Sošinkov, Shmelyov – Novopashin, Sorokin, Khlopotov, Chernov, Bodrov – Tyulyapkin(C), Jarullin, Taratuchin(A), Levitsky, Kozlov – Babchuk, Voronin, Yunkov, Leschenko, Yashin

Rozhodca: Soin, Kulakov – Sivov, Shelyanin.

Prajem vám príjemný večer pri sledovani dnešného online prenosu.

V dnešnom zápase sa zameriame na súboj medzi HC Dinamo Riga a Atlant Mytišči.

HC Dinamo Riga je momentálne na 9. nepostupovom mieste a reálne pomýšľa na postup do vyraďovacej časti. DOmáci získali v doterajšom priebehu sezóny 65 bodov a majú negatívne skóre 113:135. Riga potrebuje vyhrať, aby poskočila na 8. postupové miesto. Uvidíme či sa im to podarí.

Atlant Mytišči je na tom o trochu horšie ako ich dnešný súper. Atlant sa nachádza momentálne na 11. mieste so ziskom 63 bodov a skóre 125:137. Atlant tak isto bojuje o postup do vyradovacej časti a tak potrebuje tiež body ako soľ. Uvidíme či sa im v dnešnom zápase podarí nejaké získať.

Očakávam vyrovnaný zápas s víťazným koncom pre domáci tím.

Môj tip na výsledok 3:0

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.

Lissko

Góly a asistencie: 22. Indrašis (Darzinš, Wilson), 51. Genoway, 60. Meija (Dzerinš, Cibulskis) – 6. Shmelyov (Sošnikov)

Rozhodca: Soin, Kulakov – Sivov, Shelyanin