Katar – Rakousko 29:27 (kon.) | Slovinsko – Macedónsko 30:28 (kon.) | Chorvátsko – Brazília 26:25 (kon.)
Španielsko – Tunisko 28:20 (kon.)
Španielsko
28:20 (18:9)
Tunisko
cz Nedeľa 25.01.2015, 19:00 • Lusail Multipurpose Hall • Majstrovstvá sveta mužov (play off)

Španělsko zvítězilo nad Tuniskem 28:20 a doplnilo tak Katar a Slovinsko ve čtvrtfinále. V něm se utkají s vítězem zápasu Island-Dánsko.

Dnešní čtveřici čtvrtfinalistů doplnilo Chorvatsko, které v souběžně hraném utkání po vyrovnaném průběhu porazilo Brazílii 26:25.

To je ode mě pro dnešek vše, budu se těšit u dalších přenosů. (20:31:47)

60
    Konec zápasu. (28:20)

60
    Obrana Španělů již nebyla koncentrovaná a v poslední minutě inkasovala dvě branky. (28:20)

60
    V poslední minutě ještě Tunisané snižují. (28:19)

59
    Na desetibrankový rozdíl ve skóre vzápětí navyšuje z pravého křídla Victor Tomas. (28:18)

59
    Dvě minuty před koncem zápasu upravuje ještě výsledek z levého křídla Oussama Boughanmi. (27:18)

55
    Tu proměnil Valero Rivera. (27:17)

55
    Juan Andreu vybojoval v krátkém čase druhou sedmičku. (26:17)

54
    Tu proměnil technickou střelou přes prsty Victor Tomas. (26:17)

53
    Juan Andreu byl faulován při střelbě, rozhodčí nařídili sedmimetrový hod. (25:17)

52
    Na druhé straně se opět prosazuje španělský hráč s číslem 26, Jesus Antonio Garcia. (25:17)

51
    Oussama Boughanmi si z křídla seběhl do prostoru spojky a odtamtud vyslal gólovou střelu. (24:17)

50
    Jesus Antonio Garcia rychle využívá přesilovku, prosadil se z proskoku na levé spojce. (24:16)

49
    Wissem Hmam je vyloučen na dvě minuty. (23:16)

47
    Oussama Boughanmi snižuje při přesilové hře po vyloučení Aguinagaldeho z levého křídla. (23:16)

46
    Gonzalo Perez de Vargas si ve 46. minutě zápasu drží úspěšnost svých zákroků na 44 procentech. (23:15)

45
    Jorge Maqueda obešel několik obránců a navíc přesně skóroval. (23:15)

44
    Po dohrávce na pivota se prosadil přesným zakončením Issam Tej. (22:15)

44
    Tvrdou střelou doprostřed branky se prosadil Jesus Antonio Garcia. (22:14)

43
    Gedeon Guardiola byl za svůj zákrok na Megganema vyloučen. (21:14)

42
    Heykel Megganem se uvolnil přes Gedeona Guardiola a přesně zakončil. Fanoušci Tuniska bouří. (21:14)

39
    Třináctou tuniskou branku zaznamenal z levého křídla Oussama Boughanmi. (21:13)

38
    O další snížení se postaral svým prvním gólem Amine Bannour, tuniský hráč s číslem 9. (21:12)

37
    Cristian Ugalde si výborně seběhl na střed brankovišti a svou šanci proměnil. (21:11)

37
    Tunisko zužitkovává přesilovou hru, prosadil se opět na pravém křídle Jaleleddine Touati. (20:11)

36
    Tunisané si zahrají přesilovku, vyloučen byl Joan Canellas. (20:10)

35
    Z pravého křídla snížil Jaleleddine Touati. (20:10)

33
    Další branku přidává Victor Tomas z rychlého brejku. (20:9)

33
    První branku druhého poločase po shození od Maquedy vsítil z prostoru pivota Victor Tomas. (19:9)

31
    Začal druhý poločas. (18:9)

30
    První poločas skončil. (18:9)

29
    Španělé navyšují vedení z rychlého protiútoku, konkrétně Gedeon Guardiola. (18:9)

28
    Cristian Ugalde umí vystřelil nejen z křídla, ale také ze spojky, což nyní dokázal. (17:9)

27
    Vzápětí Tunisané korigují. (16:9)

26
    Daří se i Ugaldemu, který si v krátké chvíli připsal dvě branky po sobě. Celkem se dnes trefil zatím čtyřikrát. (16:8)

26
    Kamel Alouini vyslal totožnou a přesnou střelu jako před několika minutami. (15:8)

25
    Cristian Ugalde z levého křídla po pohledné španělské kombinaci navyšuje náskok svého týmu. (15:7)

24
    Alouini uvolnil na pivotu Issama Teje a ten koriguje vedení Španělů. (14:7)

23
    Kamel Alouini se prosazuje střelou ze střední spojky, do konce poločasu chybí 7 minut. (14:6)

22
    Nyní se roztrhl pytel se španělskými góly, ten další přidal z rychlého brejku Cristian Ugalde. (14:5)

22
    Dnes svůj první gól vsítil z pravé spojky Alex Dujshebaev. (13:5)

21
    Canellas dohrál do křídla na Cristiana Ugaldeho a ten zvýšil španělský náskok. (12:5)

20
    Perez de Vargas však vychytal Oussamu Boughanmiho. (11:5)

20
    Na dvě minuty je vyloučen za faul při střelbě Viran Morros de Argila. Následovat bude sedmička pro Tunisko. (11:5)

19
    Alex Dujshebaev shodil do pivota na Julena Aguinagaldeho a pro něho už nebyl problém skórovat. (11:5)

18
    Aymen Hamed se na devíti metrech zavěsil do vzduchu a přesně se trefil. (10:5)

17
    V tuniském týmu došlo ke střídání brankářů, Hamzu Majeda vystřídal Marouen Maggaiz. (10:4)

17
    Střelou ze střední spojky, která měla rychlost 106 km/h se prezentoval Joan Canellas a Španělé již vedou rozdílem 6-ti branek. (10:4)

14
    Se střelou Waela Jallouze si dokázal poradit Gonzalo Perez de Vargas, který má zatím 60% úspěšnost svých zákroků. (9:4)

14
    Raul Entrerrios vystihl přihrávku a sám z rychlého protiútoku přesně zakončil. (9:4)

13
    Oussama Boughanmi využívá přesilovku a proměňuje svou šanci na levém křídle. (8:4)

12
    Gedeon Guardiola je za držení za dres vyloučen na dvě minuty. (8:3)

11
    Maqueda shodil na Entrerriose a ten svou šanci z brankoviště proměnil. (8:3)

11
    Mahmoud Gharbi si sám vybojoval míč a sám také zakončil. (7:3)

11
    Svou druhou brankou v zápase se z pravého křídla prosadil Albert Rocas. (7:2)

10
    Za předchozí zákrok při střelbě byl vyloučen tuniský hráč Jaleleddine Touati. (6:2)

10
    Joan Canellas proměnil nařízenou sedmičku. (6:2)

10
    Střelou ze střední spojky snižuje hráč s číslem 25 Abdelhak Ben Salah. (5:2)

9
    Raul Entrerrios se na levé spojce zavěsil do vzduchu a jeho pokus skončil za brankovou čárou. (5:1)

8
    Po technické chybě se dostal do rychlého brejku Mahmoud Gharbi a vsítil první gól svého celku. (4:1)

7
    Ani v 7. minutě nejsou Tunisané úspěšní, se střelou Ben Salaha si poradil španělský brankář Perez de Vargas. (4:0)

6
    Po rychlé akci vedou Španělé již 4:0, autorem zatím poslední branky je Albert Rocas, který se prosadil z prostoru pravého křídla. (4:0)

5
    Julen Aguinagalde se prosazuje z pozice pivota a španělští házenkáře od začátku zápasu jako jasný favorit diktují tempo hry. (3:0)

4
    Issam Tej z rychlého brejku nepřekonal brankáře Pereze de Vargase. (2:0)

3
    Na pravé spojce se individuálně uvolnil Jorge Maqueda a Španělé rázem vedou o 2 branky. (2:0)

1
    Po rozehraném devítimetrovém hodu se z levé spojky trefuje Joan Canellas. (1:0)

1
    Španělé nastupují v červeno-žluté kombinaci dresů, Tunisané v bílém provedení. (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Hymny obou zemí máme za sebou, samotný zápas může začít.

Španělsko: Sierra, Perez de Vargas – Rocas, Maqueda, Tomas, Entrerrios, Aguinagalde, Ugalde, Andreu, Rodriguez, Canellas, Morros de Argila, Garcia, Rivera, Guardiola, Dujshebaev

Tunisko: Majed, Maggaiz – Hedoui, Gharbi, Tej, Touati, Hmam, Bannour, Alouini, Jallouz, Sanai, Megganem, Boughanmi, Ben Salah, Hamed, Chouiref

Rozhodčí: Nachevski, Nikolov.

Předpokládané sestavy:

Španělsko: Sierra, Perez de Vargas – Rocas, Tomas, Entrerrios, Aguinagalde, Ugalde, Andreu, Rodriguez, Canellas, Morros de Argila, Garcia, Rivera, Guardiola, Dujshebaev

Tunisko: Majed, Maggaiz – Hedoui, Toumi, Gharbi, Tej, Touati, Hmam, Bannour, Jallouz, Sanai, Megganem, Boughanmi, Ben Salah, Hamed, Chouiref.

V tomto zápase jsou jednoznačnými favority Španělé, což ukazují i kurzy jednotlivých sázkových kanceláří. Házenkáři Španělska v Kataru obhajují titul mistra světa z domácího šampionátu v roce 2013.

Španělsko:

Španělští házenkáři prošli skupinou A letošního MS bez ztráty bodů a postoupili tak do osmifinálových bojů z první pozice. V posledním zápase skupiny porazili v pátek Slovince 30:26.

Tunisko:

Tunisané ve skupině B obsadili čtvrtou pozici, která jako poslední zajišťovala účast v osmifinále. Ve skupině dokazali porazit Irán 30:23, Bosnu a Hercegovinu 27:24 a remizovat s Rakouskem 25:25. Nad síly hráčů Tuniska byl vítěz skupiny Chorvatsko a také Makedonie.

Příjemný podvečer přeji všem příznivcům házené nejvyšších kvalit. V dalším dnešním osmifinálovém zápase se střetne Španělsko s Tuniskem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Tomáš Podzimek

Španielsko: Sierra, Perez de Vargas – Rocas, Maqueda, Tomas, Entrerrios, Aguinagalde, Ugalde, Andreu, Rodriguez, Canellas, Morros de Argila, Garcia, Rivera, Guardiola, Dujshebaev

Rozhodca: Nachevski, Nikolov