Čile – Bielorusko 23:34 (kon.) | Slovinsko – Brazília 35:32 (kon.) | Irán – Rakousko 26:38 (kon.)
Katar – Španielsko 25:28 (kon.) | Bosna a Hercegovina – Tunisko 24:27 (kon.) | Macedónsko – Chorvátsko 26:29 (kon.)
Slovinsko
35:32 (19:18)
Brazília
cz Streda 21.01.2015, 15:00 • Duhail Handball Sports Hall, Dauhá (Katar) • Majstrovstvá sveta mužov

Přeji příjemné odpoledne všem házenkářským nadšencům! Dnes je na programu sedmý hrací den světového šampionátu v Kataru, ve kterém se mimo jiné utká národní výběr Slovinska proti národnímu výběru Brazílie. Zápas se odehraje od 15:00 v hale Duhail Handball Sports Hall, která se nachází v katarském hlavním městě Dauhá.
    Duhail Handball Sports Hall v Dauhá

Slovinsko

Slovinci mají na svém kontě po třech odehraných zápasech 4 body a drží se na třetí příčce. S jistotou ještě nemohou říci, že by postoupili, neboť je čekají dva zápasy – dnešní s Brazílií a poté s úřadujícími mistry světa ze Španělska. S největší pravděpodobností ale Slovinci postoupí do vyřazovacích. I když, házená je nevyzpytatelná hra, ve které se můžou stát neuvěřitelné věci, tak raději nepředbíhejme.

Slovinsko ve svém prvním zápase na světovém šampionátu narazilo na největšího outsidera skupiny – Chile. Od počátečních minut bylo jasné, kdo je v zápase favoritem a Slovinci to pouze potvrzovali, i když nechali soupeře dvakrát okusit pocit vedení. První poločas byl ještě skoro vyrovnaný 16:14, ale ve druhém už jasně úřadovali slovinští hráči. Ti vstřelili celkem dvacet branek, zatímco soupeři povolili pouhých devět. Po šedesáti minutách se tak mohli z vítězství radovat Slovinci, kteří porazili Chile 36:23.

Ve druhém představení se na mistrovství světa čekal tento ambiciozní národní výběr o něco těžší zkouška a tím bylo Bělorusko. Ačkoli se na začátku zápasu dostalo Bělorusko dvakrát do vedení, znovu to byli Slovinci, kteří přeci jen ovládli první poločas a došli si pro pohodlné vedení o devět branek – 17:8. Hned na začátku druhé třicetiminutovky okusili soupeřovu sílu a bylo jasno, že hráči Běloruska zápas nechtějí jen tak lehce soupeři darovat. Mocné stahování soupeřova náskoku z pohledu Běloruska nakonec nebylo dokonáno do vítězného konce. Slovinci s vypětím všech sil udrželi vítězství a do tabulky si připsali druhé vítězství v řadě, tentokrát 34:29.

Třetím soupeřem v pořadí byl domácí Katar, který si zaslouží respekt všech soupeřů, ačkoli se ví, že Katařané si do svého národního celku doslova nakoupilo několik kvalitních hráčů. Tento fakt dlouho Slovinci demonstrovali, ale přeci jen se v závěru prvního poločasu dostatečně neubránili a prohrávali 15:18. Druhý poločas už byl o něco vyrovnanější, ale ani sedm branek Dolenće nestačilo na výraznější korigaci skóre. Slovinci tak s domácím národním výběrem utrpěl první prohru na turnaji v poměru 29:31.

Tabulka skupiny A:

1) Španělsko – 6 bodů (3 zápasy; 104:76)
    2) Katar – 6 bodů (3 zápasy; 86:72)
    3) Slovinsko – 4 body (3 zápasy; 99:83)
    4) Brazílie – 2 body (3 zápasy; 84:86)

5) Bělorusko – 0 bodů (3 zápasy; 91:106)
    6) Chile – 0 bodů (3 zápasy; 59:100)

Brazílie

To Brazilci jsou na tom ještě hůře než Slovinci. V tabulce se dvěma získanými body hájí čtvrtou příčku a budou mít ještě co dělat, aby poslední postupové místo udrželi. Do konce základní části jsou ale ještě dva zápasy a hráči Brazílie se utkají dnes se Slovinskem a v posledním zápase základní skupiny s nejslabším článkem skupiny A – Chile. Bude zajímavé sledovat, zda Brazilci vybojují postup aspoň do vyřazovací části turnaje.

Svojí vysněnou cestu ze základní skupiny započali hráči jihoamerické země proti pořádající zemi z Kataru. Hráči Brazílie nevěděli, co mají očekávat za hru a možná na to doplatili. V zápase se dostali do vedení Katařané a toto vedení už nepustili, ačkoli se Brazilci několikrát pokusili z rychlých protiútoku o opak. První poločas ale dopadl pro Brazílii negativně, neboť prohrávala 12:15. Nic na tom nezměnil ani druhý poločas. Brazilci se sice dotáhli na rozdíl jediné branky, poté si ale vzali slovo znovu hráči pořádající země a nakonec Katar vyhrál rozdílem pěti branek 28:23.

Druhé představení Brazílie na šampionátu spočívalo ve vzájemném zápase se Španěly, kteří jsou úřadujícími světovými šampiony. Zápas sice pro Brazílii nezačal vůbec dobře a po prvních jedenácti minutách prohrávali 3:8. Poté se ale hráči Brazílie semkli a velmi rychle se dotáhli na svého protivníka. Na víc než korigaci skóre to po prvních třiceti minutách nestačilo – 14:15. Španělé začali ve druhém poločase sice znovu pomalu odskakovat na větší rozdíl skóre, to ale nechtěli nechat Brazilci náhodě. Na brankách se podílel takřka celý brazilský výběr. Přesto Brazílie prohrála 27:29 a připsala si tak již druhou porážku za sebou.

Vše měl napravit zápas proti Bělorusku. V tomto zápase bylo mírnějším favoritem Bělorusko. To se také dostalo do vedení, které svému soupeři z jižní Ameriky předalo až ve třinácté minutě a najednou, jakoby existovali v první třicetiminutovce pouze Brazilci. Ti si s chutí zastříleli a vedli 16:12. Druhý poločas byl na branky ještě bohatší a dlouho se nevědělo, kdo vlastně dokáže vítězství urvat na svojí stranu nebo zda si oba soupeři rozdělí po jednom bodu. Bělorusko snížilo na rozdíl jedné branky (19:20), ale toto si nenechali Brazilci líbit a třemi brankami v řadě odskočili soupeři. Největší podíl na brankách měl ve druhém poločase Santos společně s Gamou a i díky nim si připsala Brazílie první vítězství v poměru 34:29.

Předpokládané sestavy:

Slovinsko: Škof, Prošt – Kavtičnik, Natek, Doleneć, Špiler, Skube, M. Žvižej, L. Žvižej, Blagotinšek, Gaber, Zorman, Bezjak, Kozlina, Gajić, Bombač

Brazílie: Nascimento, Almeida – H. Teixeira, Pacheco, Silva, Gama, Candido, Toledo, Hubner, Santos, Patrianova, Pozzer, Ribeiro, Chiuffa, Cardoso, V. Teixeira

Rozhodčími dnešního zápasu je francouzská dvojice Stevann Pichon a Laurent Reveret.

Rozhodčí: Stevann Pichon, Laurent Reveret (oba FRA).

Oba národní výběry již přicházejí na hrací plochu.

Hlasatel představuje jednotlivé hráče obou celků.

Nyní už jsou na řadě státní hymny. Jako první se halou rozléhá hymna Slovinska.

Druhou hymnou na řadě je hymna Brazílie.

Hráči si u půlící čáry podali sportovně ruce a poté se oba celky odebrali ke svým střídačkám.

Slovinci nastupují v modro-zelených dresech, zatímco Brazilci v dresech žluto-zelené kombinace.

Výhodu úvodního výhozu mají hráči Brazílie.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

1
    Brazílie ještě ani nevystřelila a obrana Slovinska se poprvé provinila proti pravidlům. (0:0)

1
    Brazilci jako první nastřelili tyč slovinské brány, poté Slovinci ztratili po nepřesné přihrávce míč, čehož dokázal využít Santos v rychlý protiútok. (0:1)

2
    Škof zastavil střelu soupeře, ale rozhodčí odpískali faul. Proti tomuto rozhodnutí jsou jak diváci, tak samotní hráči Slovinska. (0:1)

3
    Luka Žvižej (SLO) obdržel od rozhodčích žlutou kartu. (0:1)

3
    Pozzer byl vyslán po zachycení soupeřovy rozehrávky do osamoceného protiútoku. Svojí šanci proměnil. (0:2)

4
    Slovinsko má k dispozici sedmimetrový hod. (0:2)

4
    První branku Slovinska vstřelil Dragan Gajić, nejlepší střelec letošního šampionátu, ze sedmimetrového hodu. (1:2)

4
    Slovinská obrana zastavila útok Brazílie. (1:2)

5
    Chiuffa se dostal se štěstím na pravém křídle k míči a do zakončení. Jeho technické zakončení slavilo úspěch. (1:3)

5
    I brazilští obránci dokázali zastavit postupný útok soupeře. (1:3)

6
    Slovinsko má k dispozici sedmimetrový hod. (1:3)

6
    Sedmimetrový hod Slovinska nezahrával nikdo jiný, než Dragan Gajić. Ten si brazilského brankáře rozpohyboval, aby následně zakončil do otevřeného prostoru. (2:3)

6
    Slovinci dokázali vypíchnout soupeři míč a sami se tak mohou přesunout do útoku. (2:3)

6
    Miha Žvižej se dostal i přes dva bránící hráče soupeře do zakončení. Míč se po jeho střele třepotá v síti Brazílie. (3:3)

7
    Brazílie má k dispozici sedmimetrový hod. (3:3)

7
    Chiuffa proměnil sedmimetrový hod. (3:4)

7
    Na druhé straně velmi rychle odpověděl Doleneć střelou z kroku, z hranice devíti metrů. (4:4)

8
    Dragan Gajić (SLO) je vyloučen na dvě minuty. Brazílie má navíc k dispozici sedmimetrový hod. (4:4)

8
    Škof dokázal zlikvidovat trestný hod Chiuffa. Stav utkání tak zůstává i nadále vyrovnaný. (4:4)

8
    Na druhé straně se také vylučuje. Počet hráčů na hrací ploše se vyrovnává. (4:4)

9
    Doleneć byl nejrychlejším mužem v kádru Slovinska. Svůj osamocený únik dokázal proměnit v branku. (5:4)

10
    José Guilherme Toledo prošel celé hřiště a poté úspěšně zakončil přes prsty Škofa. (5:5)

10
    Oba celky hrají v plném počtu. (5:5)

10
    Brazilci se mohli dostat do vedení, ale jeden z jejich hráčů se provinil proti pravidlům přílišným počtem kroků bez driblinku. (5:5)

11
    Luka Žvižej se prosadil z pozice pivota. Vůbec první branka z této pozice. (6:5)

11
    Brazilci vytvořili znovu technickou chybu a musejí se přesunout rychle do obrany. (6:5)

12
    Miha Žvižej nedal brankáři soupeře svojí střelou a náskokem do brankoviště žádnou šanci na zákrok. (7:5)

12
    Toledo byl velmi silně odhozen na jednoho ze svých spoluhráčů. Rozhodčí tento zákrok dvěma minutami neohodnotili. (7:5)

13
    Gajić proměňuje trhák, do kterého se dostal po přihrávce svého spoluhráče. (8:5)

13
    Oddechový čas pro Brazílii. (8:5)

13
    Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráči Brazílie. (8:5)

13
    Na střelu Pozzera nemohl Škof dosáhnout. (8:6)

13
    Dolenećovi je odpískáno útočné prorážení. Do zakončení se tak budou tlačit hráči Brazílie. (8:6)

14
    Zakončovatelem celé akce Brazílie se stal Pozzer, který si již poněkolikáté v dnešním zápase věděl rady se Škofem. (8:7)

14
    Henrique Teixeira (BRA) je vyloučen na dvě minuty. Slovinsko má navíc k dispozici sedminetrový hod. (8:7)

14
    Gajić si i nadále upevňuje pozici prozatimního nejlepšího střelce turnaje. (9:7)

15
    Slovinci dokázali využít nepřesné rozehrávky soupeře pro založení rychlého protiútoku, na jehož konci se ocitl Miha Žvižej. Po jeho střele se míč ocitl v síti soupeře a znamená to tak desátou vstřelenou branku Slovinska v dnešním zápase. (10:7)

16
    Fábio Chiuff se svíjí na palubovce v bolestech. (10:7)

16
    Chiuff už je ale na nohou a v zápase se pokračuje. Škof ještě předtím úspěšně zakročil právě proti střele Chiuffa. (10:7)

16
    Brazilci využili odraženého míče v rychlý protiútok, který dokázali úspěšně proměnit. (10:8)

16
    Brazílie hraje v plném počtu. (10:8)

17
    Naopak Slovinci zakončili z přímočaré akce, do zakončení se dostala slovinská pravá spojka. (11:8)

17
    Gajić neproměnil osamocený únik. (11:8)

18
    Míč se po nepřesné rozehrávce Brazilců dokutálel za brankovou čáru. Škof tak může v klidu rozehrát. (11:8)

18
    Porpvé se dnes do střeleckých statistik zapisuje David Špiler. (12:8)

18
    Brazilci ztratili míč, o pět sekund později se o tom samém dá napsat ale i u soupeře ze Slovinska. (12:8)

19
    Ribeirovo technické zakončení z pravého křídla doputovalo do brány. (12:9)

19
    Ribeiro si zatím drží stoprocentní úspěšnost střel. Slovinci si nepřihráli do rukou přesně a právě Ribeiro toho využil v rychlý protiútok. (12:10)

20
    Pacheco snižuje na rozdíl jediné branky a znovu to bylo po vypíchnutí míče a přechod do rychlého protiútoku. Čtyřbrankový náskok je najednou pryč. (12:11)

20
    Brazílie má k dispozici sedmimetrový hod. Znovu se povedlo obraně zachytit míč a vydat se do rychlého protiútoku. (12:11)

21
    Felipe Ribeiro dostal důvěru při zahrání sedmimetrového hodu. Jeho střelecký pokus byl úspěšný. (12:12)

21
    Skubeho technické zakončení skončilo v pravém horním rohu brazilské brány. (13:12)

22
    Nejprve Škof vykopl střelecký pokus soupeře, aby o chvíli později na druhé straně hrací plochy mohl proměnit střelu v branku Sebastian Skube. (14:12)

22
    To co vycházelo před malou chvílí Brazílii, se ji nyní naopak nedaří. (14:12)

23
    Naopak Brazilci z rychlého protiútoku inkasovali další branku po střele Špilera. (15:12)

23
    Malej Gaber (SLO) je vyloučen na dvě minuty. (15:12)

23
    Hubner ukázal svojí šikovnost v rukách i nohách, zaběhl si na falešného pivota, kde obdržel míč, otočil se a úspěšně zakončil. (15:13)

24
    Po technické chybě přišli Slovinci o míč, v tu chvíli už se Ribeiro ocital na půlící čáře a přijímal přihrávku od spoluhráčů. Střelecký pokus brazilského hráče skončil v bráně Slovinska. (15:14)

24
    Ani Skube se nenechává zahálet a svůj proskok brankovištěm proměňuje. (16:14)

25
    Škof si v důležité situaci připisuje úspěšný zákrok, když vykopl míč po střele soupeře do náruče vlastních spoluhráčů. (16:14)

25
    Lucas Candino se dnes poprvé zapsal mezi střelce, když se Slovinci nechali obrat o míč rozhodčími po technické chybě. (16:15)

25
    Slovinsko hraje v plném počtu. (16:15)

26
    Ne, dnes není Slovincům v útoku přáno. Další z mnoha technických chyb znamená, že se míče ujímají znovu hráči z Brazílie. (16:15)

26
    Slovinci by ale měli děkovat Škofovi, který likviduje jednu střelu soupeře za druhou. (16:15)

27
    To už se nedá říci o brankáři Brazílie. Slovinská souhra spojek slavila úspěch. (17:15)

27
    Teixeira se objevil zcela osamocen na pozici pivota a hned mu byl také míč nabídnut. Touto šancí nepohrdl. (17:16)

27
    Nad nohou Nascimenta prošel míč do brány Brazílie. (18:16)

28
    Prudká střela Santose ze střední vzdálenosti skončila v bráně Slovinska. (18:17)

28
    Felipe Ribeiro (BRA) je vyloučen na dvě minuty za zásah do oblasti hlavy a krku. (18:17)

28
    Skubeho zakončení bylo vyraženo Nascimentem mimo tři tyče. (18:17)

29
    Blaz Blagotinšek (SLO) je vyloučen na dvě minuty za udeření soupeře loktem do oblasti hlavy a krku. (18:17)

29
    Po faulu na Santose bude zahrávat Brazílie sedmimetrový hod. (18:17)

29
    Pacheco vyrovnává skóre v samém závěru zápasu úspěšným proměněním sedmimetrového hodu. (18:18)

29
    Bezjak se prosadil, i když proti němu stál dvojblok soupeře. (19:18)

29
    Zároveň s brankou přišlo vyloučení pro Josého Fernanda Pacheca (BRA). (19:18)

30
    Probíhá poslední minuta prvního poločasu. (19:18)

30
    Oddechový čas pro Slovinsko osm sekund před koncem první půle. (19:18)

30
    Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráči Slovinska. (19:18)

30
    Nascimento likviduje střelecký pokus Doleneća, ale rozhodčí odpískali faul v poslední sekundě prvního poločasu. Slovinci tak budou zahrávat poslední devítimetrový střelecký pokus po uplynutí třiceti minut. (19:18)

30
    Jenže Špiler nedokázal překonat zeď brazilských bloků a skóre se tak již nemění. (19:18)

30
    První poločas skončil. (19:18)

Nejlepší střelci prvního poločasu

Slovinsko: Dragan Gajić – 5 branek
    Brazílie: Felipe Ribeiro – 4 branky

Do vedení se od úvodních minut dostali hráči Brazílie a do sedmé minuty drželi vždy aspoň jednobrankové vedení. Poté už ale převzali podle předpokladů otěže zápasu Slovinci, kteří si velmi rychle vytvořili tříbrankový náskok, ale ani to nestačilo, aby dostatečně zlomili snažení hráčů Brazílie. Ti snížili na rozdíl jediné branky, ale poté už se zase rozjel brankostroj Slovinska, stačilo nedělat tolika technických chyb. Domácí si vytvořili dokonce čtyřbrankové vedení. Nakonec i to málem nestačilo. Brazílie se dotáhla na rozdíl jediné branky a všichni očekávali vyrovnání stavu skóre, to se ale nakonec nestalo. Slovinci si nakonec dokráčeli pro poločasové jednobrankové vedení 19:18. Druhý poločas tak bude ještě hodně napínavý, o vítězi není v žádném případě rozhodnuto.

Druhý poločas začne přibližně v 15:54.

Hráči obou národních výběrů jsou zpět na hrací ploše.

Ještě než začne druhý poločas, připomenu, že výhodu úvodního výhozu v druhém poločase mají hráči Slovinska.

31
    Začal druhý poločas. (19:18)

31
    Doleneć se hnal do zakončení, obrana soupeře ho ale již dříve dokázala zastavit. (19:18)

31
    Nejlepší střelec Slovinska i turnaje Gajić se prosazuje v dnešním zápase již pošesté. (20:18)

31
    Oba celky hrají v plném počtu. (20:19)

32
    Na obou stranách padli velmi rychle branky. Ani jeden celek se s míčem moc dlouho nemazlil a poslali ho rychle na bránu soupeře. (21:19)

32
    Brazilci přišli v útoku o míč. Slovinci mohou navýšit své vedení na tři branky, k tomu ale potřebují proměnit střelu v branku. (21:19)

33
    Thiagus Santos (BRA) je vyloučen na dvě minuty za stažení soupeře za dres. (21:19)

33
    Slovinsko nedokázalo využít první možnost skórovat v početní výhodě. Hráčům domácího celku byly odpískány kroky. (21:19)

34
    To co se nepovedlo Slovincům, se naopak povedlo Brazilcům. (21:20)

34
    Slovincům však vrací dvoubrankové vedení Dragan Gajić. (22:20)

35
    Toledo koriguje skóre, znovu je rozdíl mezi oběma celky pouze jednobrankový. (22:21)

35
    Bombačovi se povedlo doslova procpat míč mezi nohama Nascrimenta do sítě Brazílie. (23:21)

35
    Brazílie hraje v plném počtu. (23:21)

35
    Dragan Gajić připisuje další z mnoha dnes již nastřílených branek. (24:21)

36
    Slovinci včas zastavili útok Brazilců, kteří se již drali do zakončení. (24:21)

36
    Nakonec přeci jen Škof nemusel zakročit. Hráči Brazílie došli s míčem až do brankoviště. (24:21)

37
    Slovinci přišli o míč na útočné polovině. Včas se ale dokázal vrátit Gajić a soupeřům celou akci přerušit. (24:21)

38
    Gama se dnes vůbec poprvé zapisuje mezi střelce. (24:22)

38
    Střela Skubeho končí s hodně velkým štěstím v bráně, neboť si Nascrimento dvakrát sáhl na míč. (25:22)

38
    Škof zakročil proti lehké střele soupeře. (25:22)

39
    Nyní se naopak srazili dva Brazilci na brankovišti. Toho využil Škof k okradení o míč. Do útoku se ženou hráči Slovinska. (25:22)

39
    Rychlý protiútok Brazílie zakončil úspěšně Lucas Candino. (25:23)

40
    Luka Žvižej se po dlouhé době zapsal do listiny střelců po úspěšném zakončení z levého křídla. (26:23)

41
    Miladin Kozlina (SLO) je vyloučen na dvě minuty za zásah do oblasti hlavy a krku. (26:23)

41
    Obrana Slovinska dokázala zblokovat střelu soupeře. Brazílie se tak i nadále bude držet v útoku, budou rozehrávat roh. (26:23)

41
    Nic na plat, obranu nyní zastoupil Škof, který vyrazil míč mimo tři tyče. (26:23)

42
    Nepřesná rozehrávka Slovinska. Brazílie může zaútočit. (26:23)

42
    Santos se dostal velmi lehce do zakončení, když využil díry v obraně Slovinska. (26:24)

42
    Gajićova střela končí v bráně soupeře. Velmi povedená střela. (27:24)

43
    Škof zlikvidoval dvě střely po sobě. První vyškrábl rukou, druhá ho trefila do těla. (27:24)

43
    Doleneć zařizuje Slovincům vedení o čtyři branky. (28:24)

43
    Slovinsko hraje v plném počtu. (28:24)

43
    Oddechový čas pro Brazílii. (28:24)

43
    Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráči Brazílie. (28:24)

44
    Brazilci po nepřesné přihrávce přišli o míč. (28:24)

44
    To samé se dá říci i o Slovinsku. Následný rychlý protiútok proměnil s přehledem Joao Pedro Silva. (28:25)

44
    Silva v dalším osamoceném trháku. Nyní ho ale dokázal vychytat Škof. (28:25)

45
    Slovinsku se nepovedl pokus o takzvaného rusáka. Toho využil Ribeiro pro vstřelení další branky Brazílie. (28:26)

45
    Almeida zastavil míč v cestě do brány a následně se nechává na hrací ploše ošetřit. (28:26)

45
    Brazilský brankář ale vypadá býti v pořádku, hra pokračuje. (28:26)

46
    Obrana Slovinska si poradila s proskokem Ribeira. (28:26)

46
    O malou chvíli na to zasáhl úspěšně Škof nohou proti střele soupeře. (28:26)

46
    Ribeiro zastavil Gajiće pouze za cenu faulu. (28:26)

47
    Útočný faul Bombače neunikl očím rozhodčích. Brazílie se tak může přesunout do útoku. (28:26)

47
    Henrique Teixeira opouští s bolestivou grimasou v obličeji hrací plochu. (28:26)

47
    Santosova střela nebyla přesná. Přesto zůstanou po faulu soupeře Brazilci u míče. (28:26)

48
    Brazílie má k dispozici sedmimetrový hod. (28:26)

48
    Pacheco poslal z bodu pro sedmimetrový hod míč pod rukou Škofa do brány Slovinska. Oba celky dělí pouze jedna branka. (28:27)

49
    Bombač nepřihrál přesně, toho dokázal využít Chiuffa v rychlý protiútok, po kterém se raduje ze vstřelené branky. Stav utkání je vyrovnaný. (28:28)

49
    Slovinská obrana zastavila útok Ribeira včas. (28:28)

50
    Santos posílá po velmi dlouhé době Brazílii do vedení. (28:29)

50
    Za Slovinsko se střelecky prosadil Skube. Brazílie příliš dlouho nevedla. (29:29)

51
    Teixeira posílá Brazilce znovu do vedení. (29:30)

51
    Po střele Kavtičnika zapadl míč k levé tyči. Oba celky tak mají na svém účtu třicet vstřelených branek. (30:30)

51
    David Špiler (SLO) je vyloučen na dvě minuty za faul na odhazovou ruku Santose. (30:30)

52
    Brazilci neuspěli při signalizované výhodě. Do rychlého protiútoku se tak vydal Gajić, který zakončil rychlý protiútok nekompromisní střelou do pravého horního rohu brány. (31:30)

52
    Ale Brazilci velmi rychle odpovídají stejným způsobem – vstřelením branky. (31:31)

52
    Oddechový čas pro Slovinsko. (31:31)

52
    Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráči Slovinska. (31:31)

53
    Bezjakův podstřel se nevešel mezi tři tyče. (31:31)

53
    Chiuffa dostává Brazilce po menší odmlce do vedení úspěšným zakončením z pozice levého křídla. (31:32)

53
    Slovinsko hraje v plném počtu. (31:32)

54
    Bezjak se zbavil povedenou kličkou soupeře a střelou v pádu překonal soupeřova brankáře. (32:32)

54
    Cardoso se do zakončení nedostal. Obrana Slovinska byla hodně pozorná. (32:32)

55
    Santosovo zakončení nebylo přesné, minulo bránu Slovinska o několik milimetrů. (32:32)

55
    Bezjak se zapisuje znovu do listiny střelců, i když nutno dodat, že se štěstím. (33:32)

56
    Slovinci se dostali k odraženému míči a mohou zaútočit. (33:32)

56
    Brazílie se snaží hrát dvě osobní obrany. (33:32)

57
    Ale k ničemu jim to není. Slovinsko má totiž Dragana Gajiće, který si skoro v každé situaci dokáže poradit s brankářem soupeře. (34:32)

57
    Oddechový čas pro Brazílii. (34:32)

57
    Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráči Brazílie. (34:32)

57
    Santosův střelecký pokus byl úspěšně zblokován. Slovinsko se přesouvá na útočnou polovinu. (34:32)

57
    Brazilci si nedokázali v obraně poradit s běhavými soupeři a jsou po jednom z faulů vyloučeni na dvě minuty. Navíc má Slovinsko má k dispozici sedmimetrový hod. (34:32)

57
    Jenže Gajić dnes poprvé neuspěl při sedmimetrovém hodu. (34:32)

58
    Santos se znovu rozhodl pro zakončení, ale ani tentokrát neskončil míč v síti soupeře. (34:32)

58
    Bezjakova přihrávka byla hodně nepřesná, Brazílie může zaútočit a snížit náskok Slovinců. (34:32)

59
    Pacheco nepřekonal Prošta při signalizované pasivní hře. (34:32)

59
    Brazílie hraje v plném počtu. (34:32)

59
    Slovinci se v útoku provinili technickou chybou. (34:32)

60
    Probíhá poslední minuta tohoto zápasu. (34:32)

60
    Prošt ve veledůležité situaci vyrazil pokus Teixeiry mimo tři tyče. (34:32)

60
    Oddechový čas pro Slovinsko. (34:32)

60
    Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráči Slovinska. Do konce zápasu zbývá 23 sekund. (34:32)

60
    Gajić posílá Slovince s jistotou za vítězstvím. (35:32)

60
    Konec zápasu. (35:32)

Nejlepší hráč zápasu: Dragan Gajić (SLO) – 12 branek.

Do vedení se od úvodních minut dostali hráči Brazílie a do sedmé minuty drželi vždy aspoň jednobrankové vedení. Poté už ale převzali podle předpokladů otěže zápasu Slovinci, kteří si velmi rychle vytvořili tříbrankový náskok, ale ani to nestačilo, aby dostatečně zlomili snažení hráčů Brazílie. Ti snížili na rozdíl jediné branky, ale poté už se zase rozjel brankostroj Slovinska, stačilo nedělat tolika technických chyb. Domácí si vytvořili dokonce čtyřbrankové vedení. Nakonec i to málem nestačilo. Brazílie se dotáhla na rozdíl jediné branky a všichni očekávali vyrovnání stavu skóre, to se ale nakonec nestalo. Slovinci si nakonec dokráčeli pro poločasové jednobrankové vedení 19:18. U vítězi nebylo v žádném případě rozhodnuto a druhý poločas nabízel hodně zajímavé pokračování. Slovinci se od začátku druhého poločasu drželi dlouho ve dvoubrankovém vedení a chvíli domácí vedli dokonce o tři či čtyři branky. Brazilci ale flintu do žita nehodili, ba naopak. Dokázali se během pěti minut zlepšit v zakončení a obraně, najednou bylo skóre vyrovnané (28:28) a dokonce šli hráči Brazílie několikrát do vedení! Slovinští šutéři a brankáři jim ale nikdy nedovolili vedení o více než jednu branku a tak posledních pět minut patřilo znovu Slovincům, kteří se dokázali vrátit zpět do zápasu po zpackaných předchozích minutách. Brazílii nepomohla ani dvojitá osobní obrana. Poslední tři minuty patřili oběma brankářům, kteří za svá záda nepustili jediný míč. To ale neplatilo pouhých deset sekund před koncem zápasu, kdy si do brankoviště naskočil Dragić a upevnil si tak ještě více vedoucí pozici mezi nejlepšími střelci turnaje. Slovinsko si tak připisuje do tabulky skupiny A třetí výhru, tentokrát 35:32, a má jistotu postupu do vyřazovací části turnaje, i když nutno dodat, že dnes jim Brazilci zápas vůbec nedarovali a sami sahali po zisku minimálně jednoho bodu.

Statistiky zápasu:

Slovinsko: Škof, Prošt – Gajić 12/3, Skube 5, Bezjak 4, M. Žvižej 4, Bombač 2, Blagotinšek 2, Doleneć 2, Špiler 2, Kavtičnik 1, L. Žvižej 1, Natek, Gaber, Zorman, Kozlina

Brazílie: Almeida, Nascimento – Ribeiro 7/1, Santos 5, Chiuffa 4/1, Toledo 4, Pacheco 3/2, Candido 2, Pozzer 2, V. Teixeira 2, Gama 1, Hubner 1, Silva 1, H. Teixeira, Patrianova, Cardoso

Střely na bránu: 42-57
    Sedmimetrové hody: 3/4 – 4/5
    Žluté karty: 3-3
    Vyloučení: 5-5
    Diváci: 500

Tabulka skupiny A po tomto zápase:

2) Slovinsko – 6 bodů (4 zápasy; 134:115)
    3) Katar – 6 bodů (3 zápasy; 86:72)
    4) Bělorusko – 2 body (4 zápasy; 125:129)
    5) Brazílie – 2 body (4 zápasy; 116:121)
    6) Chile – 0 bodů (4 zápasy; 82:134)

To je ode mě pro dnešek z tohoto zápasu s konstatováním výhry Slovinska vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního dne, například sledováním některého z textových online přenosů na portálu Onlajny.com. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího (nejen házenkářského) Onlajnu, na počtenou! (16:57:30)

Josef Cestr

Slovinsko: Škof (Prošt) – Kavtičnik, Natek, Doleneć, Špiler, Skube, M. Žvižej, L. Žvižej, Blagotinšek, Gaber, Zorman, Bezjak, Kozlina, Gajić, Bombač
    Brazília: Almeida (Nascimento) – H. Teixeira, Pacheco, Silva, Gama, Candido, Toledo, Hubner, Santos, Patrianova, Pozzer, Ribeiro, Chiuffa, Cardoso, V. Teixeira

Rozhodca: Stevann Pichon, Laurent Reveret (oba FRA)