NY Rangers – Ottawa 3:2 (po pr.) | Washington – Edmonton 4:5 (1:2 po s.n.) | Philadelphia – Pittsburgh 3:2 (po pr.)
Montreal – Nashville 2:1 (po pr.) | Tampa Bay – Vancouver 4:1 (kon.) | Detroit – Minnesota 5:4 (2:0 po s.n.)
Dallas – Boston 1:3 (kon.) | Chicago – Arizona 6:1 (kon.)
Montreal Canadiens
2:1 (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Nashville Predators
cz Streda 21.01.2015, 01:30 • Bell Centre, Montreal • NHL

To je dnes ode mě vše, doufám, že jste si zápas se mnou užili a těším se na počtenou u dalších přenosů. (04:42:26)

V celém zápase se jevil Nashville jako lepší tým, jenže prodloužení nabídlo jiné rozuzlení. K nevoli trenéra Lavioletta, který ještě po utkání něco rozhodčím rozezleně vyčítal, Predators nezvládli nastavený čas. Rozhodlo vyloučení Craiga Smithe, které domácí využili ke vstřelení rozhodující branky. zápas tak končí 2:1 po prodloužení pro Montreal, přičemž vítězný gól dal P.K.Subban.

Montreal právě vstřelil branku!
    P.K.SUBBAN rozhoduje utkání jeho typickým dlouhým nápřahem a překonává Huttona od modré po zemi mezi betony. Asistence: Andrej Markov, Alex Galchenyuk

63:00
    Montreal už vymýšlí v útočné třetině nové fígle, jak překonat Huttona v přesilové hře. Na to pálí Subban a trefuje betony gólmana Nashvillu.

62:34
    Craig Smith nejprve vystřelil do levého ramena Priceho a pak fauloval a nabídl tak dvouminutovou přesilovku domácím.

61:00
    Prodloužení začalo opatrně. Týmům hodně záleží na možném druhém získaném bodu.

60:01

Který z týmů vyhraje celé prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

58:50
    Ribeiro obkroužil branku Priceho, ale puk nedokázal zastrčit do prázdné klece.

57:25
    Icing Montrealu. Takže se bude vhazovat v obranné třetině Montrealu.

56:29
    Velkou šanci domácích likviduje Hutton. Byl to Eller, který střílel.

56:06
    Plekanec se pokoušel najít spoluhráče vysokým obloučkem, bohužel se to nepodařilo, beci Predátorů byli rychlejší.

55:08
    Je vidět, že oba týmy se už snaží neudělat chybu a hlídají si zadní vrátka.

54:26
    Neal bojuje o puk v levém rohu útočné třetiny.

53:48
    Útočníci třetí formace domácích pěkně zakombinovali v pásmu Predátorů, bohužel se to gólově neprojevilo. Hutton na místě.

52:16
    Gallagher se dostal ke střele z nulového úhlu po zavezení Desharnaiseho, Hutton vyrazil.

50:53
    Sekáče tlačícího se před branku Huttona odzbrojil Seth Jones.

50:14
    Ribeiro ostře pálil na vyrážečku Priceho.

50:01
    Ribeiro nahrával přes šíři pásma na Webera, ten střílel mimo.

49:17
    Oba týmy v plném počtu.

48:05
    Fisherova pěkná střela zápěstím letěla nad.

47:17
    Bude se hrát po vyloučení na obou stranách 4 na 4.

46:23

46:18
    Gončar střílel tvrdě, ale nepřesně.

45:46
    Desharnais a Sekáč kombinují a hra je přerušena, protože kotouč byl zblokován mimo kluziště.

44:59
    Plekanec zavezl do útočné třetiny.

44:23
    Josi vyloučen za zákrok na Paciorettyho. Držení.

44:06
    Pokračuje se po menší pauze.

43:59
    Nyní se vyměňuje deska plexiskla za bránou Priceho.
    Alex GALCHENYUK - 1:1

42:06
    ALEX GALCHENYUK vyrovnává v přesilovce na 1:1. Galchenyuk tečoval střelu Subbana od modré, ta pak prošla těsně vedle betonu Huttona. Asistence:P.K.Subban, David Desharnais

41:56
    Markov, Desharnais a Subban si postupně vyměnili kotouč. Subban nakonec vystřelil.

40:36
    Subban hned po buly pálí, ale vedle.

40:26
    Subban se snažil setřást Smithe, ten musel faulovat.

40:01

Další třetina začne přibližně v 3:32.

Střelecká převaha a přímočařejší projev hry vedl k prvnímu gólu Nashvillu. Ten tedy vede po brance Setha Jonese v čase 33:05 nad domácím Montrealem 1:0.

Střely: 14-9 (28-13)

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:31
    Ještě Gallagher, v další šanci domácích.

38:59
    Galchenyuk nevyužil nabídnutou šanci.

38:49
    Souboj u mantinelu, který vyhráli hosté.

38:09
    Hutton ukryl kotouč před dojíždějícím Sekáčem.

37:09
    Weber vypálil z pozice od modré čáry vysoko nad.

36:27
    Další závar Montrealu.

35:25
    Hutton skvěle zakročil proti útočníkům domácích.

34:58
    Forsberg v protiútoku a rozhoduje se střílet zápěstím, jenže neproměňuje.

34:11
    Puk přejel přes všechny čáry a je tu Icing Montrealu.

33:05
    Na druhé straně obrovská šance Montrealu.
    Seth JONES - 0:1

32:10
    Nashville právě vstřelil branku!
    Konečně to tam spadlo. SETH JONES propálil všechny překážky. Od modré trefil šibenici přesně, puk jen vypadl z branky jak byl prudce vystřelený. Asistence: Filip Forsberg

31:17
    Puk se ocitá mimo hru. Následuje vhazování v obraném pásmu Montrealu.

30:56
    Hutton chytil další pokus od modré ruského obránce Jemelina.

30:00
    Takže po půli zápasu tu máme stále bezgólový stav. Nyní přijde krátká reklamní pauza.

29:57
    Vylučovat se nakonec nebude.

29:57
    Jokinen dostal do obličeje a rozhodčí se rozhodli vylučovat, jenže diváci v hale mezitím viděli, že byl zasažen letícím pukem a to vyvolalo znepokojení.

29:40
    Zase se Sekáč snažil prostřelit hradbu těl z pravého rohu, ale zase se mu to nepovedlo.

28:33

28:13
    Nashvillu se přesilovka vůbec nedaří.

27:46
    Jemelin pálil ve vlastním oslabení na branku Huttona dokonce v přečíslení 3 na 1.

26:33
    Markov půjde na trestnou za hákování. To znamená přesilovku pro Nashville.

26:18
    Následuje další Icing hostů.

26:11
    Montreal se opět neprobil přes nashvillskou defenzivu.

25:38
    Icing Nashvillu.

24:40
    Spolupráce Gallaghera a Desharnaiseho k ničemu zásadnímu nevedla, jelikož do kombinace zasáhl Josi svým obranným zákrokem.

23:38
    Smithovo zápěstí do náruče Priceho ukazuje velkou střeleckou aktivitu hostů, kteří tak vedou už 24-4 na střely mířící na bránu.

22:36
    Jonesova rána do nastavené vyrážečky Priceho.

21:58
    Nashville zvyšuje útočnou aktivitu.

21:32
    Beaulieu pálil mimo od modré.

20:26
    Smith zadovkou na Forsberga, který se snažil prodloužit před branku, nevyšlo mu to.

20:01

Další třetina začne přibližně v 2:34.

Kvalitní střetnutí dvou kvalitních týmů zatím nabízí hodně výživné stravy pro hokejové labužníky, avšak chybí góly. Proto ve druhé třetině získá výhodu ten, kdo vstřelí první branku utkání.

Střely: 4-14

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:56
    Josi si počkal na sirénu, která ukončí třetinu, za brankou.

19:28
    Pozor! Cullen krásně nalil Jarnkrokovi. Jeho střela byla však zblokována až do sítě nad plexisklem.

18:49
    Price přikryl puk a bude se vhazovat po jeho pravé ruce.

18:25
    Další přihrávka rukou v krátkém sledu, tentokráte ale Predátorů.

18:05
    Píská se přihrávka rukou domácích.

17:19
    Elitní formace Nashvillu teď hrozí domácím.

16:05
    Sekáč vyjel z rohu a nahrál bekovi, tlak Montrealu pokračuje.

15:17
    Subbanova dělovka jen do plexiskla nad bránou.

14:43
    Markov zraněn pukem, který mu vletěl do obličeje. Zvedá se a sám odchází nejspíš na šití.

13:59
    Price přečetl hru a dojel si pro puk, který klouzal do montrealského pásma.

13:16
    Wilson zkoušel projít do brejku přes obranu Montrealu, jenže narazil na připravenou defenzivu.

13:07
    Icing pro změnu zahráli hosté z Nashvillu.

12:44
    Sekáčův pokus o střelu, zblokovaný Volčenkovem.

12:06
    Price chytil puk letící od modré, vystřelený švýcarským bekem Josim.

11:44
    Icing Montrealu.

10:56
    Beaulieu nahrával po modré na Subbana a tak pokračuje dobývání branky Nashvillu.

09:51
    Útok Nashvillu, ze kterého vyplynula jedna střela, ale jen do boční sítě.

08:29
    Markov poslal střelu na teč na Huttona. Nikomu se jí ale nepodařilo ztečovat.

07:58
    Price chytá nepříjemný puk.

07:36
    Jokinen dojížděl svůj nahozený kotouč, puk mají ale montrealští.

05:58
    Malhotra vyhrál buly ve vlastním pásmu a díky němu tak může Montreal založit nový útok.

05:10
    Thomas zkoušel nahrávat před branku. Přihrávka však nenašla adresáta.

04:40
    Nashville začíná znovu odzadu, tedy rozehrávkou beků.

03:20
    Plekanec se zmocnil puku, o ten ho ale brzo připravili obránci Predátorů vypíchnutím.

02:35
    Cullenův průnik do třetiny Canadiens skončil neúspěšně.

01:45
    Thomasova střela zblokována do sítě nad plexisklem.

00:55
    1.Huttonův zákrok proti Weisemu z levé strany.

00:41
    Nahození Predátorů zachytil Subban a bude se pokoušet rozehrát z vlastního pásma.

00:08
    8 sekund a hned 1.přerušení hry.

00:01

Montreal Canadiens: Price (Tokarski) – Beaulieu, Subban, Markov, Gončar, Jemelin, Gilbert – Pacioretty, Plekanec, Weise – Galchenyuk, Desharnais, Gallagher – Sekáč, Eller, Thomas – Bournival, Malhotra, Prust
    Trenér: Michel Therrien

Nashville Predators: Hutton (Mazanec) – Josi, Weber, Ekholm, Volčenkov, Bartley, Jones – Forsberg, Ribeiro, Smith – Wilson, Fisher, Neal – Nystrom, Gaustad, Jokinen – Bourque, Jarnkrok, Cullen
    Trenér: Peter Laviolette

Rozhodčí: Joanette, Mclsaac – Alphonso, Henderson.

Nashville:
    Marek Mazanec (CZE) – náhradní (třetí) brankář, 1 odehraný zápas, 90% úspěšnost zásahů, 2.55 průměr inkasovaných branek

Nashville Predators:(30-10-4)
    Nashville figuruje na 2.příčce Západní konference. Jeho změna k lepšímu je po výměně trenéra Trotze hodně znát. Má 64 bodů a skóre 136:102. Z posledních 5 duelů prohráli jen s Detroitem (5:2). Naopak porazili Washington (4:3), Vancouver (5:1), Minnesotu (3:1) i Dallas (3:2 pp).

Montreal Canadiens: (28-13-3)
    Montreal je ve své konferenci na 4.pozici s 59 body a se ztrátou 4 bodů na Islanders z New Yorku. Forma Habs není nejrůžovější. Z posledních 5 duelů, vyhráli jen dva 6:4 nad Isles, kdy Plekanec zaznamenal 4-bodový večer (2+2). V tom druhém porazili Columbus 3:2.

Dobrý večer, dnes je na programu zápas dvou mužstev z popředí svých konferencí a to Montrealu Canadiens a Nashville Predators.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Jan Volf

Góly a asistencie: 43. Galchenyuk (P.K.Subban, Desharnais), 65. Subban (Markov, Galchenyuk) – 33. Jones (Forsberg)

Rozhodca: Joanette, Mclsaac – Alphonso, Henderson