Chabarovsk – Vladivostok 2:3 (po pr.) | Barys – Ufa 3:2 (kon.)
Pondelok 19.01.2015, 14:00 • Sport Complex • KHL

60:00
    Koniec zápasu. (16:17:27)

59:57
    Pred koncom stretnutia ešte uvidíme jedno formálne vhadzovanie v strednom pásme.

59:32
    Domáci nevedia vyhodiť puk do stredného pásma a hra sa momentálne odohráva v rohu klziska.

59:19
    Ufa hrá power-play!

58:57
    Slepyšev teraz skončil na ľade po nepríjemnom zákroku od Dallmana a hra je prerušená.
    ANTROPOV - 3:2

58:25
    Barys Astana dala gól!
    Gól strelil ANTROPOV.
    Keď nevieš čo s pukom – vystrel! Presne to teraz predviedol NIKOLAJ ANTROPOV, ktorý sa dostal k puku v strednom pásme, prešiel útočnou modrou a tiesnený poslal na Sochajckého nevýraznú strelu bekhendom, ktorá na počudovanie všetkých skončila v sieti!

58:01
    Posledné 2 minúty tretej tretiny.
    SLEPYŠEV - 2:2

56:49
    Salavat Ufa dala gól!
    Gól strelil SLEPYŠEV, Asistencia: Hartikainen
    Nedáš-dostaneš! To sa teraz potvrdilo v Sport Complexe, v Astane. Domáci nevyužili obrovskú šancu a následne pykali! Skvelú prácu Hartikainena za bránkou využil ANTON SLEPYŠEV, ktorý po prihrávke spoza bránky neváhal a z prvej umiestnil puk za Poluetkova!

55:55
    Veľká šanca Barysu! Bochenski teraz poslal puk pred bránku na skvele postaveného spoluhráča, ktorý blafákom nedokázal prekonať Sochackého, ktorý bol v protipohybe! Brankár hostí vytiahol neuveriteľný zákrok, keď puk vyrazil špičkou betónu! Vladimír Sochackij bude určite ašpirovať na honor najlepšieho brankára týždňa v KHL.

55:21
    Hráči Salavatu nechcú dopustiť prehru v dnešnom šesťbodovom zápase a snažia sa zo všetkých síl predrať pred Poluetkova a vyrovnať.

54:31
    Hostia začínajú s rozohrávkou vo vlastnej tretine, následný prechod do útoku sa im však nedarí.

52:53
    Hráči oboch mužstiev dávajú v dnešnom stretnutí vyniknúť brankárom strelami po ľade, pričom štatistika ukazuje že všetky góly dnes padli po strelách ktoré leteli vzduchom.

52:37
    Pred Sochackého sa teraz spoza bránky natlačil Konstantin Rudenko, zakončil však len do pripraveného brankára hostí.
    SKAČKOV - 2:1

51:03
    Gól strelil SKAČKOV.
    Hostia sa dostávajú späť do stretnutia! Strelou pod hornú tyčku sa presadil JEVGENIJ SKAČKOV, ktorý si šikovne nakorčuľoval pred bránku a strelou švihom prekonal Poluetkova, ktorého lapačka vyskočila neskoro.

50:42
    V závere presilovej hry sa pred Poluetkova dokázal dostať Golovanov, ktorý sa natlačil z pravej strany, avšak zakončil len do pripraveného brankára Barysu.

50:18
    Bochenski teraz podržal puk v útočnom pásme, kde dokázal získať cenné sekundy v oslabení.

49:40
    Pred Poluetkova teraz smeroval nahodený puk od modrej čiary, ktorý však domáci obrancovia dokázali upratať do bezpečia.

48:47
    Stepanov teraz ostal ležať za bránkou domácich, kde inkasoval úder hokejkou do tváre, za ktorý odchádza na trestnú lavicu Antropov. Presilová hra pre Salavat.

47:57
    Puk končí až za bránkou Sochajského a hostia tak musia začať s rozohrávkou vo vlastnej tretine.

46:39
    V tejto fáze hry vidíme množstvo súbojov v rohoch klziska, čo viac vyhovuje domácim hokejistom.

45:23
    Barys sa za daného stavu sústredí na defenzívu, pričom hostia tak ako počas celého zápasu hrozia rýchlymi protiútokmi po krídlach.

44:13
    Hartikainen sa teraz nedokázal prepracovať k puku pred bránkou a ten už je v moci domácich hráčov.

43:03
    Hostia začínajú s rozohrávkou za vlastnou bránkou.

42:09
    Domáci majú našliapnuté k víťazstvu v dnešnom stretnutí, vďaka ktorému by sa dostali za svojho dnešného iba na rozdiel 3 bodov.
    DALLMAN - 2:0

40:36
    Gól strelil DALLMAN, Asistencia: Bochenski.
    Domáci využívajú na začiatku tretej tretiny presilovú hru, ktorú si preniesli z tej druhej! Strelou od modrej čiary sa presadil KEVIN DALLMAN, ktorý neváhal a oprel sa do puku bez zbytočného premýšľania.

40:01
    Domáci vyhrali úvodné vhadzovanie v tretej tretine, na ktorej začiatku si zahrajú ešte presilovú hru v trvaní 1 minútu.

40:01

Tretia tretina sa začne približne o 15:41 hod.

40:00

39:21
    Hostia vyhrali vhadzovanie vo vlastnej tretine a puk smeruje cez všetky čiary až ku Poluetkovi.

39:17
    Domáci v závere svojou aktivitou vybojovali presilovú hru. Na trestnú lavicu odchádza za podrazenie Semin.

39:01
    Minúta do konca prvej tretiny.

38:09
    V krátkej prestávke nám v Astane zahrali Maduar a song Hafanana. Ozaj príjemné počuť slovenskú muziku v ďalekom Kazachstane.

36:58
    Domáci v plnom počte.

36:48
    Hráči Barysu vyhadzujú puk cez všetky čiary a Puškarjov už je pripravený zasiahnuť do hry.

35:58
    Poluetkov chytá puk po dorážke jedného z hosťujúcich hráčov a hra je prerušená.

34:58
    Domáci si zahrajú vo štvorici, na trestnú lavicu odchádza Puškarjov.
    STARČENKO - 1:0

33:37
    Gól strelil STARČENKO.
    Domáci idú do vedenia! Po krátkom pobyte v útočnom pásme sa ku strele švihom spomedzi kruhov odhodlal ROMAN STARČENKO a bola to strela ozaj vydarená! Domáci hokejista vymietol pravý horný kút Sochackého bránky a posiela svoj tím do vedenia.

32:55
    Veľká šanca hostí! Makarov sa teraz pohral s domácou obranou a dostal sa do samostatného úniku, k čomu mu pomohol aj pád posledného brániaceho hráča Barysu, ktorý neudržal rovnováhu, Poluetkov však vytiahol skvelý zákrok a blafák Makarova zlikvidoval.

31:47
    V Astane to dnes vyzerá na samostatné nájazdy, obom mužstvám chýba tichý zabijak typu Miroslav Šatan.

31:18
    Hráčov Salavatu v dnešnom stretnutí zdobí rýchly prechod do útoku a častá streľba. Zatiaľ to však ovocie neprináša a stav je nerozhodný.

30:11
    Hartikainen sa teraz dokázal prepracovať až na dostrel domáceho brankára, ktorého však strelou z uhla neprekvapil a hra je následne prerušená.

29:57
    Ufa s postavením mimo hru a vhadzovať sa bude v strednom pásme.

29:26
    Domáci teraz v útočnom pásme nedokázali vymyslieť nič, akurát tak pár prihrávok v rohu klziska.

28:39
    Zhruba v polovici stretnutia stále čakáme na úvodný gól, doposiaľ je to zápas brankárov, keďže sme videli mnoho sľubných šancí, pričom ani jedna neskončila gólom.

28:10
    Gluchov teraz v dobrej pozícii váhal s prihrávkou a nakoniec puk bezhlavo poslal pred bránku, pričom následne si ho vzal domáci brankár, ktorý prerušil hru.

26:38
    Ufa v posledných minútach prevzala iniciatívu, hosťujúci hokejisti dobre pokrývajú stredné pásmo a nepúšťajú domácich do zakončenia.

25:48
    Chyba v zápise o stretnutí spôsobila chybu aj v našom systéme, za čo sa ospravedlňujem. V bránke domácich stojí Pavel Pouletkov a nie Dmitrij Malgin ako bolo úvádzané.

25:01
    Rozhodcovia teraz pustili hru, po tom čo domáci vyhodili puk cez všetky čiary.

23:42
    Ankudinov zakončil v dobrej pozícii len do Malgina a hra je prerušená.

22:35
    Tvrdá strela od Kvašu smerovala vysoko nad, ale Sochackij ju predsa len chytá do lapačky a následne puk vyhadzuje na jedného zo svojich spoluhráčov za bránkou.

21:25
    Aj domáci už hrajú s plným počtom hráčov.

21:13
    Hra vo štvorici je minulosťou a nasleduje krátka presilová hra hostí.

20:10
    Domáci vyhrali úvodné vhadzovanie a začínajú s rozohrávkou vo vlastnej tretine.

20:01

Druhá tretina sa začne približne o 14:50 hod.

20:00

19:25
    Savčenko teraz nedovolene zastavil Semina, ktorý sa rútil do samostatného úniku a môže byť rád že inkasuje iba trest za sekanie. Počet hráčov na ľade sa tak vyrovnáva.

19:09
    Boyd teraz skončil na ľade po tvrdom zákroku Hartikainena, ktorý domáceho hokejistu poslal do mantinelu presne v momente kedy sa nachádzal v predklone, tieto zákroky ozaj nepatria na štadióny.

19:01

18:21
    Opäť dravý prienik po krídle, ktorého autorom bol Slepyšev, domáci brankár však jeho zakončenie odhadol a následne prerušil hru.

18:09
    Hostia teraz len odovzdane vyhadzujú puk až do tretiny Barysu a následne sa ho ujímajú domáci hokejisti.

17:16
    Koniec prvej tretiny sa nezadržateľne blíži a my stále čakáme na úvodný gól, dočkáme sa ho ešte v úvodnej časti hry?

16:48
    Hostia majú naozaj rýchle krídla a hrozia najmä rýchlymi protiútokmi po stranách.

16:19
    Sochackij chytá puk a hra je prerušená, nasledovať bude vhadzovanie v tretine hostí.

15:11
    Jeden z domácich hokejistov teraz prešiel obranou Salavatu ako nôž maslom, jeho zakončenie však nebolo ideálne a pri puku už sú hostia.

14:48
    Domáci vyhrali vhadzovanie vo vlastnej tretine a môžu začať s rozohrávkou.

14:10
    Hostia teraz pohrozil rýchlim protiútokom, ktorý potiahol Skačkov, puk končí po zásahu Malgina na ochrannej sieti a vhadzovať sa bude v tretine Barysu.

13:06
    Hostia prežili túto presilovú hru, domáci však vďaka nej prevzali iniciatívu a momentálne sú lepším tímom.

12:47
    Hostia v plnom počte.

11:37
    Pred bránkou hostí to v tejto presilovej hre horí! Hráči Barysu si dokázali vytvoriť už niekoľko ideálnych šancí ku gólu, ani jedna však neostala využitá.

10:47
    Domáci vybojovali aspoň presilovú hru, na trestnú lavicu odchádza Tolpeko.

10:47
    Veľká príležitosť domácich, ktorú mal Bartulis, keď si nakorčuľoval do priestoru pred bránku a dostal ideálnu prihrávku, jeho strela však nebola presná a končí na zadnom mantineli.

09:17
    Jeden z hostí sa teraz skoro pred bránkou domácich dostal ku prihrávke, pričom ak by si ju prebral mal by ideálnu možnosť streliť úvodný gól.

08:25
    Hra doposiaľ prináša množstvo šancí, na úvodný gól stretnutia však stále čakáme.

08:16
    Tvrdá strela z pravého kruhu od Kirila Kolcova končí v lapačke Malgina a nasledovať bude vhadzovanie v tretine Barysu.

07:38

07:07
    Sochackij teraz dokázal zlikvidovať strelu a vzápätí aj dorážku domácich a následne hosťujúci hráči posielajú puk do stredného pásma.

06:41
    Tvrdá strela od modrej čiary, ktorej autorom bol Savčenko končí v lapačke brankára hosti a nasledovať bude vhadzovanie v tretine Salavatu.

05:41
    Hostia vyhadzujú puk do stredného pásma a zatiaľ sa úspešne bránia.

05:38
    Uvidíme ďalšiu presilovú hru, tentoraz si ju zahrajú domáci hokejisti, na trestnú lavicu odchádza za hákovanie Stepanov.

04:45
    Hostia so zakázaným uvoľnením, vhadzovať sa bude pred pred ich bránkou.

04:06

03:36
    Domáci vyhadzujú puk až ku hosťujúcej bránke a zdá sa že tejto presilovej hre sa ubránia.

03:03
    Presilová hra sa prehupla do druhej polovice, hostia sú nasťahovaní v útočnom pásme, kde si snažia vytvoriť čo najlepšiu pozíciu pre streľbu.

02:26
    Domáci hokejisti vyhadzuj puk cez všetky čiary a doposiaľ sa bránia úspešne.

02:06
    Puškarjov odchádza na trestnú lavicu za hákovanie a Ufa si zahrá presilovú hru!

00:59
    Skačkov teraz skúsil pozornosť Malgina strelou švihom z pravého kruhu, brankár domácich však puk cyhtá do lapačky a prerušuje hru.

00:10
    Hostia vyhrali vodné vhadzovanie a hneď po ňom sa snažili o prechod do útoku a zakončenie, to však gólom nekončí a pri puku už sú domáci.

00:01

HC Barys Astana: Poluetkov (Malgin) – Dallman, Lundin, Savčenko, Semjonov, Bartulis, Blochin,Ibrajbekov, Ryspajev – Dawes, Boyd, Bochenski – Ruděnko, Antropov, Stačenko- Žajlauov, Upper, Puškarjov – Michallis, Kvaša, Romanov.

HC Salavat Julajev Ufa: Sochackij (Irving) – Zubarev, Bodrov, Kulda, Heikkinen, Kolcov, Kutuzov, Višněvskij, – Golovanov, Gluchov, Tolpeko – Pihlström, Sjomin, Skačkov – Slepyšev, Makarov, Hartikainen – Stěpanov, Mereškin (C), Ankudinov.

Rozhodca: Gusev, Kulakov – Misjur, Raming.

Príjemné športové popoludnie Vážení športoví fanúšikovia. Vítam Vás pri sledovaní online prenosu zo zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy, v ktorom HC Barys Astana privíta HC Salavat Julajev Ufa. Stretnutie sa začína o 14:00 hod.

HC Barys Astana

Domáci hokejisti akutálne okupujú 7.pozíciu v tabuľke Východnej konferencie, pričom na svojom konte majú 66 bodov a pohodlný 13 bodový náskok pred Vladivostokom, ktorý sa nachádza na 9.pozícii. Hodno však poznamenať že Admiral odohral o 4 zápasy menej ako Barys. Najproduktívnejším hráčom kazašského tímu je so ziskom 48 bodov Dustin Boyd. V tíme kontroverzného trénera Nazarova pôsobí aj slovenský brankár Ján Laco, ktorý doposiaľ v sezóne odchytal 38 zápasov s úspešnosťou zákrokov 92.0%.

Hostia sa aktuálne nachádzajú na 5.pozícii v tabuľke Východnej konferencie, pričom na svojom konte majú 72 bodov. Najproduktívnejším hráčom hostí je so ziskom 40 bodov Kiril Kolcov. V bránke Salavatu sa v priebehu sezóny vystriedala už trojica brankárov (Koval, Irving, Sochackij), pričom väčšinu zápasov odchytal Vladimir Sochackij, ktorý si v 34 zápasoch pripísal 91.5% úspešnosť zákrokov.

Jakub Bobovič

Góly a asistencie: 34. Starčenko, 41. Dallman (Bochenski), 59. Antropov – 52. Skačkov, 57. Slepyšev (Hartikainen)

Barys Nur-Sultan: Poluetkov (Malgin) – Dallman, Lundin, Savčenko, Semjonov, Bartulis, Blochin,Ibrajbekov, Ryspajev – Dawes, Boyd, Bochenski – Ruděnko, Antropov, Stačenko- Žajlauov, Upper, Puškarjov – Michallis, Kvaša, Romanov.

Rozhodca: Gusev, Kulakov – Misjur, Raming