Prešov – Grasshoppers Žilina 4:6 (kon.) | Záhorská Bystrica – ŠK 1. FBC Trenčín 6:5 (2:1 po s.n.) | Slávia Nitra – M-Šport Trenčín 4:18 (kon.)
po s.n. (2:1)
Tsunami Záhorská Bystrica
6:5 (2:2, 0:1, 3:2 - 0:0)
ŠK 1. FBC Trenčín
Nedeľa 18.01.2015, 16:00Salming extraliga

Ďakujem Vám za pozornosť a prajem príjemný zvyšok nedeľného poobedia. (18:19:19)

Stupavčania zvládli lepšie nájazdový roztrel a berú tak lídrovi tabuľky dva body! Za Stupavu sa presadili juniori, Martin KUBOVIČ a Oliver KUBASKÝ. Za Trenčín len Marek BULKO.

Samostatné nájazdy začínajú.

Rozhodcovia si už zapisujú hráčov z oboch tímov, ktorí pôjdu na nájazdový roztrel.

Ani v predĺžení sa nerozhodlo. Víťaza tohto zápasu teda spoznáme až v nájazdovom roztreli.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

63:29
    Jakubíkova strela z rohu šla až za mantinel.

61:46
    Bulkova strela z polovice ihriska nenašla Kloubčníkovu bránku.

61:10
    Patrik Bičan schytal úder do chrbtice a niekoľko sekúnd ležal na ihrisku. Ponúknutú štandartku však Trenčania nevyužili.

60:52
    Oba tímy vstúpili do predĺženia veľmi opatrne.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

V riadnom hracom čase sme výhry žiadneho z tímov nedočkali, preto bude o malú chvíľku nasledovať 5 minútové predlženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:14
    Hrá sa posledná minúta tretej tretiny.

57:43
    Michal Steinhubel bol sám pred bránkou, no jeho zakončenie dobre predvídal Dušan Ďurmek, ktorý úspešne zlikvidoval Steinhubelov strelecky pokus.

56:31
    Niekoľko príležitosti na vsietenie gólu mala teraz Stupava, no všetkým hráčom odskočila loptička či šla mimo bránku.

55:39
    Kubovič prihrával spoza Ďurmekovej bránky Kubaskému, ten však netrafil loptičku podľa svojich predstáv a mierila nad bránu.

53:14
    S Mituchovou strelou si dobre poradil Klobučník. Aktuálne je to boj o útočné pásmo. Vidíme veľa osobným súbojov a zblokovaných striel.

51:40
    Trenčín dal gól!

Vyrovnávajúci gól a druhý gól v zápase strieľa ROMAN ZELIEZKA, ktorému asistoval RICHARD REBRO.

50:52
    Kubaského strelu výborným zákrokom zlikvidoval Dušan Ďurmek!

49:21
    Oddychový čas hostí.

49:21
    Stupava dala gól!

V rozmedzí dvoch minút Stupava otočila stav zápasu vo svoj prospech!
    Gól strelil OLIVER KUBASKÝ.
    Asistencia: MAROŠ KOVAĹ

48:14

Vyrovnané!
    Ako blesk z jasného neba! Ďalší dvojgólový náskok je v dnešnom zápase odvrátení. Vyrovnávajúci gól Stupavy strelil MAREK VALACHOVIČ.
    Asistencia: ADAM POŽGAY.

47:12

Stupava znižuje!
    Gól strelil Michal Steinhubel, ktorému asistoval Marek Valachovič.

45:29
    Martin Kiačik mal teraz veľkú gólovú príležitosť, no Klobučník sa stihol presunúť a úspešne zlikvidovať strelu.

43:01

Trenčín sa dostáva už do dvojgólového vedenia! Krásnu Mituchovu prihrávku z rohu ihriska zachytil PORUBAN, ktorý dorazil loptičku za Klobučníkovu bránku.

42:52
    Porubanova strela trafila len hráča Stupavy.

41:24
    Martin Kubovič bol sám pred Ďurmekovou bránkou, no ten drží svoj tím nad vodou.

40:36
    S Kiačikovou strelou si úspešne poradil Klobučník.

40:01

Tretia tretina sa nám o malú chvíľku začne.

Druhá tretina nám priniesla iba jeden gól, a to Trenčína. Zeliezka poslal Trenčín prvýkrát v zápase do vedenia. Uvidíme, čo nám prinesie posledná tretia tretina.

40:00

39:54
    Pred Ďurmekovou bránkou bolo rušno. Vyriešil to Ondrášik, ktorý vykopol loptičku.

39:09
    Odohráva sa posledná minúta druhej tretiny.

38:39
    Zeliezka dlhou prihrávkou pred bránu nenašiel voľného Porubana.

37:16
    Kubaský strielal spoza tela, avšak Ďurmekovu bránu netrafil. Vzápätí tú istú pozíciu mal aj Kubovič, ktorý tiež netrafil bránku.

36:06
    Klobučníkov výhod tečoval Bulko až za mantinel. Stupava, tak získala loptičku.

35:08

ROMAN ZELIEZKA posiela Trenčín prvýkrát v zápase do vedenia! Zeliezkovi asistoval Martin Kiačik.

33:12
    Belzár vystrelil prudkú strelu, ktorú Ďurmek vyrazil len pred bránku, avšak loptičku z dorážky netrafil Žilka.

31:27
    Do individuálneho prieniku šiel Michal Steinhubel, ktorý prešiel cez všetkých hráčov, no Ďurmekovu bránku netrafil.

30:36
    Zeliezkova strela prešla až za mantinel. Rozohráva Stupava.

29:50
    Problémy má aj Stupava. Brankárovi Klobučníkovi musel byť poskytnutý chladiaci sprej.

29:11
    Na zemi leží Mrázik, ktorý je očividne omráčený úderom do hlavy, ktorý inkasoval od hráča Stupavy.

28:19
    Šimunova prihrávka spoza brány neprešla a takmer z toho bola gólová príležitosť pre Trenčín.

27:32
    Bulkova strela spoza tela bola zblokovaná. Stupava drží loptičku na svojich hokejkách.

26:53
    Aj po druhýkrát sa Trenčania ubránili. Trenčín hrá v plnom počte.

24:53
    Ďalšia presilová hra Stupavy. Za sekanie si šiel na dve minúty sadnúť PORUBAN.

24:02
    Poruban mal 100% -nú gólovú šancu! Avšak výborný zákrok predviedol brankár Jakub Klobučník, ktorý zneškodnil Porubanovu strelu.

23:26
    Nedovolenou hrou vysokou hokejkou sa previnil Adam Požgay.

21:41
    Mrázik vystrelil, no jeho strela trafila len Klobučníkovú prilbu.

20:22
    Ondrášik nahadzoval pred bránu, no napokon z toho bola štandardná situácia, ktorú Trenčania nevyužili.

20:01

Hráči sú už na ihrisku. O malú chvíľu sa začne druhé dejstvo zápasu.

Strely na bránu po prvej tretine sú v prospech Stupavy, 13:8.

Po prvej tretine je stav nerozhodný, 2:2.
    Úvod zápasu výborne vyšiel domácej Stupave, ktorá už v tretej minúte viedla zásluhou Petrulu a Šimunu už 2:0. Avšak o dvojgólový náskok ich pripravili dva rýchle góly na konci prvej tretiny, keď v sedemnástej minúte znížil na 1:2 Amrich a vyrovnávajúci gól strelil v osemnástej minúte Kukáň.

20:00

17:07

Je vyrovnané! Strelcom druhého gólu Trenčína je MATÚŠ KUKÁŇ, ktorému asistoval kapitán, BRANISLAV MITUCHA.
    Asistencia: Branislav Mitucha.

16:25

BRANISLAV STRAKA prihral voľnému MICHALOVI AMRICHOVI, ktorý spoza tela vystrelil nepríjemnú skackajúcu strelu po zemi, ktorú nedokázal Klobučník chytiť.
    Asistencia: Branislav Straka

14:34
    Kubovičov prienik a následná strela bola zblokovaná.

13:51
    Trenčín sa ubránil a hrá už v plnom počte.

13:07
    Jakubík netrafil bránku

12:24
    Steinhubelovu strelu zblokoval Straka.

11:51
    Za sekanie si šiel na trestnú lavicu sadnúť MAREK BULKO, ktorý si ešte vymieňal pár slov s rozhodcami.

11:03
    Stupavčania budú hrať presilovku, teraz hrajú bez brankára.

09:20
    Hrá sa v celku rýchlom tempe s veľkým počtom osobných súbojov.

07:58
    Trenčania sa na chvíľku usadili v útočnom pásme Stupavy.

07:23
    Pekná akcia Kovaľ – Kubovič, ktorá sa však gólom neskončila.

06:24
    Dušan Ďuermek si teraz pripísal dva rýchle úspešné zákroky.

04:56
    Mitucha strieľal, avšak loptička sa za bránu Klobučníka nedostala.

03:50
    Stupavčania držia loptičku častejšie na svojich hokejkách.

02:49

Stupava sa dostáva do dvojgólového vedenia! ĽUBOMÍR ŠIMUNA streľa gól.
    Bez asistencie

01:15

Bleskurýchly začiatok Stupavy. Maroš Kovaľ našiel voľného JAKUBA PETRULU, ktorý prekonal Dušana Ďurmeka.
    Asistencia: Maroš Kovaľ.

00:01

Úvodné zostavy oboch tímov

Tsunami Stupava:

ŠK 1. FBC Trenčín:
    Ďurmek (J. Bičan), Zeliezka, Kiačik, Mitucha, Bulko, Straka, Ondrašík, Rebro, Mrázik, Kukáň, Amrich, P. Bičan, Poruban, Trefný.

Oba tímy sa už na ihrisku rozcvičujú. Zápas sa začne o 15 minút.

V zápase 17. kola mužskej florbalovej Salming extraligy budeme môcť sledovať zápolenie aktuálneho lídra tabuľky, ŠK 1. FBC Trenčín a tretieho celku extraligy, Tsunami Stupava. Oba tímy sa v tejto sezóne už stretli, a to 19.10.2014, v Trenčíne. Stupava v tomto zápase ťahala za kratší koniec, keď Trenčínu podľahla 5:8.

Trenčania doposiaľ v šestnástich kolách stratili len štyri body, keď prehrali v prvom vzájomnom zápase proti druhej Žiline 6:11 a neskôr vyhrali s Prešovom až 8:7 po samostatných nájazdoch. Hráči spod hradu Matúša Čáka aktuálne ťahajú už osemzápasovú víťaznú sériu, ktorú sa im posnažia ukončiť hráči z Tsunami Stupava. V priebehu sezóny opustil Trenčín brankár Jakub Klobučník, ktorý je na hosťovaní práve v Stupave. Trenčín má po minulej neúspešnej sezóne, v ktorej skončil až na piatom mieste jasný cieľ – titul.

Stupavčania strácajú na prvý Trenčín až dvanásť bodov. Záhoráci začali sezónu vysokými víťazstvami s Prešovom a Sabinovom, no potom prišiel menší útlm a aktuálne sú výkony Stupavy kolísavé. Zo zvyšných štrnástich zápasov Stupava vyhrala sedem zápasov, štyri prehrala v riadnom hracom čase, jeden po samostatných nájazdoch, jeden vyhrala po predĺžení a jeden po nájazdoch.

Môžme sa tešiť na pekný zápas, ktorého úvodné buly je naplánované na nedeľu 18.1.2015 od 16:00 v Športovej hale ZŠ kpt. J. Nálepku v Stupave. Zápas budú rozhodovať maďarskí rozhodcovia, György Liebe a András Dávid.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Lukáš Chovan

Góly a asistencie: 2. Petrula (Kovaľ), 3. Šimuna, 48. Steinhubel (Valachovič), 49. Valachovič (Požgay), 50. Kubaský (Kovaľ) – 17. Amrich (Straka), 18. Kukáň (Mitucha), 36. Zeliezka (Kiačik), 44. Poruban (Mitucha), 52. Zeliezka (Rebro)