Getafe – Real Madrid 0:3 (kon.) | Atlético Madrid – Granada 2:0 (kon.) | La Coruña – Barcelona 0:4 (kon.)
Elche – Levante 1:0 (kon.) | Sevilla – Malaga 2:0 (kon.)
Atlético Madrid
2:0 (1:0)
Granada CF
Nedeľa 18.01.2015, 17:00 • Štadión Vicenteho Calderóna, Madrid, Španielsko • Španielska LaLiga

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Vítam Vás pri sledovaní zápasu 19.kola Primery División medzi Atléticom Madrid a Granadou CF. Z tohto zápasu vám prinesieme v textovej forme akcie, štatistiky, zaujímavosti a v grafickej forme GIF obrázky.
    __________________________________________

Zverenci Diega Simeoneho to majú rozbehnuté celkom dobre, no stále to môže byť lepšie. Po 18 kolách sa nachádzajú na treťom mieste, keď majú na svojom konte 38 bodov za dvanásť víťazstiev, dve remízy a štyri prehry. Naposledy sa v lige predstavili na pôde Barcelony, kde im to veľmi nevyšlo. Skóre zápasu otvoril už v 12.minúte Neymar, ktorý poslal domácich do vedenia. V 35.minúte to bolo už o dva góly, keď sa presadil Suárez. Po zmene strán z pokutového kopu znížil Mandžukič, no v 87.minúte skóroval Messi, ktorý definitívne rozhodol o víťazstve Kataláncov. Atléti po prehre 1:3 odchádzali domov bez bodu, čo ich bude ešte dlho mrzieť.
    Atlético sa cez týždeň predstavili v Španielskom pohári, keď zavítalo k mestskému rivalovi Realu. Stretnutie sa skončilo nerozhodne 2:2, a keďže prvý zápas vyhrali Los Colchoneros 2:0, tak sa tešili z postupu do ďalšieho kola..

Posledné zápasy
    14.01.2015 Real Madrid – Atlético Madrid 2:2 (Pohár)
    11.01.2015 Barcelona – Atlético Madrid 3:1
    07.01.2015 Atlético Madrid – Real Madrid 2:0 (Pohár)
    03.01.2014 Atlético Madrid – Levante 3:1
    21.12.2014 Athletic Bilbao – Atlético Madrid 1:4

Granada CF
    Tím okolo Joaquína Caparrósa je na tom najhoršie ako len môže. Po 18 odohraných zápasoch mu patrí posledná 20.priečka, keď má na svojom konte 14 bodov za dve výhry, osem remíz a osem prehier. V poslednom zápase sa predstavil na domácej pôde, kde privítal Real Sociedad. V 36.minúte sa z penalty presadil Vela, ktorý poslal hostí do vedenia. V stretnutí bol nariadený aj druhý pokutový kop, tentoraz pre domácich. Rico si v 79.minúte postavil loptu na biely bod, dal gól a tým vyrovnal. Do konca zápasu už gól nepadol, a tak sa obe mužstvá rozišli po nerozhodnom výsledku 1:1 a pripísali si do tabuľky po jednom bode.
    Granada sa cez týždeň predstavila v Copa Del Rey, no bola z toho poriadna hanba. Na pôde Sevilly utrpela porážku 4:0 a po celkovom skóre 1:5 sa rozlúčila s touto súťažou.

14.01.2015 Sevilla – Granada 4:0 (Pohár)
    11.01.2015 Granada – Real Sociedad 1:1
    08.01.2015 Granada – Sevilla 1:2 (Pohár)

Tip
    V dnešnom zápase je jasným favoritom Atlético Madrid, ktorý by s posledným tímom Primery División nemal mať žiaden problém. Môj tip na výsledok dnešného stretnutia je 3:1.

Atlético Madrid: Moya – Juanfran, Gimenez, Godin, Siqueira – Koke, Gabi, Suarez, Turan – Torres, Mandžukić
    Náhradníci: Gamez, Garcia, Griezmann, Jimenez, Miranda, Niguez, Oblak
    Tréner: Diego Simeone

Granada CF: Olazabal – Nyom, Mainz, Babin, Sissoko – Yuste Canton, Iturra – Bangoura, Piti, Ibanez – El Arabi
    Náhradníci: Agbo, Carlos, Djalo, Fernandez, Foulquier, Marquez, Siccess
    Tréner: Joaquín Caparrós

Rozhodca: Ignacio Iglesias Villanueva – Alfonso Costoya Rodríguez, Enrique José Ramos Ferreiros.

-5
    Hráči už prichádzajú na hraciu plochu. Domáci sa predstavia v červeno-bielej kombinácii dresov, hostia v belasých farbách.

-1
    O výkop sa postarajú domáci. Prajem Vám príjemný športový zážitok.

1

2
    Od úvodu majú loptu v moci domáci. Tí si aktuálne prihrávajú v strede poľa a pomaly sa posúvajú dopredu.

3
    Hostia sa na chvíľu dostali k lopte, no bola tam nepresnosť v rozohrávke.

4
    Torres poslal k zemi stopéra Mainza, voľný kop pre Granadu.

5
    Siqueira sa prezentoval nedovoleným zákrokom pri postrannej čiare. Lopta pre hostí.

6
    Granada sa po dlhšom čase zmocnila lopty a môže rozvinúť svoju útočnú akciu. Jej hráči si prihrávajú v strede poľa a pomaly sa posúvajú dopredu.

7
    Torres sa ocitol v ofsajde, hra sa nám začína kúskovať.

9
    Godin (Atlético Madrid) zastavil protiútok hostí a je z toho žltá karta.

10
    Torres bol poslaný k zemi Bangourom (Granada) a je z toho ďalšia žltá karta.

11
    Šanca Granady! Bol tam nebezpečný center sprava, k hlavičke sa dostal El Arabi a jeho pokus skončil tesne vedľa pravej žrde domácej brány. Tak to bolo veru veľmi tesné.

12
    Hostia vybojovali rohový kop. Ten bol zahraný veľmi umne a lopta padala už do brány, ale Moya dobrým zákrokom loptu vyrazil.

13
    Držanie lopty: 43% – 57%
    Miernu územnú prevahu majú hostia, ktorí zatiaľ sú aj nebezpečnejší.

14
    Domáci Gabi sa prezentoval nepresnosťou v rozohrávke, a tak sa lopty zmocnili hostia.

15
    Torres napádal brankára Olazabala, ktorý radšej loptu odkopol za postrannú čiaru. Vhadzovanie pre Atlétov.

16
    Los Colchoneroch kombinujú na útočnej polovici ihriska, no teraz to bolo prehnané. Hostia im berú loptu a vyrážajú do rýchleho protiútoku.

17
    Všetko bolo však zbrzdené a prišla aj strata lopty. Atlético kombinuje na útočnej polovici ihriska. Čaká sa na finálnu prihrávku, tá zatiaľ neprichádza.

18
    Stále sú domáci pri lopte. Hustý obranný blok hostí je veľmi pozorní a koncentrovaní.

19
    Juanfran teraz pre svoje mužstvo vybojoval prvý rohový kop. Ten už bol aj rozohraný, ale nič z toho nebolo, pretože obrana hostí poslala loptu do bezpečia.

20
    Po úvodných 20 minútach má prekvapivo hosťujúca Granada mierne navrch, no možno to bol len na začiatku. Sily ubudli a tempo už tiež nie je bohviečo.

22
    Hra sa pohybuje v strede poľa. Loptu na kopačkách majú domáci, ktorí sa pomaly presúvajú dopredu.

23
    Center Juanfrana do pokutového územia nebol úplne presný. Domáci však ostávajú pri lopte.

24
    Zákrok na Kokeho v pokutovom území nebol odpískaný a hlavný rozhodca rozhodol správne. Koke tomu poriadne pridal.

25
    Gabi prerušil akciu hostí, voľný kop.

27
    Suarez (Atlético Madrid) za nedovolený zákrok v strede poľa videl žltú kartu.

28
    Granada vybojovala rohový kop. Ten už bol aj rozohraný, ale nič z neho nebolo, pretože obrana domácich poslala loptu do bezpečnej vzdialenosti od vlastnej brány.

29
    K strele sa spoza pokutového územia odhodlal hosťujúci Iturra, lenže tento pokus brankár Moya bez problémov chytil.

30
    Už je za nami polhodina hry. Nič vážnejšie sa nestalo. Oba tímy čakajú na chybu súpera, tempo výrazne upadlo.

31
    El Arabi sa predral do pokutového územia, hľadal centrom spoluhráčov pred bránou, lenže brankár Moya loptu chytil.

32
    Strely celkom: 1-5
    Strelecká prevaha hosťujúceho tímu.

33
    Atlético Madrid bude kopať pokutový kop! Bol tam center Torresa na Godina, ten po súboji so Sissokom padol a tu niet o čom. Jasná penalta!

33
    Sissoko (Granada) videl za tento zákrok žltú kartu.

34
    Atlético dalo gól!
    Loptu si na biely bod postavil MARIO MANDŽUKIČ. Poslal loptu k ľavej tyči, kde letel aj brankár Olazabal, no na túto strelu bol prikrátky. Atléti sa dostávajú do jednogólového vedenia.
    MANDŽUKIČ - 1:0

36
    Tak konečne sme sa dočkali presného zásahu. Postarali sa oň domáci, ktorí sa trochu nezaslúžene dostávajú do vedenia. Granada sa snaží o rýchle vyrovnanie, no obrana domácich je veľmi pozorná.

37
    Turan odcentroval na Kokeho, jeho akrobatické zakončenie bolo zblokované.

38
    Turan si loptu naviedol na stred, odhodlal sa k strele, lenže aj tento pokus bol zblokovaný.

39
    Atlético Madrid oblieha pokutové územie hostí. Čaká sa na finálnu prihrávku, tá zatiaľ neprichádza.

40
    Torres sa predral do pokutového územia, jeho center však nenašiel spoluhráča Mandžukiča.

41
    Godin sa prezentoval nedovoleným zákrokom, voľný kop pre hostí.

42
    Na zemi teraz leží Mandžukič. Nevyzerá to vážne a nakoniec bude môcť pokračovať.

44
    Prvý polčas sa už iba dohráva. Som zvedavý koľko minút, a či vôbec nadstaví hlavný rozhodca.

45

Tak máme za sebou prvý polčas. V ňom si lepšie viedli hráči Atlética Madrid, ktorí vedú najtesnejším rozdielom 1:0. O jediný presný zásah sa v 34.minúte postaral Mario Mandžukić, ktorý premenil pokutový kop. Granada bola vyrovnaným súperom, takže dá sa očakávať, že domácich ešte v druhom polčase potrápi. Podarí sa Atléticu postrážiť si priaznivý výsledok, či dokonca ho zvýšiť alebo hostia vyrovnajú a senzačne si zo Štadióna Vicenteho Calderóna zoberú nejaký ten bod? Na túto otázku nám odpovie druhé dejstvo.

47
    Granada to skúšala po pravej strane, ale tam bol pozorný Godin.

48
    Atlético Madrid úspešne kombinuje na útočnej polovici ihriska a pomaly sa posúva dopredu.

49
    Domáci Turan bol poslaný k zemi a Atléti budú mať výhodu priameho kopu zo zaujímavej pozície.

50
    Exekútor bol Koke, poslal loptu do pokutového územia, lenže presne do rukavíc brankára Olazabala.

52
    Na zemi ostáva ležať Mandžukič. Toto je už druhýkrát, snáď to nebude nič vážne.

53
    Chorvát zdá sa, že bude v poriadku a už je na hracej ploche.

54
    Gabi sa prezentoval nepresnou rozohrávkou, Iturre jeho zaváhanie však nevyužil. Granada sa zmocňuje lopty a môže vymyslieť ďalšiu útočnú akciu.

55
    Hostia kombinujú na útočnej polovici ihriska. Je to veľmi statické, chce to viac pohybu. Prichádza chybička a Atléti vyrážajú do rýchleho protiútoku.

56
    Torres nebol nájdený Kokem a lopta prešla mimo brány za bránkovú čiaru. Nasledovať bude kop od Olazabalovej svätyne.

57
    Bangoura sa predral dopredu cez ľavú stranu, keď mal veľmi dobré zrýchlenie. Centroval pred bránu na El Arabiho, lenže ten nedoskočil loptu a je po šanci.

58
    Striedanie v tíme Atlética Madrid: ihrisko opúšťa Torres, jeho miesto zaujíma Griezmann.

59
    Domáci tréner Diego Simeone sa odhodlal ako prvý k striedaniu. Som zvedavý, či Griezmann rozhýbe ofenzívu domácich alebo bude mať skôr defenzívne úlohy.

60
    Hráči hostí si prihrávajú v strede poľa a pomaly sa posúvajú dopredu. Obranný blok Los Colchoneros je pozorný.

62
    Po hodine hry sme sa dočkali iba jedného presného zásahu. Jeho autorom je Mandžukič, ktorý v 34.minúte premenil pokutový kop. Streleckých pokusov je veľmi málo, snáď sa to časom zlepší.

63
    Strely na bránu: 1-1
    Táto štatistika hovorí o všetkom.

64
    Dnešné stretnutie sleduje 42000 divákov!

65
    Striedanie v tíme Granady: ihrisko opúšťa Sissoko, jeho miesto zaujíma Foulquier.

66
    Nyom (Granada) videl za zastavenie domácej akcie žltú kartu.

67
    Griezmann vystrelil na Olazabala, ktorý výborným zákrokom loptu vyrazil! Pekný moment od oboch hráčov.

68
    Domáci majú loptu v moci a aktuálne si prihrávajú na útočnej polovici ihriska. Prichádza center na Griezmann, no nebolo to úplne presné.

69
    Granada sa nevie dostať z tlaku. Los Colchoneros to hrajú veľmi umne a hostí k ničomu vážnejšiemu nepúšťajú.

70
    Do konca riadneho hracieho času ostáva 20 minút. Podarí sa hosťom vyrovnať alebo si domáci udržia jednogólové vedenie?

72
    Hostia to skúšajú dlhými nákopmi, lenže stopéri Gimenez a Godin s nimi nemajú žiaden problém.

73
    Mandžukič (Atlético Madrid) bol čisto o loptu odzbrojený. A následne za nedovolený zákrok videl žltú kartu.

74
    Držanie lopty: 61% – 39%
    Územná prevaha domácich vyjadrená v číslach.

75
    Striedanie v tíme Granady: ihrisko opúšťa Bangoura, jeho miesto zaujíma Carlos.

76
    Koke sa odhodlal k strele spoza pokutového územia a jeho pokus skončil tesne nad hosťujúcou bránou!

77
    Atléti kontrolujú priebeh stretnutia a nechcú pripustiť žiadne prekvapenie. No rozdiel je iba jednogólový a stať sa môže čokoľvek.

78
    Striedanie v tíme Granady: ihrisko opúšťa Ibanez, jeho miesto zaujíma Success.

79
    Gabi sa odhodlal k strele z veľkej vzdialenosti a jeho pokus bol veľmi nepresný. Kop od brány.

80
    Po ľavej strane sa dopredu predieral čerstvý Success, lenže telom ho čisto odstavil Juanfran.

82
    Nebezpečný center do pokutového územia domácich, Suarez sa dostal k hlavičke a jeho pokus skončil tesne vedľa brány!

83
    Striedanie v tíme Atlética Madrid: ihrisko opúšťa Mandžukič, jeho miesto zaujíma Garcia.

84
    Granada vybojovala rohový kop. Ten už bol aj rozohraný, ale Turan loptu odhlavičkoval do bezpečia.

85
    Turan sa pokúsil prekvapiť strieľaným centrom Olazabala, ale nevyšlo mu to úplne podľa jeho predstáv. Kop od brány.

88
    Tak predsa sa domácim podarilo dať poisťovací gól zaručujúci zisk troch bodov z tohto stretnutia. Bol tam center Turana sprava, ktorý našiel RAÚLA GARCIÚ. Ten efektne chrbtom strelil gól a už je to o dva góly.
    GARCIA - 2:0

90
    Stretnutie sa už iba dohráva. Uvidíme koľko minút nadstaví hlavný rozhodca.

90
    Striedanie v tíme Atlética Madrid: ihrisko opúšťa Turan, jeho miesto zaujíma Jimenez.

90+1
    Nadstavený čas v 2.polčase sú 3 minúty!

90+2
    Atléti kontrolujú priebeh hry a zrejme sa už nič vážnejšie nestane.

90+3

Tak a je dobojované. Z víťazstva sa tešia hráči Atlética Madrid, ktorí v dnešnom stretnutí víťazia 2:0. O presné zásahy sa postupne postarali Mandžukič a García. Atlético Madrid sa po zápase nachádza na 3.mieste, Granada na 20.priečke.

To je odo mňa všetko. Prajem Vám ešte príjemný večer. (18:49:01)