Island – Alžírsko 32:24 (kon.) | Argentína – Poľsko 23:24 (kon.) | Nemecko – Rusko 27:26 (kon.)
Česko – Švédsko 22:36 (kon.) | Egypt – Francúzsko 24:28 (kon.) | Saudská Arábia – Dánsko 18:38 (kon.)
Argentína
23:24 (12:11)
Poľsko
cz Nedeľa 18.01.2015, 17:00 • Duhail Handball Sports Hall, Dauhá • Majstrovstvá sveta mužov

Dobré odpoledne u házené, mistrovství světa v Kataru pádí vpřed jako splašené, pokračují druhé zápasy ve skupinách. Dnes se společně podíváme na duel skupiny D mezi Argentinou a Polskem.

Argentina

Jihoamerický tým vstoupil do turnaje nebojácně, postavil se Dánsku a vybojoval remízu 24:24, když se osmi brankami blýskl Pizarro. Dnes je čeká další evropský celek a Argentina dle vypsaných kurzů rozhodně nebude favoritem. Ovšem to neznamená, že se hráči v modrobíle pruhovaných dresech nepokusí o překvapení.

Polsko

Poláci jsou favority a budou chtít tuto roli potvrdit. Potřebují totiž body, protože první zápas jim trochu proklouzl mezi prsty. S Německem sice Polsko zvládlo držet krok, nakonec se ale z výhry radovali Němci a vyhráli 29:26. Pokud tedy chtějí Poláci postoupit do vyřazovacích bojů, musí být dnešní výsledek jasný – výhra.

Zápas se odehraje v Duhail Handball Sports Hall v Dauhá a bude zahájen v 17 hodin. Nic si tak na tuto dobu neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu zváni.

Argentina: Schulz, García – F. Fernandez, Pizarro, S. Simonet, P. Portela, D. Simonet, Cangiani, P. Simonet, Querin, Vieyra, J. P. Fernandez, Vidal, Carou, A. Portela, Crevatin.

Polsko: Szmal, Wyszomirski – Lijewski, Krajewski, Orzechowski, Bielecki, Rojewski, Wisniewski, B. Jurecki, M. Jurecki, Grabarczyk, Jurkiewicz, Syprzak, Daszek, Szyba, Chrapkowski.

Rozhodčí: Václav Horáček, Jiří Novotný (oba CZE).

1
    Utkání právě začalo. (0:0)
    Hlasití polští fanoušci

1
    První polský útok skončil neúspěchem, nyní už pospíchá kupředu tým Argentiny. (0:0)

2
    Zatím bez gólu, Schulz nyní vychytal polský brejk. (0:0)

2
    Lijewski si naběhl na levé straně na přihrávku a z úhlu otevřel skóre. (0:1)

2
    Byl u toho navíc faulován Leonardem Querinem, který dostal dvouminutový trest. Přesilovka pro Polsko. (0:1)

3
    Argentinci chtěli ušetřit co nejvíc času, gól ovšem nevytěžili. (0:1)

3
    To se podařilo Polsku, opět z levého křídla, ai tentokrát to byl Krajewski. (0:2)

4
    Přichází snížení, přes obranu se prosadil S. Simonet. (1:2)

4
    Bombou z náskoku vrací Polsku dvoubrankový náskok Michal Jurecki. (1:3)

5
    Vieyra byl při svém dalekonosném pokusu sražen Michalem Jureckim a viník dostal žlutou kartu. (1:3)

6
    Diego Simonet snižuje z levé strany přesnou křížnou ranou. (2:3)

6
    A je srovnáno, ze sóla nedal gólmanovi šanci F. Fernandez. (3:3)

6
    Zatím je to přestřelka, M. Jurecki zamířil z devíti metrů přesně k tyči. (3:4)

7
    Szmal si nyní pravou rukou vychutnal prudkou ránu S. Simoneta. Vyrazil a získal tak pro své barvy míč. (3:4)

8
    Daszek si zpracoval těžkou přihrávku a podél. D. Simoneta překonal argentinského brankáře. (3:5)

8
    Diego Simonet navíc za faul dostal žlutou kartu. (3:5)

9
    Přihrávka naslepo skončila v autu, dopředu pospíchá jihoamerický tým. (3:5)

10
    Pěkná trefa D. Simoneta znamená snížení. (4:5)

10
    Ale jen na chvíli. Po bratrské spolupráci s Michalem se na brankovišti objevil Bartosz Jurecki a pohodlně skóroval. (4:6)

11
    A už je to o tři, z trháku si připsal gól Michal Daszek. (4:7)

11
    Po příhře na levé křídlo se křížnou střelou prosadil F. Fernandez. Střelecká show pokračuje. (5:7)

12
    Argentina v útoku, přes obranu Polska se ale prosazuje velmi ztěžka. (5:7)

13
    Je tu přesilovka pro Argentinu, dvě minuty dostal Michal Jurecki. (5:7)

13
    Přesilovka je využitá, do Szmalova protipohybu se trefil S. Simonet. (6:7)

14
    Bratra pomstil Bartosz Jurecki, zase je to o dvě branky. (6:8)

14
    Polsko se už hnalo do útoku, česká dvojice však viděla faul a Przemyslaw Krajewski dostal žlutou kartu. (6:8)

15
    Polsko je v plném počtu a připraveno do útoku. (6:8)

15
    Po chybné rozehře se ale do útoku dostala Argentina, Pizarro si naskočil z pravého křídla, Szmal však předvedl další skvostný zákrok a střelu vyrazil. (6:8)

16
    Sedmička pro Argentinu. (6:8)

16
    Postavil se k ní S. Simonet a střelou mezi gólmanovy nohy snížil na jednobrankový rozdíl. (7:8)

16
    Už to zase neplatí, neboť Krajewski dostal spoustu prostoru pro zakončení a nemýlil se. (7:9)

17
    Trochu delší pasáž bez gólu, alespoň na tento zápas... (7:9)

18
    Zlomil to až Pizarro, Szmal proti jeho střele neměl vůbec nárok. (8:9)

19
    Čas je zastaven, neboť Lijewski byl přistrčen a musí se osušit palubovka. (8:9)

20
    Trochu šťastný gól Polska, Jurkiewicz doslova procedil míč mezi brankářovými nohami. Ten se za střelou otočil příliš pozdě. (8:10)

20
    Další pauza, S. Simonet schytal do obličeje tvrdý úder a je nyní v péči lékaře. (8:10)

21
    D. Simonet proběhl mezi obránci a dal jednoduchý gól. (9:10)

21
    A je srovnáno! Brankář vysunul F. Fernandeze a ten ze sóla nedal Szmalovi šanci. (10:10)

21
    Polsko si bere oddechový čas, trenér Michael Biegler je z průběhu posledních okamžiků docela rozladěný a dává to svým svěřencům najevo. (10:10)

21
    I Schulz umí vytáhnout skvělé zákroky, nyní si smlsnul na Daszekovi. Argentina může jít do vedení. (10:10)

22
    Další bolestivé zranění, nyní to odnesl F. Fernandez. (10:10)

23
    Argentina mohla jít po útočném faulu Poláků do rychlého brejku, nějak se to ale zadrhlo a je z toho postupný útok. (10:10)

23
    Szmalovi pomohlo břevno, jinak by děsivá rána D. Simoneta skončila v bráně. (10:10)

24
    Hezká kombinace Argentinců, zakončovateli v osobě D. Simoneta ovšem vyklouzl míč z rukou. (10:10)

25
    Dvě minuty pro Diega Simoneta, přesilovka pro Polsko. (10:10)

25
    Poláci dělají v útoku velké množství chyb a útočných faulů, to by se jim v tomto zatím vyrovnaném utkání mohlo vymstít. (10:10)

26
    Argentina jde do vedení! Rozhodčí už signalizovali pasivitu, když se na pravé straně uvolnil Pizarro a technickou střelou s velkou rotací dostal míč do branky. (11:10)

26
    Opět klapla bratrská kombinace, Michal vysunul Bartosze Jureckiho a po střele z hranice brankoviště máme srovnáno. (11:11)

26
    Argentina si bere oddechový čas, Eduardo Gallardo chce hráčům předat pokyny pro závěrečné minuty první půle. (11:11)

27
    Útočný faul Vieyry, tohle bylo prorážení. (11:11)

28
    Argentina vysunula obranu, Polsko má najednou problémy. (11:11)

28
    Dvě minuty pro Adriana Portelu, je tu další přesilovka pro Poláky. (11:11)

28
    Vynikající Schulzův zákrok. Míč šel do jeho protipohybu, ale i tak dokázal natáhnout nohu a vykopnout střelu Michala Jureckiho! (11:11)

29
    Rána D. Simoneta šla sice nad, ale bylo to po faulu. Argentina pokračuje v akci. (11:11)

29
    Navíc je tu vyloučení, dvouminutový trest si vysloužil Piotr Grabarczyk. (11:11)

29
    Polští hráči se sesypali na D. Simoneta, nelíbí se jim, že ochotně padá na palubovku. (11:11)

30
    V poslední minutě se střelou z levého křídla prosadil F. Fernandez a Argentina opět vede. (12:11)

30
    A možná to bude o dvě branky, neboť Daszek neprostřelil Schulze a Argentinci mají čas na poslední střelu. (12:11)

30
    Tak ne, dobrý blok Polska tomu zabránil a už je tu siréna, oznamující konec první půle. (12:11)

30
    První poločas skončil. (12:11)

Máme za sebou první poločas a Argentina trochu překvapivě vede o jednu branku 12:11. Polsko trpí na velké množství chyb v útočné fázi, těch ztrát je opravdu mnoho. Argentina se spoléhá hlavně na D. Simoneta, ke kterému se skvělým výkonem přidal i gólman Schulz a výsledkem je tak stav, který slibuje do druhého poločasu skvělou a napínavou podívanou.

Druhý poločas začne přibližně v 17:57.
    I fanoušci Argentiny o sobě dávají vědět.

31
    Začal druhý poločas. (12:11)

31
    Szmal si hned ze startu připsal dva těžké zákroky. (12:11)

32
    Schulz se nenechal zahanbit a i on vytasil perfektní reflex. (12:11)

33
    Úvod druhé půle je docela nervózní, čekáme na první gól. (12:11)

33
    Možná se dočkáme v přesilovce Polska, dvě minuty dostal Diego Simonet. (12:11)

33
    Ano, s trochou štěstí a odrazem od Schulzovy ruky se trefil Lijewski. (12:12)

34
    Překvapivou střelu vyslal přes obránce Pizarro, Argentina opět vede. (13:12)

34
    Už ne, na brankovišti totiž dostal až příliš mnoho prostoru Lijewski. (13:13)

35
    Pizarro je teď ve střelecké pohodě, v krátké době přidal další povedenou trefu. (14:13)

36
    Tohle bylo už moc dlouhé, Argentině čeští rozhodčí odpískali pasivitu. (14:13)

37
    Na palubovce chvíli polehával Querin, ale už je zpět na nohou a bude pokračovat. (14:13)

37
    Schulz září, nyní vychytal zcela osamoceného Michala Jureckiho! (14:13)

38
    Přesilovka pro Polsko, dvě minuty si vysloužil Leonardo Querin. (14:13)

38
    Pod břevno se trefil Jurkiewicz a srovnal. (14:14)

39
    Polsko začíná dělat chyby i v obraně, nyní pohodlně prošel J. P. Fernandez a Szmal byl bezmocný. (15:14)

39
    Už to mohlo být o dva góly, ale tentokrát byl úspěšnějším hráčem gólman Szmal. (15:14)

40
    Teď už to o ty dva góly je, z dálky se prosadil Querin. (16:14)

40
    Ale pouze chvíli, po náskoku z levého křídla uklidil míč do sítě Krajewski. (16:15)

41
    A opět Krajewski! Nyní využil rychlého brejku a vychutnal si Schulze, který dělal vše možné, ale na střelu neměl. (16:16)

42
    Querin vrací vedení týmu Argentiny, opět to dostává rozměry zajímavé přestřelky. (17:16)

43
    Z dálky a přes natažené ruce obránců vymetl horní roh M. Jurecki. Po sedmnácti. (17:17)

44
    Polsko mohlo jít do vedení, ale B. Jurecki neuspěl. Nicméně Poláci zůstávají u míče. (17:17)

45
    Lijewski otáčí skóre, Poláci po docela dlouhé době ví, jak chutná vedení. (17:18)

46
    A po nepřesné Querinově střele jdou opět do útoku. Fanoušci Polska hlasitě povzbuzují své oblíbence v cestě za dalším gólem. (17:18)

46
    Argentinci zapomněli na brankovišti na Syprzaka a rázem je to o dva góly! (17:19)

47
    Ztráta Argentiny, evropský tým může jít do dalšího útoku. (17:19)

47
    Jenže Poláci se dopustili útočného faulu, je tu brejk Argentiny. (17:19)

48
    A je i přes Syprzakovo těsné bránění zakončen gólem S. Simoneta. (18:19)

48
    Kamil Syprzak dostal dvě minuty. (18:19)

48
    Srovnáno, přesilovku využil střelou z volného prostoru D. Simonet. (19:19)

49
    Poláci se nyní velice dobře brání a čas v oslabení utíká. (19:20)

50
    Rychlý brejk Polska a Krajewski se nemýlil. (19:20)

50
    D. Simonet je neudržitelný, nyní si udělal místo na brankovišti a Szmala hravě překonal. (20:20)

51
    Sedmička pro Polsko, míč si bere B. Jurecki... (20:20)

51
    ... a proměnil. (20:21)

52
    Sebastian Simonet si to namířil mezi dva hráče. Gól nedal, vybojoval pouze faul. (20:21)

52
    Přesilovka pro Argentinu. Za faul na brankovišti si jde odpočinout Michal Jurecki. (20:21)

52
    Argentina si před přesilovkou bere oddechový čas. (20:21)

53
    Vyrovnat mohl F. Fernandez, jeho naskočení z levého křídla ale Szmal vykryl skvělým postavením. Polsko jde do protiakce. (20:21)

53
    Neskutečný Szmal. Jeho spoluhráči nevyužili velkou šanci, Schulz rozehrál dlouhou přihrávkou na Pizarra, jenže Szmal vše vystihl a pas daleko před brankovištěm přerušil! (20:21)

54
    Oddechový čas, nyní pro Polsko. (20:21)

55
    Diego Simonet fauloval M. Jureckiho na brankovišti a dostal za to dvě minuty. A jelikož je to jeho dnes už třetí trest, znamená to pro něj červenou kartu. (20:21)

55
    Bartosz Jurecki navíc využil sedmimetrový hod. (20:22)

56
    Vieyra snížil prudkou ranou, drama stále pokračuje. (21:22)

56
    S rychlou odpovědí přispěchal M. Jurecki a má z gólu obrovskou radost. (21:23)

57
    Szmal teď svým spoluhráčům velmi pomohl, když během několika vteřin vystřihl dva těžké zákroky. (21:23)

57
    Querin fauloval docela tvrdým způsobem, může být rád, že nedostal svůj třetí dvouminutový trest. (21:23)

58
    Syprzak nepřesně přihrával, nabídl tak Argentině možnost protiútoku. (21:23)

58
    Dvouminutový trest dostal Kamil Syprzak, Argentině se tak objevuje slibná šance. (21:23)

59
    F. Fernandez neprostřelil z úhlu Szmala, ale bylo to s faulem. Dvě minuty dostal Robert Orzechowski. (21:23)

59
    S. Simonet navíc házel sedmičku, jenže Szmal mu ji vyrazil! Velmi důležitý okamžik. (21:23)

59
    Jurkiewicz netrefil, byl tam ale faul. Polsko tak bude ve čtyřech pokračovat v útoku. (21:23)

59
    A M. Jurecki po rozehrávce okamžitě rozvlnil síť. (21:24)

60
    Okamžitě přichází argentinská odpověď, jenže to už je asi pozdě... (22:24)

60
    Polsko si 33 sekund před koncem bere oddechový čas, teď pro ně bude důležité neztratit míč. (22:24)

60
    17 vteřin před koncem a Argentina jde do útoku. (22:24)

60
    Pizarro proměnil brejk, jenže čas běží. (23:24)

60
    Konec zápasu. (23:24)

Hráčem zápasu byl vyhlášen Krzysztof Lijewski (Polsko).

Nejlepšími střelci se stalo hned šest hráčů, Federico Pizarro, Sebastian Simonet, Diego Simonet (všichni Argentina), Krzysztof Lijewski, Przemyslaw Krajewski, Bartosz Jurecki (všichni Polsko), ti všichni dali po pěti gólech.
    Na utkání byli fanoušci všech věkových kategorií

Máme za sebou napínavé utkání skupiny D mezi Argentinou a Polskem a opravdu nebylo až do poslední minuty jisté, kdo si odnese triumf z tohoto klání. Nakonec to bylo díky skvělé koncovce Polsko, které si vypracovalo mírný náskok a ten udrželo až do závěrečného hvizdu. Polsko tak má po dvou utkáních dva body, Argentina zůstává na jednom.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (18:46:07)

Aleš Pur

Argentína: Schulz, García – F. Fernandez, Pizarro, S. Simonet, P. Portela, D. Simonet, Cangiani, P. Simonet, Querin, Vieyra, J. P. Fernandez, Vidal, Carou, A. Portela, Crevatin.
    Poľsko: Szmal, Wyszomirski – Lijewski, Krajewski, Orzechowski, Bielecki, Rojewski, Wisniewski, B. Jurecki, M. Jurecki, Grabarczyk, Jurkiewicz, Syprzak, Daszek, Szyba, Chrapkowski.

Rozhodca: Václav Horáček, Jiří Novotný (oba CZE)