Island – Alžírsko 32:24 (kon.) | Argentína – Poľsko 23:24 (kon.) | Nemecko – Rusko 27:26 (kon.)
Česko – Švédsko 22:36 (kon.) | Egypt – Francúzsko 24:28 (kon.) | Saudská Arábia – Dánsko 18:38 (kon.)
Egypt
24:28 (11:14)
Francúzsko
cz Nedeľa 18.01.2015, 19:00 • Duhail Handball Sports Hall, Dauhá (Katar) • Majstrovstvá sveta mužov

Přeji příjemný podvečer všem házenkářským nadšencům! Dnes je na programu třetí hrací den, ve kterém se mimo jiné utká národní výběr Egypta proti národnímu výběru Francie. Utkání se odehraje od 19:00 v hale Duhail Handball Sports Hall, která se nachází v katarském hlavním městě Dauhá.
    Duhail Handball Sports Hall v Dauhá

Egypt

Egypťané vstupovali do zápasu s Alžírskem v roli jasného favorita, neboť Alžírsko je dle expertů největší outsider skupiny C. Přesto nevstoupili Alžířané do zápasu vůbec špatně. Byli to právě oni, kdo zasadil první branku zápasu, Egypťané vždy jen vyrovnávali stav utkání. Až ve dvanácté minutě se dostal favorizovaný Egypt do vedení o dvě branky. Od té doby náskok afričanů pouze narůstal. Dvojitá série čtyř vstřelených branek z pohledu Egypta byla v prvním poločase pro Alžírsko smrtící a i kvůli tomuto faktu ovládl Egypt první třicetiminutovku v poměru 17:9. Do druhého poločasu vstoupili házenkáři Egypta stejně jako zakončovali ten první – brankou. Ani tentokrát neměli Alžířané nárok na výraznější přiblížení se na dostřel Egypta. Egypťané si naopak stále vytvářeli větší a větší náskok. Egypt měl v konečné fázi zápasu náskok luxusních čtrnácti branek a konečný výsledek 34:20 to pouze potvrzuje. Egypt přehrál svého soupeře ve všech ohledech.

3) Francie – 2 body (1 zápas; 30:27)
    4) Česká republika – 0 bodů (1 zápas; 27:30)
    5) Island – 0 bodů (1 zápas; 16:24)
    6) Alžírsko – 0 bodů (1 zápas; 20:34)

Francie

Francie na úvod světového šampionátu narazila na házenkáře z České republiky. Pro zemi galského kohouta to měl být jednoznačný zápas, ale jak se nakonec ukázalo, nebylo tomu tak. Už od začátku zápasu udával českému celku tempo především Horák, který dostal český národní tým dvakrát do vedení, Francouzi však vždy stihli skóre dorovnat. Až v sedmé minutě se dostali do vedení poprvé v zápase i Francouzi a to zásluhou Baracheta. Nepříznivý stav 3:6 dokázali čeští házenkáři ještě vyrovnat, na víc už ale neměli a úřadující evropští šampioni si tak došli k hladkému vedení 16:9 po prvním poločase. V druhém poločase Češi zaveleli ke korigaci skóre a francoužští házenkáři měli najednou plné ruce i nohy práce. Do hry musel ve velkém vstupovat i nejlepší hráč Francie – Nikola Karabatić společně s elitním útokem. Náskok Francouzů se pomalu, ale jistě ztečnoval, ale na vyrovnání to nakonec nestačilo. I když mocný závěr českým barvám vyšel náramně. Po zápase se všichni hráči Francie shodli, že od Čechů nečekali tak dobrý výkon a že museli vytáhnout skoro všechny trumfy z rukávu. Při konečném hvizdu svítilo na světelné tabuli skóre 30:27 ve prospěch Francie.

Oficiální hymna Mistrovství světa mužů 2015 v Kataru

Egypt: Bakir (Khalil, Handawy) – Abou Ebaid, Radwan, Abdelrahman, Ramadan, Issa, Elwakil, Amer, Elbassiouny, Hashem, El Masry, Elderaa, Elahmar, Mohamed

Francie: Omeyer (Dumoulin) – Fernandez, Barachet, Anić, Joli, Nyokas, N. Karabatić, Mahé, Grébille, Accambray, Sorhaindo, Guigou, L. Karabatić, Porte

Rozhodčí: Nenad Krstić, Peter Ljubić (oba SLO).

Rozhodčími dnešního zápasu je slovinská dvojice Nenad Krstić a Peter Ljubić.

Oba celky jsou již nastoupeny na hrací ploše. Hlasatel zápasu představuje jednotlivé hráče.

Nyní jsou na řadě státní hymny. Jako první zazní hymna Egypta.

V tuto chvíli už se ale z reproduktorů ozývá hymna Francie.

Oba národní výběry mají v hledišti mnoho fanoušků.

Egypt: Bakir, Khalil, Handawy – Abou Ebaid, Radwan, Abdelrahman, Ramadan, Issa, Elwakil, Amer, Elbassiouny, Hashem, El Masry, Elderaa, Elahmar, Mohamed

Francie: Dumoulin, Omeyer – Fernandez, Barachet, Anić, Joli, Nyokas, N. Karabatić, Mahé, Grébille, Accambray, Sorhaindo, Guigou, L. Karabatić, Porte

Hráči Francie nastupují v bílých dresech, zatímco Egypťané v dresech červených.

Výhodu úvodního výhozu mají hráči Egypta.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

1
    První zakončení Egypťanů končí na nohách Omeyera, který střelu soupeře vyrazil do zámezí. (0:0)

1
    První technická chyba. Egypťané udělali s míčem příliš mnoho kroků bez driblinku. (0:0)

2
    Rozhodčí zatím pouze slovně domlouvají hráčům Egypta. (0:0)

2
    Obrana Egypta přerušila další útok soupeře. (0:0)

3
    Yehai Elderaa (EGY) obdržel jako první hráč v zápase žlutou kartu. (0:0)

3
    Francie má k dispozici sedmimetrový hod. (0:0)

3
    Jako první se za Francii zapsal do listiny střelců Guigou. (0:1)

4
    Přechod Egypťanů do rychlého protiútoku nevyšel, i tak ale Afričané zůstávají u míče. (0:1)

4
    Abou Ebaid rozvlnil síť za zády Omeyera střelou z pozice střední spojky. (1:1)

4
    Mohamed dokázal udržet na svých zádech jednoho ze soupeřů. (1:1)

5
    Obrana Egypta zblokovala střelu soupeře a sami Egypťané se dostávají k míči. (1:1)

5
    První francouzský hráč je potrestán žlutou kartou, je to Luka Karabatić (FRA). (1:1)

6
    Před chvílí faulovaný Mohamed si naskočil do vzduchu a přesnou ranou k pravé tyči rozvlnil podruhé v zápase síť za zády Omeyera. (2:1)

6
    Na tento fakt odpovídá Porte přesnou střelou do pravého horního rohu egyptské brány Valentine Porte. (2:2)

7
    Elbassiouny si to namířil mezi dva soupeře a ač svým proskokem skolil jednoho ze soupeřů, míč nakonec skončil v síti Francie. (3:2)

7
    Zároveň s brankou je vyloučen francouzský hráč. Francie si tak zahraje dvě minuty v oslabení. (3:2)

8
    Ibrahim El Masry (EGY) uviděl od rozhodčích žlutou kartu. (3:2)

8
    Francie má k dispozici sedmimetrový hod. (3:2)

8
    Guillaume Joli byl hráčem, který se postavil na bod sedmi metrů a svůj střelecký pokus zakončil podél těla brankáře soupeře. (3:3)

9
    Egypťané předvedli jak podle učebnice hru na pivota. Amer zakončoval zcela osamocen před brankovištěm. (4:3)

9
    Francie hraje v plném počtu. (4:3)

9
    Na druhé straně vzal na svojí osobu otěže střely Fernandez, který vykličkoval všechny hráče Egypta a následně úspěšně vsítil branku. (4:4)

10
    Egyptský brankář si připisuje úspěšný zákrok. (4:4)

10
    To už se nedá říci o Omeyerovi, kterému propadla střela Aboua Ebaida vedle nohy do brány. (5:4)

11
    Karabatić potřeboval na překonání Bakira dvě střely. První otřel o tělo soupeře, druhá už mířila do opuštěné brány Egypta. (5:5)

12
    Aby nevedl Egypt, nesměli by mít Afričané Mohameda, kterému se povedlo prosadit z pravé spojky. (6:5)

13
    Egypt dokázal ubránit předvedený mlýn od Francouzů. (6:5)

13
    Karabatić se snažil o zakončení, ale přes trojí přesilu nemohl zakončit. (6:5)

13
    Mamdouh Abou Ebaid (EGY) obdržel za faul na Nikolu Karabatiće dvouminutový trest. (6:5)

13
    Na brankovišti se objevil osamocený Sorhaindo, na kterého také Karabatić nahrál. Celá akce byla zakončena brankou francouzského hráče. (6:6)

14
    Michaël Guigou (FRA) obdržel za svůj zákrok za hranicí pravidel žluté varování. (6:6)

14
    Sice si Radwan naskakoval do brankoviště z nulového úhlu. Omeyera ale i tak dokázal překonat. (7:6)

15
    Bakir předvedl při střele Nikola Karabatiće výborný reflex a střelu francouzského hráče vyrazil mimo tři tyče. (7:6)

15
    Egypt hraje v plném počtu. (7:6)

15
    Xavier Barachet (FRA) obdržel dvouminutový trest. Zároveň má Egypt k dispozici sedmimetrový hod. (7:6)

16
    Egypťané jdou poprvé v utkání do dvoubrankového vedení. Sedmimetrový hod proměnil Amer. Na jeho střelu Omeyer vůbec nezareagoval. (8:6)

16
    Karabatić nepřihrál přesně na svého spoluhráče, to je šance pro Egypťany na rychlý protiútok. (8:6)

16
    Egypťané se také unáhlili s přihrávkou na svého křídelníka. Do útoku se tak znovu hrnou Francouzi. (8:6)

17
    Karabatić si nyní udělal s obranou Egypta co potřeboval. Navíc byl při střele faulován. (8:7)

17
    Egypťané si zahrají dvě minuty v pěti lidech v poli. (8:7)

17
    Francie hraje v plném počtu. (8:7)

18
    Mohamedovi se nepovedlo prohodit míč na pivota. Francouzi tak mají možnost vyrovnat skóre. (8:7)

18
    S velkým štěstím se to povedlo Sorhaindovi. Bakir střelu tečoval, ale míč se mimo prostor brány nedokutálel. (8:8)

19
    Až příliš mnoho kroků bez driblinku udělal Mohamed, čehož si všimli i rozhodčí. (8:8)

19
    Egypt hraje v plném počtu. (8:8)

19
    Egypťané si v plném počtu moc dlouho nezahráli. Za faul na Nikolu Karabatiće je vyloučen Aly Mohamed (EGY) na dvě minuty. (8:8)

20
    Francie má k dispozici sedmimetrový hod po faulu Amera v brankovišti. (8:8)

20
    Juli poslal míč z trestného hodu vedle brány! Stav utkání zůstává nepozměněn. (8:8)

21
    Abdelrahman využil skrumáž před bránou Omeyera k proskoku z křídla, aby následně mohl poslat míč do brány. (9:8)

21
    Ale Francouzi velmi rychle na tento moment zareagovali. Vstřelená branka znamená vyrovnání. (9:9)

21
    Egypt hraje v plném počtu. (9:9)

22
    Abdelrahman vstřelil další branku. Tentokrát mu k tomu stačila střela z kroku přes dvojblok protihráčů. (10:9)

22
    Karabatić byl velmi ostře sestřelen k zemi Hoshem. Rozhodčí k vyloučení nesáhli. (10:9)

23
    Barachetova vstřelená branka není uznána. Již předtím odpískali rozhodčí faul Egypťanů. (10:9)

23
    Egypťané už se radovali z netrefení vlastní brány Barachetem. Rozhodčí ale Francouzům vracejí zpět míč. (10:9)

23
    Po faulu Abdelrahmana je nařízen proti brance Egypta sedmimetrový hod. (10:9)

23
    Guigou střelou o zem trefil přesně spojnici egyptské brány, odkud se míč odrazil do sítě. (10:10)

24
    Egypťanům je v útoku odpískána technická chyba. (10:10)

24
    Mohamed Hashem (EGY) použil při souboji s Nikolou Karabatićem přílišnou agresivitu, za což je vyloučen na dvě minuty. (10:10)

25
    Barachet dokázal zpracovat přihrávku od Karabatiće a následně úspěšně zakončit. Francouzi se po dlouhé době dostávají do vedení. (10:11)

25
    Oddechový čas pro Egypt. (10:11)

25
    Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráči Egypta. (10:11)

26
    Egypt hraje v plném počtu. (10:11)

27
    Karabatić se postaral o dvě poslední branky Francouzů. (11:13)

28
    Karabatić mohutným skokem po míči vybojoval faul soupeře, neboť se na něj svalili hned dva soupeři. (11:13)

28
    Francouzům je signalizována pasivní hra. (11:13)

29
    Karabatićova střela z nouze dopadla pouze do Bakirovi náruče. (11:13)

29
    Na druhé straně předvedl fantastický a důležitý zákrok Omeyer proti střele Abdelrahmana. (11:13)

29
    Karabatićovi je odpískán technický faul. (11:13)

30
    Probíhá poslední minuta prvního poločasu. (11:13)

30
    Jeden z hráčů Francie je vyloučen na dvě minuty. Egypt má navíc k dispozici sedmimetrový hod. (11:13)

30
    Elhamarova střela se odrazila od země do břevna a od něm zpět do hry. (11:13)

30
    Karabatić v dnešním zápase podstoupil mnoho soubojů, nyní další z nich. (11:13)

30
    Oddechový čas pro Francii. (11:13)

30
    Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráči Francie. (11:13)

30
    Tak rozhodčí v prvním poločase stihnout přeci jen ještě vyloučit jednoho hráče. Vyloučeným je Eslan Issa (EGY). Francie má navíc k dispozici sedmimetrový hod. (11:13)

30
    S tím si poradil Guigou vstřelením branky tři sekundy před koncem prvního poločasu. (11:14)

30
    V samém závěru zápasu se snažil Mohamed o zakončení z půlící čáry. Nikola Karabatić se mu vrhl do cesty s nataženýma rukama. Míč ale francouzského elitního útočníka trefil přesně do obličeje. Karabatić se automaticky svalil na zem. (11:14)

30
    První poločas skončil. (11:14)

Nejlepší střelci v prvním poločase

Egypt: Mohamed Amer – 3 branky
    Francie: Nikola Karabatić – 4 branky

Na první branku zápasu se čekalo až do třetí minuty, než proměnil sedmimetrový hod Guigou a Francouzi tak šli do vedení. To si ale Egypťané nenechali líbit a během následujících dvou minut dokázali skóre otočit ve svůj prospěch (2:1). Poté se velmi dlouho oba celky přetahovali o jednu branku, dokud se v 16. minutě netrefil Amer, který dal Egypťanům poprvé v zápase dvoubrankové vedení. Na tento fakt dokázali Francouzi velmi rychle odpovědět a vyrovnat. I poté unikali Egypťané o jednu branku svým soupeřům, ale domácí srážela častá vyloučení. Dvouminutových trestů Afričanů dokázali velmi dobře využít Francouzi ke vstřelení dalších několika branek, které jim zařídili poločasové vedení o tři branky v poměru 14:11. Nejvíce sil musí dnešní zápas sebrat Nikola Karabatićovi, kterého soupeři od úvodních minut atakují, jakmile mohou. Po posledním kontaktu, kdy Mohamed poslal míč do obličeje francouzského hráče, byl Karabatić velmi otřesen.

Druhý poločas začne přibližně v 19:58.

Oba celky už jsou zpět na hrací ploše. Druhý poločas za malou chvíli začne.

Ještě připomenu, že výhodu úvodního výhozu v druhém poločase mají hráči Francie.

31
    Začal druhý poločas. (11:14)

31
    První akce Francie končí brankou, o kterou se postaral Accambray. (11:15)

31
    Xavier Barachet (FRA) je vyloučen na dvě minuty za tahání soupeře za dres. (11:15)

31
    Už v prvních vteřinách trestu Francouze dokázal využít Abdelrahman. Uvidíme, zda se Egypťanům povede vstřelit nějaké další branky. (12:15)

32
    Egypťané si zahrají ve čtyřech hráčích v poli. Jejich levé křídlo mělo až příliš zbytečných řečí vůči rozhodčím. (12:15)

32
    Francouzi proti oslabenému soupeři ihned zakročili a vstřelili branku. (12:16)

33
    Mohamed orazítkoval levou tyč francouzské brány! (12:16)

33
    Do brány Francie si od úvodních minut druhého poločasu stoupl Dumoulin. (12:16)

33
    Francie hraje v plném počtu. (12:16)

33
    Dumoulin si připisuje hned při první možnosti první zásah v zápase. (12:16)

34
    Karabatić prostřelil vše, co mu stálo v cestě, včetně bran káře soupeře. (12:17)

34
    Egypt hraje v plném počtu. (12:17)

35
    Jen co se dostavil na hrací plochu poslední vyloučený hráč Egypta, dokázali jeho spoluhráči vstřelit již branku s pořadovým číslem třináct. (13:17)

35
    Obrana Egypta si dokázala poradit se střelou Karabatiće pouze za cenu faulu. (13:17)

35
    Barachet se se svým střeleckým pokusem nemýlil a poslal kulatý nesmysl kolem těla egyptského brankáře do sítě. (13:18)

36
    Ramadan se prosadil i přes fakt, že stál zády k bráně. (14:18)

36
    Vynikající zákrok egyptského brankáře, který zlikvidoval střelecký pokus Karabatiće, který se objevil zcela osamocen na brankovišti. (14:18)

37
    Tři branky nyní dělí oba soupeře. Egyptu se povedlo vstřelit kontaktní branku. (15:18)

37
    Při střeleckém pokusu byl faulován Abou Ebaid. Egypt tak v útoku zůstane o něco déle. (15:18)

38
    Velmi prudká střela Mohameda z kroku, z hranice devíti metrů doletěla až do sítě Francie. (16:18)

38
    Za to Sorhaindo zvolil technické zakončení, když se k míči dostal po odrazu míče od několika těl egyptských hráčů. (16:19)

39
    Francoužští hráči už se hnali do protiútoku, když tu přišel hvizd rozhodčích, kteří přidělili míč zpět do rukou Egypťanů. (16:19)

39
    Ti se ale dopouštějí technické chyby. Nyní má šanci vstřelit branku naopak Francie. (16:19)

39
    Střela z ruky Baracheta orazítkovala tyč a břevno egyptské brány! (16:19)

40
    Egypťané nedokázali využít rychlého protiútoku. Střelec se ocitl jednou nohou v brankovišti. (16:19)

40
    Karabatić byl zas a znovu při výskoku faulován, tentokrát se to obejde bez dvouminutového trestu pro soupeře. (16:19)

41
    Accambray vstřelil francouzskou branku s pořadovým číslem dvacet! (16:20)

41
    Luka Karabatić (FRA) je vyloučen na dvě minuty za přílišnou agresivitu při bránění Mohameda. (16:20)

42
    Francouzi nenechávají dokráčet protihráče do střelecké pozice. (16:20)

42
    Nyní se to ale povedlo Elbassiounymu, který se v tváří tvář Dumoulinovi nemýlil. (17:20)

43
    Nádherné představení Francie!! Guigou poslal přes celou šířku hrací plochy míč na Accambraye, který si mezitím naskočil do brankoviště. Zpracování míče a vyslání ho na bránu byla otázka vteřiny. Míč se třepotá v síti. (17:21)

43
    Egypťané jsou znovu vyloučeni. Poměr sil na hrací ploše se tak na nějakou chvíli vyrovná. (17:21)

43
    Francie hraje v plném počtu. (17:21)

43
    Podstřel vyslaný z rukou střední spojky Egypta se otřel o tyč a poté se míč odrazil do brány. (18:21)

44
    Nikola Karabatić není k zastavení ani dnes. V tuto chvíli si připsal další vstřelenou branku. Brankář Egypta v bráně ani stát nemusel. (18:22)

44
    Hashem využil mezeru mezi dvěma soupeři ke vstřelení branky. (19:22)

45
    Karabatić se nebál vlétnou s míčem v ruce mezi tři soupeře. Vstřelil branku a navíc byl faulován. (19:23)

45
    Aly Mohamed (EGY) obdržel za faul na Karabatiće dvouminutový trest. (19:23)

45
    Do brány Egypta se postavil Handawy, který vystřídal Bakira. (19:23)

46
    Egypťané vytvořili další z dnešních mnoha technických chyb. Francie tak může zaútočit. (19:23)

46
    Handawy si dokázal poradit se střeleckým okusem Baracheta. (19:23)

47
    Elahmar se nedostal do zakončení, neboť byla obrana Francie velmi pozorná a dokázala tohoto štíhlého hráče Egypta faulovat. (19:23)

47
    Egypt hraje v plném počtu. (19:23)

48
    Luka Karabatić (FRA) je dnes již podruhé vyloučen na dvě minuty. Příště už si bude muset dávat pozor, jinak obdrží červenou kartu. (19:23)

48
    Dumoulin vykopl střelecký pokus Mohameda pouze do rukou protihráče. (19:23)

48
    O chvíli později si brankář Francie poradil i se střeleckým pokusem Issa a demonstruje tak myšlenku soupeře na vstřelení dvacáté branky. (19:23)

49
    Bakir byl včas na svém místě, aby vyrazil střelu Mahého mimo tři tyče. Míč se ale odrazil zpět k hráčům Francie. (19:23)

49
    Levé křídlo Francie zaúřadovalo. Ke vstřelení branky stačilo klepnout míč o zem. (19:24)

50
    Tak přeci jen se to Egyptu povedlo. Dvacátou branku Egypta vstřelil Amer z pozice pravého křídla. (20:24)

50
    Francie hraje v plném počtu. (20:24)

50
    Střela Accambraye prošla vedle těla Handawy do sítě Egypta. Rozdíl ve skóre je pět branek. (20:25)

50
    Oddechový čas pro Egypt. (20:25)

50
    Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráči Egypta. (20:25)

51
    Obrana Francie si dokázala poradit s dvojím střeleckým pokusem egyptských hráčů. (20:25)

51
    Na střelu Elahmara ale nedosáhl při bloku ani Sorhaindo, ani brankář Francie. (21:25)

52
    Zákrok Amera na soupeře se obešel bez vyloučení. (21:25)

52
    Jen co mohli Egypťané odběhnout do rychlého protiútoku, dokázal se míče po přihrávce Amera zmocnit soupeř z Francie. (21:25)

53
    Francouzi už se nederou tolik do zakončení, jako před několika minutami. Už si raději navzájem přihrávají a chtějí každou situaci co nejvíce "vyšperkovat". (21:25)

53
    Při signalizované pasivitě napřáhla jistota v řadách Francie – Nikola Karabatić a ten už dokázal rozvlnit síť Egypta. (21:26)

53
    Na druhé straně mířil pvelmi přesně Mohamed, kterému stačilo poslat míč k levé tyči. (22:26)

54
    Ramadanova branka znamená, že rozdíl mezi oběma celky je pouhé tři branky. (23:26)

54
    Oddechový čas pro Francii. (23:26)

54
    Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráči Francie. (23:26)

55
    Sorhaindo se snažil za každou cenu dostat do zakončení. Vysloužil si za to akorát tak loket do obličeje. (23:26)

55
    Ibrahim El Masry (EGY) je vyloučen na dvě minuty, neboť povalil Sorhainda zákrokem, za který by se nemusel stydět žádný karatista. (23:26)

55
    Na hrací ploše ale přeci jen nezůstal ležet Sorhaindo, ale Ramadan, kterého soupeř nakopl kolenem do žeber. Hra je na nějakou dobu přerušena. (23:26)

55
    Ramadan odešel za pomoci lékaře egyptského celku na střídačku. Hra pokračuje. (23:26)

56
    Porte vstřelil branku, který znamená pro Francii náskok čtyř branek. (23:27)

56
    Porte se při běhu na střídačku skácel na zem a drží se za nohu. (23:27)

56
    Porte nakonec dokázal dojít na střídačku po sám po vlastních nohách. Do konce zápasu již ale nejspíše nenastoupí. (23:27)

56
    Obrana Francie dokázala obrat své soupeře při souboji o odražený míč. (23:27)

57
    Karabatićovu střelu z devíti metrů vyrazil Bakir mimo prostor brány. (23:27)

57
    Nikola Karabatić se postavil do cesty Hashemovi a společně se svým spoluhráčem egyptského hráče doslova zdemoloval. (23:27)

58
    Francouzi nenechali Elahmara zakončit. (23:27)

58
    Dumoulin se může radovat, dokázal zabránit míči v cestě do brány. (23:27)

58
    Dlouhý pas přes celé hřiště ale zachytili hráči Egypta a mohou se také dostat do rychlého protiútoku. (23:27)

58
    Francouzi se při souboji na brankovišti provinili faulem. Dvě minuty tak bude chybět jeden z obránců Francie. (23:27)

59
    Luka Karabatić si vynutil u rozhodčích faul. Francie se tak přesouvá do útoku. (23:27)

59
    Po dlouhých třech minutách se mění skóre. Guigou dokázal dopravit míč za záda Bakira. (23:28)

59
    Na druhé straně se Elahmar netrefil do prostoru brány. Francie se znovu přesouvá do útoku. (23:28)

60
    Probíhá poslední minuta druhého poločasu. (23:28)

60
    Francouzům je odpískána technická chyba. (23:28)

60
    Egypťané v závěru zápasu aspoň korigují skóre na končených 24:28 z pohledu Egypta. (24:28)

60
    Konec zápasu. (24:28)

Nejlepším hráčem zápasu byl vyhlášen Nikola Karabatić (FRA) – 6 branek.

Na první branku zápasu se čekalo až do třetí minuty, než proměnil sedmimetrový hod Guigou a Francouzi tak šli do vedení. To si ale Egypťané nenechali líbit a během následujících dvou minut dokázali skóre otočit ve svůj prospěch (2:1). Poté se velmi dlouho oba celky přetahovali o jednu branku, dokud se v 16. minutě netrefil Amer, který dal Egypťanům poprvé v zápase dvoubrankové vedení. Na tento fakt dokázali Francouzi velmi rychle odpovědět a vyrovnat. I poté unikali Egypťané o jednu branku svým soupeřům, ale domácí srážela častá vyloučení. Dvouminutových trestů Afričanů dokázali velmi dobře využít Francouzi ke vstřelení dalších několika branek, které jim zařídili poločasové vedení o tři branky v poměru 14:11. Nejvíce sil musí dnešní zápas sebrat Nikola Karabatićovi, kterého soupeři od úvodních minut atakují, jakmile mohou. Po posledním kontaktu, kdy Mohamed poslal míč do obličeje francouzského hráče, byl Karabatić velmi otřesen. Do druhého poločasu nastoupili všichni hráči, včetně Karabatiće, i když už se tolika na hrací ploše nevyskytoval, jako v prvním poločase. I přesto si Francie dokázala pomaličku vytvářet vyšší a vyšší vedení. Jenže Egypťané měli stále dostatek energie na korigování skóre a nedovolili tak Francouzům vést o více než čtyři branky. Když se z útoku vytratil Nikola Karabatić, dokázal ho zastoupit Accambray či Barachet, kteří tak drželi naděje Francie na vítězství hodně vysoko. Až ve třiapadesáté minuty se povedlo Francouzům dostat do náskoku o 5 branek, ale toto vedení jim moc dlouho nevydrželo. O tři minuty později už byl nucen si vzít trenér Francie oddechový čas, po němž se znovu střelci Francie probudili a začali pracovat tak, jak si sám trenér představoval. Posledním střelcem zápasu byl Amer, který v samotném závěru zápasu upravil kosmeticky na konečných 28:24 ve prospěch Francie.

Statistiky zápasu:

Egypt: Bakir, Khalil, Handawy – Amer 5/1, Mohamed 4, Ramadan 4, Abou Ebaid 2, Elahmar 2, Hashem 2, Issa 2, Abdelrahman 1, Elbassiouny 1, Radwan 1, Elwakil, El Masry, Elderaa

Francie: Omeyer, Dumoulin – N. Karabatić 6, Accambray 5, Barachet 4, Guigou 4/3, Sorhaindo 4, Porte 3, Fernandez 1, Joli 1/1, Anić, Nyokas, Mahé, Grébille, L. Karabatić

Střely na bránu: 37-41
    Sedmimetrové hody: 1/2 – 4/5
    Žluté karty: 3-3
    Vyloučení: 10-7
    Diváci: 4500 (20:50:12)

Josef Cestr

Francúzsko: Omeyer (Dumoulin) – Fernandez, Barachet, Anić, Joli, Nyokas, N. Karabatić, Mahé, Grébille, Accambray, Sorhaindo, Guigou, L. Karabatić, Porte

Rozhodca: Nenad Krstić, Peter Ljubić (oba SLO)