M-Šport Trenčín – Záhorská Bystrica 3:6 (kon.) | Grasshoppers Žilina – Sabinov 9:5 (kon.)
FBC Grasshoppers AC UNIZA
9:5 (1:3, 5:0, 3:2)
FBC Predátor Sabinov
Sobota 17.01.2015, 16:00 • Športová hala Rosinská • Salming extraliga

Ďakujem za pozornosť a dúfam že zostanete portálu Onlajny.eu verní. (17:58:11)

Videli sme kvalitné stretnutie, ktoré zo začiatku domácim príliš nevychádzalo, keď po rýchlych brejkoch hostí prehrávali 1:3. Následne však vyhrali druhú tretinu 5:0 a zápas strhli na svoju stranu. Sabinov predviedol sympatický výkon, no na víťazstvo v zápase to nestačilo.

60:00

59:30
    Kobylky sa snažia streliť aj desiaty gól.

58:41
    Na to že sa zápas už končí, tak sa hrá v slušnom tempe.

57:20
    Kozaňákovu strelu zo stredu ihriska si Huňady dokázal postrážiť.

56:36
    Napriek tomu že už je prakticky rozhodnuté, sa Sabinovčania snažia aspoň o kozmetickú úpravu výsledku.

55:20
    Oddychový čas hostí.

55:20
    Sabinov dal gól!

Peknú kombináciu hostí zakončuje MAREK MAGURA, po prihrávke pred bránu od KAMILA ZAGRAPANA.
    Asistencia: Zagrapan Kamil.

54:01
    Žilina dala gól!

Kobylky zvyšujú svoj náskok aj naďalej. Peknú krížnu prihrávku poslal MARIÁN HRUŠKA na voľného MATEJA NOVÁKA, ktorý zvyšuje už na 9:4.
    Asistencia: Hruška Marián.

53:21

Myslím že už je rozhodnuté. PETER ONDREJMIŠKA poslal spoza brány peknú prihrávku na MICHALA HRINA a ten zakončuje túto akciu gólom ku tyčke.
    Asistencia: Ondrejmiška Peter.

52:27
    Malý technický problém teraz spomalil priebeh hry. Už je ale všetko v poriadku a hrá sa ďalej.

52:12
    Trunek to skúšal z otočky od polovice ihriska, no jeho strela bola zblokovaná.

51:29
    Sabinov sa pokúša ešte zápas zdramatizovať, no nedarí sa im vyvinúť žiaden tlak.

50:07

Peknú akciu predviedli hostia, keď VLADIMÍR MIŠKOVIC poslal pred bránu strieľanú prihrávku na nabiehajúceho KAMILA PERHÁČA, ktorý loptu usmernil do Kruželovej brány.
    Asistencia: Miškovic Vladimír.

49:46
    Matej Novák bol faulovaný na strede ihriska. Rozohrávať tak budú kobylky.

49:00
    Miškovic to myslel dobre, keď loptu nahodil pred bránu. Jeho nahrávka však nikoho nenašla.

47:36
    Kriš v situácii dvoch proti jednému volil strelu. Pálil však nepresne.

46:25

JAKUB DORČÍK poslal výbornú nahrávku pred bránu na voľného MARIÁNA HRUŠKU, ktorý prudkou strelou prekonáva Huňadyho.
    Asistencia. Dorčík Jakub.

45:30
    Galovič vysunul nabiehajúceho Kvasnicu, ktorý však z dobrej pozície netriafa bránu.

45:00
    Strela Maguru od mantinelu bola zblokovaná Kvasnicom.

44:24
    Hostia v plnom počte.

44:15
    Grlický na hrote posiela svojím spoluhráčom dobré prihrávky.

42:30
    Kobylky majú možnosť zápas definítivne zlomiť v presilovej hre.

42:24
    Jurčík si svojou aktivitou a rýchlymi kľučkami vypýtal presilovú hru.
    Za nedovolené bránenie si dve minúty odsedí Magura.

41:00
    Do zápasu naskočil Jakub Dorčík a hneď aj dokázal ohoroziť brankára hostí.

40:30
    Kvasnica teraz našiel krížnou prihrávkou Paulikoviča, no tomu lopta skočila a strela na bránu z toho nakoniec nebola.

40:01

Ďalšia tretina sa začne približne o 17:23.

Druhá tretina bola jasne v réžii kobyliek, ktorú vyhrali 5:0. Hostia prakticky ani nemali loptu, no keď sa k nej dostali dokázali ohroziť Kružela. Uvidíme či sa im podarí v tretej tretine zápas zdramatizovať alebo si kobylky náskok postrážia.

40:00

39:31
    Obrovskú šancu zahodil Libor Zagrapan, ktorý netrafil prádznu bránu kobyliek.

39:10
    Do konca druhého dejstva zostáva necelá minúta.

38:43

MATEJ NOVÁK po obkrúžení brány hostí poslal prihrávku na MARTINA TRUNEKA a ten strelou z prvej prekonáva brankára hostí.
    Asistencia: Novák Matej.

37:39

MARIÁN GALOVIČ poslal z rohu ihriska prihrávku na stred na PATRIKA PAULIKOVIČA, ktorý aj s kusiskom štastia prekonal Huňadyho.
    Asistencia: Galovič Marián.

37:00
    Dobre to teraz myslel Jurčík, ktorý nahrával pred bránu zbiehajúcemu Grlickému, ktorý však loptu netrafil ideálne.

36:20
    Jurčíkova strela z otočky bola zblokovaná.

35:57
    Pri lopte sú po dlhšom čase Sabinovčania.

34:30
    Kobylky sú stále na lopte a snažia sa zvýšiť svoje vedenie.

34:12
    Grlický si niekoľkokrát vymenil loptu z Jurčíkom v rohu ihriska, no gól z ich kombinácie nepadol.

31:10
    Pekne to kobylky vykombinovali, takmer do prázdnej brány. Po osi Hrin – Paulikovič – Galovič zvonila žŕdka.

30:01

MATEJ NOVÁK to spravil lišiacky, keď si obišiel bránu a backhandovým zakončením posiela kobylky do vedenia.
    Asistencia: Daniel Baránek.

29:30
    Je vyrovnané. Kobylkám sa nakoniec podarilo ich tlak pretaviť do gólu.

29:00

Jurčík posunul loptu na MARTINA VENENYHO, ktorý krížnou prihrávkou našiel voľného PETRA VAVRICA a ten zakončil peknú akciu kobyliek.
    Asistencia: Veneny.

28:20
    Uvidíme ako dlho dokážu Sabinovčania odolávať tlaku kobyliek, ktoré hrajú oproti prvej tretine oveľa disciplinovanejšie.

27:50
    Novákova strela skončila len na bočnej sieti.

27:20
    Hruška v rohu ihriska faulovaný. Na lopte sú kobylky.

26:54
    Jozef Kriš vyslal prízemnú strelu na Kružela, ktorý ju však dokázal vyraziť.

26:00
    Kobylky od začiatku tretiny svojmu súperovi ešte nepožičali loptu.

24:58

MATEJ NOVÁK posunul loptu na MARTINA TRUNEKA, ktorý strelou ku tyčke znižuje na 2:3.
    Asistencia: Matej Novák.

23:40
    Galovič našiel krížnou prihrávkou Paulikoviča, ktorý však netrafil odkrytú bránu.

23:00
    Kvasnicova strela mierila mimo brány.

21:50

21:40
    Domácim sa zrejme už túto presilovú hru nepodarí využiť.

21:00
    Galovič na Paulikoviča, ktorý však od mantinelu pálil nepresne.

20:30
    Novák na hrote rozhadzuje lopty svojim spoluhráčom.

20:05
    Kobylky si už rozostavili presilovkové postavenie a snažia sa streliť gól.

20:01

Ďalšia tretina sa začne približne o 16:42.

V prvej tretine sme videli štyri góly. Sabinov využíva chyby domácich a hrá na rýchle protiútoky, naopak kobylky sa snažia držať loptu na svojich hokejkách. V závere tretiny zbytočne fauloval hráč Sabinova a kobylky tak budú mať možnosť presilovej hry.

20:00

19:50
    Miškovič si odsedí dve minúty za hrubosť.

19:30
    Kobylky sa snažia streliť gól, ktorým by sa dotiahli na svojho súpera.

19:22
    Strelu Michala Hrina zastavil jeden z obrancov Sabinova.

18:30
    Mladá juniorská formácia kobyliek teraz vybojovala štanardnú situáciu obrannom pásme hostí.

17:00
    Strelu od mantinelu od Libora Zagrapana zastavila žŕdka. Domáci mali štastie.

16:40
    Lelák faulovaný, rozohrávať budú kobylky.

16:10
    V rozohrávke je teraz Sabinov, ktorému očividne viac vyhovuje hrať na rýchle protiútoky ako na postupnú rozohrávku.

15:20
    Motešický sa teraz previnil faulom na domáceho bránkára Kružela, ktorý ostáva ležať na zemi.

15:05
    Kvasnicovo nahodenie nenašlo adresáta.

14:10
    Kamil Zagrapan sa opäť pokúšal ohroziť Kružela, no tentokrát neuspel.

13:00
    Matej novák neprestrčil prihrávku na Truneka, ktorý by sa tak ocitol v dobrej gólovej príležitosti.

10:38

Sabinov v dnešnom zápase ukazuje že má kvalitné brejky. Súhra KAMILA ZAGRAPAN s jeho bratom Liborom skončila gólom, keď prvý menovaný prekonal už po druhýkrát v dnešnom zápase domáceho brankára.
    Asistencia: Zagrapan Libor.

10:15
    Po prvých desiatich minútach je stav striel na bránu 7:6 pre domácich.

09:20
    Galovič to opäť skúšal z väčšej vzdialenosti ale neúspešne.

08:00
    Kobylky napádajú rozohrávku súpera, ktorý sa dokázal dostať do brejku. Žiadne väčšie nebezpečenstvo však z toho nebolo.

06:39

PETER VAVRICA zakončuje svoju akciu gólom, keď od manitnelu spravil výjazd pred bránu a zakončil do horného rohu brány.
    Asistencia: Jurčík Damián.

05:05
    Kobylky sú teraz na lopte a snažia sa založiť útočnú akciu.

04:20
    Paulikovič teraz pekne našiel voľného Galoviča, ktorého strela z väčšej vzdialenosti však Huňadyho neohrozila.

03:00
    Kobylkám úvod zápasu vôbec nevyšiel. Inkasovali rýchle góly a nedarí sa im dostať do zápasu. Zmeniť to chcel Jurčík, ktorý bol však faulovaný.

01:39

Hneď prvá presilovková strela skončila v bráne domácich. Od polovice ihriska strieľal MARTIN GOLIÁŠ.

01:22
    Dve minúty si za bránenie v hre odsedí Martin Grlický.

00:35

Po chybe kobyliek sa dostal do úniku KAMIL ZAGRAPAN, ktorý presnou strelou do horného rohu brány otvára skóre zápasu.
    Bez asistencie.

00:01

Hráči sú už pripravení na úvodné buly.

FBC Grasshoppers AC UNIZA: Kružel (Turiak) – Kvasnica, Baránek, Hrin M., Hrin A., Veneny, Dorčík – Galovič, Novák, Mišenda, Paulikovič, Ondrejmiška, Kozaňák, Grlický, Vavrica, Trunek, Lelák, Hruška, Jurčík.

FBC Predátor Sabinov: Huňady (Surmik) – Zagrapan L, Zagrapan K., Falat, Kriš – Miškovič, Brosch, Goliáš, Perháč, Ivan, Motešičký

Rozhodca: Both, Černín.

Hráči sa už rozcvičujú. O štvrť hodinu sa zápas začne.

V dnešnom zápase sa stretnú tímy z dvoch odlišných tabuľkových pozícii. Grasshoppers, ktorému jedenásť zápasovú sériu bez prehry prerušil až líder tabuľky z Trenčína, sa bude snažiť nadviazať na dobré výkony z predchádzajúcich zápasov. Naopak predátori zo Sabinova v tejto sezóne okúsili chuť víťazstva iba trikrát a aj preto sa nachádzajú na predposlednom mieste tabuľky. Určite sa budú snažiť udržať v extralige a preto je pre nich každý bod dôležitý. V tomto zápase je favorit jasný, ale spomeňme si na predchádzajúci vzájomný zápas týchto dvoch celkov, v ktorom ešte v tretej tretine viedli Sabinovčania rozdielom dvoch gólov. Zápas nakoniec prehrali ale ukázali, že určite nebudú ľahkým súperom pre kobylky, ktoré sa budú snažiť dotiahnuť na Trenčanov, na ktorých strácajú štyri body. Bodovať potrebujú oba celky, čo by malo nahrávať kvalitnému florbalu. Uvidíme, ktorý tím sa nakoniec bude radovať z víťazstva.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Juraj Kubička

Góly a asistencie: 7. Vavrica (Jurčík), 25. Trunek (Novák), 29. Vavrica (Veneny), 31. Novák (Baránek), 38. Paulikovič (Galovič), 39. Trunek (Novák), 47. Hruška (Dorčík), 54. Hrin M. (Ondrejmiška), 55. Novák (Hruška) – 1. Zagrapan K., 2. Goliáš (Zagrapan K.), 11. Zagrapan K. (Zagrapan L.), 51. Perháč (Miškovic), 56. Magura (Zagrapan K.)

Rozhodca: Both, Černín