Omsk – Barys 4:1 (kon.) | Novosibirsk – Ufa 1:4 (kon.) | A. Mytišči – Jaroslavľ 1:4 (kon.)
Dinamo Minsk – Viťaz 2:5 (kon.) | Záhreb – Soči 3:2 (po pr.) | HC Slovan – D. Moskva 0:2 (kon.)
KHL Medveščak Záhreb
3:2 (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)
HK Soči
Sobota 17.01.2015, 17:30 • Dom Sportova Zagreb • KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Prajem príjemný sobotný podvečer a zároveň vás vítam pri sledovaní dnešného online prenosu.

V dnešnom prenose sa zameriame na zápas medzi Medveščakom Záhreb a HK Soči.

Medveščak Záhreb sa momentálne nachádza na úplnom chvoste Západnej konferencie so ziskom 55 bodov a skóre 116:151. Domáci majú sezónu výkyvov. Uvidíme v akom svetle sa predvedú v dnešnom zápase.

HK Soči je nováčikom v tejto sezóne a predvádza sympatické výkony. Soči sa v poslednom zápase nabažil tromi bodmi z Bratislavy a určite budú chcieť vyhrať aj v Záhrebe. Soči sa nachádza na postupovej 7. priečke so ziskom 66 bodov 122:134. Som zvedavý na ich výkon v tomto zápase.

Môj tip na výsledok 1:3

KHL Medveščak Záhreb: Heeter (Owuya) – Flood, Morrisonn, Leino, Pelletier, St. Pierre – Martinovic, Carle(A), Segal, Wright, Mclean – Popovic(A), Hutchinson, Thomas(C), Bjorkstrand, Hedberg – Kinrade, Glumac, Murray, Perkovich

HK Soči: Pöpperle Gavrilov) – Whitney, Schitov(C), Krikunov, Ignatushkin(A), A. Kostitsyn – Koledov, Pervyshin, Lapenkov, Petersson, Emmerton(C) – Wilson, Derlyuk, Schastlivy, Lyuduchin, Warn – Pautov, Kryukov, Krutov, I. Radulov, Sherbina

Rozhodca: Gamaley, Karabanov – Korshak, Chernyshev.

Za pár minutiek sa nám zápas začne.

00:01

0:01
    Úvodné buly pre domácich hokejistov.

1:02
    Domáci Pelletier vyskúšal pozornosť Pöpperleho, ten puk chytil do lapačky.

2:33
    Lapenkov posunul puk na Peterssona, ten z kruhov vypálil na Heetera, ktorý so šťastím puk vyráža nad bránu!

3:11
    Flood sa snažil zrýchliť hru, no neuvedomil si, že je za ním hosťujúci hráč, ktorý mu puk vzal a takmer sa mu podarilo prekvapiť Heetera. Domáci golman však bol pozorný a puk chytil.

4:04
    Wilson dostal pekný puk na modrú čiaru, vystrelil, ale jeho strela bola zblokovaná na ochrannú sieť.

5:33
    Domáci zatlačili svojho súpera v pásme, ale k nejakej väčšej šanci sa nedostali.

6:11
    Ignathuskin ukázal, že je výborný prihrávač, vysunul A. Kostitsyna, ten však v samostatnom nájazde neuspel!

7:22
    Leino predvideol peknú individuálnu akciu, keď sa uvoľnil cez dvoch obráncov až pred Pöpperleho, ale ten mu puk vypichol.

7:34
    Domáci Mark Popovich dostáva 2 minúty za sekanie a tak hostia majú výhodu presilovej hry.

7:56
    Hostia zavreli domácich v pásme, k strele sa dostal Krikunov, ktorý dobre mieril, ale domáci brankár vytiahol pekný zákrok.

8:32
    Domáci vyhadujú puk cez všetky čiary a idú striedať.

9:02
    Hosťujúci Emmerton pekne zakombinoval s Lapenkovom, vypálil na Heetera, ten sa však výborne presunul a puk chytil do lapačky.

9:34
    Domáci v plnom počte.

10:39
    Hosťujúci Artem Kryukov dostáva 2 minúty za hákovanie a tak tu máme prvú presilovku domáceho mužstva.

10:59
    Flood zaviezol puk do útočnej tretiny zakombinoval so spoluhráčmi, následne sa k nemu puk dostal, z prvej vystrelil a čeký brankár v bráne hostí mal čo robiť, s jeho bombou.

12:39
    Domáci tlčili hostí, ale puk za chrbát Pöpperleho sa im nepodarilo dostať. Hostia v plnom počte.

13:22
    Tempo hry je od začiatku priemerné a zápasu by určite pomohol gól jedného z mužstiev.

14:00
    Momentálne vidíme skôr boj o stredné pásmo a veľa hokejovej krásy nám zápas neponúka.

14:02
    Hostia budú hrať presilovú hru! Domáci Mclean dostáva 2 minúy za krošček a tak hostia budú môcť otvoriť skóre dnešného zápasu.

15:19
    Soči dáva gól! Hostia využívajú presilovú hru! ANDRE PETERSSON dostal výbornú prihrávku od Lapenkova a prekonáva domáceho Heetera!
    Asistencie: Eugene Lapenkov, Clay Wilson

16:05
    Medveščak Záhreb dal gól!
    rýchla odpoveď domácich po osi Flood, Morrisonn EDWIN HEDBERG domáci vyrovnávajú stav zápasu!
    Asistencie: Mark Flood, Shaone Morrisonn

16:59
    No a začína od začiatku. Domáci sú po góle aktívnejší a snažia sa dať do prestávky druhý gól.

17:55
    Bjorkstrand sa dostal z pravej strany dú úniku, jeho strela však nemierila presne.

19:18
    Domáci St. Pierre dostáva 2 minúty za podrazenie.

20:00

Skončila sa prvá tretina v ktorej sme videli vyrovnaný zápas o čom svedčí aj skóre zápasu. Hostia sa ujali vedenia presilovkovým gólom Pettersona, ale ani nie za minútu vyrovnal domáci Hedberg. Zápas má priemernú kvalitu a v prvej tretine sme zaznamenali pár hluchých chvíľ. Druhá tretina začne o 15 minút.

Strely na bránu 8:14

20:01

20:01
    Úvodné buly pre hostí, ktorí hneď zakladajú útok.

21:11
    Domáci sa, ale dobre bránia a puk vyhadzujú cez všetky čiary.

22:01
    Domáci sa ubránili a hneď vyrazili do útoku. Hosťujúceho brankára preveril Segal.

22:54
    Stále vidíme rovnaký obraz ako v prvej tretine, bojuje sa o stredné pásmo.

23:22
    Pautov našiel Krutova, ktorý vyslal nepresnú strelu na Heetera.

25:14
    domáci otáčajú stav zápasu! JAMES WRIGHT prekonáva českého brankára v bráne hostí a tak domáci vedú 2:1!
    Asistencie : Brandon Segal, Curtis Mclean

26:12
    Domáci aú aktívnejší a opäť pohrozili hosťom, konkrétne Wright.

26:57
    Krikunov nahodil puk na Heetera a ten puk skoro pustil za scoj chrbát! Na poslednú chvíľu však puk chytil!

27:55
    Medveščak potrebuje dnes vyhrať a domáci sa snažia o ďalší gól v bráne hostí. Carle našiel Mcleana, ten pálil z prvej, ale netriafa odkrytú bránu!

28:56
    Emmerton sa si nakorčuloval do pásma domácich a z kruhov preveril Heetera, ten s jeho strelou nemal problém.

30:11
    Opäť hra trošku upadla a obidve mužstvá bojujú o každý puk, minimum šancí.

31:55
    Po potyčke si idú na trestnú lavicu sadnúť hráči domáceho aj hosťujúceho mužstva. Nathan Perkovich za domácich a za hostí Andre Petersson.

33:44
    Whitney ukázal výbornú rozohrávku, našiel na modrej rýchleho A. Kostitsyna, ktorý poriadne preveril Heetera!

33:55
    Hráme v piatich.

34:11
    Dnešný zápas nám neprináša veľkú kvalitu.

34:43
    Soči dáva gól! Hostia sa po peknej kombinácií teši z vyrovnavajúceho gólu! Domáceho brankára prekonáva COREY EMMERTON!
    Asistencie: Eugene Lapenkov, Paul Koledov.

36:59
    Kde nič tu nič hostia z ničoho uplietli bič. Z nevinnej akcie dokázali hostia vyrovnať a začíname od znovu.

37:20
    Thomas sa pekne natlačil pred Pöpperleho, ale puk za jeho chrbát nedostal.

39:00
    Začala nám posledná minuta druhej tretiny.

39:34
    Ignatushkin vypálil takmer od červenej čiary, čo bola lahôdka pre Heetera.

40:00

Máme za sebou druhú tretinu, ktorá sa skončila presne ako tá prvá 1:1. Domáci otočili stavá zápasu zásluhou Wrighta, hostia však dokázali vyrovnať zásluhou Emmertona. Uvidíme čo nám prinesie tretia tretina, ktorá začne o 15 minút.

Strely na bránu 17:23

40:01

40:01

40:44
    Koledov zaviezol puk do tretiny domácich a šiel striedať.

41:00
    Dnešný zápas sleduje 6250 divákov!

42:05
    Hostia sa dostali do tretiny domácich a Lapenkov takmer dopravil puk za Heetera! Na poslednú chvíľu odpálil puk z bránkovej čiary Flood!

44:11
    Mclean sa peknou individuálnou akciou dostal až pred hosťujúceho brankára, ale ten mu puk vypichol.

45:02
    Lyuduchin zakombinoval s Derlyukom a vypálil na Heetera, ten však zasahovať nemusel a domáci majú puk na svojích hokejkách.

45:02
    Domáci budú hrať presilovú hru! Na trestnú lavicu si sadá Max Warn.