Slavia – Veselí n/M 29:22 (kon.) | Olomouc – Bratislava 35:14 (kon.) | Partizánske – Prešov 32:23 (kon.)
DHK Zora Olomouc
35:14 (15:9)
ŠKP Bratislava
cz Streda 14.01.2015, 18:00Hádzanárska interliga ženy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

V jedenáctém kole na sebe narazí týmy ze spodní poloviny tabulky. Domácí Zora hostí házenkářky Bratislavy, které zatím v soutěži nezískali ani bod. S deseti prohrami jsou jasně na poslední místě.

Bratislavským házenkářkám se v letošní sezoně vůbec nedaří. Mají suveréně nejhorší skóre v součtu vstřelených a obdržených branek. Získat dva body v zítřejším zápase je pro ně velkou motivací, vždyť házenkářky Olomouce letos nepodávají příliš povedené výkony. S bilancí tří výher a sedmi proher se krčí až na deváté příčce. Přesto jsou favoritkami olomoucké hráčky, které budou chtít přidat čtvrtou výhru v sezoně a přiblížit se tak postupovému osmému místu.

Utkání tady v hale DHK Zory Olomouc začne za zhruba pět minut.

Poté, co byly obě hymny úspěšně dohrány, se začínají na palubovce formovat zahajující sestavy.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

1
    Marčeková otevírá skóre povedenou střelou. (0:1)

2
    Kubáčková srovnává nečekanou ranou k tyči. (1:1)

2
    Pěknou střelou z úhlu navyšují olomoučanky. (2:1)

3
    Rychlý brejk zakončený přesně k tyčce. (3:1)

5
    Rozhodčí signalizovala pasivní hru, ale v poslední chvíli se podařilo nenápadnou střelou snížit. (3:2)

5
    Růžičková se ze sedmi metrů nemýlila. (4:2)

6
    Gebre Selassieová využila dlouhého pasu a bez váhání proměnila. (5:2)

7
    Na skrytou střelu Derzsiová nedosáhla. (5:3)

7
    Salčáková odpovídá na druhé straně. Opět o tři branky vede Olomouc. (6:3)

8
    Vzápětí přidává další branku Dostálová. (7:3)

9
    Pěkný zákrok Derzsiové. (7:3)

9
    Na další ránu už ale nedosáhla. Hosté snižují na rozdíl tří branek. (7:4)

10
    Překrásná kombinace zakončená nekompromisní pumelicí. Domácí si stále udržují pohodlný náskok. (8:4)

11
    Rozhodčí má zvedlou ruku, házenkářky Bratislavy musí zakončit. (8:4)

11
    Výborně domácí brankářka. (8:4)

12
    Růžičková proměňuje další trestný hod. (9:4)

12
    Z křídla bez váhání vsítila hráčka hostí a upravuje tak znovu skóre. (9:5)

13
    Sovová se vysloužila za hrubý zákrok žlutý kartonek od rozhodčí. (9:5)

14
    Opět Růžičková z sedmi metrů překonává Blahutiakovou. (10:5)

15
    Berová šla sama středem hřiště až se dostala před brankářku Blahutiakovou, se kterou si poradila bez vážnější problémů. (11:5)

16
    Derzsiová vytáhla teď dva vynikající zákroky za sebou. Svými rychlými reakcemi podržela svůj tým. (11:5)

17
    Břevno nastřeluje z křídla Fryčáková. (11:5)

17
    Házenkářky Bratislavy se už radovaly, ale to by v bráně nesměla stát Derzsiová, která pohotově zneškodnila střelu z bezprostřední blízkosti. (11:5)

18
    Z brejku přidala další branku Salčáková M. (12:5)

19
    Nutno podotknou, že se brankářky na obou stranách značně činily. (12:5)

20
    A opět čím dál jistější Derzsiová, v posledních několika minutách likviduje jednu střelu za druhou. (12:5)

21
    Schwarzové se ale následně podařilo domácí gólmanku překonat skákavou ranou. (12:6)

21
    Odpověď v podobě gólu přichází na druhé straně. (13:6)

22
    Domácí hráčka si vysloužila za své počínání žlutou kartu. (13:6)

23
    Z dorážky překonala brankářku Marčeková. (13:7)

23
    Gazelím skokem vytěsnila ránu Derzsiová. (13:7)

25
    Rozhodčí píská prorážení ze strany hostujících házenkářek. U míče jsou hráčky Zory. (13:7)

Oddechový čas pro domácí. (13:7)

26
    Neposednou ránu zkrotila Blahutiaková a následné rychle rozehrála. (13:7)

26
    Dvě minuty dostává Zámečníková. První vyloučení v utkání. (13:7)

26
    Jansová se v pádu dokázala překvapit Blahutiakovou. (14:7)

27
    Rychlý kontr zneškodnila hostující gólmanka. (14:7)

29
    Salašová teď dostává dvě minuty za ostrý zákrok. Zora na palubovce pouze v pěti hráčkách. (14:7)

29
    Ďuriníková snižuje na rozdíl šesti branek. (14:8)

29
    Lešková šla sama na bránu a skórovala. Na tabuli svítí 14:9. (14:9)

30
    Autorkou branky je Růžičková. (15:9)

30
    První poločas skončil. (15:9)

Sudí ukončuje hvizdem první půli, po které vedou o šest branek domácí hráčky, které zatím potvrzují roli favoritek. Druhý poločas začne za nějakých 12 minut.

Každou chvilkou začne druhý poločas. Hostující házenkářky se budou v dalších třiceti minutách snažit otočit nepříznivé skóre.

31
    Začal druhý poločas. (15:9)

31
    Do druhého poločasu nastupují oba týmy v pěti hráčkách. (15:9)

31
    Po faulu Jansové jsou u míče házenkářky Bratislavy. (15:9)

32
    Vaninová jde na dvě minuty ven z hrací plochy. Následný sedmimetrový hod však Růžičková nedokázala proměnit. (15:9)

34
    Z druhého poločasu jsou odehrány tři minuty, na branku však diváci marně čekají. (15:9)

35
    První gól v druhém poločase si připisuje Růžičková. (16:9)

35
    Po pěkném zákroku a následné rychlé rozehrávce se nemýlila z brejku Dostálová. (17:9)

36
    Hlásniková si připisuje na své konto první branku. (17:10)

36
    A hned z rychlého protiútoku skóruje Gebre Selassieová. (18:10)

37
    Čimová povedenou pumelicí k levé tyči snižuje skóre. (18:11)

38
    Rozhodčí píská Růžičkové kroky, její branka tak neplatí. (18:11)

39
    Gebre Selassieová na kolenou po tvrdém zásahu jedné z bránících hráček. Následná rozehrávka zakončená střelou jen orazítkovala tyč. (18:11)

40
    První červená karta v zápase. Vysloužila si ji za hrubý faul hostující hráčka. (18:11)

40
    Kubáčková zachovala chladné nervy a z hranice trestného hodu proměnila. (19:11)

41
    Na první ránu Dederlová stačila, ale na dorážku Čimové už byla krátká. (19:12)

42
    Hosté jsou v plném počtu a hned toho využívají, prudká střela však skončila na břevně. (19:12)

42
    Tak tak uhájily bratislavské hráčky míč. Signalizovaná pasivita je ale vzápětí o loptičku připravila. (19:12)

Oddechový čas pro domácí. (19:12)

44
    Salčáková využila početní výhody. (20:12)

44
    Marčeková si jde na dvě minuty odpočinout za zákrok, který byl za hranicí pravidel. (20:12)

45
    Salašová navyšuje. (21:12)

45
    Gebre Selassieová se osamocené řítila na Blahutiakovou, které nedala sebemenší šanci. (22:12)

Oddechový čas pro hosty. (22:12)

46
    Hosté jsou v plném počtu. (22:12)

46
    A Salašová znovu udeřuje. Nekompromisně vymetla levý horní růžek hostující brankářky. (23:12)

47
    Sovová si připisuje další trefu v dnešním duelu. Po hezké kombinaci neváhala. (24:12)

48
    Házenkářky Zory jsou v ráži, přidávají jednu branku za druhou. Vypadá to, že jim pohodlný náskok třinácti branek prostě nestačí. (25:12)

50
    Neproměnila Lešková, orazítkovala pouze tyč. (25:12)

50
    Kubáčková se ze stejné pozice nemýlila. Skóre domácích narůstá. (26:12)

50
    Majzunová si odpočine na dvě minutky. (26:12)

51
    Hlásníková snižuje. (26:13)

52
    A opět Hlásniková doráží vyraženou střelu. (26:14)

52
    Salčáková ale bleskurychle odpovídá. (27:14)

53
    Salašová se individuálně prosazuje. (28:14)

53
    Salčáková se individuálně prosazuje. (29:14)

54
    A třetí gól Olomouce za sebou přidala Salčáková. (30:14)

55
    Salašová se Salčákovou se teď střídají v proměňování branek. Tato trefu jde ale k Salašové. (31:14)

56
    Ďuriníková oslabila svůj tým na dvě minuty. (31:14)

56
    Nechytatelnou ránu vyslala Hvostaľová. Blahutiaková se jen otočila. (32:14)

58
    Hosté jsou v plném počtu. (32:14)

58
    Na začátku 58. minuty se trefuje Berová. (33:14)

58
    Salčáková stála na konci rychlé kombinace po ose Fryčáková-Salašová-Salčáková. (34:14)

59
    Začínají poslední dvě minuty dnešního utkání. (34:14)

59
    Nebezpečnou střelu lapila pohotově Rašková. (34:14)

60
    Fryčáková ještě mění skóre na konci 60. minuty. (35:14)

60
    Konec zápasu. (35:14)

Utkání skončilo drtivým vítězstvím domácích házenkářek. Do tabulky si tak připisují důležité dva body, které je přiblížily k místům zaručující play off. Ode mě je to v tuto chvíli vše. Hezký zbytek středečního večera. (19:23:06)

Adam Baštinec

DHK Zora Olomouc: Rašková (Dederlová, Derzsiová) – Růžičková, Jansová, Sovová, Berová, Salčáková M., Fryčáková, Dostálová, Severová, Kubáčková, Salašová, Salčáková K., Gebre Selassieová, Hvostaľová
    ŠKP Bratislava: Blahutiaková, (Bučeková) – Marčeková, Lešková, Hlásniková, Čimová, Majzunová, Schwarzová, Sláviková, Ďuriníková, Zámečníková, Majerníková, Brindzová, Vaninová,

Rozhodca: Brzósková, Pavelová