Almería – Sevilla 0:2 (kon.) | Bilbao – Elche 1:2 (kon.) | Granada – Sociedad 1:1 (kon.)
Barcelona – Atlético Madrid 3:1 (kon.)
UD Almería
0:2 (0:0)
FC Sevilla
Nedeľa 11.01.2015, 12:00 • Estadio de los Juegos Mediterráneos, Almería, Španielsko • Španielska LaLiga

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 12:00.

Vítam Vás pri sledovaní zápasu 18.kola Primery División medzi UD Almería a FC Sevilla. Z tohto zápasu vám prinesieme v textovej forme akcie, štatistiky, zaujímavosti a v grafickej forme GIF obrázky.
    __________________________________________

UD Almería
    Zverenci Juana Ignacia Martíneza to budú mať v tejto sezóne ešte veľmi ťažké. Cieľ bude udržať sa v najvyššej španielskej súťaži, no bude treba bodovať viac. Po sedemnástich kolách sa nachádzajú na pätnástom mieste, keď získali 16 bodov za štyri výhry, štyri remízy a deväť prehier. Naposledy sa v lige predstavili na pôde Málagy a hosťom to celkom vyšlo. Skóre zápasu otvoril v 39.minút Hemed, ktorý poslal Almeríu do vedenia. Až v 73.minúte sa podarilo vyrovnať domácemu Samuelovi, lenže o tri minúty neskôr strhol vedenie na stranu hostí opäť Hemed, tentoraz to však bolo premenením pokutového kopu. V 93.minúte ešte hosťujúci Michel dostal po druhej žltej červenú kartu, no na výsledku to nič nezmenilo, a tak si Almería pripísala do tabuľky cenné tri body.
    Almería sa cez týždeň predstavila v Španielskom pohári, no a s Getafe uhrala nerozhodný výsledok 1:1.

FC Sevilla
    Tím okolo Unaia Emeryho je príjemným prekvapením tohto ročníka Primery División. Po šestnástich odohraných zápasoch (jeden zápas k dobru) sa nachádza na skvelej piatej priečke, keď má na svojom konte 33 bodov za desať víťazstiev, tri remízy a tri prehry. V poslednom zápase sa predstavil na domácom trávniku, keď zavítala Celta Vigo. Stretnutie poznačila skorá červená karta, ktorú už v 21.minúte dostal hosťujúci Planas. Do konca prvého polčase sa ešte stihol presadiť domáci Pareja, ktorý krásne zavesil z priameho kopu. Sevilla si už postrážila priaznivý výsledok a tešila sa tak z tesného víťazstva 1:0.
    Los Rojiblancos sa cez týždeň predstavili aj v Copa Del Rey, keď na ihrisku Granady vyhrali tesne 2:1.

03.01.2014 Granada – Sevilla 1:2 (Pohár)

Tip
    V dnešnom zápase ja jasným favoritom hosťujúca Sevilla, ktorá je aktuálne vo forme. Môj tip na výsledok dnešného stretnutia je 0:1.

UD Almería: Julian – Velez, Trujillo, Dos Santos, Dubarbier – Teye Partey, Verza – Wellington Silva, Corona, Mendez – Hemed
    Náhradníci: Marin, Azeez, Dangda, Espinosa, Gomez, Mane, Soriano
    Tréner: Juan Ignacio Martínez

FC Sevilla: Beto – Vidal, Pareja, Arribas, Navarro – Iborra, Carrico – Reyes, Banega, Vitolo – Bacca
    Náhradníci: Aspas, Coke, Deulofeu, Figueiras, Gameiro, Kolodziejczak, Rico, Suarez
    Tréner: Unai Emery

Rozhodca: Eduardo Prieto Iglesias – Francisco Javier García Sabuco, Manuel Aboy Rivas.

-5
    Hráči už prichádzajú na hraciu plochu. Domáci sa predstavia v červeno-bielej kombinácii dresov, hostia v modrých farbách.

-1
    O výkop sa postarajú hostia. Prajem Vám príjemný športový zážitok.

1

2
    Od úvodu majú loptu v moci domáci. Tí si aktuálne prihrávajú v strede poľa a pomaly sa posúvajú dopredu.

3
    Domáci Mendez sa nepredral dopredu cez pravú stranu cez Vidala, a hostia tak smerujú do protiútoku.

4
    Zatiaľ je to len také oťukávanie. Čaká sa na prvú vážnejšiu akciu, snáď čoskoro budeme jej svedkami.

5
    Hosťujúci Bacca sa šmykol pri útočnej akcii a stratil pri tom loptu. V Almeríi je síce slnečno, no pred stretnutím sa trávnik výdatne polieval.

6
    Almería teraz kombinuje na útočnej polovici ihriska. Wellington bol mierne postrčený a padol, no tento zákrok sa nepískal. Domáci hráč zacítil dotyk na chrbte a hneď sa porúčal k zemi.

7
    Domáci Mendez sa predral do pokutového územia, našiel spätnou prihrávkou spoluhráča Hemeda. Ten strieľal z prvej, lenže jeho pokus bol zblokovaný. Lopty sa zmocnili hostia, ktorí idú dopredu.

8
    Sevilla sa prezentuje krátkymi prihrávkami v strede poľa, no hneď sa tlačí dopredu a nechce urobiť zbytočnú chybu vzadu.

9
    Hosťujúci Reyes hľadal Baccu prihrávkou za obranu domácich, no nebolo to presné a lopta sa k nemu nakoniec ani nedostala.

10
    Domáci Wellington poslal nebezpečný center do pokutového územia, jeho prihrávka tesne minula hlavu nabiehajúceho spoluhráča Hemeda. Lopta prešla za bránkovú čiaru mimo brány a nasledovať bude kop od Betovej svätyne.

11
    Bacca dostal peknú prihrávku za obranu hostí, namieril medzi nohy Juliana a je z toho gól. Lenže asistent rozhodcu Rivas videl ofsajd, zdvihol zástavku a bol to správny verdikt.

12
    Hráči Almeríe po každom súboji ostávajú ležať na zemi. Hosťom brnkajú na nervy a je jasné, že domáci budú radi za každý bodový zisk z tohto stretnutia.

13
    Hostia si prihrávajú v strede poľa a pomaly sa posúvajú dopredu. Domáci vytvorili hustý obranný blok, cez ktorý sa hostia nevedia dostať.

14
    Aktívny Mendez sa vybral dopredu cez pravú stranu, prihral Verzovi, ten posunul Hemedovi a jeho strela z prvej bola opäť zblokovaná. Aj hostia ukazujú, že ich obrana je pozorná.

15
    Držanie lopty: 47% – 53%
    Síce miernu územnú prevahu majú hostia, no domáci sú aktívnejší a nebezpečnejší.

16
    Vidal (Sevilla) videl za veľmi nešetrný zákrok žltú kartu. Môže byť rád.

18
    Dlhý center na hosťujúceho Vidala nebol presný a lopta prešla za postrannú čiaru. Vhadzovanie pre Almeríu.

19
    Teye (Almería) za veľmi podobný zákrok videl taktiež žltú kartu.

20
    Mendezovi teraz ušla lopta za postrannú čiaru, toto sa dalo lepšie urobiť. Hostia budú mať výhodu vhadzovania.

21
    Po úvodnej dvadsaťminútovke niet čo hodnotiť. Rozhodca nemal veľa práce, brankári oboch tímov taktiež, zatiaľ sa hrá medzišestnástkový futbal.

22
    Bacca dobre zakombinoval s Reyesom, ten mu loptu vrátil. Hosťujúci útočník sa dostával do šance, lenže pred jeho zakončením domáci obranca odkopol na roh.

23
    K hlavičke sa dostal Carrico a jeho hlavička skončila nad bránou Juliana. Kop od brány.

24
    Mendez skúsil šťastie strelou z uhla spoza šestnástky, jeho pokus však trafil iba bočnú sieť.

25
    Strely (celkom): 3-1
    Strely (na bránu) 0-0
    Domáci sú strelecky aktívnejší. Hostia majú problém dostať sa do zakončenia.

26
    Bacca sa predral dopredu cez stred, poslal loptu na Iborru, ten už však loptu nedobehol na hracej ploche. Kop od Julianovej brány.

28
    Protiútok domácich nebol vyriešený práve najlepšie. Bolo to dva na jedna. Corona hľadal pred bránou Hemeda, lenže výborne zasiahol brankár Beto, ktorý túto prihrávku vystihol a zmaril šancu.

29
    Sevilla úspešne kombinuje na útočnej polovici ihriska. Čaká sa na finálnu prihrávku, tá zatiaľ neprichádza.

30
    Po polhodine hry sa stav stále nemenil. Nebezpečnejší sú síce domáci, no ani jeden strelecký pokus netrafil bránu hostí. Tí zase sa dostali iba k jednej hlavičke, no tá bola nepresná.

31
    Bacca bol hľadaný dlhým centrom, lenže prvý pri lopte bol stopér Trujilo, ktorý si ju spracoval a s kľudom prihral brankárovi.

32
    Hosťujúci Vitolo sa dopustil nedovoleného zákroku na Verzu, voľný kop pre domácich.

34
    Wellington sa dostal k strele, jeho pokus však nebol vôbec presný.

35
    Hosťujúci Vidal sa predral dopredu cez pravú stranu, prišiel nebezpečný center do pokutového územia, bude z toho rohový kop pre Sevillu.

36
    Arribas sa dopustil nedovoleného zákroku a píska sa proti bránu hostí. Tí rozohrali narýchlo a vybojovali roh.

37
    Sevilla kombinuje v strede poľa, no prihrávky idú stále dozadu a nie dopredu. Domáci bránia ukážkovo.

38
    Bacca dostal peknú prihrávku do pokutového územia, posunul ju ďalej na Reyesa a jeho následný strelecký pokus bol tečovaný. Rohový kop pre hostí.

39
    Bolo to na prednú tyč, kde stál Teye, ktorý loptu odhlavičkoval do bezpečia.

40
    Hostia sú už vytlačení na vlastnú polovicu ihriska a dokonca sa lopta dostala až ku brankárovi Betovi, ktorý sa s rozohrávkou vôbec neponáhľa.

41
    Pareja (Sevilla) za faul na Wellingtona videl kartu žltej farby. Domáci budú mať výhodu priameho kopu zo zaujímavej pozície.

42
    Hráči sa viackrát pošmykli, pritom na Estadio de Los Juegos Mediterráneos je slnečno. Pred stretnutím sa výdatne polievalo a zatiaľ to hre iba škodí.

43
    Stále bez nejakej vážnejšej šance a to ša nám o chvíľu skončí úvodná 45-minútovka. Teraz však prichádza strela Baccu zo strednej vzdialenosti, brankár Julian si s týmto pokusom poradil.

44
    Prvý polčas sa už iba dohráva. Som zvedavý koľko minút, a či vôbec nadstaví hlavný rozhodca.

45

Tak máme za sebou prvý polčas. V ňom si lepšie viedli hráči Almeríe, ktorí prekvapivo boli lepší. Domáci boli aktívnejší a nebezpečnejší, lenže gól sa im nepodarilo dať. Hostia nič nepredviedli, pretože domáca obrana bola veľmi pozorná a koncentrovaná. Tak padne v druhom dejstve nejaký gól alebo sa tímy rozídu po bezgólovej remíze? Na túto otázku nám odpovie druhé dejstvo.

46
    Striedanie v tíme Sevilly: ihrisko opúšťa Pareja, jeho miesto zaujme Coke.

47
    Wellington sa predral do pokutového územia cez ľavú stranu, vyskúšal šťastie strelou a jeho pokus brankár hostí Beto reflexívne vyrazil!

48
    Domáci Carrico musí byť ošetrený a vyzerá to vážne. Zatiaľ sa bude pokračovať bez neho.

49
    Almería kombinuje na útočnej polovici ihriska, no nevie sa dostať do zakončenia.

50
    Sevilla pri postranne čiare vybojovala priamy kop zo zaujímavej pozície. Exekútor bude Reyes.

51
    No bolo to zbabrané a domáci vyrážajú do rýchleho protiútoku.

52
    Hosťujcúci Vidal nedovolene trafil Wellingtona do tváre, voľný kop pre domácich.

54
    Sevilla sa čoraz viac prezentuje nepresnou rozohrávkou a je to z jej strany ešte horšie ako v prvom polčase.

55
    Hostia teraz úspešne kombinujú na útočnej polovici ihriska, no stále sa nevedia dostať do vážnejšej šance, pretože obrana Almeríe je veľmi pozorná.

56
    Bacca sa odhodlal k strele z uhla, bol tam sklz jedného z domácich obrancov, ktorý tento pokus zblokoval na roh.

57
    K hlavičke sa dostal Carrico, jeho strela však nebola najpresnejšia.

58
    Reyes hľadal v pokutovom území spoluhráčov nebezpečným prízemným centrom, bolo to zblokované na roh. Ten už bol aj rozohraný, lopta tam prešla cez celú päťku a na zadnej tyči ju už nedobehol Bacca, ktorému k zakončeniu chýbal možno krok.

58
    Sevilla dala gól!
    Tak hostia sa čoraz viac dostávali k slovu a teraz už boli odmenení. Reyes tam kombinoval s Baccom, ten sklepol loptu VICENTEMU IBORROVI a jeho tvrdá strela k pravej tyči domáce brány slávi úspech. Tento pokus skoro roztrhol sieť, brankár Julian bol bez šance. Sevilla sa dostáva do jednogólového vedenia.
    Vicente IBORRA - 0:1

60
    Zmätok v obrane Sevilly! Dubarbierov center našiel v pokutovom území Wellingtona, tomu trochu dlhšie trvalo spracovanie, no nakoniec sa mu to podarilo. Prišla pohotová strela z voleja a pred brankárom hostí výborne zasiahol stopér Arribas, ktorý tento pokus zblokoval a jeho spoluhráči loptu odkopli. Už mohlo byť vyrovnané.

61
    Hosťujúci Bacca sa chystal k strele zo strednej vzdialenosti, na poslednú chvíľu mu loptu odkopol Velez.

62
    Tak po hodine hry sa nám skóre už menilo. Hostia premenili zatiaľ svoju jedinú šancu a trochu nezaslúžene sú vo vedení. Sevilla je pri chuti a už sa hrnie do ďalšej útočnej akcie.

63
    Tak nakoniec z tejto útočnej akcie pramenil presný zásah hostí. Bacca dostal výbornú prihrávku za obranu hostí, loptu v sklze poslal na bránu. Brankár Julian len vyrazil pred seba, tak však dobiehal hosťujúci COKE ANDÚJAR, ktorý už nemal problém nedať. A už je to o dva góly.
    COKE - 0:2

64
    Striedanie v tíme Almerie: ihrisko opúšťa Teye, jeho miesto zaujme Soriano.

65
    Domáci teraz vybojovali rohový kop. Ten už bol aj rozohraný a obrana hostí poslala loptu do bezpečnej vzdialenosti od vlastnej brány.

67
    Almeríe z ničoho nič stratila pre ňu celkom priaznivý výsledok. Hostia udreli dvakrát z dvoch šancí a sú vo vedení.

68
    Tak hra sa nám trochu upokojila. Hostia si v priebehu pár minút vybojovali pohodlné vedenia a nikam sa neponáhľajú.

69
    Bacca dostal loptu do pokutového územia. Bol v uhle, rýchlo sa otočil a jeho pohotovú strelu brankár Julian dobrých zákrokom chytil!

70
    Strely (celkom): 12-9
    Strelecké pokusy sa nám pomaly vyrovnávajú.

71
    Sevilla si prihráva na vlastne polovici ihriska a nikam sa neponáhľa. Snaží sa súpera ubehať a postrážiť si priaznivý výsledok, ktorý by zabezpečoval zisk troch bodov.

72
    Nedovolený zákrok hostí v strede poľa, voľný kop pre domácich.

73
    Striedanie v tíme Almerie: ihrisko opúšťa Wellington, jeho miesto zaujme Espinosa.

75
    Faul domácich v strede poľa na Vidala. Ten už leží na zemi a ťahá čas.

76
    Striedanie v tíme Sevilly: ihrisko opúšťa Bacca, jeho miesto zaujme Gameiro.

77
    Reyes sa pokúšal prekvapiť brankára Juliana strelou z diaľky, jeho pokus bol však nepresný. Kop od brány.

78
    Ďalší nedovolený zákrok domácich v strede poľa. Bolo to rýchlo rozohrané a Gameiro sa ocitol mimo hry. Lopta pre Almeríu.

79
    Sevilla si prihráva v strede poľa a dopredu sa vôbec nehrnie. Domáci sa snažia aktívnym napádaním súperovi loptu zobrať, lenže zatiaľ neúspešne.

80
    Hostia budú mať výhodu priameho kopu z veľmi dobrej pozície po faule na Vidala. Pri lopte je hneď niekoľko hráčov, ťažko určiť exekútora.

81
    Nakoniec sa strelou prezentoval Reyes a jeho technický pokus skončil v rukaviciach brankára Juliana, ktorý si s týmto pokusom poradil.

82
    Striedanie v tíme Almerie: ihrisko opúšťa Mendez, jeho miesto zaujme Dangda.

82
    Striedanie v tíme Sevilly: ihrisko opúšťa Vitolo, jeho miesto zaujme Deulofeu.

83
    Tak domáci sa konečne zmocnili lopty a môžu založiť útočnú akciu. Lenže hostia sa stiahli na vlastnú polovicu ihriska, vytvorili hustý obranný blok a svojho súpera vytláčajú k postranným čiaram.

84
    Do konca stretnutia ostáva 10 minút aj s nadstaveným časom. Hostia kontrolujú priebeh hry a domácich prakticky k ničomu nepúšťajú.

85
    Zrejme sa už nič vážnejšie nestane, maximálne nejaké kozmetické zmeny skóre. Hostia si prihrávajú, domáci behajú bez lopty a fanúšikovia pomaly odchádzajú zo štadióna.

86
    Obrovská šanca Almeríe! Vidal nepochopiteľne prihral Hemedovi do šance. Ten obišiel brankára, ktorý išiel rozohrať priamy kop. Následne už zasúval loptu do prázdnej brány, lenže Coke v sklze fantastickým obranným zákrokom loptu vykopol z brány.

87
    Dnešné stretnutie sleduje 12703 divákov!

88
    Domáci Espinosa sa dostal k strele, jeho tečovaný pokus s problémami brankár hostí Beto vyrazil. Výborný zákrok, to bolo snáď končekmi prstov!

89
    Stretnutie sa už iba dohráva. Uvidíme koľko minút nadstaví hlavný rozhodca.

90
    Tak Almería má v posledných minútach navrch. Tlačí svojho súpera, no nevie prekonať gólmana hostí Beta, ktorý je veľmi pozorný a chytá veľmi dobre.

90+1
    Nadstavený čas v 2.polčase sú 3 minúty!

90+2
    Obrovská šanca Almeríe! Bol tam nepodarený odkop domáceho obrancu, pre loptu si skákal brankár Beto, lenže prehlavičkoval ho Hemed, ktorý hlavičkoval. Lopta už išla do odkrytej brány a na bránkovej čiare stopér Coke odkopol loptu do bezpečia. Tak to bolo tesné.

90+3

Tak a je dobojované. Z víťazstva sa tešia hráči Sevilly, ktorí v dnešnom stretnutí víťazia 2:0. O góly sa v priebehu 58-63.minúty postupne postarali Iborra a Coke. Almeria sa po zápase nachádza na 16.mieste, Sevilla na 4.priečke.

To je odo mňa všetko. Prajem Vám ešte príjemný deň. (13:50:02)