Colorado – Dallas 4:3 (kon.) | Montreal – Pittsburgh 1:2 (po pr.) | Columbus – NY Islanders 2:5 (kon.)
Arizona – Ottawa 1:5 (kon.) | Washington – Detroit 3:1 (kon.) | St. Louis – Carolina 5:4 (1:0 po s.n.)
Vancouver – Calgary 0:1 (kon.) | LA Kings – Winnipeg 4:5 (0:1 po s.n.) | San Jose – NY Rangers 1:3 (kon.)
Washington Capitals
3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Detroit Red Wings
Nedeľa 11.01.2015, 01:00 • Verizon Center, Washington • NHL

Vážení diváci, zápas medzi Washingtonom a Detroitom dospel k svojmu záveru. Po bezgólovej poslednej tretine sa z víťazstva môžu tešiť domáci hokejisti, ktorý si po výhre 3:1 pripisujú do tabuľky ďalšie 2 body. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem dobrú noc. (03:41:42)

60:00

59:25
    Detroit zatlačil svojho súpera ale strelám Zetterberga i Nyquista domáci brankár Holtby odolal.

59:01
    Prebieha posledná minúta tretej tretiny.

58:57
    Nepresadil sa ani Tomáš Tatar. Naopak Braden Holtby si pripisuje 22 úspešný zákrok v zápase.

58:23
    Do zakončenia sa dostal Stephen Weiss, ale z medzikruhov netrafil domácu bránu.

58:12
    Washington teraz kúskuje hru ďalším zakázaným uvoľnením.

57:52
    Zakázané uvoľnenie Washingtonu Capitals.

57:31
    Po zákroku Holtbyho sa bude vhadzovať v útočnom pásme Detroitu. Navyše, Petr Mrázek ostáva na striedačke – Detroit hrá power-play.

56:28
    Ďalšiu útočnú akciu rozohrá švédsky obranca Niklas Kronwall.

55:55
    Brooks Laich ohrozil Mrázeka, ale jeho pokus zmenu skóre nepriniesol. Následná strela Nicklasa Bäckströma bola nepresná.

54:59
    Na druhej strane opäť pálil Alexander Ovechkin, ale ani jeho tretia strela v zápase neskončila v bráne.

54:35
    Gustav Nyquist sa v spoločnosti Mikea Greena nakoniec nedokázal presadiť.

54:00
    Hra má teraz vysoké tempo a dlho sa hrá bez prerušenia.

53:22
    Šance na oboch stranách. Najprv mohol definitívne rozhodnúť Kuzentsov a následne sa dobre pred Holtbyho natlačil Helm. Ani jeden z útočníkov ale nebol úspešný.

52:38
    Do dobrej šance sa dostal Ovechkin, ale v rozhodujúcej chvíli netrafil puk.

52:20
    Detroit výborne vytláča domáci tím, ktorý sa nevie usadiť v útočnom pásme.

51:33
    Hokejisti Detroitu sa dobre bránia a vyhadzujú puk do stredného pásma.

51:05
    Okamžite pálil zo svojej typickej pozície Ovechkin, ale mieril iba do pripraveného Mrázeka.

50:57
    Po dlhšej dobre sa bude vylučovať. Dve minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou dostáva Brendan Smith (DET).

50:03
    Necelých 10 minút pred koncom tu máme zrejme predposlednú reklamnú prestávku.

49:33
    Prihrávku Troya Brouwera výborne vystihol Riley Sheahan.

48:53
    Po prihrávke od Helma opäť pálil Pulkkinen, ale ani tentokrát nezaskočil domáceho brankára.

48:15
    Strelu Gustava Nyquista vyráža Holtby na ochrannú sieť.

47:25
    Kronwallovi strela vôbec nesadla, a tak môžu isť do protiútoku hokejisti Washingtonu.

46:59
    Na druhej strane zasahoval po strele Helma aj domáci gólman.

46:46
    Prihrávku Erica Fehra zastavuje hosťujúci brankár.

46:12
    Po zákroku Petra Mrázeka nasleduje ďalšia reklamná prestávka.

45:20
    Ďalšia šanca pre domácich na potvrdenie svojho náskoku. Tentokrát sa pred bránou ocitol Burakovsky, ale ani on nepridal štvrtý gól "Caps".

44:40
    Eric Fehr teraz výborne zabojoval a strelu Ericssona dokázal zblokovať.

44:27
    Na druhej strane musel po strele Pulkkinena zasahovať aj domáci brankár Braden Holtby.

43:24
    Domáci mohli viesť opäť o tri góly, ale Kuznetsov zoči-voči Mrázekovi neuspel.

43:00
    Riley Sheahan nahadzuje puk do útočného pásma.

42:32
    Jonathan Ericsson opäť preveril Bradena Holtbyho, ale tentokrát nebol taký úspešný ako na konci druhej tretiny.

42:05
    Jeden z domácich hokejistov teraz vyhodil puk mimo hracej plochy, no na jeho šťastie bol ten puk tečovaný, a tak sa nebude vylučovať.

41:19
    Alexander Ovechkin sa dostával do šance, ale nakoniec bol dobre vytlačený mimo streleckého uhla.

40:25
    Mike Babcock mierne pozmenil zostavu a v prvom útoku vidíme Datsyuka s Aldelkadrom a Zetterbergom.

40:01

Máme za sebou gólovo celkom bohatú druhú tretinu. Po góloch Carlsona a Warda sa domáci dostali už do vedenia 3:0, ale iskričku nádeje pre hostí vykresal 13 sekúnd pre druhou sirénou Jonathan Ericsson. Čaká nás tak ešte zaujímavá tretia tretina, ktorá začne približne o 15 minút.

40:00
    Jonathan ERICSSON - 3:1

39:47
    Detroit Red Wings dal gól!
    A je znížené! Po to ako sa Tatar natlačil pred bránu, sa puk snažil vyhodiť Nicklas Bäckström. Namiesto toho aby ho vyhodiť, ho ale prihral priamo na hokejku JONATHANA ERICSSONA, ktorý tvrdou strelou prestrelil Holtbyho. Asistencie: Tomáš Tatar a Gustav Nyquist.

39:01
    Prebieha posledná minúta druhej tretiny.

38:46
    Brendan Smith to skúšal až zo stredného pásma a tak je logické, že uspieť nemohol.

38:15
    Domáci hokejisti sa usadili v útočnom pásme Detroitu.

37:33
    Jonathan Ericsson nahadzoval puk pred Holtbyho, ale ten napokon nemusel zasahovať.

36:25
    Riley Sheahan teraz síce spadol na ľad, ale hlavný rozhodca nevylučuje.

35:50
    Hokejisti Washingtonu majú zatiaľ neuveriteľnú 33,3% percentnú úspešnosť streľby, keď z 10 pokusov dokázali trikrát skórovať.

35:04
    Nasleduje reklamná prestávka.

34:58
    Na druhej strane mohol zvýšiť vedenie domácich Evgeny Kuznetsov, ale pritom ako si chcel položiť Mrázeka na ľad, ho v poslednej chvíli vyrušil Niklas Kronwall, ktorý tak zabránil zrejme jasnému gólu.

34:27
    Vzápätí pálil aj Tatar ale jeho strela bola zrazená.

33:47
    Hokejisti Detroitu mohli znížiť stav zápasu ale Darren Helm v čistej pozícií napokon zlyhal.

33:11
    Ofsajd v podaní Washingtonu Capitals.

32:31
    Diváci na tribúnach teraz mohli vidieť tvrdý stret medzi Brooksom Orpikom a Henrikom Zetterbergom.
    Joel WARD - 3:0

31:39
    Washington dal gól! Domáci hokejisti odskakujú už na rozdiel troch gólov. Po prihrávke Erica Fehra sa dostal k puku JOEL WARD, ktorý dokázal vystreliť cez nedôrazného DeKeysera a strelou pod vyrážačku prekonáva Mrázeka. Asistencie : Eric Fehr a Brooks Laich.

31:26
    Po ofsajde domácich nasleduje krátka reklamná prestávka.

30:42
    Mladý Teemu Pulkkinen to opäť skúšal viac silou ako rozumom. Podľa toho to aj dopadlo, keď jeho strela ani netrafila bránu Bradena Holtbyho.

30:00
    Presne v polovici zápasu vidíme zakázané uvoľnenie Detroitu. Na vhadzovaní bol úspešnejší Henrik Zetterberg.

29:34
    Alexander Ovechkin teraz stratil stabilitu a v páde posunul hosťujúcu bránu. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

29:00
    V dobrej príležitosti sa ocitol obranca hostí Xavier Ouellet, ale nakoniec nedokázal trafiť ani bránu.

28:30
    Holtbyho teraz ohrozil Tatar, ale zrejme trafil iba domáceho brankára do masky.

28:14
    Zakázané uvoľnenie Detroitu Red Wings.

27:50
    Domáci hokejisti ustáli tlak Detroitu a môžu tak založiť ďalšiu útočnú akciu.

27:08
    V obrovskej šanci sa ocitol Nicklas Bäckström ! Švédsky útočník dostal ideálnu prihrávku spoza brány, ale z tesnej blízkosti nedokázal prekonať mladého českého brankára.

26:40
    Domáci si teraz v útočnom pásme nerozumeli a sami sa tak vyhadzujú z útočného pásma.

25:53
    Kyle Quincey udržal puk v útočnom pásme, a tak môže akcia Detroitu pokračovať.

25:10
    Aktuálne vidíme množstvo tvrdých súbojov strednom pásme.

24:29
    Domáci teraz nebudú môcť striedať, pretože sa dopustili zakázaného uvoľnenia.

24:09
    Domáci v plnom počte.

24:01
    Po zblokovanej strele Pulkkinena, dohrá Detroit zvyšok presilovky v útočnom pásme.

23:27
    Danny DeKeyser musí rozohrávať až spoza brány Petra Mrázka.

23:00
    Washington sa dobre bráni a opäť vyhadzuje puk cez všetky čiary.

22:24
    Domáci sa dostali do rýchleho brejku. Nakoniec sa k strele odhodlal Nicklas Bäckström, ale netrafil bránu.

22:09
    Presilovú hru si zahrá Detroit. Na trestnej lavici totiž sedí Marcus Johansson.
    John CARLSON - 2:0

21:34
    Washington dal gól! Domáci vstupujú skvele aj do druhej tretiny. Po krásnej akcií domácich, pálil po prihrávke Burakovskeho z prvej JOHN CARLSON, a tvrdou strelou namieril presne medzi betóny Petra Mrázeka. Asistencie : Andre Burakovsky a Nicklas Bäckström.

21:02
    Pred bránu domácich sa z pravej strany snažil natlačil Abdelkader, ale napokon neuspel.

20:30
    Pavel Datsyuk hľadal svojich spoluhráčov pred bránou súpera, ale nakoniec jeho prihrávka nenašla ani Tatara, ani Helma.

20:01

Druhá tretina sa začne približne o 2:05.

Prvá tretina je minulosťou. Treba povedať, že zatiaľ nevidíme príliš atraktívny hokej o čom svedčí aj to, že sme videli dokopy len 14 strelecký pokusov. Po prvej časti môžu byť spokojnejší domáci, keď sa hneď v druhej minúte presadil Troy Brouwer. Negatívnym momentom prvej tretiny je zranenie Jimmyho Howarda.

20:00

19:33
    Teraz sa bojuje zväčša v strednom pásme.

19:01
    Strela Mika Greena bola zblokovaná. Prebieha posledná minúta prvej tretiny.

18:21
    V postavení mimo hru sa ocitol Jason Chimera. Tento ofsajd bol posúdený ako úmyselný, a tak sa vhadzuje pred Holtbym.

17:39
    Po zakázanom uvoľnení domácich si tréner "Caps" Barry Trotz vyžiadal time-out.

17:32
    Z medzikruhov nebezpečne pálil Luke Glendening, no bránu Washingtonu tesne minul.

17:04
    Tomáš Tatar pri snahe nahodiť puk do útočného pásma schytal tvrdý bodyček od Alexandra Ovechkina.

16:29
    Ofsajd domácich hokejistov. Vhadzovať sa tak bude v strednom pásme.

16:10

15:37
    Hosťom zatiaľ presilovka absolútne nevychádza. Opäť musia začínať až spoza svojej brány.

15:00
    Naopak, presne 5 minút pred koncom 1.tretiny ohrozil Petra Mrázka domáci útočník Jay Breagle.

14:45
    Detroitu sa nedarí udržať v útočnom pásme.

14:10
    Presilovú hru si zahrajú aj "červené krídla". Dvojminútový trest za podrazenie dostáva Brooks Orpik.

13:25
    Tvrdú strelu vyslal teraz mladý Fín Teemu Pulkkinen, ale z dobrej pozície netrafil domácu bránu.

12:32
    Nyquist hľadal svojou prihrávkou Henrika Zetterberga, ale puk sa nakoniec ku kapitánovi hostí nedostal.

12:05
    Prvú strelu na bránu vyslal po peknej akcií Detroitu aj Danny DeKeyser, ale stav stretnutia zostáva nezmenený.

11:21
    A po ďalšom prerušení hry, tu máme ďalšiu komerčnú prestávku.

10:33
    Svoje šťastie teraz skúšal aj Riley Sheahan, ale jeho strela napokon netrafila priestor troch žrdí.

10:12
    Brendan Smith si poradil v súboji s Markusom Johanssonom.

9:53
    Po strela Kylea Quinceho musel zasahovať domáci brankár. Po jeho zákroku nasleduje reklamná prestávka.

9:05
    Alexander Ovechkin teraz neprešiel cez pozornú obranu hostí.

8:25
    Detroit prevzal iniciatívu na svoju stranu. V ďalšej akcií bola dvojica Datsyuk – Tarar, ale strela ruského útočníka trafila iba jedného z brániacich hráčov "Caps".

7:40
    Ďalší strelecký pokus vyslal na bránu domácich Andersson, ale jeho strela nenarobila Holtbymu vážnejšie ťažkosti.

7:07
    Hra má teraz veľký spád a hrá sa dlho bez prerušenia.

6:31
    Na druhej strane nebezpečne pálil Abdelkader, ale našiel iba pripraveného Holtbyho.

5:48
    V dobrej šanci sa ocitol Ovechkin, ale Mrázek sa nenechal prekvapiť.

5:07
    Prvý zákrok si pripisuje na svoje konto aj Braden Holtby, ktorý vyráža strelu Tomáša Tatara.

4:51
    Strela Brooksa Orpika bola veľmi nepresná, dopredu tak môžu isť hostia.

4:13
    Hra je opäť prerušená. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

3:33
    Po zákroku na Markusa Johanssona sa tentokrát nevylučuje.

3:15
    Detroit sa zatiaľ nevie presadiť a ešte neohrozil domáceho brankára.

2:46
    Po chybe Ericssona sa v dobre šanci ocitol Evgeny Kuznetsov, ale v poslednej chvíli ho zastavil Niklas Kronwall.

2:04
    V hre sa opäť pokračuje a po ofsajde hostí sa bude vhadzovať v strednom pásme.

1:53
    Jimmy Howard v dnešnom zápase dochytal ! Na jeho miesto nastupuje český brankár Petr Mrázek.

1:53
    S Jimmym Howardom to ale nevyzerá dobre. Vyzerá to zranenie a na ľade vidíme už aj nosidlá. Snáď sa dá americký brankár čoskoro dokopy i keď v dnešnom zápase zrejme dochytal.
    Troy BROUWER - 1:0

1:53
    Washington dal gól! Domáci hokejisti sa expresne rýchlo dostávajú do vedenia. Po obrovskej chybe Jimmyho Howarda, ktorý zaváhal za bránou, zasúva puk do opustenej brány TROY BROUWER. Bez asistencie.

1:37
    Hostia sa zásluhou Drewa Millera oslobodzujú.

1:20
    Po strele Troya Brouwera si úspešný zákrok pripisuje Jimmy Howard.

0:57
    V zápase sa bude po prvýkrát vylučovať. Na trestnú lavicu si sadá Tomáš Tatar.

0:13
    Po akcií Brooksa Laicha puk kryje Jimmy Howard. Vhadzovať sa tak bude po jeho ľavej ruke.

00:01

Začiatok zápasu sa nám trocha oneskoril, čo ale pri zápasoch NHL nie je žiadnou novinkou.

Washington Capitals: Holtby (Copley)– Orpik, Carlson, Alzner, Niskanen, Green, Schmidt- Ovechkin, Bäckström, Burakovsky, Johansson, Kuznetsov, Brouwer, Laich, Fehr, Ward, Chimera, Beagle, Wilson.

Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) – Kronwall, Ericsson, DeKeyser, Quincey, Smith, Ouellet – Helm, Datysuk, Tatar, Nyquist, Zetterberg, Abdelkader, Miller, Sheahan, Pulkkinen, Anderson, Glendening, Weiss.

Vážení diváci, vítam vás pri sledovaní on-line prenosu z najprestížnejšej hokejovej súťaže sveta. V dnešnom zápase zavítame do Verizon Cente, kde si o dôležité body rozdajú Washington Capitals a Detroit Red Wings.

Domáci hokejisti Washingtonu Capitals aktuálne prežívajú celkom vydarené obdobie. V posledných 5 piatich zápasoch trikrát vyhrali, a ani raz neodchádzali bodovo naprázdno. Zverencom Barryho Trotza patrí vo Východnej konferencii priebežné 7. miesto. Hokejistov Washingtonu určite povzbudilo aj víťazstvo v prestížnom "Winter Classic," keď v posledných sekundách rozhodol o výhre nad Chicagom Troy Brouwer. V domácom prostredí ťahajú sériu 4 výhier v rade a svoju šnúru by radi predĺžili aj v zápase proti Detroitu. Najproduktívnejším hráčom "Caps" je s 39 bodmi Švéd Nicklas Bäckström, ale najlepších strelcom je ruský kanonier Alexander Ovechkin, ktorý sa strelecky presadil už 21-krát.

Hokejisti Detroitu sa po svojom trojzápasovom tripe na území Kanady, vracajú naspäť do USA. Na súboj s Washingtonom sa zverenci Mika Babcocka dobre navnadili, keď v posledných dvoch zápasoch dokázali uspieť na ľade Edmontonu i Calgary. Detroitu patrí aktuálne 5.priečka vo Východnej konferecii NHL. Hosťujúci tréner sa ale v zápase proti "Caps" nebude môcť spoľahnúť na Johana Franzéna a tiež na Tomáša Jurča, ktorého trápi zranený chrbát. Na druhej strane, ďalšiemu Slovákovi v drese "červeným krídiel" sa veľmi darí. Tomáš Tatar je najlepším strelcom tímu, keď nastrieľal už 16 gólov. Naproduktívnejším hráčom Detroitu stále zostáva jeho kapitán Henrik Zetterberg.

Vzájomné zápasy
    30.10.14 Washington – Detroit 2:4
    02.02.14 Washington – Detroit 6:5 pp
    01.02.14 Detroit – Washington 4:3 sn
    16.11.13 Detroit – Washington 3:4 sn
    20.03.12 Detroit – Washington 3:5

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 01:00.

Miroslav Kováčik

Góly a asistencie: 2. Brouwer, 22. Carlson (Burakovsky, Bäckström), 32. Ward (Fehr, Laich) – 40. Ericsson (Tatar, Nyquist)