Omsk – Kazaň 3:2 (kon.) | Barys – Jekaterinburg 4:1 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Vladivostok 3:6 (kon.)
Čeljabinsk – Chabarovsk 6:4 (kon.) | Ufa – Metallurg Magnitogorsk 3:2 (kon.) | Togliatti – Novokuzneck 6:3 (kon.)
A. Mytišči – D. Moskva 2:3 (kon.) | Soči – Dinamo Minsk 2:3 (kon.) | Jaroslavľ – HC Slovan 0:2 (kon.)
Nižnekamsk – Novosibirsk 1:2 (kon.) | Viťaz – Záhreb 2:3 (po pr.)
Traktor Čeljabinsk
6:4 (2:2, 3:2, 1:0)
Amur Chabarovsk
Sobota 10.01.2015, 13:00 • Yunost Sport Palace • KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:00.

Príjemné popoludnie vážení športoví priatelia. Vítam Vás pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu ďalšieho kola Kontinentálnej hokejovej ligy medzi domácim mužstvom menom Traktor Čeljabinsk a Amur Chabarovsk. Zápas sa začína o 13:00 hod.

sa po 41 odohratých dueloch nachádza zatiaľ na 7. mieste v tabuľke VÝCHODNEJ konferencie. Na svojom konte majú aktuálne 55 bodov a doma budú isto chcieť nejaký bodík udržať. V poslednom stretnutí si Čeljabinsk zmeral sily doma proti Novosibirsku, no nakoniec po ťažkom zápase domáci zvíťazili 3:2 po predĺžení.

je na tom oveľa horšie. Po 44 odohratých dueloch sa nachádza na poslednom mieste v tabuľke. Mužstvo hrajúce vo VÝCHODNEJ konferencii má na svojom konte presne 35 bodov a na trinásty Novokuzneck stráca zatiaľ štyri body.

Podarí sa domácim zlepšiť si umiestnené v tabuľke? Dokážu hostia stiahnuť náskok na predposledné miesto? Na všetky tieto otázky dostaneme odpoveď počas zápasu, ktorý štartuje už o 13:00!!!

Traktor Čeljabinsk: Gernett – Quint, Borodkin, Kondretev, Piganovič, Vasilčenko, Martjnov, Davjdov, Petrov – Čistov, Pare, Panov – Popov, Pestunov, Glinkin – Osnovin, Růžička, Pekovskij – Gubarev, Kokujov, Kurčinin.

Amur Chabarovsk: Pečurskij – Ježov, Safronov, Mäntylä, Terjajev, Velikov, Kurbatov, Zub- Tarasov, Šafigulin, Mikulík – Fisenko, Lugin, Haščák – Achmetov, Krysanov, Orlov – Baškirov, Tverdochlebov, Litovčenko – Železov.

Rozhodca: Safjullov, Naumov – Metalnikov, Sirotin.

Všetko pripravené na úvodné buly. O pár sekúnd začíname.

00:01

00:43
    Traktor Čeljabinsk dal gól!
    Tak toto bol bleskurýchly gól domáceho mužstva! FRANCIS PARE tvrdou strelou poslal puk priamo medzi betóny prekvapeného Pečurskija. Asistoval Deron Quint.
    PARE - 1:0

02:35
    Vylúčenie na strane hostí. Za hákovanie dostáva dve minúty Zub .

02:55
    FRANCIS PERE okamžite využíva presilovú hru. Tento hráč sa nezastaviteľne ženie za svojím hattrickom. Domáci vyhrali buly, roztočili kolotoč a prvý menovaný bez problémov poslal puk do siete hostí. Asistovali Chistov a Panov.

02:55
    Striedanie gólmanov: Pečurskija nahradí Borisov.
    Francis PARE - 2:0

05:19
    Domáci vstúpili do tejto tretiny mimoriadne ofenzívne naladený. Na 3:0 mohol zvýšiť Martin Růžička, ktorý strelou švihom tesne minul hosťujúcu bránu.

08:46
    Petrov z pravej strany poslal puk na druhú stranu k mantinelu na Panova, domáci sa snažia vypracovať si streleckú pozíciu.

12:01
    Chabarovsk dal gól!
    Gól strelil BASHKIROV. Domáci na malý moment zaspali v obrane, čo využil prvý menovaný, ktorý strelou medzi Gernettove betóny znižuje na 2:1. Bez asistencie.
    Ruslav BASHKIROV - 2:1

13:16
    Amur Chabarovsk pri obrovskej chuti na vyrovnanie!

14:43
    Domáci mali perfektný vstup do úvodu stretnutia, no behom dvoch minút svoje vedenie strácajú. BASHKIROV šťastnou strelou vyrovnáva na 2:2! Asistencie si pripisujú Zub a Zheleznov.
    Ruslan BASHKIROV - 2:2

17:18
    Šafigulin vypálil na domáceho gólmana, no jeho strela bola zblokovaná mimo ohrozenia domácich.

18:19
    Hostia sa snažia strhnúť vedenie na svoju stranu. V sľubnej šanci sa ocitol Mikulík, no domáci aj so šťastím odpálili puk do bezpečia.

19:48
    Záverečné sekundy prvej tretiny patria domácim. Sme svedkami naozaj svižného hokeja na oboch stranách.

20:00

Všetko pripravené na začiatok druhej tretiny!

20:01

20:26
    Kapitán domáceho mužstva menom Stanislav Chistov oslabuje svoj tím za podrazenie. Hostia dostávajú teda obrovskú šancu dostať sa do vedenia.

21:34
    Hostia pomerne rýchlo využívajú svoju presilovú hru.MIKLÍK dostal perfektnú prihrávku pred prázdnu bránu od Tarasova . Prvý menovaný nemal teda žiaden problém poslať puk do prázdnej brány.Asistovali mu Tarasov a Shafigulin.
    Michael MIKLÍK - 2:3

22:58
    Tentoraz sa bude vylučovať na strane hostí, a tak nasleduje šanca na vyrovnanie pre domácich. Za hákovanie dostáva dve minúty Yezhov.

24:54
    Glinkin držal dlho puk na hokejke, pohral sa s obranou hostí, poslal presnú prihrávku na prichystaného POPOVA, ktorý s veľkým náprahom prekonáva Borisova. Asistoval mu Glinkin.
    POPOV - 3:3

27:19
    Šafigulin vystrelil takmer od modrej, minul však bránku domáceho tímu, Chabarovsk naďalej s pukom točí domácich v pásme.

30:18
    HAŠČÁK posiela svoje mužstvo do vedenia 3:4. Jeho strela švihom poslala puk za Garnettov chrbát. Asistovali mu Velikov a Tarasov.
    Marek HAŠČÁK - 3:4

31:00
    FRANCIS PARE svojou dorážkou vracia stav stretnutia opäť do vyrovnania, a tak dosahuje v dnešnom stretnutí svoj hattrick. Gratulujeme. Asistencie si pripisujú: Chistov a Kondratyev.
    Francis PARE- 4:4

32:48
    Za hrubosť dostávajú dve minúty nasledovný: za domácich Pare a Panov, no a na hosťujúcej strane to sú Kurbatov a Akhmetov.

33:16
    Davjdov nahodil puk do útočného pásma. Domáci nakoniec len striedajú.

35:24
    Růžička tvrdo vypálil, no Borisov bez väčších problémov vyráža do bezpečia.

37:46
    Michel Miklík, dve minúty, nebezpečná hra vysokou hokejkou.

39:42
    ANDREJ POPOV dostal od svojho spoluhráča presnú prihrávku do mezdikružia. Popov švihom poslal puk nad lapačku Borisova. Prvý menovaný sa môže stať druhou hviezdou zápasu, ktorá získa taktiež svoj hattrick. Asistencie: Pestunov a Glinkin.
    Andrej POPOV - 5:4

40:00

40:01

41:00
    Zakázané uvoľnenie na domácej strane. Bude nasledovať vhadzovanie po pravici domáceho gólmana.

43:25
    Domáci fanúšikovia musia byť veľmi radi, že si našli cestu na štadión, kde vidia bohaté gólové hody, ale i zaujímavé momenty na ľadovej ploche.

44:18
    Baškirov sa dostal do brejku, no jeho strela švihom skončila mimo ohrozenia Garnettovej brány.

46:07
    Za nebezpečnú hru vysokou hokejkou dostáva dve minúty Piganovič.

46:32
    Domácim sa podarilo streliť gól vo vlastnom oslabení. No kto iný, ako PARE sa oň mohol postarať. Domáci vedú už 6:4. Asistoval mu Borodkin.
    Francis PARE - 6:4

49:38
    Mäntylä sa snažil dorážať puk za Garnettov chrbát, no domáci v poslednej chvíli získali puk na svoje hokejky.

51:00
    Vylúčenie na strane hostí!

Nebezpečná hra vysokou hokejkou – tento trest svieti v dvojitom prevedený, teda Zub dostáva 2 + 2 minúty.

53:19
    Vylučovať sa bude taktiež aj na domácej strane. Za podrazenie dostáva dve minúty Martin Růžička.

55:20
    Domáci v plnom počte, no hostia sa zo všetkých síl snažia niečo spraviť s týmto zápasom.

57:18
    Chabarovsku už veľa času na vyrovanie neostáva, a tak sa zrejme domáci dokážu ubrániť.

58:25
    Dnešné stretnutie sleduje 7450 divákov.

60:00
    Koniec zápasu. (15:11:42)

Michal Štetina

Góly a asistencie: 1. Pare (Quint), 3. Pare (Chistov, Panov), 25. Popov (Glinkin), 31. Pare (Chistov, Kondratyev), 40. Popov (Pestunov, Glinkin), 47. Pare (Borodkin) – 13. Bashkirov, 15. Bashkiro (Zub, Zheleznov), 22. Miklík (Tarasov, Shafigulin), 31. Haščák (Velikov, Tarasov)

Traktor Čeljabinsk: Garnett – Quint, Borodkin, Kondretev, Piganovič, Vasilčenko, Martjnov, Davjdov, Petrov – Čistov, Pare, Panov – Popov, Pestunov, Glinkin – Osnovin, Růžička, Pekovskij – Gubarev, Kokujov, Kurčinin.
    Amur Chabarovsk: Pečurskij (od 3. min. Borisov) – Ježov, Safronov, Mäntylä, Terjajev, Velikov, Kurbatov, Zub- Tarasov, Šafigulin, Mikulík – Fisenko, Lugin, Haščák – Achmetov, Krysanov, Orlov – Baškirov, Tverdochlebov, Litovčenko – Železov.

Rozhodca: Safjullov, Naumov – Metalnikov, Sirotin