Omsk – Kazaň 3:2 (kon.) | Barys – Jekaterinburg 4:1 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Vladivostok 3:6 (kon.)
Čeljabinsk – Chabarovsk 6:4 (kon.) | Ufa – Metallurg Magnitogorsk 3:2 (kon.) | Togliatti – Novokuzneck 6:3 (kon.)
A. Mytišči – D. Moskva 2:3 (kon.) | Soči – Dinamo Minsk 2:3 (kon.) | Jaroslavľ – HC Slovan 0:2 (kon.)
Nižnekamsk – Novosibirsk 1:2 (kon.) | Viťaz – Záhreb 2:3 (po pr.)
Barys Nur-Sultan
4:1 (2:0, 2:1, 0:0)
Avtomobilist Jekaterinburg
Sobota 10.01.2015, 12:00 • Sport Complex • KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 12:00.

Príjemné poludnie všetkým fanúšikom kvalitného hokeja. Dnes nám KHL ponúka pomerne bohatú porciu zápasov. Moje meno je Martin Platko a ja vás budem sprevádzať súbojom medzi HC Barys Astana a Avtomobilist Jekaterinburg. Začiatok stretnutia je naplánovaný na 12:00 SEČ.

HC Barys Astana

Katašský tím je síce na postupovej priečke, ale zďaleka nepodáva také výkony ako minulú sezónu. Barysu patrí v tabuľke Východnej konferencie 6. miesto so ziskom 63 bodov pri skóre 131:128. Z posledných piatich zápasov získali 7 bodov za 2 víťazstva a 1 prehru po predĺžení. V poslednom kole vyhrali na ľade Ufy 1:3. Najproduktívnejším hráčom tímu je Brandon Bochenski, ktorý nazbieral 47 kanadských bodov za 17 gólov a 30 asistencií.

Hostia sa po zlom úvode postupne dostávajú do formy. Avtomobilistu patrí v tabuľke Východnej konferencie 8.miesto so ziskom 53 bodov pri skóre 93:107. Z posledných piatich zápasov získali 6 bodov za 2 víťazstva a 1 prehru po predĺžení. V poslednom kole doma vyhrali nad Ladou 3:2 po predĺžení. Najproduktívnejším hráčom tímu je Lazarev, ktorý nazbieral 21 kanadských bodov za 10 gólov a 11 asistencií.

Všetko sa pripravuje na začiatok tohto zápasu.

00:01

00:32
    Ako prví sa dostali do zakončenia hostia, ale Poluektov úspešne zasiahol a puk vyrazil.

01:19
    Na druhej strane sme videli aj pokus o strelu Starčenka, ale defenzíva Jekaterinburgu pomohla brankárovi Kovářovi.

02:31
    Hostia už v úvode ukazujú, že nastúpili do zápasu nebojácne a chcú dnes bodovať. Poluektov bol však pripravený na zakončenie spoza bránky.

04:39
    Rudenko fauloval Michnova a putuje na 2 minúty na trestnú lavicu. Presilovka pre hostí.

05:03
    Jekaterinburg sa nevie dostať do útočného pásma, zatiaľ sa domáci veľmi dobre bránia.

05:38
    A keď sa tam už dostali, tak sa Astane podarilo pomerne rýchlo vyhodiť puk cez všetky čiary.

06:30
    Veľkú šancu mal Brulé, ale domáci brankár Poluektov pefektne zasiahol!

07:15
    Rozohrávka nevyšla hosťom a tak sa dopustili zakázaného uvoľnenia.

08:07
    Barys sa pokúša pridať na aktivite, ale tiež nie je presný a puk končí na zakázanom uvoľnení.

08:26
    Barys Astana dala gól!
    A nakoniec sa kazašskému tímu podarilo otvoriť skóre tohto zápasu. Spoza bránky sa vynoril Puškarjov a po jeho bekhende sa puk dostal k NIKITOVI MICHAILISOVI, ktorý dokázal puk z náročnej pozície dostať za Kovářa. Asistencie: Konstantin Puškarjov, Dmitrij Upper.

09:55
    Jekaterinburg skúša niečo vymyslieť, ale momentálne sú domáci veľmi dobre koncentrovaní.

10:32
    Sami Lepisto oslabuje hosťujúci tím, keď sa previnil držaním protihráča.

10:48
    A presilovka je využitá! Domáci vedú o dva góly, keď ROMAN STARČENKO dokázal pred bránkou zareagovať na prihrávku Antropova a puk dostal za Kovářa. Asistencie: Nikolaj Antropov, Konstantin Rudenko.

12:36
    Tentokrát sa bude vylučovať na domácej strane. 2 minúty dostáva strelec prvého gólu Nikita Michailis.

13:40
    Trápenie hostí stále pokračuje. V tejto presilovke sa nedokážu dostať k svojmu vzorcu v útočnom pásme.

13:55
    A dokonca prišla strela domácich v oslabení, ale Kovář bol pripravený.

14:36
    Už sa hrá v plnom počte. Astana bez problémov ubránila oslabovku.

15:47
    Kovář musel zasahovať proti Starčenkovi, ktorý bol pred bránkou a snažil sa dorážať strelu spoluhráča.

16:43
    Puškarjov sa pri pokuse o napádanie dopustil podrazenia dostáva 2 minúty.

17:15
    Lenže presilovky nie sú pre Avtomoblist v tomto zápase výhodou a nedokážu sa dostať do útočného pásma.

18:28
    Po niekoľkých vyhodeniach sa dokázali hostia dostať pred Poleuktova a mali veľké šance, lenže šťastie stálo pri domácich hráčoch.

18:43
    Astana sa dokázala ubrániť a hrá v plnom počte.

19:01
    Prebieha už posledná minúta prvej tretiny.

19:56
    Ešte jedno vhadzovanie pred Kovářom, ktorý si poradil so strelou a prerušil hru.

20:00

Prvá tretina je za nami a domáci po nej vedú pohodlne 2:0. Hostia síce mali šance v podobe presiloviek, ale v nich sa prakticky k ničomu nedostali a zamestnanejším mužom bol Kovář.

20:01

20:18
    Už v úvode druhej tretiny je vylúčený hosťujúci Loginov na 2 minúty za podrazenie.

20:45
    Veľmi rýchlo sa domácim podarilo využiť ďalšiu presilovku. DUSTIN BOYD dostal prihrávku od Lundina a potom už nemal problém prekonať Kovářa. Asistencie: Mike Lundin, Nigel Dawes.

20:58
    Jekaterinburg dal gól!
    Prvá minúty druhej tretiny je skutočne zaujímavá. Hostia veľmi rýchlo na tretí gól odpovedali. Gusev našiel NIKITU TRJAMKINA a ten aj so šťastím prestrelil betóny Poluektova. Asistencie:

21:40
    Jekaterinburg sa pokúša hrať s lepším pohybom a vidieť, že ich prvý gól mierne nabudil.

22:50
    Zároveň sa hrá celkovo vo vyššom tempe. Barys však môže byť pokojnejší, keďže stále vedie o dva góly.

23:57
    Bude sa vhadzovať pred Kovářom, ktorý musel hru prerušiť po strele Bochenskiho.

24:29
    Poluektov už musí byť viac koncentrovaní, keďže hostia sa pred jeho bránku dostávajú oveľa častejšie ako v prvej tretine.

24:44
    Brulé sekol v zakončení Gavrilina a tak dostáva 2 minúty. Presilovka pre domácich.

25:30
    Astana začala aj túto presilovku veľmi nádejne a nepríjemne kombinuje v útočnom pásme.

26:25
    Krásna presilovková kombinácia sa končí gólom. ROMAN STARČENKO dostal presnú krížnu prihrávku od Rudenka a z prvej prekonal Kovářa. Asistencie: Konstantin Rudenko, Kevin Dallman.

26:25
    Kovář v tomto zápase dochytal a nahradí ho Ustinskij.

26:32
    Upper hákoval a tak oslabuje Astanu na 2 minúty Presilovka pre Jekaterinburg.

27:54
    Až v druhej minúte je pred Poluektovom rušno, ale ten dokázal všetky dorážky vytesniť.

28:32
    Astana sa aj teraz ubránila a hrá už v plnom počte.

29:20
    Dokonca aj v rovnovážnom stave sa teraz hostia tlačia pred bránku Poluektova, ale ten je veľmi pozorný a puky nevyráža.

30:01
    Polovica zápasu je za nami. Barys si drží pohodlné trojgólové vedenie a všetko nasvedčuje tomu, že získa aj tri body.

30:25
    Predviedol sa aj Ustinskij, keď nedovolil Puškarjovovi zakončiť jeho prienik.

31:33
    Pokus Simakova bol zblokovaný mimo hraciu plochu. Bude sa vhadzovať.

32:05
    Veľkú šancu na piaty gól mal teraz Starčenko, ale z medzikružia neprekonal Ustinskiho.

33:42
    Táto pasáž sa hrá v slušnom tempe zo strany na stranu, ale Jekaterinburg si nevie vytvoriť vyložené príležitosti.

35:15
    Začala sa už posledná päťminútovka druhej tretiny a stále sú nebezpečnejší domáci hokejisti.

35:53
    Pri rozohrávke si domáci nerozumeli a puk končí na zakázanom uvoľnení.

36:13
    Domáci Lakiza oslabuje Astanu na 2 minúty, keďže sa previnil hákovaním.

37:09
    Avtomobilist bol usadený v útočnom pásme a dokonca preveril Poluektova, ale ten nemal problémy so zákrokmi.

37:45
    Teraz sa už domáci oslobodili a môžu prestriedať brániacu štvoricu.

38:13
    Astana hrá v plnom počte.

39:01
    Začala sa posledná minúty druhej tretiny.

40:00

Druhá tretina je už minulosťou. Astana po nej vedie na domácom ľade nad Jekaterinburgom 4:1 a vyzerá to tak, že si pripíše do tabuľky tri body. Hostia v prostrednej časti mierne ožili sa dostali sa do niekoľkých šancí, ale rozdiel dnes robia hlavne presilovky, ktoré im nevyšli, narozdiel od domácich, ktorí ich hrajú efektívne.

40:01

40:29
    Ako prvý musel v tretej tretiny zasahoval Ustinskij, keď ho od modrej preveril Lundin. Puk ukryl v lapačke.

41:30
    Avtomobilist je smerom dopredu odvážnejší, ale chýba presnosť a dôraz v zakončení.

42:30
    Dá sa povedať, že Astana čaká na to, čo vymyslí súper a už sa nikam neponáhľa.

43:23
    Nesterov dostáva 2 minúty za hákovanie a tak je tu presilovka pre domácich.

44:30
    Starčenko preveril Ustinskiho, ale ten sa perfektne predviedol a drží akú takú nádej hosťom.

45:23
    Avtomobilist sa ubránil a hrá v plnom počte.

45:56
    Individuálne sa pred Ustinskiho dostal Rudenko, ale nedokázal sa presadiť.

46:29
    Už sa hrá zo strany na stranu a fanúšikom sa to musí páčiť. Obaja brankári sú v permanencii.

47:50
    Hosťujúci Michnov bol postavený v bránkovisku, čo si všimol rozhodca a hru vykázal do stredného pásma.

48:40
    Momentálne všetky akcie domácich končia nepresnou prihrávkou, aktívnejší sú hostia, ktorí už dávajú do ofenzívy všetko.

49:46
    Po zakázanom uvoľnení Barysu sa vhadzovalo pred Poluektovom.

50:31
    Dnes už dvojgólový Starčenko bol blízko ku hattricku, ale brankár Ustinskij bol aj v tomto prípade proti.

52:21
    K strele sa dostal Dawes po spolupráci prvého útoku, ale jeho zakončenie nebolo presné.

53:30
    Astana je veľmi pozorná v defenzíve a hostí nepúšťa do ničoho vážneho. Za stavu 4:1 majú domáci všetko vo svojich rukách.

54:18
    Maxim Semjonov dostáva 2 minúty za faul kolenom a je tu ešte šanca pre Jekaterinburg v presilovke.

55:15
    Po prvom vyhodení sa už dokázali hostia usadiť pred Poluektovom a kombinujú.

56:05
    Domáci brankár musel riešiť niekoľko striel, ale bol úspešný a čoskoro sa jeho spoluhráč vráti na ľad.

56:18
    Semjonov je na ľade a Astana hrá v plnom počte.

57:50
    Hosťom sa veľmi rýchlo kráti čas a všetko nasvedčuje tomu, že Barys si ponechá všetky tri body.

59:01
    Začala sa posledná minúta tretej tretiny a pravdepodobne aj zápasu.

59:32
    Michnov sa krásne predral cez obranu domácich a zakončil, lenže z gólu sa neradoval pre perfektný zákrok Poluektova.

60:00

Je dobojované. V tretej tretine sme už gól nevideli a tak Astana víťazí na domácom ľade nad Jekaterinburgom pomerom 4:1. Hostia mali v poslednej časti dosť priestoru na korigovanie výsledku, ale aj vďaka výbornému Poluektovovi sa im to nepodarilo. To je už odo mňa všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. (14:16:48)

Martin Platko

Góly a asistencie: 9. Michailis (Puškarjov, Upper), 11. Starčenko (Antropov, Rudenko), 21. Boyd (Lundin, Dawes), 27. Starčenko (Rudenko, Dallman) – 21. Trjamkin (Gusev, Mitjakin)

Barys Nur-Sultan: Poluektov (Malgin) – Dallman, Lundin, Savčenko, Semjonov, Bartulis, Lakiza, Ryspajev, Ibrajbekov – Dawes, Bochenski, Boyd – Rudenko, Starčenko, Antropov – Michailis, Upper, Puškarjov – Poliščuk, Gavrilin, Romanov.
    Avtomobilist Jekaterinburg: Kovář (Ustinskij) – Viklund, Lepisto, Megalinskij, Antropov, Loginov, Metljuk, Gusev, Trjamkin – Brule, Lazarev, Palušaj – Rybakov, Klimenko, Simakov – Lewandowski, Kozlov, Michnov – Nesterov, Mitjakin, Jemelin.

Rozhodca: Dejev, Drejev – Balodis, Golovjov.