2
63 6 6
cz Streda 07.01.2015, 14:29ATP Čennaj (tvrdý povrch)

Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy nashledanou. (16:38:15)

Českého zástupce na turnaji v Čennaí už nemáme. Veselý dokázal jen jednou brejknout svého soupeře a to se mu stalo nakonec osudným. Haider-Maurer naopak sebral soupeři podání hned třikrát a v důležitých okamžicích byl lepší. Raduje se tak po 2 hodinách a 6 minutách z postupu do čtvrtfinále.

Konec zápasu

4:6
    V setu vítězí Haider-Maurer. Return Veselého se snášel obloučkem na základní čáru, ale nakonec dopadl jen za ní. Rakušan zvedl ruce v nebe, byl to poslední míček tohoto zápasu.

30-40
    Rakušan má mečbol!

30-30
    přímý bod z podání pro Haidera-Maurera.

30-15
    Dvojchyba pro Haidera-Maurera! Tenhle gem bude jedno velké drama, to tedy určitě.

15-15
    Haider-Maurer forhendem zamířil do sítě. Teď je každý míček pro Veselého důležitý.

0-15
    Haider-Maurer zatlačil Veselého na základní čáru, ten pak pod tlakem zahrál do sítě.

4:5
    Konec přestávky, podávat bude Jiří Veselý.

4:5
    Následuje přestávka a výměna stran.

4:5
    V gemu vítězí Veselý. Pomohl si esem. Čeká ho ale vlastně ta samá fuška jako na konci druhého setu, kterou tehdy nezvládl. Musí bezpodmínečně brejknout soupeře, jinak se s turnajem v Čennaí rozloučí.

A-40
    Veselý si pomohl na servisu, pak přiběhl k síti a zahrál vítěznou volej.

40-40
    Jenže Veselý gembol nevyužil. Jeho míček skončil pouze v zámezí. Shoda.

40-30
    Veselý zabral ve správný čas. Přímý bod z podání znamená gembol.

30-30
    Neúspěšný lob Veselého. Rozhazuje smutně rukama. Je to právě český tenista, kdo je pod tlakem.

30-15
    Tentokráte Veselý svůj úder přepálil. Haider-Maurer tedy snížil díky této chybě.

30-0
    Veselý skvěle podal a následný forhend poslal křižně přesně do kurtu.

15-0
    Míček získává Veselý.

3:5
    V gemu vítězí Haider-Maurer. Přímý bod z podání, Veselý returnoval pouze do sítě. Rakušan je blízko vítězství, stačí mu uhrát již jen jeden gem.

30-40
    Esem si nyní pomohl Haider-Maurer v důležitý moment.

30-30
    Veselého lob skončil jen za základní čárou. Český tenista ani nemá v posledních výměnách potřebné štěstí.

30-15
    Haider-Maurer zahrál míček do sítě. Veselý se opět dostává do vedení. Bude to tuhá bitva, kde rozhodnou drobnosti.

15-15
    Tentokráte ale chyboval Veselý, a Rakušan tak vyrovnává stav.

15-0
    Haider-Maurer poslal míček jen za základní čáru. Veselý načíná tenhle gem úspěšně.

3:4

3:4

3:4
    V gemu vítězí Veselý. Dost klikatou cestou, ale přece si český tenista udržel svůj servis. Důležité bylo, že soupeři nedal možnost brejku.

A-40
    Veselý si záhy připsal na své konto přímý bod z podání.

40-40
    Veselý ale ihned na to předvedl dvojchybu. Teď český tenista nehraje dobře.

A-40
    Veselý ale zahrál ihned na to eso.

40-40
    Veselý jednoduchou, ale naprosto jednoduchou smeč poslal pouze do sítě. Máme tu shodu.

40-30
    Veselého těsný aut znamená snížení rakouského tenisty na jeden fiftýn v tomhle gemu.

40-15
    Míček získává Haider-Maurer.

40-0
    Return Haidera-Maurera skončil jen za základní čárou, kde stál Veselý.

30-0
    Haider-Maurer poslal míček jen za základní čáru.

15-0
    Veselý skvěle servíroval a následně předvedl forhend přímo na čáru.

2:4
    V gemu vítězí Haider-Maurer. Další čistá hra pro rakouského tenistu. Veselý poslal míček jen za základní čáru. Haider-Maurer potvrdil brejk nejlepším možným způsobem.

0-40
    Haiderovi-Maurerovi nyní pomohla páska. Dokázal totiž v pohodě doběhnout k míčku a poslat ho tam, kam potřeboval.

0-30
    Aut Veselého za základní čáru. Český tenista potřebuje urychleně nějakou vzpruhu.

0-15
    Haider-Maurer si pomohl přímým bodem z podání. Veselý na returnu neměl šanci.

2:3
    Konec přestávky, podávat bude Andreas Haider-Maurer.

2:3

2:3
    V gemu vítězí Haider-Maurer. Dvojchybou zakončil Veselý tenhle gem. Rakušan se dostává do vedení, potřetí v zápase sebral soupeři servis. Český tenista bude mít už hodně složitou pozici.

0-40
    Tři brejkboly pro Rakušana! Veselý jen zakroutil hlavu poté, co jeho úder po lajně skončil těsně v autu.

0-30
    Tohle není dobré pro českého tenistu. Zase chyboval, a nabídl tak Haiderovi-Maurerovi vedení o dva fiftýny.

0-15

2:2
    V gemu vítězí Haider-Maurer. Veselý stáhl náskok z 0:40 do hody, jenže Rakušan pak na podání opět zabral. Opět tedy máme v Čennaí vyrovnáno.

40-A
    Haider-Maurer tvrdě zapodával, Veselý neměl šanci.

40-40
    Ale! Veselý prohodil míček pod nohy Haidera-Maurera a dostal tenhle gem do shody. Přitom se zdálo, že Rakušan má vše pod kontrolou.

30-40
    Dvojchyba Haidera-Maurera. Veselý snižuje jen díky zbytečným chybám soupeře.

15-40
    Haider-Maurer poslal snadný míček za základní čáru. A dal tak naději Veselému.

0-40
    Další Veselého úder do zámezí. Haider-Maurer je také blízko čisté hře.

0-30
    Veselý od základní čáry zahrál pouze do sítě.

0-15

2:1

2:1

2:1
    V gemu vítězí Veselý. Další čistá hra pro českého tenistu. Ten zatím neztratil ani jeden míček. Potřebuje však jediné – konečně využít nějaký ten brejkbol.

40-0
    Přímý bod z podání pro Veselého. Zatím je na servisu ve třetím setu neomylný.

30-0
    Přímý bod z podání pro Veselého. Haider-Maurer nezareturnoval dobře.

15-0
    Veselému se podařilo parádně prohodit Haidera-Maurera. Forhendem zamířil krásně podél lajny.

1:1
    V gemu vítězí Haider-Maurer. Pátý míček v řadě znamená srovnání stavu pro Rakušana. Byla to velká škoda – Veselý nevyužil ani jeden ze tří brejkbolů.

40-A

40-40
    Haider-Maurer stáhl i třetí brejkbol. Rozpodával se v nejhorší možnou dobu pro Veselého.

40-30
    A další eso Haidera-Maurera. I druhý brejkbol Veselému nevyšel.

40-15
    Haider-Maurer si vypomohl esem. Jeden brejkbol má Veselý fuč.

40-0
    Veselý zahrál parádního kraťase a následně soupeře prohodil. Tři brejkboly pro českého tenistu!

30-0
    Nádherný míček na lajnu nyní předvedl Veselý! Ujímá se vedení o dva fiftýny.

15-0
    Haider-Maurer chyboval, poslal míček jen do autu.

1:0

1:0

1:0
    V gemu vítězí Veselý. Eso v podání českého tenisty znamená čistou hru. Haider-Maurer si v tomhle gemu ani neškrtl. To je potřeba, hodit předchozí neúspěšný set co nejdříve za hlavu.

40-0
    Další aut Haidera-Maurera znamená pohodlné vedení pro Veselého.

30-0
    Haider-Maurer chtěl zahrát do protipohybu Veseléhu, poslal však míček jen mimo kurt.

15-0
    Veselý seběhl k síti a zahrál vítěznou volej. Dobrá práce.

0:0

0:0

4:6
    V setu vítězí Haider-Maurer. Veselý bojoval, stáhl dva setboly, jenže ten třetí se mu eliminovat nepodařilo. Český tenista ztratil dvě podání během tohoto setu a to se mu prostě stalo osudným. Utkání se tak bude muset rozhodnout až ve třetí sadě.

30-40
    Veselý ještě bojuje! Zahrál bekhend přímo na čáru. Haider-Maurer má už jen jeden setbol.

15-40
    První setbol Veselý odvrátil, ale jen díky dvojchybě soupeře.

0-40
    A Haider-Maurer si vytvořil hned tři setboly! Tohle by měl Rakušan dotáhnout do vítězného konce.

0-30
    Veselý chyboval, ačkoli se soupeřem hrál delší výměnu. Tohle byla škoda. Forhend skončil v zámezí.

0-15
    Haider-Maurer dobře zapodával, return Veselého nebyl dobrý. měl ale českou pozici, to se musí nechat.

4:5

4:5

4:5
    V gemu vítězí Veselý. Čistá hra pro českého tenistu, závěrečný kraťas se mu podařil. Pokud však nechce, aby utkání dospělo do třetího setu, musí nyní bezpodmínečně sebrat Rakušanovi podání. A to bude dost složitý úkol.

40-0

30-0
    Veselý si pomohl esem. A vede už o dva fiftýny.

15-0
    Haider-Maurer chyboval, míček skončil v autu.

3:5
    V gemu vítězí Haider-Maurer, který si na závěr pomohl esem. Od vítězství v tomhle setu už ho dělí jen jeden gem. Tentokráte ale bude podávat Veselý.

15-40
    Forhendový úder Veselého skončil pouze v autu.

15-30
    Veselý měl těžkou pozici. Oblouček nakonec do kurtu nezamířil, Rakušan vše sledoval pohledem.

15-15
    Veselý zahrál kraťase, Haider-Maurer k míčku přiběhl, ale z blízkosti napálil jen do sítě.

0-15

3:4

3:4

3:4
    V gemu vítězí Veselý. Haider-Maurer se dotáhl na rozdíl jednoho míčku, ale nakonec neuspěl. Pořád má ale výhodu brejku, takže je na tom daleko lépe než český tenista.

40-30
    Veselý zase zbytečně chyboval, Haider-Maurer tak ještě snížil stav.

40-15
    Haider-Maurer poslal míček z returnu na druhé podání Veselého jen do sítě.

30-15
    A další eso v pořadí. Veselý se rozhodně vzdávat nechce, je to vidět.

15-15
    Eso. Takové momenty Veselý určitě potřebuje.

0-15

2:4
    V gemu vítězí Haider-Maurer. Rakušan stvrdil brejk nejlepším možným způsobem, tedy čistou hrou. Poprvé v zápase se nějaký tenista ujal vedení o dva gemy.

0-40
    Veselý zahrál kraťase a běžel ihned k síti. Rakušan ho pak celkem snadno prohodil po lajně.

0-30
    Return Veselého byl opět neúspěšný, tentokráte skončil na síti.

0-15
    Veselý nezareturnoval dobře, míček poslal jen za základní čáru.

2:3

2:3

2:3
    V gemu vítězí Haider-Maurer. Veselý si na podání nepomohl, Rakušan už podruhé v řadě dokázala využít brejkbol. Jako by nyní oběma tenistům nevyhovovala hra na servisu.

15-40
    Haider-Maurer parádně prohodil svého soupeře a vytvořil si dva brejkboly! Tohle není dobrá zpráva pro Veselého.

15-30
    Veselý nyní přestřelil kurt, Haider-Maurer se tak dostává zase na koně. Na servisu už nejsou oba tenisté tak neomylní jako v setu prvním.

15-15
    Veselý ovšem záhy poslal míček jen do sítě.

15-0
    Haider-Maurer opět nevypadá psychicky dobře. Veselý díky tomu získal tenhle fiftýn.

2:2
    V gemu vítězí Veselý. Skvěle! Český tenista odpověděl soupeři nejlepší notou. Gem před tím mu soupeř sebral podání, ale Veselý si ho vzal zpátky. Druhý set tak vlastně začíná odznovu.

40-30
    Veselý má konečně první brejkbol v zápase! Haider-Maurer poslal míček jen do sítě. A bude muset odvracet.

30-30
    Haider-Maurer si pomohl přímým bodem z podání. Veselý má po slušném náskoku,

30-15
    Haider-Maurer tentokráte snížil. Českého tenistu do trháku nepustil.

30-0
    Veselý nyní zatlačil na Haidera-Maurera a ujímá se dvoufiftýnového vedení! Že by se nyní přiblížil brejkbolu?

15-0

1:2

1:2

1:2
    V gemu vítězí Haider-Maurer. Teď už se to Rakušanovi podařilo. Dostává se do vedení, neboť Veselého volej skončila jen v autu. Až na třetí pokus se podařilo rakouskému hráčovi využít brejkbol.

40-A
    Další brejkbol pro Haidera-Maurera! Tentokráte Rakušan na Veselého zatlačil a od sítě poslal volej, kam potřeboval.

40-40
    Veselý si seběhl k síti, jenže vítěznou volej nezahrál. Bude muset stále bojovat.

A-40
    Veselý zatnul ruku v pěst. Raduje se. Haider-Maurer jeho podání returnoval jen do sítě.

40-40
    Haider-Maurer získal míček díky soupeřově chybě na podání. Další shoda v tomto gemu.

A-40
    Veselý zase dobře zapodával a má výhodu.

40-40
    Veselý si pomohl esem. Tohle český tenista umí. Je už zkušenější, v důležitém okamžiku si dokáže poradit.

30-40
    Tohle není dobré! Veselý zase chyboval, poslal míček jen do autu. A Raklušan má k dispozici druhý brejkbol v utkání!

30-30
    Veselému se úder nepodařil, Haider-Maurer tedy srovnal stav.

30-15
    Nečekaně dlouhá výměna. Haider-Maurer nakonec udělal klíčovou chybu a o tenhle míček přišel.

15-15
    Veselý získal přímý bod z podání.

0-15
    Haider-Maurer poslal nádherný míček po lajně. Veselý se jen smutně podíval do země.

1:1
    V gemu vítězí Haider-Maurer. Rakušan se nakonec srovnal na servisu a o podání nepřišel. Český tenista se brejkbolu zase ani na píď nepřiblížil.

15-40
    Haider-Maurer si pomohl na servisu, vede již o dva fiftýny.

15-30
    Veselý poslal míček do sítě od základní čáry. Přišel tak o vedení.

15-15

15-0
    Haider-Maurer vyrobil další zbytečnou chybu. Veselý je na koni, je na tom psychicky určitě lépe.

1:0

1:0

1:0
    V gemu vítězí Veselý. Zahlášený další aut. Haider-Maurer v tomhle gemu neměl šanci na úspěch.

40-15
    Tentokráte Veselý chyboval. Haider-Maurer tak získal bod zadarmo.

40-0
    Je vidět, že Haider-Maurer je t předchozího tie-breaku ještě stále rozhodzený. Zahrál opět jen do autu.

30-0
    Český tenista získal na své konto i druhý míček v řadě.

15-0
    Haider-Maurer poslal míček jen do autu.

0:0

0:0

7:6
    V setu vítězí Veselý, který si pomohl esem! Haider-Maurer se nechal rozhodit hned na úvod dvojchybou a soupeř se dostal na koně. Uvidíme, zda-li tohle hodně vyrovnané utkání rozhodne třeba další tie-break.

6-3
    Haider-Maurer si pomohl tvrdým podáním, tenhle setbol se mu podařilo ještě odvrátit.

6-2
    Veselý si přece jenom vytvořil první setbol! Bude muset však odvracet soupeřovo podání.

5-2
    Veselý nyní zahrál míček za základní čáru, s razancí svého úderu to nyní přehnal.

5-1
    Veselý je blízko úspěchu. Chybějí mu jen dva míčky, aby dotáhl tenhle set do úspěšného konce.

4-1
    Haider-Maurer tentokráte utnul sérii míčků Veselého. Haider-Maurer si pomohl tvrdým servisem.

4-0
    Další bod pro Veselého. Tenhle tie-break má zatím plně pod kontrolou.

3-0
    Veselý načal tie-break nejlepším možným způsobem. Vede už o tři body! Rakušan bude mít co dělat.

2-0
    Parádně to nyní zahrál Veselý. Haider-Maurer pobíhal po základní čáře jako zběsilý, až uviděl od soupeře nechytatelnou smeč.

1-0
    Haider-Maurer udělal dvojchybu. Zlobí se na rozhodčí, měl by spíš ale sám na sebe. Tohle je zbytečná chyba hned na úvod.

6:6
    V gemu vítězí Veselý. Haider-Maurer zahrál míček do sítě, takže o vítězi tohoto setu rozhodne až tie-break. Podávat bude nejprve Rakušan.

A-40
    Veselý zase dobře zapodával, získal tak na svou stranu výhodu.

40-40
    Veselý si pomohl skvělým servisem. Tohle byl důležitý okamžik.

30-40
    Haider-Maurer má brejkbol, svůj první v zápase, a zároveň i setbol! Veselého míček skončil jen v autu. Odvrátí český tenista?

30-30
    Haider-Maurer vyrovnal. Znovu.

30-15

15-15
    Veselý poslal míček jen do autu.

15-0
    Return Haidera-Maurera skončil jen v zámezí.

5:6

5:6

5:6
    V gemu vítězí Haider-Maurer. Veselý od základní čáry usměrnil svůj bekhend jen do sítě. Haider-Maurer ani v tomto případě nedal soupeři čuchnout, i když Veselý měl v jednu chvíli jeden fiftýn navrch.

30-40
    Veselý neměl jinou možnost, než riskantně soupeře prohodit, míček však skončil jen za základní čárou.

30-30
    Krásné eso Haidera-Maurera. Veselý mohl míček jen sledovat.

30-15
    Haider-Maurer poslal míček do autu. Veselý se ujal vedení.

15-15
    Haider-Maurer zkusil kraťas, to se mu ale nevplyatilo. Veselý přiběhl a zahrál pohodlný míček do kurtu.

0-15

5:5
    V gemu vítězí Veselý. Return Haidera-Maurera skončil pouze za základní čárou. Veselý si i nyní dokázal podržet servis. Kdy se dočkáme prvního brejkbolu?

40-30
    Return Haidera-Maurera neměl potřebné parametry. Veselý si vytvořil gembol.

30-30
    Veselému se nepodařilo soupeře prohodit po lajně bekhendem. Haider-Maurer zahrál vítěznou volej do kurtu.

30-15
    Teď Haider-Maurer zariskoval a vyplatilo se mu to. Forhend usměrnil přesně po lajně. Veselý neměl šanci.

30-0
    Veselý uhrál další přímý bod z podání.

15-0
    Veselý načíná tenhle gem esem.

4:5

4:5
    V gemu vítězí Haider-Maurer, který na závěr tvrdě zaservíroval a slavil úspěch. Ani na pátý pokus se Veselý nepřiblížil brejkbolu.

30-40
    Veselý si po dlouhé době seběhl k síti, jenže vítěznou volej nezahrál. Haider-Maurer mu, lidově řečeno a volejbalovou terminologií povězeno, vytloukl bloky.

30-30
    Haider-Maurer se snažil bekhend usměrnit po lajně, od rozhodčích ale zaznělo jen zlověstné "out."

15-30
    Veselý podání soupeře stačil vybrat, returnoval však pouze do sítě.

15-15
    Haider-Maurer se dopustil dvojchyby, troufám si tvrdit, že vůbec první v celém zápase.

0-15

4:4
    V gemu vítězí Veselý. Další tvrdé podání ukončilo rezolutně tenhle gem. Oba tenisté prostě na servisu dnes přímo září.

40-15
    Parádní eso Veselého! Haider-Maurer jen sklopil hlavu do země, ani se nesnažil returnovat.

30-15
    Teď měl Veselý velké štěstí. Míček škrtl o pásku a dopadl do kurtu. Haider-Maurer už to k němu nestačil.

15-15
    Veselý srovnal stav.

0-15
    Haider-Maurer měl na raketě vítězný míček a nezaváhal. Forhend usměrnil přesně na lajnu.

3:4

3:4
    V gemu vítězí Haider-Maurer. Veselý byl nejblíže úspěchu při soupeřově podání, ale nakonec neuspěl. Rakušan zvládl klíčové okamžiky. Český tenista svůj poslední míček poslal za základní čáru.

40-A
    Rakušan si pomohl na servisu a má výhodu.

40-40
    A Veselý dostává tenhle gem do shody! Haider-Maurer si seběhl k síti, ale to neměl dělat. Český tenista ho prohodil po lajně.

30-40
    Veselý nyní hezky prohodil Haidera-Maurera, který si sběhl k síti. Jeden gembol soupeře odvrátil.

15-40
    Haider-Maurer zase dobře zapodával. Veselý returnoval pouze do sítě.

15-30
    Haider-Maurer měl na raketě snadný míček, poslal ho však kousek za lajnu. Veselý snižuje.

0-30
    Ani tenhle return Veselého nebyl dobrý. Haider-Maurer jen sledoval míček, jak letí do autu.

0-15
    I Haider-Maurer je na podání téměř bezchybný. Tuhle výměnu zakončil snadnou smečí.

3:3
    V gemu vítězí Veselý. Český tenista na závěr dobře servíroval, Haider-Maurer nedokázal jeho podání zase úspěšně returnovat. Máme tedy opět srovnáno.

40-30
    Veselý si pomohl osvědčeným způsobem – tedy dělovým podáním.

30-30

30-15
    První vlaštovka pro Haidera-Maurera. Veselý zahrál do autu, a přisoudil tak soupeři vůbec první míček při podání Čecha.

30-0
    A další tvrdý úder z podání. Haider-Maurer zase nedokázal míček vybrat.

15-0
    Veselý zase skvěle zapodával, Haider-Maurer na returnu neměl šanci.

2:3

2:3

2:3
    V gemu vítězí Haider-Maurer. Přímým bodem z podání zakončil Rakušan svůj další úspěšný gem. Veselý při jeho podání uhrál zatím jen dva míčky.

15-40
    Avšak Haider-Maurer odpověděl skvělým servisem. Dva gemboly pro Rakušana.

15-30
    Liftovaný bekhend Haidera-Maurera skončil v hlubokém autu. Do delších výměn by se Rakušan se soupeřem neměl pouštět.

0-30

0-15
    Return Veselého skončil jen za základní čárou. Haider-Maurer se ujímá vedení.

2:2
    V gemu vítězí Veselý. Zatím vidíme hodně rychlý gem. Český tenista si připsal druhou čistou hru v řadě, na podání je zatím suverénní.

40-0
    Eso v podání Veselého! Opět má nakročeno k čisté hře.

30-0
    Snadná smeč pro Veselého. Haider-Maurer se ani nesnažil jí vybrat, ostatně jak je někdy jeho zvykem.

15-0
    Haider-Maurer to přehnal s razancí svého úderu, míček skončil za základní čárou.

1:2

1:2

1:2
    V gemu vítězí Haider-Maurer. Rakušan i během svého druhého servisu nezaváhal. Ztratil jen jeden míček a pokračuje v krasojízdě. Napodobí ho český tenista?

15-40
    Veselý získal první míček tohoto zápasu při soupeřově podání. Na tuhle volej už Haider-Maurer neměl nárok.

0-40
    Ani tenhle míček neskončil v kurtu. Veselý to zamýšlel chytře, riskantně, ale forhend nakonec do správného místa neposlal.

0-30
    Veselý zahrál míček do autu, Haider-Maurer se tak ujímá opět dvoufiftýnového vedení.

0-15
    Tohle Haider-Maurer zahrál výborně. Úder mířil přesně na čáru, Veselý absolutně nestačil.

1:1
    V gemu vítězí Veselý. Parádní úder po lajně ukončil tenhle gem. Oba tenisté jsou zatím na servisu zatím naprosto neomylní.

40-0
    Také Veselý má nakročeno k čisté hře. Podaří se mu uspět?

30-0
    Také druhá hra patřila českému tenistovi.

15-0
    Veselý se na úvod druhého gemu konečně prosadil.

0:1

0:1

0:1
    V gemu vítězí Haider-Maurer. Je to tak, Rakušan neztratil během prvního gemu ani kytičku a ujal se pohodlného vedení. Veselý bude muset zabrat.

0-40
    Že by čistá pro Haidera-Maurera hned na úvod tohoto utkání? Veselý si zatím moc neškrtl.

0-30
    Rakouský tenista byl úspěšný i během druhé výměny. Veselý stále čeká na první vlaštovku.

0-15
    Haider-Maurer získal na své konto svůj první fiftýn.

0:0

Česko-rakouský souboj se odehraje na čennaíském kurtu číslo 1. Oba však budou čekat na to, až se dohraje duel mezi Ymerem a Müllerem.

Veselý nemá na Haider-Maurera vyloženě špatné vzpomínky. Prohrál s ním sice v Umagu v červenci roku 2013, ale těsně 4:6 a 4:6. O dva měsíce dříve ho přitom skolil v Ostravě 2:1. Poslední vzájemný zápas se datuje na leden loňského roku, tehdy v Heilbronnu vyhrál Čech nad Rakušenem 2:0.

Český tenista musel v prvním kole přejít přes domácího kvalifikanta Prashantha a neměl s ním větší problémy. Za hodinku ho vyprovodil z kurtu po setech 6:2 a 6:1. Doufejme, že už dávno zahodil neúspěšné předvánoční působení v české extralize. Haider-Maurer měl na úvod o dost složitější situaci, hrál totiž proti Granollersu-Pujolovi, nakonec však postoupil díky skreči španělského hráče.

Jiří Veselý bez větších potíží postoupil do osmifinále turnaje v indickém Čennaí, kde tentokráte narazí na o dost těžšího protivníka. Rakušan Haider-Maurer je totiž v žebříčku jen o čtrnáct příček pozadu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.