Florida – Montreal 1:2 (0:1 po s.n.) | Nashville – St. Louis 3:2 (kon.) | Edmonton – LA Kings 3:2 (1:0 po s.n.)
San Jose – Vancouver 1:3 (kon.) | Winnipeg – NY Islanders 2:5 (kon.)
Winnipeg Jets
2:5 (0:2, 1:1, 1:2)
New York Islanders
cz Streda 31.12.2014, 23:10 • MTS Centre, Winnipeg • NHL

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (01:50:29)

New York Islanders: 33

Je dobojováno, hosté se radují z jasného vítězství, nutno dodat, že zaslouženě, dnes prostě byli lepší. Islanders dokázali trestat hrubky Jets v defenzivě, Pavelec byl za prostupnou obranou bezmocný, vyložených šancí měli Ostrované mnohem více, než domácí a po zásluze vítězí.

60:00
    Josh BAILEY - 2:5

59:29
    Islanders právě vstřelili branku!
    Sotva Pavelec opustil branku, trefil ji JOSH BAILEY, který tak definitivně zpečetil osud domácího týmu v tomto zápase. Asistence: Travis Hamonic a Calvin de Haan.

59:00
    Posledních šedesát vteřin zřejmě celého utkání.

58:41
    Pavelec místo odjezdu na střídačku musí čelit střeleckým pokusům útočícím hráčům soupeře.

58:27
    A je po nadějích, Byfuglien dostává dvouminutový trest za nesportovní chování, domácí jdou do čtyř.

58:27
    Islanders napadají rozehrávku soupeře a nepouští tak Winnipeg ani do hry v šesti.

58:08
    Pavelec na půli cesty ke střídačce, ale zatím nemůže opustit branku.

58:00
    Lowry dostal puk na vlastní střídačku, hra přerušena.

57:20
    Střídačka Jets otálí s odvoláním Pavelce, ten je tak stále v brance, byť domácí prohrávají o dva góly!

57:02
    Nyní se domácí "usazují" v útočném pásmu.

56:32
    Pavelec stále v brance Jets, hosté napadají rozehrávku.

55:54

55:47
    To již neplatí, Islanders v útočném pásmu.

55:27
    Domácí musí hrát útočně a nyní i při vlastním oslabení drží puk v útočném pásmu.

55:10
    Znovu se hostům nepodařilo získat útočné pásmo, naopak, zasahovat musí Halák, který raději přerušuje hru.

54:38
    Strome netrefuje branku z pravé strany a puk poté opouští třetinu domácího týmu.

54:25
    Islanders v přesilovkovém rozestavení ve třetině Winnipegu.

53:54
    Dustin Byfuglien vyloučen za atak Haláka v jeho brankovišti, přesilová hra Islanders.

53:30
    Leddy pálí z levé strany, ale neprostřelil bránícího hráče Jets, Pavelec nemusel zasahovat.

52:55
    A Kuljomin se málem dostal k odraženému puku před Pavelcem, ale ten mu nakonec sklouzl z hokejky a ruský "bohatýr" nevystřelil.

52:25
    Winnipeg dnes nehraje povedený zápas, vždy, když se zdálo, že by se mohl "zvednout", přijde nějaká chyba či zaváhání a inkasovaný gól.
    Anders LEE - 2:4

51:35
    Hřebíček do rakve domácího týmu zřejmě zatloukl ANDERS LEE, kterého opět nechala obrana Jets zakončit, byť z ostrého úhlu, ale útočník Islanders dokázal puk zvednout nad levé rameno Pavelce a dostat ho tak do branky. Asistence: Ryan Strome a Frans Nielsen.

50:58
    Byfuglien spěchá za pukem, mířícím za branku Pavelce, domácím se čas začíná krátit.

49:38

49:18
    Jets se zatím výborně brání, Islanders mají problém projít přes střední pásmo.

48:11
    Byfuglien vyhazuje puk ze třetiny a domácí bleskově střídají.

47:58
    Islanders v útočném pásmu.

47:38
    Domácí Mathieu Perreault vyloučen za sekání Višňovského.

46:02
    Pavelec vychytal Grabovského, parádní zákrok českého gólmana! Následuje komerční přestávka.

45:25
    Dlouhý pas Višňovského nenašel Cizikase, hrát tak mohou domácí.

43:29
    Cizikas se neohroženě vrhl na Pavelce, který zastavil nahozený puk za vlastní brankou, ale český gólman stihl odehrát.

43:05
    Grabovskij pálí z pravé strany, ale Clitsome dokázal puk zblokovat.

42:27
    Domácí ztrácí již pouze jeden gól, to je, vzhledem k času, který ještě do konce třetí třetiny zbývá, nadějné.

41:38
    A domácí jsou při chuti, další útočná akce, hosté se brání.
    Andrew LADD - 2:3

40:47
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Skvělý vstup do třetí třetiny v podání domácího týmu, využitá přesilová hra, ANDREW LADD se, po přihrávce Perreaulta z levé strany, prosazuje střelou z bezprostřední blízkosti, v okamžiku, kdy se Halák přesouval. Asistence: Mathieu Perreault a Bryan Little.

40:01

Další třetina začne přibližně v 1:00.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

Winnipeg Jets: 10

New York Islanders: 12

A poté třetina skončila, i po čtyřiceti minutách vedou hosté z New Yorku o dva góly, tentokrát již 3:1, když za domácí nejprve snížil ve 25. minutě Ladd, ale dvoubrankové vedení vrátil Islanders ve 36. minutě Nielsen. Hosté ve druhé části druhé třetiny nechali aktivitu domácím a spoléhali na brejky, tato taktika jim náramně vychází a jdou si dnes docela cílevědomě pro vítězství!

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:44
    Perreault nyní prováhal nejlepší možný okamžik ke střele, na pravé straně, Halák se stihl přemístit a vyrazit puk mimo.

39:18
    Na trestnou lavici putuje znovu Grabovskij, který je dnes vyloučen již podruhé, tentokrát za nedovolené bránění. Přesilová hra Jets.

39:07
    Galiardi zkoušel vyzrát na Haláka z levé strany, neuspěl.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:50
    Blake Wheeler osvobodil svůj tým, vyvezl puk ze třetiny.

38:15
    Závěr druhé třetiny, Islanders v útočném pásmu, střela Harrisona od modré, z levé strany, Pavelec vyráží.

37:55
    Nakonec před dotírajícím Tavaresem chytá puk Pavelec, který přerušuje hru.

37:43
    Okposo zavezl puk do útočného pásma a elitní formace nyní svírá domácí v jejich třetině.

37:14
    Rusko-český souboj mezi Kuljominem a Pavelcem dopadl lépe pro českého gólmana, který chytá střelu z pravé strany a přerušuje hru.

37:00
    Ofsajd na útočné modré zastavuje akci Winnipegu.

36:24
    Frolík neuspěl před Halákem, puk se dostává ze třetiny Islanders.
    Frans NIELSEN - 1:3

35:27
    Nepříjemnost pro Jets! V době, kdy se domácím dařilo tlačit soupeře před jeho brankou, přišel brejk, na jeho konci je gól FRANSE NIELSENA, který se prosazuje po pohledné akci z levé strany. Asistence: Ryan Strome.

35:10
    A znovu sledujeme útočnou akci Jets, hosté se pouze brání.

34:35
    Nyní je puk za Pavelcem, ale Winnipegu se poslední střídání hodně povedlo, v podstatě nepustil soupeře z jeho třetiny.

33:58
    Galiadri pálí z pravé strany, ale netrefuje branku Islanders.

32:45
    Nyní domácí dostávají puk ze třetiny, ale stále jsou pod mírným tlakem, Islanders mají převahu, jsou i důraznější v osobních soubojích.

32:29
    Vhazování po pravici Pavelce, hosté úspěšnější.

31:15
    Domácí se nyní dostávají do zakončení, ale ani jedna střela není "vyložená", všechno to jsou takové spíše náhodné střely.

29:47
    Která ale končí odpískaným zakázaným uvolněním, hra se tak vrátí zpět před Pavelce.

29:30
    Pavelec zastavil nahozený puk soupeře u své branky pomohl tak v rozehrávce svého týmu.

28:32
    Komerční přestávka.

27:48
    Blake Wheeler se hned po návratu ze střídačky dostává do šance, ale Halák dokázal jeho střelu z pravé strany vyrazit.

27:32

26:45
    Harrison nedokázal puk vyhodit, to se povedlo až Lowrymu, puk ve středním pásmu.

26:30
    Nyní jsou hosté v útočném pásmu.

26:08
    Nielsen sice zavezl puk do třetiny Jets, ale byl pískán ofsajd na modré.

25:32
    Je to tak, právě Blake Wheeler fauluje na útočné modré, dvě minuty za bránění ve hře, přesilová hra Islanders.

25:30
    Wheeler v ofsajdu, ale sudí vylučují kvůli nedovolenému zákroku.
    Andrew LADD - 1:2

24:41
    Vteřinu po skončení přesilové hry se dokázal prosadit ANDREW LADD, který se probojoval od mantinelu, z pravé strany, před branku, kde dokázal usměrnit puk za zády Haláka, po skvěle načasované přihrávce Wheelera zpoza branky. Asistence: Blake Wheeler a Paul Postma.

24:40

24:16
    Bránící čtveřice Islanders byla nyní trochu "rozhozená", ale ani toho domácí nevyužili, Scheifele trefuje pouze nohy bránícího hráče.

23:48
    Domácí se stále drží v útočném pásmu.

23:30
    Scheifele zkoušel z levé strany překvapit Haláka, ale ten dokázal vyrazit.

23:10
    Halák nyní vychytal Ladda, který pálil z mezikruží, velmi nebezpečná střela z voleje, ale přímo do míst, kde stál gólman Islanders.

22:56
    Hamonic dokázal odehrát puk ze třetiny Islanders, hosté bleskově střídají.

22:40
    Clutterbuck vyloučen za bránění ve hře, dvě minuty přesilové hry Winnipegu.

22:00
    Další zákrok Pavelce, i úvod druhé dvacetiminutovky patří hostům z New Yorku!

21:54
    Hickeyho střela z levé strany končí v lapačce Ondřeje Pavelce.

21:33
    Grabovskij nevyzrál na českého gólmana ve službách Winnipegu, Ondřej Pavelec svým pověstným klidem dodává defenzivě potřebný klid.

20:45
    Byfuglien za vlastní brankou, hlavně neudělat chybu v rozehrávce.

20:01

Další třetina začne až v roce 2015. přesněji v 0:04.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

Winnipeg Jets: 7

První třetina končí, diváci pískotem vyprovází domácí tým do kabin. Jets nezvládli úvodní dvacetiminutovku, v níž dvakrát inkasovali a hlavně, snad s vyjímkou úvodní pětiminutovky, neměli na rychlou a kombinačně velmi dobrou hru Islanders odpověď. Není divu, že díky brankám Stromeho a Nielsena vedou hosté na ledě MTS Centre 2:0, domácí mají do dalšího průběhu zápasu co zlepšovat!

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:59

19:45
    Domácím se až nyní podařilo osvobodit, to vše patnáct vteřin před koncem třetiny.

19:15
    Puk za brankou Winnipegu, domácí se ho snaží "zašlápnout".

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:48
    Pokračuje ještě přesilová hra pět na čtyři.
    Frans NIELSEN - 0:2

18:17
    Trochu smůla na straně domácích, kdy se jednomu z bránících hráčů "podařilo" ztratit hokejku, FRANS NIELSEN, po skvělé a rychlé přihrávce Boychuka, trefil z pravé strany odkrytou část branky. Asistence: Johnny Boychuk a Ryan Strome.

18:10
    Puk mají v moci hosté.

18:00
    Ale pozor, další vyloučení v sestavě Jets, tentokrát Byfuglien dostává dvouminutový trest za hrubost, hosté si tak zahrají přesilovou hru pěti proti třem, a to ještě půl minuty!

17:58
    Okposo pálí z pravé strany, ale netrefuje branku.

17:34
    A Boychuk znovu pálí, tentokrát si na pravé straně sjel od modré blíže k brance, Pavelec však, i přes zakrytý výhled, vyráží.

17:12
    Jenže úspěšnější jsou zatím domácí, kterým se znovu podařilo dostat puk ze třetiny.

16:40
    Domácí zahájili oslabení se čtveřicí Pardy, Slater, Galiardi a Byfuglien, hosté to zkouší s pěticí Leddy, Boychuk, Okposo, Nelson a a Tavares.

16:30
    Souboj Harrisona a Stromeho za brankou Jets a sudí přerušují hru, na trestnou lavici posílají domácí Harrisona za držení, přesilová hra Islanders.

15:50
    Hosté odevzdávají puk a odchází střídat, domácí tak mohou v klidu rozehrát.

15:29
    Michael Frolík namáčkl na mantinel Matta Martina, to vše za brankou Jaro Haláka.

15:08
    A Johnny Boychuk nebyl daleko ke střele z levé strany, kdy by mohl mířit na odkrytou část branky Ondřeje Pavelce, ovšem nakonec na puk nedosáhl.

14:50
    Do zakončení je ale defenziva Islanders nepouští, hosté naopak sami přechází do útoku.

14:18
    Vhazování ve středním pásmu, úspěšnější domácí, kteří se dostávají do třetiny Islanders.

13:43

13:12
    Až nyní může unavená čtveřice Islanders vystřídat.

12:47
    Domácí nehrají svou přesilovou hru špatně, v podstatě neopustili třetinu Islanders, ale chtělo by to větší tlak na brankovišti.

12:30
    Byfuglien sice pálí tvrdě od modré, ale branku Haláka netrefuje.

12:09
    Hosté se úspěšně brání s čtveřicí Hamonic, de Haan, Nielsen a Kuljomin.

11:50
    Na ledě za domácí Ladd, Little, Wheeler, Byfuglien a Perreault.

11:43
    Islanders budou hrát v oslabení, Michajl Grabovskij dostává dvouminutový trest z držení, přesilová hra Jets.

11:32
    Hamonic na útočném "výletě", Pavelec jeho střelu chytá a raději přerušuje hru.

11:08
    Nezvyklý jev v NHL, publikum se snaží povzbuzovat Jets, domácí se ale musí stále hlavně bránit.

10:35
    Hosté mají převahu, domácí se nyní téměř nedostávají za červenou čáru.

10:22
    Ryan STROME - 0:1

10:04
    Ale tentokrát již Pavelec inkasuje, obránce Postma na brankovišti totálně propadl, když nechal hned dvojici hráčů Islanders zakončit poté, co se puk odrazil do vzduchu, po zákroku Pavelce a přepadl mu přes záda. Postma neodstavil protihráče, naopak, v podstatě jen přihlížel tomu, jak se Lee a RYAN STROME, kterému byl nakonec gól připsán, dostávají k dorážce. Gól musel ještě potvrdit videozáznam. Asistence: Johnny Boychuk a Nick Leddy.

09:53
    Střelu Johnnyho Boychuka od modré, z pravé strany, dokázal Pavelec vyrazit, ale velký tlak hostů trvá!

09:19
    Halischuk pouze odpaluje puk ze třetiny Jets, Islanders nyní svírají domácí před brankou Pavelce.

08:46
    Tentokrát forčekující Wheeler dokázal znepříjemnit rozehrávku soupeři.

08:15
    První vážnější akce zápasu, domácí Chris Thorburn dokázal těsně před Halákem tečovat puk, který směřoval pod pravý beton slovenského gólmana, ale do branky nedoputoval, skvělý zákrok!

07:38
    Frolík dokázal obrat o puk rozehrávajícího Višňovského, ale byl v útočném pásmu osamocen a puk posléze ztratil.

07:09
    Po střele Stromeho se puk odráží nad plexisklo, hra přerušena, následuje komerční přestávka.

06:56

06:47
    Postma pálí z mezikruží, ale branku Haláka těsně míjí.

06:18
    A elitní přesilovková formace Jets odchází na střídačku, šanci dostávají Postma, Clitsome, Ladd, Little a Wheeler.

05:55
    Frolík šikovně nahazoval před branku, Jaroslav Halák musel zasahovat.

05:25
    Nelsonovi se ale podařilo dostat puk ze třetiny.

05:15
    Domácí mají na ledě Lowryho, Byfugliena, Scheifeleho, Perreaulta a Frolíka.

04:56
    A nyní se bude znovu vylučovat, tentokrát to je hráč Islanders, konkrétně Calvin de Haan, za držení, dvouminutová přesilová hra Winnipegu.

04:45
    Islanders se během své přesilovky dostali ke dvěma střelám.

04:34

04:04
    Poslední půl minuta z přesilové hry Islanders a puk opět zamířil do středního pásma.

03:45
    Hosté rozehrávají až zpoza vlastní branky.

03:17
    Střelu Višňovského dokázal bránící hráč před Pavelcem zachytit a bleskově odehrát ze třetiny.

03:05
    A Wheeler dokázal dostat puk až do útočného pásma.

02:51
    Boychuk pálí z pravé strany, od modré, Pavelec vyráží.

02:34
    Domácí Andrew Ladd je vyloučen na dvě minuty za sekání, přesilová hra Islanders.

02:05
    Ondřej Pavelec se zapojil do rozehrávky svého týmu.

01:21
    A nakonec celá akce Jets končí odpískaným icingem.

01:02
    Hosté rozehrávají zpoza vlastní branky, Grabovskij má ale problémy ve vlastní třetině.

00:01
    Předzápasové rozbruslení

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Winnipeg Jets: Pavelec (Hutchinson) – Chiarot, Byfuglien, Harrison, Clitsome, Pardy, Postma – Ladd, Little, Wheeler – Perreault, Scheifele, Frolík – Thorburn, Lowry, Halischuk – Galiardi, Slater, Peluso

New York Islanders: Halák (Johnson) – de Haan, Hamonic, Leddy, Boychuk, Hickey, Višňovský – Bailey, Tavares, Okoposo – Grabovski, Nielsen, Kuljomin – Lee, Nelson, Strome – M. Martin, Cizikas, Clutterbuck

Rozhodčí: Pochmara, Hebert – Miller, Lazarowich.

NEW YORK ISLANDERS
    ________________________________________

Také Ostrované prožívají velmi dobrou sezónu, aktuálně se drží na druhém místě Metropolitní divize, kde mají stejný počet bodů (49) jako vedoucí Pittsburgh. V pořadí celé Východní konference se drží Islanders na čtvrtém místě za dvěma vedoucími týmy svých divizí a třetí Tampou, která má o bod více. A stejně, jako Jets, mohou se i Ostrované spolehnout na trojici bodujících útočníků – Tavarese, Okposa a Brocka Nelsona, kteří vévodí kanadskému bodování týmu.
    Poslední trénink Islanders před odletem

WINNIPEG JETS

Winnipeg podává spolehlivé výkony, díky nimž se stále drží v Západní konferenci na postupových příčkách. Aktuálně patří Jets páté místo, ovšem díky velké vyrovnanosti pořadí mají "jen" dvoubodový náskok před devátým Calgary! Tahouny týmu jsou Ladd, Wheeler a Bryan Little, kteří vévodí kanadskému bodování. Velmi dobře si vede i Čech Michael Frolík, který je s devatenácti body pátým nejproduktivnějším hráčem Jets!
    Přestávka během tréninku Jets před duelem s Islanders

Útočník Michael FROLÍK a brankář Ondřej PAVELEC.

V NY Islanders nepůsobí žádný český hráč.

Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části NHL, v němž Winnipeg Jets přivítá na svém ledě New York Islanders.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 23:00.
    Góly a asistencie: 25. Ladd (Wheeler, Postma), 41. Ladd (Perreault, Little) – 11. Strome (Boychuk, Leddy), 19. Nielsen (Boychuk, Strome), 36. Nielsen (Strome), 52. Lee (Strome, Nielsen), 60. Bailey (Hamonic, Haan)

New York Islanders: Halák (Johnson) – de Haan, Hamonic, Leddy, Boychuk, Hickey, Višňovský – Bailey, Tavares, Okoposo – Grabovskij, Nielsen, Kuljomin – Lee, Nelson, Strome – M. Martin, Cizikas, Clutterbuck

Rozhodca: Pochmara, Hebert – Miller, Lazarowich

Diváci: 15 016