Slovensko
25:26 (16:11)
Česko
cz Utorok 30.12.2014, 16:30 • Spodek - Katovice • Christmas Cup

Češi se tedy na Vánočním turnaji dočkali prvního vítězství, když po nepříliš přesvědčivém úvodu zdolali Slovensko. O konečném pořadi rozhodne večerní duel Polska s Maďarskem, ve kterém čeští házenkáři budou určitě fandit domácímu celku. Slovensko na turnaji skončí až za českým výběrem buď třetí, nebo poslední. (18:12:53)

Nejlepším hráčem Slovenska byl vyhlášen brankář Marian Žernovič, na české straně získal stejné ocenění rovněž gólman Mrkva.

60
    Konec zápasu. (25:26)

60
    V poslední vteřině Slováci ještě zahrávali trestný hod, ale míč trefil bránící zeď. (25:26)

60
    Tři sekundy před koncem vychytal Zechmeisterovu ránu Mrkva. (25:26)

60
    Patnáct sekund před koncem utkání si oddechový čas vyžádali také reprezentanti Slovenska. (25:26)

60
    Babák nedokázal trefit svatyni Žernoviče a dal tak šanci Slovákům. (25:26)

60
    Česká lavička se rozhodla pro time-out. (25:26)

59
    Zechmeister ale snižuje na rozdíl pouhé branky. Drama vrcholí. (25:26)

59
    Sobol z bezprostřední blízkosti překonal Žernoviče a náskok českého celku je dvoubrankový. (24:26)

58
    Dvě minuty před koncem se Češi poprvé v utkání dostávají do vedení, autorem gólu byl Babák. (24:25)

57
    Na opačné straně mířil také nepřesně Zechmeister a Mrkva tak nemusel vůbec zasahovat. (24:24)

57
    Akci české reprezentace zakončil Linhart, ale neskóroval. (24:24)

56
    Kasal nepřesně přihrál, ale Slaninka toho nedokázal využít. (24:24)

55
    Čeští trenéři Kubeš s Filipem si vyžádali oddechový čas. (24:24)

55
    Pět minut před koncem vyrovnal po Sobolově přihrávce Linhart. (24:24)

54
    Pekár byl vyloučen a Češi budou hrát přesilovku. (24:23)

54
    Opět na rozdíl jediného gólu snížil svou individuální akcí Sobol. (24:23)

53
    Obě mužstva se střídají ve střílení branek, nyní skóroval Kucharik. (24:22)

52
    Vzápětí ale Linhart potěšil české příznivce. (23:22)

51
    Kováčech ale vrací Slovákům dvoubrankové vedení. (23:21)

51
    Babák snižuje rozdíl ve skóre, ten je již pouze jednobrankový. (22:21)

50
    Před námi je závěrečných deset minut zápasu, u míče jsou hráči české reprezentace. (22:20)

49
    Bečvář byl vyloučen na dvě minuty. (22:20)

49
    Český brankář nyní vytáhl tři vynikající zákroky proti slovenským střelcům. (22:20)

48
    Motl se objevil před slovenským brankářem, Žernovič ho však skvělým zákrokem vychytal. (22:20)

47
    Slovenský realizační tým si vyžádal oddechový čas. (22:20)

47
    Linhart přiblížil Česko na rozdíl dvou branek. Češi jsou už prakticky na dostřel. (22:20)

46
    Slováci odskočili reprezentantům Česka, ale Linhart vzápětí vrátil stav na rozdíl tří branek. (22:19)

46
    Bečvář skóroval z dalšího sedmimetrového hodu. (21:18)

46
    Vyloučen na slovenské straně byl také Pekár. (21:17)

45
    Na Kováčechův pokus byl ale už Mrkva krátký. (21:17)

44
    Slaninku nyní perfektním způsobem vychytal český brankář Mrkva. (20:17)

44
    Nařízenou sedmičku bezpečně proměnil Bečvář. (20:17)

44
    Poměr sil se vyrovná, vyloučen byl Kysel. (20:16)

43
    Violentics sedmimetrový hod nedokázal proměnit, Mrkva skvěle zakročil. (20:16)

43
    Šindelář fauloval Kucharika a půjde si na dvě minuty odpočinout. (20:16)

43
    Bečvářova rána byla tečována, Žernovič si ale s pokusem poradil. (20:16)

42
    Violentics střelou z křídla neuspěl, když bránu Mrkvy minul. (20:16)

40
    Violentics proměnil sedmimetrový hod. (20:16)

39
    Na opačné straně nepřekonal brankáře Šindelář, který míč napálil pouze do něj. (19:16)

39
    Kováčech byl při střeleckém pokusu faulován, následně ale Mrkva vytáhl pěkný zákrok. (19:16)

38
    Szymanského o chvíli později napodobil Babák a rozdíl ve skóre je nižší. (19:16)

36
    Szymanski svou střelu umístil přesně a snížil náskok Slovenska, ten je nyní čtyřbrankový. (19:15)

35
    Vinkelhöfer se ale napodruhé ze stejné pozice neprosadil, když bránu brankáře Slovenska minul. (19:14)

35
    Proti Vinkelhöferově ráně z křídla skvěle zasáhl Paul. (19:14)

35
    Slováci pokračovali v ataku a vytěžili další branku, Mrkvu překonal Masica. (19:14)

34
    Střela Ďuriše byla velmi nepřesná a Mrkva tak nemusel vůbec zasahovat. Poté vypálil Masica, ale ani ten míč do brány nevměstnal. (18:14)

33
    V následných útočných akcích vsítily oba reprezentační celky po jedné brance. (18:14)

32
    Češi dokázali snížit. (17:13)

31
    Hned v úvodu druhé půle si obě mužstva připsala po jedné vstřelené brance. (17:12)

31
    Začal druhý poločas. (16:11)

Úvodní dějství je za námi, na jeho začátku si sedmibrankový náskok vytvořili házenkáři Slovenska, čeští reprezentanti ale toto manko postupem času snížili a ve druhé půli budou dotahovat pětigólovou ztrátu.

30
    První poločas skončil. (16:11)

30
    Zechmeister ale sedmimetrový hod v závěru úvodní půle nedokázal proměnit. (16:11)

30
    Masica byl při střeleckém zakončení faulován, sedmička pro Slováky. (16:11)

30
    Sobol unikl obraně Slovenska a vsítil jedenáctou branku českého výběru. (16:11)

29
    Paula nedokázal přelstít Chudoba, skóre se tak nemění. (16:10)

28
    Ďuriš vymetl horní růžek Mrkvovy svatyně. (16:10)

28
    Slovenská střídačka si vyžádala oddechový čas na poradu. (15:10)

27
    Masica ale opět zvýšil náskok slovenského celku. (15:10)

27
    Babák se prezentoval přesnou ránou k pravé tyči. (14:10)

26
    Zechmeister na brankáře českého celku nevyzrál. (14:9)

25
    Poté ránou z pravého křídla snížil Sobol. (14:9)

25
    Masica individuální akci zakončil přesnou střelou, na kterou český brankář nedokázal zareagovat. (14:8)

24
    Kasal přihrál Babákovi do dobré pozice a ten nezklamal. (13:8)

22
    Kasal dalekonosnou ránu umístil přesně k tyči. (13:7)

22
    Zechmeister byl vyloučen a za tři sekundy bude následovat česká přesilovka. (13:6)

21
    Zechmeister zvyšuje vedení slovenského reprezentačního mužstva. (13:6)

20
    Sedmičku bezpečně proměnil Hanták. (12:6)

20
    Vinkelhöfer zastavil akci Slováků a půjde na dvě minuty na trestnou lavici. (11:6)

20
    Skóre se dlouho neměnilo, až se to rozhodl změnit Masica. (11:6)

19
    Masica byl při nepřesném zakončení faulován, v útoku budou pokračovat Slováci. (10:6)

18
    Ani Sobol brankáře soupeře nepřekonal. Paul vytáhl zákrok nohou. (10:6)

17
    Babák v šanci! Ale mířil do středu brány, kde se nacházel gólman Paul. (10:6)

17
    Zechmeister obdržel za faul žlutou kartu. (10:6)

16
    Motl běžel sám na gólmana, ten ale proti jeho pokusu vytáhl skvělý zákrok a podržel svůj tým. (10:6)

16
    Motl z křídla vypálil, přeloboval brankáře, ale také branku. (10:6)

15
    Masica nezvýšil náskok vedoucího mužstva, protože mířil příliš vysoko. (10:6)

14
    Na opačné straně se ze středu prosadil Szymanski. (10:6)

14
    Kováčech se prezentoval tvrdým pokusem, ale neúspěšným. (10:5)

13
    Za český reprezentační celek skóroval Chudoba. (10:5)

13
    Náhradního brankáře Česka překonal Masica. (10:4)

12
    V české bráně došlo k výměně, Mrkvu nahradil Krupa. (9:4)

12
    Petrovský byl potrestán žlutou kartou. (9:4)

12
    Nyní inkasovali oba brankáři. (9:4)

11
    Szymanski obdržel žlutou kartu. (8:3)

10
    Kucharik ale Slovákům vrací pětibrankové vedení. (8:3)

10
    A opět Honza Sobol! Unikl obráncům a tváří v tvář překonal slovenského gólmana. (7:3)

9
    Sobol vsítil druhou branku českého výběru a snížil hrozivě vypadající skóre. (7:2)

8
    Sedmimetrový hod proměnil Babák, který vsítil první branku českého celku. (7:1)

7
    Violentics fauloval a dostal žlutou kartu. (7:0)

7
    Sobol s Motlem nyní měli dvě dobré příležitosti, ale neproměnili je. (7:0)

7
    Slaninka obdržel žlutou kartu. (7:0)

6
    A rozdíl ve skóre je již sedmibrankový. Autorem branky je Violentics, který se dostal za záda českých obránců. (7:0)

5
    Na hrozivých 6:0 z pohledu Slovenska zvýšil Ďuriš střelou pod horní tyč. (6:0)

5
    Kováčech zvýšil vedení našich východních sousedů. (5:0)

5
    Útok slovenského celku byl zastaven jen za cenu faulu. (4:0)

4
    Trenéři českého reprezentačního celku si proto vyžádali oddechový čas. (4:0)

4
    Po necelých čtyřech minutách hry je rozdíl ve skóre už čtyřbrankový. (4:0)

4
    Szymanski prověřil pozornost Paula, toho ale nepřekonal. (3:0)

3
    Violentics navyšuje náskok slovenského mužstva. (3:0)

3
    Češi kombinovali před bránou, ale dopustili se útočného faulu. (2:0)

2
    Slováci se již v úvodu dostávají do dvoubrankového vedení. (2:0)

1
    O úvodní rozehrávku se postarali házenkáři Slovenska, kteří nastoupili v červených dresech. Hráči v bílých dresech, tedy Češi, se brání. (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Zazněly národní hymny obou celků a nyní je již vše připraveno k zahájení utkání, které bude pro obě mužstva z hlediska konečného umístění důležité.

Slovensko: Paul (Žernovič) – Kováčech, Kucharik, Kysel, Slaninka, Violentics, Adamčík, Takáč, Masica, Ďuriš, Pekár, Zechmeister, Hanták, Briatka, Sivák

Česko: Mrkva (Krupa) – Bečvář, Číp, Motl, Sobol, Babák, Linhart, Petrovský, Škvařil, Vinkelhöfer, Šindelář, Chudoba, Kasal, Szymanski

Rozhodčí: Jerlecki, Labuń (oba Polsko).

Pohled na tabulku:

1. Polsko – 2 0 0 – 57:44 – 4 body
    2. Slovensko – 1 0 1 – 47:54 – 2 body
    3. Maďarsko – 0 1 1 – 52:53 – 1 bod
    4. Česko – 0 1 1 – 48:55 – 1 bod

Vážené fanynky, vážení fanoušci házené, vítám vás u sledování textové on-line reportáže z utkání Slovensko – Česko. Vánoční turnaj v polských Katovicích dnes končí a zápas tak z hlediska umístění bude pro oba celky velmi důležitý. Obhajobu prvenství zvládli házenkáři hostitelské země na jedničku, když už po dvou odehraných utkáních mají dvoubodový náskok před Slovenskem, které navíc ve vzájemném duelu porazili. Bojovat se však bude o místo druhé, takže si pikantní souboj federálního derby rozhodně nenechte ujít. Začíná se v 16:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.