Novosibirsk – Chabarovsk 6:2 (kon.) | Novokuzneck – Vladivostok 1:4 (kon.) | Barys – Čeljabinsk 4:2 (kon.)
Kazaň – Jugra Chanty-Mansijsk 3:2 (kon.) | Čerepovec – Novgorod 2:3 (1:2 po s.n.) | Jaroslavľ – Soči 4:2 (kon.)
Ak Bars Kazaň
3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Jugra Chanty-Mansijsk
Utorok 30.12.2014, 17:00 • TatNeft Arena • KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Vítam Vás pri sledovaní Ďalšieho kola KHL. Dnes sa stretnú domáci Ak Barsk Kazaň s tímom hostí Jugra Chanty- Mansijsk. Pred zápasom sa pozrieme do kabín oboch mužstiev.

Domáci sú aktuálnym lídrom Východnej konferencie, keď získali 87bodov. Kazaň má výbornú formu, keď z posledných desiatich zápasov prehrali v riadnom hracom čase iba dva a jeden na nájazdy. Spoliehajú sa najmä na druhú najlepšiu obranu v KHL, ale útok tiež nezaostáva.

Jugra sa nachádza na 9.mieste Východnej konferencie so ziskom 47bodov a stratou 3bodov na postupové 8.miesto. Hostia majú tiež solídnu formu, keď z posledných ôsmich zápasov prehrali iba raz v riadnom hracom čase. Dnes ale proti sebe budú mať jeden z najlepších tímov celej KHL.

Vzájomné zápasy
    Posledný zápas vyhrala Jugra s Kazaňou na nájazdy, ale dva zápasy predtým zas vyhrala Kazaň. Uvidíme, ako sa bude vyvíjať dnešný zápas, na ktorý Vás všetkých pozývam.

00:01

00:38
    Prvú strelu na bránu si pripísali domáci, keď Brusta ohrozil Kosticyn.

01:40
    Po buly sa k puku dostal Obuchov, ale jeho strela bola zblokovaná obrancom a obaja teraz bojujú o puk pri mantineli.

02:28
    Kazaň začala veľmi aktívne, Brust si pripísal ďalší zákrok po strele jedného z domácich hráčov z pravého kruhu.

03:47
    Kazaň práve strieľa gól!
    Tak aktivita domácich sa vyplatila, keď puk za bránou vybojoval Azevedo a poslal ho hneď pred bránu na voľného OSCARA MÖLLERA, ktorý prekonáva po prvý raz Brusta.
    Asistencie: Azevedo a Varnakov

05:35
    Teraz sa pokúsil uvoľniť Kašpar, ale jeho strela bola veľmi nepresná a Garipov ju len očami sledoval.

07:02
    Teraz pritlačili Azevedo s Varnakovom na rozohrávku Jugry, ale s pukom sa až k Brustovi nedostali.

07:58
    Po strele Kašpara Garipov jeho strelu len vyrazil presne pred Maxwella, ale ten nedokázal prekonať Garipova ani na druhýkrát. O pár sekúnd mal ďalšiu šancu Bortnikov.

09:36
    Gluchov teraz nenašiel prihrávkou Azeveda a musí sa vrátiť naspät brániť útok Jugry.

11:14
    Kašpar teraz našiel rozbehnutého Buljanskeho, ale ten už nemal čas na blafák, ktorý zvolil pred Garipovom.

12:17
    Domáci to teraz roztočili pred Brustom. Nikulin posunul na Varnakova. Jeho tvrdú strelu Brust vyrazil rovno na hokejku JUSTINA AZEVEDA a ten už nemal problém s dorážkou a dáva druhý gól domácich.
    Asistencie: Varnakov a Gluchov

13:50
    Domáci stále hýria aktivitou a sú aj poháňaní výbornými fanúšikmi, ktorí ich ženú dopredu.

14:41
    Gluchov krásne poslal na Varnakova prihrávku, ale ten mu už z otočky nevrátil puk presne na hokejku a zo šance tak nič nebolo.

15:43
    Burmistrov sa krásne dostal cez dvoch hráčov a podarilo sa mu aj zakončiť, ale jeho strelu skrotil na svoj hrudi Brust.

15:50
    V zápätí po buly pálil od modrej Medvedev, ale jeho strela skončila na ochrannej sieti.

17:02
    Po prihrávke Burmistrova na modrú pálil Brookbank, ale jeho strela išla tesne vedľa.

19:00
    Teraz trošku hluchšie momenty, ale hráči už zrejme čakajú na prestávku.

20:00

Je tu koniec prvej tretiny, kde mali absolútnu prevahu domáci hráči a pretavili ju aj do dvoch gólov v sieti Brusta. Hostia si vypracovali iba jednu vyloženú príležitosť, ale tú Garipov zneškodnil a tak sa do druhej tretiny pôjde za stavu 2:0 pre Kazaň. Tá sa začne približne o 17:53.

20:01

20:32
    Túto tretinu prvá strela mierila na Garipova. Larsen tvrdo vystrelil do modrej, ale iba do lapačky Garipova.

21:45
    Kazaň začala trochu opatrnejšie a zatiaľ im viazne kombinácia. Svoje akcie ťahajú pri mantineloch a tam o puky prichádzajú.

23:30
    Varnakov sa ocitol v dobrej pozícií, ale triafa iba cloniaceho hráča pred Brustom.

24:02
    Kornejev(KZN) odchádza na 2min. za podrazenie na trestnú lavicu a hostia hrajú prvú presilovku zápasu.

24:50
    Zatiaľ im ale presilovka absolútne nevychádza a nedostali sa ani do pásma.

25:24
    Jugra práve strieľa gól!
    A presilovku hostia predsa len využívajú aj keď veľmi kurióznym spôsobom. Maxwell švihom vystrelil, ale puk trafil iba Kašpara. Od toho sa puk odrazil na bok ku ALEXANDROVI KOROLJUKOVI a ten ho poslal najskôr do tyčky a od nej sa puk odrazil do Garipovovej korčule a späť do brány.
    Asistencie: Maxwell a Kašpar.

27:15
    Kazaň po inkasovanom góle trochu zaskočená a stále sa nevedia dostať do tempa z prvej tretiny.

28:20
    Veľmi veľa nepresných prihrávok na oboch stranách, o čosi viac sa snažia hostia, ale viacmenej iba nahadzujú puky.

29:54
    Sergejev tp teraz výborne myslel na teč, ale nikto tam hokejku nestrčil a tak puk vyrazil Garipov.

31:15
    Opäť dôrazní hostia. Lemťjugov sa natlačil pred Garipova, ale puk sa k nemu nedostal, ale tlak hostí je zjavný čoraz viac.

33:10
    Kosticyn si puk hodil až k Brustovi, ale tam pri ňom už prvý nebol a je tu ďalšia strata puku pre Kazaň.

33:31
    A tlak hostí bude ešte väčší. Kosticyn fauloval protihráča a ide na 2min. na trestnú lavicu. za hru vysokou hokejkou.

35:31
    Tak toto bola veľmi nepodarená presilovka hostí, ktorí sa nedostali doslova k ničomu a Kazaň hrá v plnom počte.

36:20
    Lesňuchin bol v dobrej pozícií, ale jeho dobre mierenú strelu Garipov jemne vyrazil vyrážačkou.

38:05
    Ale domáci sa nie a nie dostať do poriadnej šance a to už nám bežia poslednú dve minúty druhej tretiny.

39:00
    Rýchly protiútok teraz nevyšiel ako domácim, tak potom ani Jugre.

40:00

Skončila sa druhá tretina zápasu, kde sa Kazaň vôbec nedokázala presadiť a nadviazať na výkon z prvej tretiny a hostia to využili na zníženie skóre. Tretia tretina bude určite zaujímavá a začne približne o 18:36.

40:01

40:52
    Z ničoho nič domáci dávajú gól, keď v strednom pásme vybojoval puk Burmistrov, potiahol ho do pásma, kde našiel lepšie stojaceho IGORA MIRNOVA a ten strelou z prvej k tyči nedal šancu Brustovi.
    Asistencie: Burmistrov a Medvedev.

43:00
    Teraz zas ostala zaskočená Jugra po góle a majú veľa nepresných prihrávok.

45:00
    Kazaň častejšie s pukom na hokejkách, ale ani oni sa nevedia dostať do tempa a gól im zdá sa nepomohol.

45:37
    Domáci ale budú hrať vôbec prvú presilovku dnes, keď ide na 2min. Lesňuchin za podrazenie.

47:00
    Viac ako minúta za nami a domáci hrajú veľmi zle.

47:37
    V závere tam bol závar pred Brustom, ale nič vážne z toho nebolo a hostia sú v plnom počte.

50:00
    Už niekoľkýkrát hluchšie obdobie zápasu, ale teraz to už viac vyhovuje domácim. Hostia musia hrať, ak ešte chcú zdramatizovať zápas.

51:32
    Kazaň teraz perfektne pokrýva svoje obranné pásmo a nepúšťa hostí ku žiadnej strele.

53:45
    Buljanskij to teraz zobral na seba, ale už bol z uhlu a nedokázal lepšie zakončiť svoje sólo.

54:55
    Teraz hostia celkom dobre zakombinovali, ale rozhodca si všimol, že puk už opustil pásmo a akciu domácich prerušil.

55:31
    Buljanskij dostal 10min. osobný trest za nešporotvé chovanie. Hráme však 5 na 5.

55:51
    Nikulin však už ide na 2min. na trestnú za zdržovanie hry a je tu šanca pre hostí.

56:57
    Máme tu bitku medzi Gluchovom a Lemťjugovom a rozdávajú sa tresty.

56:57
    Obaja aktéri dostávajú 5+DKZ za bitku, ale Lemťjugov dostáva navyše 2min. za hrubosť. Bude sa hrať 4 na 4

57:38
    Kašpar krásne našiel prihrávkou PHILIPA LARSENA a ten dáva nádej svojmu tímu.
    Asistencie: Kašpar

58:57
    Hostia v plnom počte.

59:58
    Garipov teraz zachránil pre Kazaň všetky body niekoľkými fantastickými zásahmi.

60:00

A máme tu koniec zápasu, ktorý bol nakoniec veľmi zaujímavý. Domáci najskôr zvýšili na 3:1, ale 3min pred koncom Larsen znížil na rozdiel jedného gólu a hostia mohli aj vyrovnať nebyť vynikajúceho Garipova. Takto si však Kazaň pripisuje všetky 3body. Ďakujem za sledovanie tohto online prenosu a teším sa na ďalšie zápasy. (19:18:06)

Michal Geľhoš

Góly a asistencie: 4. Moller (Azevedo, Varnakov), 13. Azevedo (Nikulin, Varnakov), 41. Mirnov (Burmistrov, Medvedev) – 26. Koroljuk (Maxwell, Kašpar), 58. Larsen (Kašpar)

Ak Bars Kazaň: Garipov (Nilsson)- Zacharčuk, Rylov, Brookbank, Medvedev, Denisov, Nikulin, Kornejev- Obuchov, Vrána, Kosticyn, Mirnov, Burmistrov, Moller, Gluchov, Varnakov, Azevedo, Tkačjov, Koľcov, Lukojanov
    Jugra Chanty-Mansijsk: Brust (Gorjačevskich)- Larsen, Valentenko, Sergejev, Želdakov, Melart, Mamkin, Stalnov, Rjabykin- Kašpar, Maxwell, Lemťjugov, Magogin, Buljanskij, Gusev, Jacenko, Koroljuk, Bortnikov, Leňuchin, Romancev

Rozhodca: Dejev, Karabanov- Menšik, Morozov