Porto – Setúbal 4:0 (kon.)
FC Porto
4:0 (2:0)
Vitória FC Setúbal
cz Piatok 19.12.2014, 21:30 • Estádio Do Dragão (Kapacita: 50 431) • Primeira Liga

Ode mne je to pro dnešek vše. Já vám přeji příjemný zbytek pozdního večera a někdy příště zase na shledanou. (23:28:08)

V dnešním zápase potvrdilo FC Porto roli favorita a v pohodě vítězí nad Setúbalem 4:0. Jako první se prosadil ve 22. minutě z pokutovéh kopu Quaresma, chvilku poté se ve 26. minutě prosadil po krásném centr od Tella Martínez a už to bylo 2:0. Po poločasové přestávce se hrálo vyrovnaně až do samého konce zápasu. Poté u obou gólu byl střídající Brahimi a zařídil tak další dvě branky. Nejdřív se sám trefil z dorážky v 89. minutě a hned o dvě minuty později zařídil pokutový kop ze kterého se trefil Danilo.

Porto právě vstřelilo branku!
    DANILO poslal penaltu k levé tyči, Zequinha směr vystihl, ale přesto míč končí v síti.

90+3
    Do brány se postaví místo Batisty Zequinha!

90+2
    Batista za tento faul vidí červenou kartu!
    Penaltový zákrok.

90+1
    Domácí budou mít další šanci z pokutového kopu! Quintero se dostal ke střele z hranice vápna, Batista znovu vyrazil míč před sebe k Brahimimu a ten si dokázal míč přehodit přes brankáře a ten ho musel faulovat.

90+1
    Rozhodčí nastavuje ještě 3 minuty.

90
    Tak Brahimi se příliš dlouho na hřiště neohřál a hned přidává gól.
    BRAHIMI - 3:0

89
    Quintero se dostal ve vápně ke střele, tuto střelu ještě dokázal Batista vyrazit, ale pouze na nohu YACINU BRAHIMI a ten už neměl problém zakončit míč do prázdné branky.

88
    Domácí také střídají třetího hráče. Hřiště opouští střelec prvního gólu Quaresma a místo přenechává Brahimimu.

87
    V posledních deseti minutách můžeme vidět mnoho nepřesností ze strany hostujících hráčů a nevypadá to že by hosté měli v dnešním zápase vstřelit nějakou branku.

86
    Už nám běží posledních 5 minut zápasu a domácí se už nikam příliš neženou.

86
    Quintero se dostal po rohovém kopu ke střele, ale jeho střela končí vysoko nad brankou.

85
    Quaresma se snažil poslat míč do vápna, před ním ale míč zblokoval jeden z obránců a bude z toho jen roh pro domácí.

84
    Torresovi se nyní nepovedl vůbec centr do vápna a míč končí v zámezí.

83
    Hosté budou potřetí střídat. Hřiště opouští Tavares a místo něj nastupuje Schmidt.

83
    Martínez neposlal dobrou přihrávku na svého spoluhráče a u míče jsou tak hosté.

82
    Batista nyní trochu zariskoval s míčem ve svém vápně, ale nakonec dokázal bezpečně míč odkopnout.

81
    Herrerovi nyní příliš nesedla střela z hranice vápna a končí vysoko nad brankou.

80
    Quaresma poslal dobrý míč do vápna, tam se ale jako první k míči dostal Batista a míč boxuje pryč z vápna.

79
    Quaresma poslal míč do malého vápna, tam se odrazil od jednoho z obránců přímo na nohu Martíneze a ten z hranice penaltového puntíku posílá míč vysoko nad branku.

79
    Rohový kop budou nyní zahrávat domácí.

78
    Danilo poslal přízemní centr do vápna na Martíneze, před ním ale dokázal míč odkopnout jeden z obránců.

77
    Sandro se až příliš tvrdým způsobem snažil získat míč a rozhodčí tak píská útočný faul.

76
    Martínez poslal příliš dlouhou přihrávku na Quaresmu a ten tak nedokázal dostihnout míč na hrací ploše.

75
    Hra se nyní pohybuje spíše ve středu hřiště.

74
    Domácí budou střídat podruhé. Hřiště opouští Campana a místo přenechává Quinterovi.

74
    Campana vyfasoval žlutou kartu.

73
    Quaresma dostal míč do vápna, ale před ním ještě dokázal skvěle zakročit Advincula.

72
    Lupeta byl nyní nachytán v ofsajdu a tak nemohl dále pokračovat ve hře.

71
    Queiros se dostal po centru na zadní tyči k hlavičce, jeho pokus kryje brankář Fabiano.

70
    Z tohoto rohového kopu ale nevzniklo žádné nebezpečí a u míče jsou domácí.

70
    Lupeta se nyní dostal ke střele z hranice pokutového puntíku, ale jeho střela byla zblokována a bude to jen roh pro hosty.

69
    Martínez se snažil projít po levé straně přes Cabrala, ten mu to ale nedovolil a míč mu bere.

69
    Quaresma to zkusil přímo na branku, ale míč končí vysoko nad brankou.

68
    Herrera byl nyní faulován blízko vápna hostujících a Quaresma se postaví k dalšímu slibnému přímému kopu.

67
    Jeden z domácích hráčů nyní vyslal do úniku Martíneze, tomu byl ale nakonec odmáván a odpískán ofsajd.

66
    Hosté budou podruhé střídat. Hřiště opouští Maurício a místo přenechává Lupetovi.

66
    Quaresma poslal míč na zadní tyč, kde byl pouze jeden z obránců a míč hlavičkuje pryč z vápna.

65
    Domácí budou mít nyní dobrou příležitost z přímého kopu.

64
    Dani nyní tvrdě odebral balon Quaresmovi, ale rozhodčí tento zákrok jako nedovolený neposoudil.

63
    Maurício vypálil kousek za hranicí vápna a jeho střela míjí levou tyč Fabianovi branky a stadionem to jen zahučelo.

62
    Domácí poprvé střídají. Hřiště opouští Tello a místo přenechává Evandrovi.

62
    Queiros napřáhl ke střele z hranice vápna a ta jen těsně míjí břevno Fabianovi branky.

61
    Advincula prošel mezi dvěma obránci a poté vypálil, trefil ale jen před sebou stojícího obránce.

60
    Zéquinha vypálil z hranice vápna, ale Indi tento pokus skvěle zblokoval.

59
    Ericson se snažil poslat míč do vápna, ten ale jen proletěl vápnem a končí na opačné straně v zámezí.

59
    Maurício byl faulován u postranní čáry a hosté tak mají šanci z přímého kopu.

58
    Quaresma nyní centroval míč do vápna a Martínez jen těsně nedosáhl hlavou na tento centr.

57
    Tello poslal míč z rohového kopu na přední tyč kde byl Maicon, ten ale míč nasměroval pouze do jednoho z obránců a ten míč odráží ven z vápna.

56
    Domácí budou mít výhodu rohového kopu.

56
    Quaresma to nevyřešil příliš dobře a míč ztrácí.

55
    Advinculovi se nyní hrubě nepovedl centr do vápna a domácí se nyní ženou do útoku.

54
    Maicon se snažil míč poslat za obránce ke Quaresmovi, před ním ale dokázal míč odhlavičkovat Sene.

53
    Domácí nyní uklidňují hru a míč si vyměňují na své polovině.

52
    Quaresma nyní při zpracování dotkl míče rukou a tak musí být pískáno.

51
    Tavares nyní napřáhl z velké dálky a vůbec to nebyla špatná střela. Střelu ještě tečoval jeden z obránců a ta změnila směr a jen těsně minula pravou tyč Fabianovi branky.

50
    Zequinha nacentroval z levé strany míč do vápna, ale pouze na hlavu Indiho a ten míč hlavičkuje ven z vápna.

49
    Torres se skvěle dostal přes tři obránce, na hranici vápna předal Martínezovi, ten mu míč vrátil zpět a Torrese z bezprostřední blízkosti skvěle vychytal Batista.

48
    Domácí se nyní dostali do menších problémů v obranných řadách, ale dokázali se s nimi dobře vypořádat.

47
    Campagnolo dokázal skvěle odebrat míč na polovině hřiště jednomu z hostujících hráčů a ihned zakládá protiútok.

46
    Domácí rozehráli druhý poločas a ihned se pouštějí do útoku.

46
    Hosté o poločase vystřídali. Hřiště opustil Manu a místo přenechal Zéquinhovi.

46

První poločas byl jasně v režii domácích hráčů, hosté se nedokázali dostat k jediné střele. Domácí se dostali do vedení ve 22. minutě když se z penalty trefil Quaresma, poté se ve 26. minutě přesně trefil Martínez a stav už byl 2:0! První poločas tak končí za stavu 2:0. Uvidíme zda se hosté alespoň trochu vzchopí a dokáže dnes vstřelit alespoň jednu branku.

Držení míče : 63% – 37%
    Střely celkem : 7 – 0
    Střely na branku : 4 – 0

Druhý poločas začne zhruba ve 22:31.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+1

45+1
    Sandro se snažil nacentrovat míč do vápna na Martíneze, před ním ale dokázal míč odhlavičkovat Venancio a rozhodčí poté ihned končí první poločas.

45+1
    Rozhodčí nastavuje ještě 1 minutu.

45
    Domácí už nikam nepospíchají a spíše už čekají na hvizd rozhodčího, který ukončí první poločas.

44
    Tello našel z pravé strany ve vápně Martíneze, ten se už už chystal ke střele, ale než stačil vystřelit tak mu míč odkopává přímo z nohy pozorný Sene.

43
    Campagnolo fauloval na polovině hřiště. Hosté ihned rozehráli, ale poté také míč ihned ztrácejí.

42
    Campagnolo nyní dostal míč ve vápně, místo střely ale volil kličku, ta se mu nevyvedla a hostující obránci tak míč odkopávají pryč z vápna.

41
    S míčem si nyní také zahraje Fabiano.

40
    Danilo skvěle zakročil skluzem proti Advincule a míč mají ve své moci domácí.

39
    Tello si na pravé straně skvěle poslal míč podél obránce Queirose, ale míč nakonec nedostihl.

38
    Domácí nikam nepospíchají a spíše vymýšlejí kudy a jak znovu překonat obranu.

37
    Sandro byl přistrčen ve vápně jedním z obránců, ale rozhodčí tentokrát pokutový kop nepíská.

36
    Ericson na polovině hřiště fauloval Campagnala a míč tak přebírají domácí.

36
    Quaresma nyní nepřesně přihrál Martínezovi a u míče jsou tak znovu hosté.

35
    Dani nacentroval míč do vápna, tam si ale pro míč došel Fabiano a také ho už kryje ve svých rukavicích.

34
    Manu se snažil projít mezi dvěma obránci, to se mu však nepovedlo a míč ztrácí.

33
    Martínez nyní přihrál nepřesně na Sandra a vhazovat tak budou hosté.

32
    Tello se nyní řítil po pravé straně úplně sám proti jednomu obránci, z levé strany mu ještě nabíhal Quaresma, Tello to však vzal na sebe a to nebylo moc dobře, protože Venancio mu míč dokázal sebrat a odkopnout pryč.

31
    U míče jsou po dlouhé době také hosté a zkouší něco vymyslet směrem dopředu.

30
    Vypadá to že Martínez bude pokračovat dále ve hře.

29
    Jackson Martínez má nějaký problém se zády a potřebuje ošetření.

28
    Herrera nyní vypálil jedovatou střelu z hranice vápna, ta končí jen kousek nad břevnem.

27
    Domácí nyní v klidu kombinují s míčem na své polovině a nikam příliš nespěchají.
    MARTÍNEZ - 2:0

26
    Tello našel skvělým centrem z pravé strany ve vápně úplně osamoceného JACKSONA MARTÍNEZE a ten už neměl problém překonat brankáře.

25
    Tello nyní rozehrál rohový kop na přední tyč, kde Campagnalo dokázal prodloužit míč až na zadní tyč, tam ale nikdo v modro-bílém nebyl a obránci míč odkopávají ven z vápna.

24
    Držení míče je prozatím následující : 81% – 19%

23
    Tello hned po tomto gólu přečetl přihrávku hostujících hráčů a po levé straně se řítil sám proti Batistovi, svou střelou ale trefuje pouze boční síť.
    QUARESMA - 1:0

22
    RICARDO QUARESMA napálil míč k levé tyči a otevírá tak skóre utkání.

21
    Manu za tento faul vidí také žlutou kartu.

20
    Domácí budou zahrávat pokutový kop! Danilo se po skvělé přihrávce za obranu dostal do úniku a Manu musel ve vápně faulovat.

19
    Campagnolo nyní poslal míč pouze do zámezí a svým spoluhráčům se omlouvá.

18
    Torres nyní poslal z pravé strany centr na přední tyč a Martínez jen těsně míjí levou tyč Batistovi branky.

17
    Quaresma poslal míč na zadní tyč odkud ještě vracel míč do vápna Maicon a Herrera z první napálil míč pouze do jednoho z obránců.

16
    Danilo byl faulován blízko vápna a domácí tak budou mít slibnou šanci z přímého kopu.

15
    Torres si nerozuměl se svým spoluhráčem ve středu hřiště a je z toho jen aut pro hosty.

14
    A Quaresma do třetice dostal míč na levé straně a nyní mu byl odpískán ofsajd.

13
    Quaresma opět na levé straně a nyní se snažil centrovat do vápna, jeho centr byl zblokován a bude z toho nakonec jen odkop od branky.

12
    Quaresma se vydal na výlet po levé straně, skvěle se dokázal zbavit Ericsona, poté ale nedokázal dobře přihrát Herrerovi a u míče jsou tak hosté.

11
    Tello zkusil své štěstí z hranice vápna, jeho pokus však brankář Batista chytá.

10
    Hosté se zatím nemohou nějak dostat k míči a u míče jsou tak především domácí.

9
    Campagnolo přihrál nepřesně a míč končí v zámezí.

8
    Domácí nyní kombinují s míčem na své polovině a snaží se něco vymyslet směrem dopředu.

7
    Tello dostal dobrý míč za obranu soupeře, bohužel pro něj mu byl odmáván a odpískán ofsajd.

7
    Queiros poslal z autového vhazování míč až do vápna, tam ale míč hlavičkuje pryč z vápna jeden z obránců.

6
    Hosté budou nyní vhazovat blízko vápna domácích.

5
    Advíncula fauloval Sandra blízko vápna domácích a míč uvede znovu do hry Fabiano.

4
    Indi se na polovině hřiště provinil faulem a míč tak zůstane na kopačkách hostujících hráčů.

3
    Torres se snažil vyslat do úniku Tella, před ním ale skvěle zasáhl Cabral a míč hlavičkuje až na půlící čáru.

3
    Nepřesná přihrávka jednoho z hostujících hráčů na Maurícia a u míče jsou tak opět domácí.

2
    Quaresma fauloval ne středu hřiště a míče se tak chopí hosté.

2
    Domácí nyní kombinují na své polovině hřiště.

1
    Hosté rozehráli první poločas a ihned nakopli míč dopředu, tam se ho ale zmocnili obránci domácího týmu.

1
    Nastoupení týmů v plné parádě.

Oba týmy jsou již na hrací ploše. Domácí nastupují v tradičních modro-bílých dresech, hosté dnes oblékli fialové dresy.

FC Porto: Fabiano – Alex Sandro, Indi, Maicon, Danilo – Torres, Campagnolo, Herrera – Tello, Martínez (C), Quaresma
    Náhradníci: Fernández – Adrián, Reyes, Evandro, Brahimi, Aboubakar, Quintero

Vitória FC Setúbal: Batista – Cabral, Venancio, Sene, Queiros – Ericson, Dani – Manu, Tavares, Advíncula – Maurício
    Náhradníci: Raeder – Zéquinha, Schmidt, Vinícius, Horta, Santos, Lupeta

Rozhodčí: Oliveira – Freitas, Costa.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Poslední 3 vzájemná utkání

FC Porto – Setúbal 3:0
    Setúbal – FC Porto 1:3
    FC Porto – Setúbal 2:0

Nejlepší střelci obou mužstev

FC Porto – Na domácí straně to je Kolumbijský útočník Jackson Martínez, který má na svém kontě 10 branek a je také nejlepším střelcem celé ligy.

Vitória FC Setúbal – Na druhé straně to je Portugalský útočník Miguel Pedro, který má na svém kontě 2 branky.

Setúbal se nachází jako každoročně ve spodní polovině tabulky, konkrétně na čtrnácté příčce. Na svém kontě má po třinácti zápasech 11 bodů za 3 výhry, 2 remízy a 8 proher. Na venkovní půdě zatím odehráli 7 zápasů ze kterých ani jednou nevyhráli a jen 2x remizovali a 5x prohráli. Dokáží dnes překvapit favorizované Porto?

FC Porto

Porto je v tomto zápase jasným favoritem a z dnešního zápasu berou svěřenci trenéra Julena Lopeteguie pouze výhru. Porto se nachází na druhé příčce tabulky s osmadvaceti body na svém kontě. Z třinácti odehraných zápasů mají na kontě 8 výher, 4 remízy a 1 prohru. Jediná porážka je z minulého kola, když podlehli první Benfice 2:0. Na domácí půdě zatím odehráli sedm zápasů ze kterých 5x vyhráli, 1x remizovali a 1x prohráli. Dokáží dnes potvrdit roli favorita a utkání vyhrát?

FC Porto – Benfica 0:2
    FC Porto – Šachtar 1:1 (LM)
    Academica – FC Porto 0:3
    FC Porto – Rio Ave 5:0
    BATE – FC Porto 0:3 (LM)

Zdravím všechny fotbalové fanoušky a fanynky. Dnes nás čeká zápas čtrnáctého kola Portugalské Primeiry Ligy mezi FC Porto a Vitória FC Setúbal.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.